Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3676 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

Ernesto Sabato, Tunel Zanimljivo kako obrazovan, talentovan, ali prije svega usamljen i izolovan covjek postane potpuno opsjednut kad zavoli zenu, opsjednut sumnjama i strahovima, i spreman u svom ludilu i da ubije. Granice očaja, bezumlja, sumnji, prenosa..
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#3677 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Cyber-harambashica »

Ples sitnih demona
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#3678 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

MrMaliJoe wrote:
2407 wrote:
MrMaliJoe wrote:Image
Zvarsio je prije dan-dva. Odlicna knjiga, svidjela mi se pravo :thumbup:

Sad "cesljam" Hesse-a i njegovog Hermanna Lauschera.
Nisam čitao tu knjigu, ali generalno Hesse je genijalac. U knjizi " Umjeće dokolice" je i dalje interesantan iako se radi samo o dokoličarenju. Odličan izbor svakako.
Dobio sam od jarana nekih 16-17 njegovih djela pa sam krenuo redom, ali mislim da tog nemam.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3679 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

2407 wrote:
Dobio sam od jarana nekih 16-17 njegovih djela pa sam krenuo redom, ali mislim da tog nemam.
Imas na banetu cini mi se,ako te ne smeta pdf
doticna
Posts: 1097
Joined: 10/06/2010 18:13

#3680 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doticna »

.
Last edited by doticna on 03/02/2012 17:13, edited 1 time in total.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#3681 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Soul_Sista »

Na linku dole imate kratke razgovore pisaca o drugim piscima i literaturi koja je uticala na njihovo pisanje... :)

http://www.funkhaus-europa.de/sendungen ... isci.phtml
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#3682 Re: Šta trenutno čitate?

Post by WipeOut »

Zoya wrote:Preporucujem:
Image
Cita se tacno u jednom dahu,upravo sam zavrsila;extra je.

Evo jedan klasik

Image

:thumbup:
ne znam dali je ko preporucio vec,ali ovo morate procitati :)
User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#3683 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MrMaliJoe »

Nadinka wrote:
2407 wrote:
Dobio sam od jarana nekih 16-17 njegovih djela pa sam krenuo redom, ali mislim da tog nemam.
Imas na banetu cini mi se,ako te ne smeta pdf
Upravu je i ja sam je pročitao u elektronskom formatu.
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#3684 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Neposlusna »

Narode, prestanite vise sa preporukama za citanje. :run:
Moja lista knjiga, koje jos hocu da procitam je sve veca i veca, a tako malo vremena. :?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3685 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

Neposlusna wrote:Narode, prestanite vise sa preporukama za citanje. :run:
Moja lista knjiga, koje jos hocu da procitam je sve veca i veca, a tako malo vremena. :?
Znam kako ti je, na stolicu pored kreveta gomila psotaje sve veca, a to je sve kao kratkorocni plan, a ovaj folder s pdf izdanjima se puni i puni, ja nista ne stizem samo bih plakala :)
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#3686 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Kraljica_Suza »

Image
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#3687 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zlata M. »

Kraljica_Suza wrote:
A onda cu ovu, svi je preporucuju
Image
... pa i nije neka. :-? Ni ovaj prvi dio, ni drugi ... "Ich, Prinzessin Sultana - Freiheit für mich und meine Schwestern" :-) ... izuzev da covjek hoce da si potvrdi vec postojece predrasude ... a to moze komotno i kroz zutu stampu. :wink:
MontBlanc
Posts: 102
Joined: 16/01/2010 11:54

#3688 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MontBlanc »

MontBlanc wrote:"Dabogda te majka rodila" od Vedrane Rudan...zasad nisam impresionirana, al' možda promijenim mišljenje do kraja knjige :|
Nakon više od pola pročitane knjige, mislim da ću odustati, fkt mi nije legla, ali nikako :-?
Počela sam čitati nešto posve drugačije, sudski triler, i mogu reći da i nije loša, zasad me drži zainteresovanom 8-)

Image
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#3689 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bordolini »

Nadinka wrote:
Nadinka wrote:
Jacika85 wrote:Je li neko citao Muskarci koji mrze zene...i zna li gdje mogu zbaviti tu knjigicu :D
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Stie ... -zene_3290
Image

Procitala, po meni knjiga koju uzems, malo te uvuce ta porodicnma prica i misterija, brzo ju procitas i vjerovatno jos brze zaboravis..Ipak nije los zaplet, neocekivan ipak rasplet, lagana za citanje, bas onako za odmoriti..

Kad zavrsis ovu a pretpostavljam da se radi o "the girl with the dragon tattoo", ne mogu provaliti po prevodu, onda procitaj "the girl who played with fire" i na kraju "the girl who kicked the hornet's nest". Procitao ih ovim gore redoslijedom, odlicne su, toplo preporucujem :)
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#3690 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Tajna doline piramida-Emir Imamovic Pirke

Ko rado cita njegove clanke, citat ce i ovu knjigu. Jako je duhovita ali je u nju integrisana i bosanska zbilja, zivot glavnog junaka Edina Dine Lostica u postratnoj Bosni I Hercegovini prije i za vrijeme dolaska njegovog rodjaka Amera Trampe iz Amerike u Visoko i potrage za bosanskim piramidama.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3691 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

Bordolini wrote: Kad zavrsis ovu a pretpostavljam da se radi o "the girl with the dragon tattoo", ne mogu provaliti po prevodu, onda procitaj "the girl who played with fire" i na kraju "the girl who kicked the hornet's nest". Procitao ih ovim gore redoslijedom, odlicne su, toplo preporucujem :)
Počela sam "the girl who played with fire", ali me odvukle neke druge, nije meni ovo bas neki moj omiljeni zanr, ali svakako zanimljivo onako lagano stivo..

