Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3676 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

mislim eso, posto je to davno bilo, da je sidro imao radionicu negdje oko visokog ili da je kod cuksa lakirao pa da je to dovodilo u zabunu....
a viper se kod zile lakirao to se sjecam
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3677 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

esso_sa wrote:
Tako nekako... Uz ispravku da je Sidro iz Ilijasa, ne iz Visokog. Sidro je popravljao i Ismetovog Vipera kad ga je skrsio... Njegovo djelo su Punto farovi na Viperu :D Jedan od boljih limar/lakirera na podrucju Sarajeva :thumbup:
Ne znam otkud mi Visoko? Mozda zato sto je to bilo mozda nepunih 2 god poslije rata (mozda i manje) i sto je Ilijas bio opuhan pa je tad jos uvijek bio u Visokom? Ne znam nagadjam, ali u svakom slucaju izgleda da sve sto sklepa zavrsi kod istog lika jer je i Viper zavrsio kod Struje, doduse njega je uspio tuhnuti dalje.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#3678 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

ado-šampion wrote:oko rucne nesto sto je u dodiru s rukama sve od jeftine tvrde plastike.
Mislis rucne-nozne ili poluge za otpustanje rucne? :D I u jednom i u drugom slucaju bih se slozio sa tobom. E sad, da li su poboljsali kvalitet na novoj C klasi, ne znam.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#3679 Re: Automobilizam - All about

Post by lavic »

mali_milojica wrote:Ismar je vozio Lotus Omegu po Sarajevu. Nazalost umro je,a sta je bilo sa autom ne znam. Imao sam priliku da se vozim u njoj. Bolestan auto.
Cuj Ismar umro, ja ga vidim bar jednom sedmicno. :-)
Ismar je omegu prodao, i pored svega na njoj je jedino motor valjao ostalo je kanta a dijelovi se mogli kupit u DE ili UK.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#3680 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

ElRe wrote:
ado-šampion wrote:oko rucne nesto sto je u dodiru s rukama sve od jeftine tvrde plastike.
Mislis rucne-nozne ili poluge za otpustanje rucne? :D I u jednom i u drugom slucaju bih se slozio sa tobom. E sad, da li su poboljsali kvalitet na novoj C klasi, ne znam.
Mislim na onaj dio oko mjenjaca i naslona za ruku na centralnom tunelu. U jednom takvom autu covjek ne ocekuje da moze slomiti nokat na plastici.

Mene ne interesuje toliko plastika na tabli na koju nikad prsti nece doci, ali me interesuju obloge vrata, rucica mjenjaca i oko nje, obruc volana, prekidaci i slicno, jer to dolazi u dodir s rukama. Mekanu plastiku na tabli ima i Clio 2 ako je nekome do toga. Ali, istini za volju, u premium autu srednje klase se ocekuje da nigdje nece biti grube plastike. Recimo na seriji 3 E90 je jako tesko naci grubu plastiku bilo gdje, tu se jasno pokazuje distinkcija u odnosu na kompaktnu klasu, tj. seriju 1. U C klasi to nije ni blizu tako.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3681 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

esso_sa wrote:
tempuser wrote:
Zutog E36 M3 Edo Omerovic nije kupio na sajmu nego polovnog tamo negdje 97. godine i auto je bio mislim 93. god, ali je kupio novog zutog E46 325i. Inace Omerovic je buklvalno izmasakrirao tog M3 kad ga je prevrnuo negdje kod TAT-a i tako na krovu odletio na sine. Za auto su naruceno svi novi dijelovi i ako se dobro sjecam pravio ga je izvjesni Sidro iz Visokog ili tu negdje. Auto je popravljen, Omerovic ga je vozio izvjesno vrijeme i kasnije kupio ga prodao Sahbazu mesaru. Sta se poslije toga desavalo sa tim autom ne znam, ali sad rasturen trune ispred Strujine radnje u Velesicima.
Tako nekako... Uz ispravku da je Sidro iz Ilijasa, ne iz Visokog. Sidro je popravljao i Ismetovog Vipera kad ga je skrsio... Njegovo djelo su Punto farovi na Viperu :D Jedan od boljih limar/lakirera na podrucju Sarajeva :thumbup:
Sidro je iz Ilijaša, prilično pošten lik. Za lakirera. :-D Kao i svi ostali, zna sfušeriti. Pa se onda vadi kad mu se doveze na reklamaciju, isto kao i ostali: što nisi zvao, nisam znao da je auto tvog prijatelja, gužva mi bila, onaj učenik radio pripremu...

