Vjerovatno, kakve simptome daje jos osim trzanja.. Kakav je prilikom prvog paljenja? Jel sluzbeno auto ili firminovjeshalica wrote: ↑27/08/2021 12:311.6 66kw,skoda rapid,na satu 117.000
Pokazuje na dijagnozi u leru minus vrijednosti dva injektora u gasu nema minusa
Jel to znaci kraj injektora?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36526 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#36527 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji klinac ima veze cije je auto sa kvarom?
Jos boju da upitas.
Jos boju da upitas.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36528 Re: Pitamo Mehanicare ?
Logicno da ima. Kad je na firmu sve osim ovlastenog je bespotrebno pricati. Kad je privatan taj ovlasteni vec malo zulja.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36529 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kućno nemam probleme sa paljenjem rokne odma
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36530 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bih uradio jos jedan pregled kod nekoga ko je specijalizovan za to. Imas u sarajevu bosch servis, a moja preporuka ti je ako imas vremena zufer u visokom. Za ove prve ne mogu garantovati nista, cuo sam da dosta fusere. Ja licno nisam imao problema s njima. A zufer je stara skola. 061/137-002
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36531 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ok je citanje dizni za cr motor. Na gasu treba da je oko 0.002 za sve 4
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36532 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije da dizem paniku bil trebala sta ubaciti od asitiva
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36533 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sipam "rekreativno" u oba auta. Jednom, dva puta, godisnje. Mozes nasuti nesto od likvi molija, comma, stp, wins. 10tak marelica je, vjerujem likvi da je malo skuplji
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36534 Re: Pitamo Mehanicare ?
vjeshalica wrote: ↑27/08/2021 12:311.6 66kw,skoda rapid,na satu 117.000
Pokazuje na dijagnozi u leru minus vrijednosti dva injektora
u gasu nema minusa
Jel to znaci kraj injektora?
Otprilike -0,60,
Dva su ti uvjek u minusu,dva u plusu ( ako je 4 cilindra motor).
Samo vrijednosti koje su u minusu,trebaju da budu iste u plusu. Npr -0,60 treba da drugi bude 0,60
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36535 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoguc scenario na CAY motorima koji su koristeni.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36536 Re: Pitamo Mehanicare ?
Te vrijednosti su varirale sve 4 ali 2 su bile u minusu u leru agasanjem su otisle u plus sve 4RagibUzoriti wrote: ↑27/08/2021 13:25vjeshalica wrote: ↑27/08/2021 12:31
1.6 66kw,skoda rapid,na satu 117.000
Pokazuje na dijagnozi u leru minus vrijednosti dva injektora
u gasu nema minusa
Jel to znaci kraj injektora?
Otprilike -0,60,
Dva su ti uvjek u minusu,dva u plusu ( ako je 4 cilindra motor).
Samo vrijednosti koje su u minusu,trebaju da budu iste u plusu. Npr -0,60 treba da drugi bude 0,60
Nisu mnogo odstupale ali sad se ne sjecam detaljno
Postoji li moguvnost da nisu injektori vec da je elektronicka smetLJa
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36537 Re: Pitamo Mehanicare ?
Postoji vise stvari sta moze biti. Niko ti ne moze reci sta je preko foruma.
Ja dizne ne bi dirao ako auto dobro vuce i ne dimi. Vise bi se usmjerio oko EGR sistema.
Ako ces gledati vakum crijeva, baci pogled sa desne strane poklopca od motora imaju crijeva sto idu od kutije za filter zraka i prolaze ispod poklopca motora. Zna poklopac da trlja od crijevo.
Ja dizne ne bi dirao ako auto dobro vuce i ne dimi. Vise bi se usmjerio oko EGR sistema.
Ako ces gledati vakum crijeva, baci pogled sa desne strane poklopca od motora imaju crijeva sto idu od kutije za filter zraka i prolaze ispod poklopca motora. Zna poklopac da trlja od crijevo.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36538 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci da se razumimo.vjeshalica wrote: ↑27/08/2021 13:52
Te vrijednosti su varirale sve 4 ali 2 su bile u minusu u leru agasanjem su otisle u plus sve 4
Nisu mnogo odstupale ali sad se ne sjecam detaljno
Postoji li moguvnost da nisu injektori vec da je elektronicka smetLJa
Imas motor sa 4 cilindra.
