Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3676 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

moja Merc harringtonka je XL, znači ova mi treba XXL
i, ako se slažete, za juniora jedna XL, jer ste mu prejebena ekipa i samo o vama priča

suma sumarum:
meni XXL, junioru XL
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3677 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Don Karlos wrote:Charlie...a šta taj tornado predstavlja?Pustite se "kinđurenja"...Keep it simple...
Lab,šalji meni na mail(doma) ukupan broj naruđbi i veličina(za jakne i majice) i ja to prosljeđujem Ralphu,ili možeš i ti direktno.Njegov mail imaš...
Ma to je polu- zajebancija da jer kada smo se skupili ove godine posle je bio tornado u Madulinu.
Ja sam više puta napisao keep it simple, meni je totalno ok i zadnji predlog, jakne bez obeležja.
Može i sa i bez - kako se većina dogovori, možemo da se nazovemo i 'Družina Pere Kvržice' , who cares...
Moje mišljenje a rekao bih da nisam jedini je da ne treba preterivati i da treba izbeći da ličimo na juvenile delinquents
ja nisam bio u tom fazonu ni sa 13 godina, sigurno neću početi sad, a verujem da nisam jedini.

P.S.
Fitz - potpisujem svaku reč koju si napisao.
Na kraju će još ispasti da spremamo i chilli na isti način! :mrgreen:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3678 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ekipa, koga interesuju jakne King George 59 neka javi velicinu (preporucujem da uzmete broj veci od onoga koji nosite, bar kako sam ja probao ovdje). Također Rhythm Bomb ima dvije vrste majica na prodaju po 5E svaka. Javite velicine, ako zelite ... na mail

Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3679 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

sun56 wrote:opet ste se zapleli, ovako nebumo rješili stvar ni do slijedečeg Medulina ili nekakvog sličnog festivala

moj je prijedlog, a mislim da me skoro cijela HR ekipa podržava:
Zajebi ime, iste jakne ali bez logoa,
ima nas koji su to etiketiranje, vanjski vidljiva obilježja.... prošli ko klinci, i prije ili kasnije nam se to zamjerilo iz razno raznih razloga

po meni to ima smisla za ekipu klinaca koji su svaki dan zajedno i isfurava spiku rockabilly ganga

isto tako ima ovdje ljudi koji ili ne žele takvo isfuravanje (i ista jakna, košulja ili majca im je već žrtva)

ali ako ste baš zabrijali na labeliranje ekipe, ja ću (peđi sam to i napisal preko pp-a) prihvatiti svako ime

znači moj pick
1) bez imena, bez logoa ali sa istim jaknama, da kad se negdje nađemo ljudi vide da smo ekipa, mislim da je to dovoljno
2) ako ispadne da većina želi ime, ono kaj se meni sviđa je UNION AVENUE 706'ers sa onim peđonim logom a napred izvezeno samo 706'ers

kago got ispadne, ja bum prihvatil odluku i a ponosom nosil takvu jaknu, košulju ili majcu
predobro nam je ovdje a još bolje nam je bilo u Medulinu i ne želim biti partibrejker

Ja svoje rekao!!!
I JA SE SLAZEM S FITZOM! :thumbup:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3680 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Ekipa, koga interesuju jakne King George 59 neka javi velicinu (preporucujem da uzmete broj veci od onoga koji nosite, bar kako sam ja probao ovdje). Također Rhythm Bomb ima dvije vrste majica na prodaju po 5E svaka. Javite velicine, ako zelite ... na mail

Image
A slika druge?
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3681 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Classic Logo Rhythm Bomb Records, nemam sliku
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#3682 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Klasik ti na leđima ima gitaru "umotanu" vrpcom na kojoj piše Rhythm Bomb Artists i ispod nabrojane sve bendove...
Važno je reći da se štanca samo jedna manja naklada i da je to "ekskluziva" za ljude oko Rhythm Bomba...
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3683 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Karlo, svaka čast za deal, cena je stvarno povoljna, iako već imam 2 harrington jakne, uzeću i ovu.
Much appreciated, što bi rekli...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3684 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

CharlieMemphisMafia wrote: P.S.
Fitz - potpisujem svaku reč koju si napisao.
Na kraju će još ispasti da spremamo i chilli na isti način! :mrgreen:
nema šanse, chilly je tolio širok pojam da čemo se morat prvo dooooobro dogovorit (čitaj nacugat) kojim sastojcima i redosljedom krenut
iskreno, nema uopče frke, nas dvojca se bumo dogovorili bez problema, glavno da je ljuto :evil:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3685 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Ljudi jel vam zao Majkla? :zoka:
Kad ce dzenaza?