I onda na vlastiti trošak Sidro ponovo ofarba bez greške. I to nalije boje da prilikom slijedećeg sudara treba samo poliranje. :-D
esso_sa
Posts: 2107
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#3682 Re: Automobilizam - All about

Post by esso_sa »

direstraits0078 wrote:
Sidro je iz Ilijaša, prilično pošten lik. Za lakirera. :-D Kao i svi ostali, zna sfušeriti. Pa se onda vadi kad mu se doveze na reklamaciju, isto kao i ostali: što nisi zvao, nisam znao da je auto tvog prijatelja, gužva mi bila, onaj učenik radio pripremu...

I onda na vlastiti trošak Sidro ponovo ofarba bez greške. I to nalije boje da prilikom slijedećeg sudara treba samo poliranje. :-D
I to fuserenje kad se desi, desi se zato sto mu je neko od radnika sfuserio... Kad on radi, bude sve ko staklo. Meni je nekoliko puta radio auta ali uvijek je bio dogovor da on licno radi. Traje malo duze, ali bude bez zamjerki...
Jedno vrijeme je radio u Citroen servisu/lakirnici gdje je, u sklopu dogovora, prebacio i svoju komoru za lakiranje. Tu je pukla tikva, ostao je bez komore (zarobljena u servisu) i onda je radio tako sto je auta priprema u radionici kod kuce, pa onda posudjivao komoru na ulazu Ilijas (ima ona neka diskoteka tu) gdje je farbao... Ne znam kako je sad, nisam dugo isao kod njega
Bakir1 wrote:mislim eso, posto je to davno bilo, da je sidro imao radionicu negdje oko visokog ili da je kod cuksa lakirao pa da je to dovodilo u zabunu....
a viper se kod zile lakirao to se sjecam
To moze biti. Ja sam Sidru upoznao tek nekad 2000-e... Upoznao ga preko Maria Ivosa (mehanicar kojeg i ti sigurno znas) koji je sa njim stara raja i kojem je radio cuvenog "garu", kojeg nazalost vise nema... Mozda je nesto radio i Zilo, ili su radili zajedno, ali 100% znam da je i Sidro radio na Viperu i da je njegova ideja bila Punto farovi. Isao sam tako cesto kod njega sa Mariom i sjecam se da su ga Ismet i ekipa prilicno maltretirali oko popravke Vipera...
Last edited by esso_sa on 04/09/2015 09:46, edited 1 time in total.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3683 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

cak ja mislim da je beca zivota potrosio da izvari branik na viperu, za taj auto se sve pravilo skoro pa nista je kupljeno :D
esso_sa
Posts: 2107
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#3684 Re: Automobilizam - All about

Post by esso_sa »

Bakir1 wrote:cak ja mislim da je beca zivota potrosio da izvari branik na viperu, za taj auto se sve pravilo skoro pa nista je kupljeno :D
Zato kazem, taj auto je popravljan i sastavljan uz logistiku i broj majstora iz BiH kakav nema ni VAG koncern :D
Ko god je imao vjestinu koja se mogla koristiti na popravci Vipera, sarafao je :D Masinu je vadio i popravljao Zdena (radio nekad u Larosheom servisu na Vracama, pa kasnije sa Mariom)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3685 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

esso_sa wrote:
To moze biti. Ja sam Sidru upoznao tek nekad 2000-e... Upoznao ga preko Maria Ivosa (mehanicar kojeg i ti sigurno znas) koji je sa njim stara raja i kojem je radio cuvenog "garu", kojeg nazalost vise nema... Mozda je nesto radio i Zilo, ili su radili zajedno, ali 100% znam da je i Sidro radio na Viperu i da je njegova ideja bila Punto farovi. Isao sam tako cesto kod njega sa Mariom i sjecam se da su ga Ismet i ekipa prilicno maltretirali oko popravke Vipera...
Mario Ivos ili poznatiji kao Hifos je sa Otoke, osnove zanata vjezbao nepsoredno prije rata na svom pezejcu zvanom "krmaca", i zvanicnu mehanicarsku "karijeru" je zapoceo upravo radeci za Edu Omerovica, prvo u ratu u Edinoj bazi na Otoci, a kasnije u Edinom servisu/praonici Diablo i ti upravo kad je Sidro pravio Edinog M3, a sve je to neka 96. max pocetak 97. godina.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3686 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

