Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36526 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zeki?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#36527 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Zeki?

zeka komerc valjda
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36528 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zeka komerc valjda
Cime se taj bavi?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#36529 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:Zeki?
Gdje je nekada bio Kalen, a sada Zeka benzinska otvaraju bau centar (alati, igračke, tehnika i to..).
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36530 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kakavdanakneiskustvu wrote:zar ja napisah da je neko korumpiran???


covjek je otjeran iz MUP-a,pa eto,sad,treba li dalje?
Sta znaci otjeran?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36531 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Joj de alahati popusti vise
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36532 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Casual's wrote:Radnici u onom Zeki što se treba otvoriti, danas radili 14 sati sa dvije pauze od po 30 minuta. Njih 30ak će mjesec dana raditi za 200 KM nakon čega će im kao ponuditi ugovore. Toliko o nedostatku radnika u Zenici, a bilo je 200 prijava.
Ja znam da lik sto mu moji rentaju objekat muku muci sa radnicama, jedva ih nalazi. Bukvalno moli da rade, a cak je krenuo i prijavljivati iste. Povecao im platu za nekih 100 maraka, imaju oko 600 sada. Nije lose za trgovinu, a i striktno smjenu rade. Nedavno pricam sa njim, kaze ebala ga Njemacka sa radnicima...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36533 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Joj de alahati popusti vise
Sto bi onaj HM napisao, A-SDA na svim nivoima. :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36534 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kamen spoticanja wrote:zna li se ko uvazeni akademik "pare su mi u autu"?
E sad Klix dA je Klix poslao bi Ministarstvu pravde zvanicni upit sa pitanjem da li je doticni zaposlenik KPD- a .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36535 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

clio_dci120 wrote:
Ja znam da lik sto mu moji rentaju objekat muku muci sa radnicama, jedva ih nalazi. Bukvalno moli da rade, a cak je krenuo i prijavljivati iste. Povecao im platu za nekih 100 maraka, imaju oko 600 sada. Nije lose za trgovinu, a i striktno smjenu rade. Nedavno pricam sa njim, kaze ebala ga Njemacka sa radnicima...
:(
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36536 Re: Zeničani

Post by Bobi »

clio_dci120 wrote:
Casual's wrote:Radnici u onom Zeki što se treba otvoriti, danas radili 14 sati sa dvije pauze od po 30 minuta. Njih 30ak će mjesec dana raditi za 200 KM nakon čega će im kao ponuditi ugovore. Toliko o nedostatku radnika u Zenici, a bilo je 200 prijava.
Ja znam da lik sto mu moji rentaju objekat muku muci sa radnicama, jedva ih nalazi. Bukvalno moli da rade, a cak je krenuo i prijavljivati iste. Povecao im platu za nekih 100 maraka, imaju oko 600 sada. Nije lose za trgovinu, a i striktno smjenu rade. Nedavno pricam sa njim, kaze ebala ga Njemacka sa radnicima...
Jel placaju "ti tvoji" porez na rentu u punom iznosu ili ostatak priimaju na ruke :mrgreen: ali bode u oci ovo "poceo prijavljivati", "povecao placu za 100km" "jebala ga Njemacka"..ma nek se jebe sam sad u pakšu :mrgreen:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36537 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

clio_dci120 wrote:
Casual's wrote:Ja znam da lik sto mu moji rentaju objekat muku muci sa radnicama, jedva ih nalazi. Bukvalno moli da rade, a cak je krenuo i prijavljivati iste. Povecao im platu za nekih 100 maraka, imaju oko 600 sada. Nije lose za trgovinu, a i striktno smjenu rade. Nedavno pricam sa njim, kaze ebala ga Njemacka sa radnicima...

da se covjek rasplace od tuge zbog njegove muke.
jos je eto siroka srca, pa je krenuo i prijavljivati iste.

orden za covjecnost mu treba dati.

a mi tako prema njemu... bas smo nekakvi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36538 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ko kod privatnika zaradi 600-700 sa srednjom, treba da se udara u zicugu od srece. Ima dosta ljudi koji u javnim ustanovama sa fakultetskom diplomom imaju platu cca 700 plus TO od nekih 8KM
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#36539 Re: Zeničani

Post by Warashii »

clio_dci120 wrote:
Casual's wrote:Radnici u onom Zeki što se treba otvoriti, danas radili 14 sati sa dvije pauze od po 30 minuta. Njih 30ak će mjesec dana raditi za 200 KM nakon čega će im kao ponuditi ugovore. Toliko o nedostatku radnika u Zenici, a bilo je 200 prijava.
Ja znam da lik sto mu moji rentaju objekat muku muci sa radnicama, jedva ih nalazi. Bukvalno moli da rade, a cak je krenuo i prijavljivati iste. Povecao im platu za nekih 100 maraka, imaju oko 600 sada. Nije lose za trgovinu, a i striktno smjenu rade. Nedavno pricam sa njim, kaze ebala ga Njemacka sa radnicima...
:roll:
Cak im dopusta i da sjednu dva puta dnevno po 15 minuta.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#36540 Re: Zeničani