Evo i moj konacni glas, ako se jos uvijek sljivi :shock:
UNION AVENUE 706 na ledjima
i naprijed:
706'ers
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3686 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Muri wrote:Ljudi jel vam zao Majkla? :zoka:
Kad ce dzenaza?

Evo i moj konacni glas, ako se jos uvijek sljivi :shock:
UNION AVENUE 706 na ledjima
i naprijed:
706'ers
uvijek se šljivi !
ako zajebem prve želje oko (ne)etikiranja....
... you're my man!

p.s. za koga?
Last edited by sun56 on 26/06/2009 13:57, edited 1 time in total.
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3687 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Muri wrote:Ljudi jel vam zao Majkla? :zoka:
Umesto da je posle Trilera sve pare dao na banku i živeo od kamate "for the rest of his life" on je naumio da se "izbeli" :shock: :shock:

Bajo s onolikim parama bio bi bez frke marsovac a kamo li crnac (čitaj afro-amerikanac..politički korektno) :lol:
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3688 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

OK......evo josh malo ideja:


Image ..........Ovde bi trebalo FABULOUS...moja greshka!!!!
Image
Image
Image
Image
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3689 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Mozemo josh da se potrudimo za logo...ovo su neke ideje!!!
Nadam se da chemo nachi neki malo kvalitetniji logo!!!
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3690 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Može brate čim otvorimo forumašku kafanu idu neonske reklame ala Las vegas ;-)
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3691 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nikola, iz ovog bi se moglo zaključiti da si ti za 706'ers
reci jasno i glasno za koji si prijedlog kao što sam i ja napisao:
1) ime, da ili ne ?
2) ako da - koje ?

a trebali bi to i svi napraviti, pa bi sve ovo imalo smisla

o logu (ako bu ga bilo) bumo poslije kad se sve iskristalizira ...
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#3692 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Michael? Zasro je sve u životu što je dobro napravio...Nikad ga nisam volio i "zabole me uvo" za njega...
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3693 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Nikola, iz ovog bi se moglo zaključiti da si ti za 706'ers
reci jasno i glasno za koji si prijedlog kao što sam i ja napisao:
1) ime, da ili ne ?
2) ako da - koje ?

a trebali bi to i svi napraviti, pa bi sve ovo imalo smisla
:D :D :D :D
ludnica

@Eddie
za izbjeljivanje:
sjeo covjek u kadu sa varikinom i ...
to me nije nesto tangiralo (njegova lova=njegov zivot)

Vise sam se "brinuo" oko toga sto je volio da ceprka po djeci, vjerovatno je i istina to sto se pricalo da ga je stari zlostavljao...

Nevezano za njegov privatni zivot, ostavio je puno toga iza sebe i nek mu je rahmet dusi.
S obzirom da znam kako je tesko producirati jednu jedinu pjesmu a da ne govorim o albumima, napraviti hit koji ce se svidjeti milionima,
aranzirati to kako treba pa jos na kraju otpjevati/odsvirati i otplesati ....hmmm....svaki covjek koji toliko truda ulaze i dostigne takvu perfekciju u svom zanru muzike je za mene genijalac.
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3694 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Meni matorac uopshte nije jasno koji je dogovor...zato smo Gvozda,Pedja I ja sinoch doneli ideju da vam predlozimo ono shto je pedja vech uradio!!!
Neznam da li smo se dogovorili oko:
706'ers
706'ers Company
Union Avenue 706
706
...ILI VECH MILION VARIJANTI SA 706
(jel se uopshte iko izjasnijo oche li u CREW ili ne) i sam sam sa 15 godina imao svoj CREW...ali to je bilo sa 15 godina....danas moja ideja nije kao tad (loodilo,r'n'r,zajebancije s' dizelashima po gradu..a u to vreme i sa skinsima...etc)...vech mi je ideja da ovo napravimo kao drugari sa razlichitih podruchja(koja su pored toga imala i sranja u skorijoj istoriji) spremna na druzenje, dam dokazemo da je ovoj trip shto nas veze vechi od svih sranja!!!
A shto se tiche 706'ersa....to ime sam prihvatio jer je i vechina....meni nije ruzno,a nije mi ni loodilo......ali bilo je dosta rasprave (bezpotrebne)oko naziva tako da bi se prekinula agonijai ja sam prihvatio ono shto i svi!!!
samo je josh uvek nejasno ..706...shta?