esso_sa wrote:
Bakir1 wrote:cak ja mislim da je beca zivota potrosio da izvari branik na viperu, za taj auto se sve pravilo skoro pa nista je kupljeno :D
Zato kazem, taj auto je popravljan i sastavljan uz logistiku i broj majstora iz BiH kakav nema ni VAG koncern :D
Ko god je imao vjestinu koja se mogla koristiti na popravci Vipera, sarafao je :D Masinu je vadio i popravljao Zdena (radio nekad u Larosheom servisu na Vracama, pa kasnije sa Mariom)
:lol: Sta ti znaci kad ima ko lijepu rijec progovoriti za tebe. :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3687 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

majke ti nemoj me ti braniti :D
merhamet hranio hvo branio :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3688 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

lavic wrote:
mali_milojica wrote:Ismar je vozio Lotus Omegu po Sarajevu. Nazalost umro je,a sta je bilo sa autom ne znam. Imao sam priliku da se vozim u njoj. Bolestan auto.
Cuj Ismar umro, ja ga vidim bar jednom sedmicno. :-)
Ismar je omegu prodao, i pored svega na njoj je jedino motor valjao ostalo je kanta a dijelovi se mogli kupit u DE ili UK.
Stani,sad si me zbunio. Ja sam cuo da je covjek bio bolestan i da je preselio. E svasta. Bas mi je drago da je ziv,ja sam covjeka i prezalio,a nisam ga odavno vidio
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3689 Re: Automobilizam - All about

Post by SONY_91 »

citroen xm wrote:
SONY_91 wrote:
direstraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel... :oops:
Ili, možda je ovaj 'Opel' ipak bolja varijanta. Limuzina čijim performansama su zavidjeli i u BMW-u i u Mercedesu :wink:

Image
Bila je jedna u Sarajevu. Čitao sam da je u svoje vrijeme na crtu stajala Poršeu i Ferariju, čak ih i pobjeđivala.

Vjerovatno ovakva sada vrijedi čitavo bogastvo.
Ta sa slike je 28.000 € :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3690 Re: Automobilizam - All about

Post by johntra »

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3691 Re: Automobilizam - All about

Post by insomnia78 »

650€, malo magije i za rezultat jede malu djecu

Voici nos résultats :
Origine : 108,8 cv et 169,2 nm
Dijon Auto Racing : 216,7 cv et 309,7 nm

Image

Image
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3692 Re: Automobilizam - All about

Post by Ned071 »

pitanje za ljude koji znaju i eventualno imaju iskustva
mazda 3, sve generacije
ciji su motori u njima i koji je najpouzdaniji, od dizela i od benzinaca? hvala...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3693 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

U aktuelnoj zadnjoj generaciji je ja mislim sve Mazdino od dizela preko "skaj aktiv" benzinaca. U prošlim su dizeli PSA, a benzinci valjda Mazdini.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3694 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Ne znam na kojoj temi se pisalo o posebnom izdanju AM&S 40 godina Golfa, ali prije nekoliko dana sam vidio par primjeraka na trafici na aerodromu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3695 Re: Automobilizam - All about

Post by mk ultra »

Image

Image

Image
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3696 Re: Automobilizam - All about

Post by basicm »

:P

Prelijepo!
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3697 Re: Automobilizam - All about

Post by Nabucco »

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3699 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Nabucco wrote:Image
E jbg sada. :kiselavoda: :kiselavoda:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#3700 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

tempuser wrote:Ne znam na kojoj temi se pisalo o posebnom izdanju AM&S 40 godina Golfa, ali prije nekoliko dana sam vidio par primjeraka na trafici na aerodromu.
Ima ih sad svuda po gradu. Izgleda prodaja nije isla ocekivano pasu prebacili dio tirazau Bosnu. :)
Post Reply