Zavrsila sam zadnje dvije iz Islamskog kvinteta Tariqa Alija, Sultan u Palermu i Noć zlatne leptirice, vrijedi ga svakako procitati, ponesto novo sam i naucila, npr za obicaj udavanja djevojcica za Kur'an da bi se izbacile iz spiska za nasljedstvo (sto naravno nema veze s Islamom), po meni glavna nit koja se provlaci kroz sve njegove knjige iz ove serije jeste da je najveci problem muslimana kroz vrijeme bila neujedinjenost i međusobni sukobi iz interesa, te da su zbog toga propala sva nasa carstva.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#3692 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

Nadinka wrote:
Bordolini wrote: Kad zavrsis ovu a pretpostavljam da se radi o "the girl with the dragon tattoo", ne mogu provaliti po prevodu, onda procitaj "the girl who played with fire" i na kraju "the girl who kicked the hornet's nest". Procitao ih ovim gore redoslijedom, odlicne su, toplo preporucujem :)
Zavrsila sam zadnje dvije iz Islamskog kvinteta Tariqa Alija, Sultan u Palermu i Noć zlatne leptirice, vrijedi ga svakako procitati, ponesto novo sam i naucila, npr za obicaj udavanja djevojcica za Kur'an da bi se izbacile iz spiska za nasljedstvo (sto naravno nema veze s Islamom), po meni glavna nit koja se provlaci kroz sve njegove knjige iz ove serije jeste da je najveci problem muslimana kroz vrijeme bila neujedinjenost i međusobni sukobi iz interesa, te da su zbog toga propala sva nasa carstva.
Nisam procitao samo te dvije knjige iz njegovog kvinteta, ali ostale su odlicne :thumbup: Za taj obicaj, koji spominjes, sam saznao iz jedne njegove druge, po meni fenomenalne, knjige Sukob fundamentalizama koja predstavlja odlicnu kritika modernog Islama.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3693 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

2407 wrote:
Nisam procitao samo te dvije knjige iz njegovog kvinteta, ali ostale su odlicne :thumbup: Za taj obicaj, koji spominjes, sam saznao iz jedne njegove druge, po meni fenomenalne, knjige Sukob fundamentalizama koja predstavlja odlicnu kritika modernog Islama.
I ja bih rado procitala i ovu koju ti spominjes, seriju sam cijelu procitala, mislim da mi je Sjene narovog drveta ipak ostavila najveci utiska, mozda sto je bila prva s kojom sam se susrela na tu temu . Meni se svidja kako on pise, mislim da je realan, da nimalo ne predstavlja muslimane kao zrtve iskljucivo, nego da pokazuje zasto su dosli u takve pozicije u svakoj knjizi. Ove dvije su mi isto dobre, samo malo mi ostane, kao da se zabavi malo temom i kad mu dotuzi stane :)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#3694 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

Ja danas slavim Borgesov rođendan i čitam Ficciones, opet i iznova.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#3695 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

Nadinka wrote:
2407 wrote:
Nisam procitao samo te dvije knjige iz njegovog kvinteta, ali ostale su odlicne :thumbup: Za taj obicaj, koji spominjes, sam saznao iz jedne njegove druge, po meni fenomenalne, knjige Sukob fundamentalizama koja predstavlja odlicnu kritika modernog Islama.
I ja bih rado procitala i ovu koju ti spominjes, seriju sam cijelu procitala, mislim da mi je Sjene narovog drveta ipak ostavila najveci utiska, mozda sto je bila prva s kojom sam se susrela na tu temu . Meni se svidja kako on pise, mislim da je realan, da nimalo ne predstavlja muslimane kao zrtve iskljucivo, nego da pokazuje zasto su dosli u takve pozicije u svakoj knjizi. Ove dvije su mi isto dobre, samo malo mi ostane, kao da se zabavi malo temom i kad mu dotuzi stane :)
Nadji i Sukob fundamentalizama i obavezno procitaj, jest da je kod nas 50KM ali vrijedi svaku prebijenu paru.

Malo trivie, Street Fighting Man od Rolling Stones-a i Power to the People od Lennona Johna su obje inspirisane Tariqom Alijem.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#3696 Re: Šta trenutno čitate?

Post by zambaklija »

čitam,čitam i nikako da dočitam.....

Image

User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#3697 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mondo bizarro »

Beskućnici, Stefan Žeromski.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3698 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bullet Tooth Tony »

komi wrote:
Beg_Babic wrote:Image
ovaj lik postao kao koeljo
svaka domacica ga čita :roll:
sta zelis da kazes ?
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#3699 Re: Šta trenutno čitate?

Post by WipeOut »

Za sve koje imaju vremena na pretek,predlazem
Image
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#3700 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Dioda »

Ja je nekad pocela citati, dosla cini mi se do polovine i odustala :lol:
Post Reply