Otprilike tako, ali 200 KM za mjesec dana rada gdje ostaješ i do 14 sati?Nivelacija wrote:Tih 200 maraka je za hranu dok se ne unesu artikli itd i ko zadovolji ostat ce raditi prijavljen i na platu od 700 KM ?
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#36576 Re: Zeničani
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36577 Re: Zeničani
Nije ni to uredu, ali nisi ni ti odmah tako napisao, nego bombasticno. Ovo je vec drugo, rade za toliko, ali znaju da ce imati 700KM.Casual's wrote:Otprilike tako, ali 200 KM za mjesec dana rada gdje ostaješ i do 14 sati?Nivelacija wrote:Tih 200 maraka je za hranu dok se ne unesu artikli itd i ko zadovolji ostat ce raditi prijavljen i na platu od 700 KM ?
A da rade stalno za 200 , bili bi cisti debili...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#36578 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:
Nije ni to uredu, ali nisi ni ti odmah tako napisao, nego bombasticno. Ovo je vec drugo, rade za toliko, ali znaju da ce imati 700KM.
A da rade stalno za 200 , bili bi cisti debili...
Ne znam šta je drugacije napisano sada nego prvi put?Njih 30ak će mjesec dana raditi za 200 KM nakon čega će im kao ponuditi ugovore. Toliko o nedostatku radnika u Zenici, a bilo je 200 prijava.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36579 Re: Zeničani
Pa nije strasno da rade mjesec za 200, jer ce imati ugovor na 700. Nisi napisao da ce dobiti 700 kasnije.
Pa i ja sam godinu dana volontirao za 220KM.
Pravite dramu bez potrebe. Rade mjesec za 200, a vec iduci dobiju ugovore...A ti si to predstavio kao neko izrabljivanje, eto sta je sporno...
Nema tu nista sporno niti izrabljivacki, kako si ti to predstavio.
A kasnije sw pola foruma nakacilo sa tuznim smajlijima. Eto svi krenuli raditi sa pocetnim placama od 1.500KM, how yes no 
Pa i ja sam godinu dana volontirao za 220KM.
Pravite dramu bez potrebe. Rade mjesec za 200, a vec iduci dobiju ugovore...A ti si to predstavio kao neko izrabljivanje, eto sta je sporno...
Nema tu nista sporno niti izrabljivacki, kako si ti to predstavio.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#36580 Re: Zeničani
Kakve veze ima volonterski rad? Volonterski je osposobljavanje radnika za rad i to je regulirano zakonom. Ovo nije volonterski i kao takav mora bit riješen prijavom radnika pa i za probni rad. Ako ne zadovolji, odjaviš ga i tražiš drugog.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#36581 Re: Zeničani
Pa naravno da nece poslije imati 200 kada je minimalna 420. Mislim, kome to nije jasno malo je lud.clio_dci120 wrote:Pa nije strasno da rade mjesec za 200, jer ce imati ugovor na 700. Nisi napisao da ce dobiti 700 kasnije.
Pa i ja sam godinu dana volontirao za 220KM.
Pravite dramu bez potrebe. Rade mjesec za 200, a vec iduci dobiju ugovore...A ti si to predstavio kao neko izrabljivanje, eto sta je sporno...
Nema tu nista sporno niti izrabljivacki, kako si ti to predstavio.A kasnije sw pola foruma nakacilo sa tuznim smajlijima. Eto svi krenuli raditi sa pocetnim placama od 1.500KM, how yes no
Raditi od 10 do 14 h mjesec dana za 200 KM nije izrabljivanje? Sporan si ti druže..
Ima li nešto u ovom gradu da ti nisi jbt?
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#36582 Re: Zeničani
Fino troskove otvaranja prodajnog objekta snose radnici. Da je pametan dao bi volovima po 100 KM. 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36583 Re: Zeničani
Ja sam bio sav sretan kada sam dobio da volontiram za 220 mjesecno...
A sporno je sto covjek trazi da se radi mjesec za 200. Ne kazem da je to OK, ali nije ni strasno ni smak svijeta.
Strasno bi bilo da rade regularno za 500, a fino pise gore da ce dobiti 700. Ko misli da se u trgovini mogu vise platiti radnici, taj je budzetski uhljeb koji ugodno tipka iz kancelarije i misli da je svugdje kao na budzetu...
A sporno je sto covjek trazi da se radi mjesec za 200. Ne kazem da je to OK, ali nije ni strasno ni smak svijeta.
