Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36701 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Kolaci ispod pepeljare :lol:
User avatar
Mamma Mia!
Posts: 188
Joined: 07/09/2008 00:57

#36702 Re: Zeničani

Post by Mamma Mia! »

U ulici gdje je Muzej bio je kafić gdje je bilo zabranjeno pušenje, mogao se popiti i izvrstan turski čaj. Šteta što zatvoriše.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#36703 Re: Zeničani

Post by belfy »

clio_dci120 wrote:A ja bi bas nargilu uveo pod obaveznu u svaki kafic. Onima koji ne nude nargilu ne bi dao ni da rade... Nargila je pod must have. I natjerao bi sviju da dudlaju, zakoskim putem bi to rijesio. I u osnovnim skolama bi obavezno uveo nargilu, prije i poslije nastave 2x. :D
Nadam se da ce nekada i neko sprovesti neku kampanju kako bi ukazao na pozitivne efekte dudlanja nargile.
kaze eurosmijeh da si zakon!
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36704 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

A jbg, pa valjda skontas zajebanciju...malo trolam. :D
Veliki sam pobornik zabrane pusenja (cigara :D ).
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36705 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

https://www.zenicablog.com/grad-zenica- ... g-ugovora/

Prijatno iznenadujuce, Dzonlic je postavio neka zanimljiva pitanja.
Nisam u toku, zna li itko sta se desava?
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#36706 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

clio_dci120 wrote:https://www.zenicablog.com/grad-zenica- ... g-ugovora/

Prijatno iznenadujuce, Dzonlic je postavio neka zanimljiva pitanja.
Nisam u toku, zna li itko sta se desava?
Lijepo placeni oglas od albe... :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36707 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa bas Alba losije radi zadnjih godinu-dvije. Na vecini lokacija smanjili broj kontejnera, samim time dolazi i do prepunjavanja, rjedje peru ceste, rjedje kose travu. Iz kog razloga ne znam
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#36708 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Throttle wrote:Pa bas Alba losije radi zadnjih godinu-dvije. Na vecini lokacija smanjili broj kontejnera, samim time dolazi i do prepunjavanja, rjedje peru ceste, rjedje kose travu. Iz kog razloga ne znam
Istina. Stanje u zadnje dvije godine je 10x losije nego ranije. Sjecas se usisivaca kamiona koji su kruzili Zenicom, vise ni toga nema..

Kada je zadnja ulicna kanta za smece postavljena u Zenici? Je li ijedna u zadnje 2 godine? Strasno...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36709 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Na vecini lokacija gdje je bilo 5 kontejnera, sad je 3. Trava u Babinoj rijeci nije nikad bila veca nego ove godine. Usisivac povremeno vidim al ne toliko cesto. Brinu se o cvijecu na mostovima doduse, tog prije nije bilo al opet nije razlog da se sve ostalo zapostavi. Radnika koji guraju one kante pjeske jos uvijek ima na sve strane al mehanizacije dosta manje. A upravu si i za kante, rijetko vidim da uopste imaju kante na banderama, najvise ih je bilo kad su bile one narandzaste plasticne velike.
Doduse, uvedeno je dosta podzemnih kontejnera, nije sve tako crno
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#36710 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ma i ti usisavači su bezveze, cisterne sa šmrkovima su prava stvar i one moraju stalno raditi. Dok je njih bilo ulice su bile čiste.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36711 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Cuj Dzonlica sto tumaci zakon :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36712 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Cuj Dzonlica sto tumaci zakon :D
Pa bas nigdje ne tumaci zakon niti se dodirnuo ni jedne zakonske odredbe, niti odluke, niti pravilnika kakvog, a da je postavio dobra pitanja, priznaj da jeste. Neocekivano od njega da se bavi malo istrazivackim novinarstvom. Samo je jos trebao napraviti intervju sa nekim predstavnikom neke advokatske kancelarije, pa malo to uobliciti...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#36713 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj Dzonlica sto tumaci zakon :D
Pa bas nigdje ne tumaci zakon niti se dodirnuo ni jedne zakonske odredbe, niti odluke, niti pravilnika kakvog, a da je postavio dobra pitanja, priznaj da jeste. Neocekivano od njega da se bavi malo istrazivackim novinarstvom. Samo je jos trebao napraviti intervju sa nekim predstavnikom neke advokatske kancelarije, pa malo to uobliciti...
ma neda BatO na fudu :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36714 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Zvao je Gervaisa aka Dževada :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36715 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Naglašavamo da, prema važećem Zakonu o slobodi pristupa informacijama BiH i FBiH, rok za odgovaranje od strane institucija države do 15 dana, te da su u suprotnom predviđene i kaznene odredbe i novčane kazne.

:lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36716 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Aha, mislio sam da govoris u vezi Albe. :thumbup:
I ja sam pisao post iznad misleci na problematiku odvoza smeca.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36717 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Zastupnik A SDA Ramo Isak je rekao kako je cilj donošenja ovog dokumenta da se građanima olakša priključivanje na struju, vodu i druge komunalije, te da je svako drugo obrazloženje politizacija.