Meni je jedino bitno da se mi druzimo...j..esh sve ostalo!!!
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#3695 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Na leđa 706 Union Avenue-where rockabilly was born... a naprijed 706 ers
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3696 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Neznam da li smo se dogovorili oko:
706'ers
706'ers Company
Union Avenue 706
706
...ILI VECH MILION VARIJANTI SA 706
Zato sam se ja zalagao za onu varijantu da glasamo dok ne izglasamo do kraja, a ne da lupamo ko maxim po diviziji bez ikakve nade da cemo doci do kraja.
Ali nije ovo EU...

Eto ja i Sun smo dali svoj konacni prijedlog koji je prilicno detaljan, i cak-sta-vise oba prijedloga su IDENTICNA.

Znaci imate DVA glasa za:
UNION AVENUE 706ers ( na ledjima)
706ers ( naprijed izvezeno)

Hajmo raja ima li jos ko da se slaze sa nama? Saljite svoje konacne prijedloge

...KO NA PIJACI :D :D :D ali valjda kod nas na balkanu funkcionise bolje turski bazar od grckog demosa.
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3697 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Eto i Don Krlos je u medjuvremenu poslao svoj glas:

vec tri glasa:

UNION AVENUE 706ers ( ledja)
706ers ( sprijeda)
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3698 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

EVO GA I CHETVRTI!!!!!
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3699 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Muri wrote:Eto i Don Krlos je u medjuvremenu poslao svoj glas:

vec tri glasa:

UNION AVENUE 706ers ( ledja)
706ers ( sprijeda)
Iz studija u Beogradu stiže i 5. glas za ovu varijantu
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3700 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nick Drag wrote:...vech mi je ideja da ovo napravimo kao drugari sa razlichitih podruchja(koja su pored toga imala i sranja u skorijoj istoriji) spremna na druzenje, dam dokazemo da je ovoj trip shto nas veze vechi od svih sranja!!!
zbog toga sam rekao da ću priznat bilo koje ime (iako sam ustvari protiv bilo kakvih labeliranja), jer ste mi važniji (baš zbog toga što si rekao) od mojih principa :thumbup:
Nick Drag wrote:A shto se tiche 706'ersa....to ime sam prihvatio jer je i vechina....meni nije ruzno,a nije mi ni loodilo......ali bilo je dosta rasprave (bezpotrebne)oko naziva tako da bi se prekinula agonijai ja sam prihvatio ono shto i svi!!!
samo je josh uvek nejasno ..706...shta?
meni je to ispao prvi pick (naglašavam, ako baš mora biti ime) jer povezuje rockabilly (706 Union Avenue) i škvadru tj. zajedništvo ('ers), dodavanje raznih prepoznatljivih točaka (Borderless, Crew, Company, Palls...) bi samo zakompliciralo stvar
bilo je tu jebenih prijedloga (pogotovo tvojih) ali ovo nas, po mom skromnom mišljenju, najviše i najtočnije opisuje
zato ako želite da se etiketiramo na taj način, ovaj prijedlog, za sada, ima moj glas.
Nick Drag wrote:Meni je jedino bitno da se mi druzimo...j..esh sve ostalo!!!
tu se 100% slažem s tobom, jebeš ime, logo, jakne i ostalo
jedino je važno ono kaj smo pronašli ovdje na forumu a poslije potvrdili u Medulinu,
uostalom, djeca su, kažu, iskrena - a moji juniori kažu da smo najbolja ekipa na svijetu i pitaju kad čemo se opet naći :thumbup:
Post Reply