Post by Warashii »

channel10 wrote:Ko kod privatnika zaradi 600-700 sa srednjom, treba da se udara u zicugu od srece. Ima dosta ljudi koji u javnim ustanovama sa fakultetskom diplomom imaju platu cca 700 plus TO od nekih 8KM
Zar nije normalnije da vece plate budu u privatnom nego u drzavnom sektoru?
Jadni imaju 950KM "platu" i sve ostale moguce pogodnosti.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36541 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Warashii wrote:
channel10 wrote:Ko kod privatnika zaradi 600-700 sa srednjom, treba da se udara u zicugu od srece. Ima dosta ljudi koji u javnim ustanovama sa fakultetskom diplomom imaju platu cca 700 plus TO od nekih 8KM
Zar nije normalnije da vece plate budu u privatnom nego u drzavnom sektoru?
Jadni imaju 950KM "platu" i sve ostale moguce pogodnosti.
Jel normalno da konobar ili neko u trgovini sa srednjom zaradi skoro isto kao neko sa VSS u recimo obrazovanju? Znaci odgaja ti i uci djecu i ima platu 700KM.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36542 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

zna l' ko kad se otvara ova gradska?
sve nesto sad ce, samo sto nije, ali nista konkretno vec mjesecima.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36543 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kazu krajem oktobra, mada ce prije biti pred NG.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#36544 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Bobi wrote:
kamen spoticanja wrote:zna li se ko uvazeni akademik "pare su mi u autu"?
E sad Klix dA je Klix poslao bi Ministarstvu pravde zvanicni upit sa pitanjem da li je doticni zaposlenik KPD- a .
za.klix ne znam
ali ja sam.poslao upit i.dobio odgovor
doduse ne od ministarstva.pravde :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#36545 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nema goreg poslodavca na svijetu od balijandera.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36546 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne ogleda se kvalitet radnog mjesta kroz visinu plate, nego kroz kolicinu i vrstu rada koji ulozis za platu.

Neko u opstini kuca dopise od 8 do 4 sa slobodnim vikendima za 700, dok neko radi od zvijezde do zvijezde za 1000. Kome je bolje?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#36547 Re: Zeničani

Post by Warashii »

channel10 wrote:
Warashii wrote:
channel10 wrote:Ko kod privatnika zaradi 600-700 sa srednjom, treba da se udara u zicugu od srece. Ima dosta ljudi koji u javnim ustanovama sa fakultetskom diplomom imaju platu cca 700 plus TO od nekih 8KM
Zar nije normalnije da vece plate budu u privatnom nego u drzavnom sektoru?
Jadni imaju 950KM "platu" i sve ostale moguce pogodnosti.
Jel normalno da konobar ili neko u trgovini sa srednjom zaradi skoro isto kao neko sa VSS u recimo obrazovanju? Znaci odgaja ti i uci djecu i ima platu 700KM.
Nije, normalno je da konobar zaradi 1000 a nemam pojma koliko prosvjetni radnik. Zasto bi konobar MORAO da ima 700KM? Zato sto je konobar? Naberu i ovi prosvjetari i ostali vise nego koliko se spominje.
Prosvjeta je na kraju krajeva potpuno druga prica, truhla je i to jako duboko. Za usporedbu plata sam isao na brdo administracije i ostalih piskarala.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36548 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kamen spoticanja wrote:
Bobi wrote:
kamen spoticanja wrote:zna li se ko uvazeni akademik "pare su mi u autu"?
E sad Klix dA je Klix poslao bi Ministarstvu pravde zvanicni upit sa pitanjem da li je doticni zaposlenik KPD- a .
za.klix ne znam
ali ja sam.poslao upit i.dobio odgovor
doduse ne od ministarstva.pravde :D
I ko je ?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36549 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Nivelacija wrote:Nema goreg poslodavca na svijetu od balijandera.
Polako..smiri se
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36550 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote:Ne ogleda se kvalitet radnog mjesta kroz visinu plate, nego kroz kolicinu i vrstu rada koji ulozis za platu.

Neko u opstini kuca dopise od 8 do 4 sa slobodnim vikendima za 700, dok neko radi od zvijezde do zvijezde za 1000. Kome je bolje?
Jedan je isao u skolu, a drugi nije i ovaj drugi bi ne da ima istu platu, nego i vecu...
Post Reply