Isak je podnio inicijativu da se omogući prodaja parcela u ZDK-u, za gradnju vikend-naselja u koja bi dolazili turisti, mahom iz arapskih zemalja.

- Desio bi se procvat ZDK-a. Samo da se izgradi tih 10.000 kuća, koliko je najavljeno da bismo gradili, koliko je to novca. A gradile bi ih naše firme. Koristio bi se naš materijal. S druge strane, ako je poznato da svaka porodica potroši za vrijeme jednomjesečnog boravka od 20 do 100 hiljada dolara, da bi u tri ili četiri turnusa godišnje dolazili turisti, a zna se da će trošiti u prodavnicama, jesti u restoranima u našoj zemlji, obilaziti turističke destinacije u BiH, jasno je kolika bi to bila korist, poručio je Isak.

Skupština je prihvatila i Informaciju o nevladinom sektoru u ZDK-u za 2018. godinu, kao i Informaciju o dostignutom stanju u oblastima socijalne, zaštite civilnih žrtava rata i zaštite porodice sa djecom i Informaciju o stanju zapošljavanja u Kantonu za prošlu godinu.

MIRZA DAJIĆ
(copy/paste Oslobodjenje.ba)

Sada bez zeze, fakat nije losa ideja, treba iskoristiti turisticki potencijal ZDK! Jos jedan od nacina kako smanjiti ovisnost o Mittalu! Svaka cast Rami na incijativi, ovo su prave stvari! :thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#36718 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Nek im omogući nasađivanje kuća direktno iznad izvora vode. Po mogućnosti da kanalizaciju spoje direkt na izvor, za to odma braći arapima dat dozvole.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36719 Re: Zeničani

Post by channel10 »

clio_dci120 wrote:Zastupnik A SDA Ramo Isak je rekao kako je cilj donošenja ovog dokumenta da se građanima olakša priključivanje na struju, vodu i druge komunalije, te da je svako drugo obrazloženje politizacija.

Isak je podnio inicijativu da se omogući prodaja parcela u ZDK-u, za gradnju vikend-naselja u koja bi dolazili turisti, mahom iz arapskih zemalja.

- Desio bi se procvat ZDK-a. Samo da se izgradi tih 10.000 kuća, koliko je najavljeno da bismo gradili, koliko je to novca. A gradile bi ih naše firme. Koristio bi se naš materijal. S druge strane, ako je poznato da svaka porodica potroši za vrijeme jednomjesečnog boravka od 20 do 100 hiljada dolara, da bi u tri ili četiri turnusa godišnje dolazili turisti, a zna se da će trošiti u prodavnicama, jesti u restoranima u našoj zemlji, obilaziti turističke destinacije u BiH, jasno je kolika bi to bila korist, poručio je Isak.

Skupština je prihvatila i Informaciju o nevladinom sektoru u ZDK-u za 2018. godinu, kao i Informaciju o dostignutom stanju u oblastima socijalne, zaštite civilnih žrtava rata i zaštite porodice sa djecom i Informaciju o stanju zapošljavanja u Kantonu za prošlu godinu.

MIRZA DAJIĆ
(copy/paste Oslobodjenje.ba)

Sada bez zeze, fakat nije losa ideja, treba iskoristiti turisticki potencijal ZDK! Jos jedan od nacina kako smanjiti ovisnost o Mittalu! Svaka cast Rami na incijativi, ovo su prave stvari! :thumbup: :thumbup: :bih:
Jeste, bas prava stvar...

Pogledaj komentar onog iz SDP-a, nakon sjednice i sve ce ti se samo kazati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36720 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I ti si zgrahno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36721 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote:I ti si zgrahno.
Ko, ja ? Zasto?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36722 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ne kontam kakav komentar postara iz SDP-a?

Nije ovdje rijec o legalizaciji imovine, koju je izmedju ostalog pokrenula Skupstina, a ne Arnelovo ministarstvo!!! Uopste u postu nisam spomenuo niti se dotakanuo legalizacije...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36723 Re: Zeničani

Post by channel10 »

clio_dci120 wrote:Ne kontam kakav komentar postara iz SDP-a?

Nije ovdje rijec o legalizaciji imovine, koju je izmedju ostalog pokrenula Skupstina, a ne Arnelovo ministarstvo!!! Uopste u postu nisam spomenuo niti se dotakanuo legalizacije...
A vidim ja da mi je od nekuda poznat...Nije valjda da postar vodi zenicki SDP?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36724 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:I ti si zgrahno.
Ko, ja ? Zasto?
Reno dizel
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36725 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

channel10 wrote:
clio_dci120 wrote:Ne kontam kakav komentar postara iz SDP-a?

Nije ovdje rijec o legalizaciji imovine, koju je izmedju ostalog pokrenula Skupstina, a ne Arnelovo ministarstvo!!! Uopste u postu nisam spomenuo niti se dotakanuo legalizacije...
A vidim ja da mi je od nekuda poznat...Nije valjda da postar vodi zenicki SDP?
Jest, on im je lider.
_BataZiv_0809 wrote:
channel10 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:I ti si zgrahno.
Ko, ja ? Zasto?
Reno dizel
Treba Flasa rakije da mi dizne propuse... :lol: :lol:
Post Reply