Strasno bi bilo da rade regularno za 500, a fino pise gore da ce dobiti 700. Ko misli da se u trgovini mogu vise platiti radnici, taj je budzetski uhljeb koji ugodno tipka iz kancelarije i misli da je svugdje kao na budzetu...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36585 Re: Zeničani
Pravis se malo pametan.kakavdanakneiskustvu wrote:https://europa.eu/youth/hr/article/45/3577_lt
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dragovoljni_rad
Ranijim Zakonom o radu je definirano i da, ukoliko je stručni ispit ili radno iskustvo utvrđeno zakonom ili pravilnikom o radu , uvjet za obavljanje poslova određenog zanimanja, poslodavac može lice koje završi školovanje za takvo zanimanje primiti na stručno osposobljavanje i takav rad je bio definiran kao volonterski rad.
Tako da tu otpada faktor "dragovoljnosti"...Zato je donosenjem novog zakona i napušten termin volontiranja, koji nije bio bas najbolje definisan.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#36586 Re: Zeničani
zna se šta je volontiranje,ne samo kod nas
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36587 Re: Zeničani
Ja koliko sam upratio, oni odradjuju pripravnicki za trgovca 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36588 Re: Zeničani
Nemam fakat zivaca da ti objasnjavam, ali kod nas je bilo i to "volontiranje" koje nije bilo volontiranje kakvim ga ti shvatas, a kao takvo ga je i zakon o radu prepoznavao.kakavdanakneiskustvu wrote:zna se šta je volontiranje,ne samo kod nas
Sada, upravo zbog toga sto ti govoris zakon je izmedju ostalog i u dijelu volontiranja promjenjen, mada sustinski ostalo je sve isto uglavnom kao i prije.
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#36589 Re: Zeničani
Radna akcija za privatnika.Throttle wrote:Ja koliko sam upratio, oni odradjuju pripravnicki za trgovca
Sto se tice plate jel 700 malo ili dovoljno. Samo budala moze biti zadovoljna platom. Da je 7000 malo je.
Btw. Onog trenutka kad su pristali raditi za 200 KM mjesec dana sami su sebi skocili usta za sva vremena. Ovih 700 im je do penzije, ako i to budu dobijali u tom iznosu.
Last edited by Freamon Lester on 25/09/2019 15:05, edited 1 time in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36590 Re: Zeničani
Ma nije to neka plata al vjerujem da je iznad prosjeka u prodavnicama tog tipa
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#36591 Re: Zeničani
Summa summarum...u kurcu smo 
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#36592 Re: Zeničani
U Pero je 800 i vise pa bjeze ljudi iz njegaThrottle wrote:Ma nije to neka plata al vjerujem da je iznad prosjeka u prodavnicama tog tipa
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36593 Re: Zeničani
Ja cesce odem na Almy, na Peru ako ti treba neko da pitas lakse na lotu dobit
Na Almyju su radnici susretljiviji, vise ih ima, cak mi i sami nekad daju popust neki na kasi itd. Generalno mi je prijatnije okruzenje. Ne znam za plate stvarno al na prvu izgleda da su na Almyju zadovoljniji. Il imaju manja ocekivanja 
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#36594 Re: Zeničani
Prica mi lik radio u Pero inventuru,kaze gazda "sve ispod 1 mil KM ako bude minus dobri smo"Throttle wrote:Ja cesce odem na Almy, na Peru ako ti treba neko da pitas lakse na lotu dobitNa Almyju su radnici susretljiviji, vise ih ima, cak mi i sami nekad daju popust neki na kasi itd. Generalno mi je prijatnije okruzenje. Ne znam za plate stvarno al na prvu izgleda da su na Almyju zadovoljniji. Il imaju manja ocekivanja
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36595 Re: Zeničani
Pa gdje se ondje napravi skoro milion manjka? 65000 mjesecno?
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#36596 Re: Zeničani
Za te pare moze uposliti internog revizora iz sjedista Deloitta, direkt iz New Yorka, da mu nadzire poslovne procese.Bobi wrote:Prica mi lik radio u Pero inventuru,kaze gazda "sve ispod 1 mil KM ako bude minus dobri smo"Throttle wrote:Ja cesce odem na Almy, na Peru ako ti treba neko da pitas lakse na lotu dobitNa Almyju su radnici susretljiviji, vise ih ima, cak mi i sami nekad daju popust neki na kasi itd. Generalno mi je prijatnije okruzenje. Ne znam za plate stvarno al na prvu izgleda da su na Almyju zadovoljniji. Il imaju manja ocekivanja
..bio je nekih 800k na godisnjem nivou
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#36597 Re: Zeničani
Za te novce može robote umjesto radnika angažovati, pa i Jašara na vratima ako neko zajebe robota.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