Prva i treca dizna ti npr pokazuju -0,35 dok druga i cetvrta ti pokazuju 0,35 vrijednosti.
Te vrijednosti osciliraju plus/minus nesto malo ali nista strasno.
Kada das gas,sve 4 vrijednosti odu u plus.
To tako treba da bude.
Po ovakvim parametrima mogu a ne moraju da budu dizne,jer ovo nije 100% pouzdano testiranje da li su dizne ok ili ne.
Kvar na dizni se samo i iskljucivo moze 100% utvrditi na ispitnom stolu kod onih koji znaju da to rade.Ostalo sve je naprdjivanje.
Nisam upratio,na kakve simptome se ti zalis?
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36539 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije njen kvar vezan za egr sigurno. Egr daje druge simptome. Kod nje su dizne, nosaci motora-mjenjaca, vakuum, maf,, Vakuum najlakse provjeriti s dimom, nosace bilo koji iskusniji mehanicar ce vidjeti njihovo stanje, maf ispitati otpor i njegova ocitanja. Kad je los egr on ti ukine snagu, auto je tromo, ne prebacuje odredjene obrtaje. Ona ima treskanje, mislim i oscilacije obrtaja +-. Dizne i njegove parametre ce ispitati onaj ko se bavi time, suludo je nagadjati preko foruma..
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36540 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je treskanje,najvjerovatnije su dizne taraba
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#36541 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko košta servis (mali i veliki) za golf 5 dizel, 1.9 77kw?
Ovi setovi ContiTech su oko 200 KM a ulje i filteri oko 100 KM
Da li je bolje kupiti sve, pa platiti ugradnju (oko 70 KM) ili da majstor sve naručuje (ugradi se 30% u dijelove) i da garanciju?
Ovi setovi ContiTech su oko 200 KM a ulje i filteri oko 100 KM
Da li je bolje kupiti sve, pa platiti ugradnju (oko 70 KM) ili da majstor sve naručuje (ugradi se 30% u dijelove) i da garanciju?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36542 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije treskanje vec je fazon u tome kad se drzi papucica gasa, npr u trecoj na sekund dva krenu obrtaji da brljaju, variraju ne znacajno i mnogo, mozda samo kao da se izgubi pedala gasa i regulara ide dalje sve, ne dimi ne smrdi, ne urla, auto regularno vuce
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36543 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako imaš provjerenog house majstora, onda prva opcija...-Chesterfield- wrote: ↑27/08/2021 15:00 Koliko košta servis (mali i veliki) za golf 5 dizel, 1.9 77kw?
Ovi setovi ContiTech su oko 200 KM a ulje i filteri oko 100 KM
Da li je bolje kupiti sve, pa platiti ugradnju (oko 70 KM) ili da majstor sve naručuje (ugradi se 30% u dijelove) i da garanciju?
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36544 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni na Sportidžu na odredjenom broju obrtaja kada odrzavam brzinu znalo kao malo prskakati, a kada ubrzavam nije zezalo. Desilo mi se dva puta da ubrzavam ili preticem, a on izgubi snagu na 2 sekunde npr. Nisu mogli otkriti sta je problem, ali su par mjeseci poslije toga procurile podloske dizni. Prodao sam auto u takvom stanju i ne znam da li su i dizne bile otisle.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36545 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno negdje ti vuce zrak vjeshalice. Male pukotine golim okom ces tesko otkriti. Najbolje je ko ima aparat za dim da ti testira, bez pritiska.. Provjeri par postova nazad forumas b6bred tako nesto je radio testiranje dimom. Moze ti on objasniti svoj postupak..
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36547 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo kod dede ima dima 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36549 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel ovo vjeshalice??
kako divlja kazaljka...meni je sa upaljenom klimom znala kazaljka hodat gore dole kod vecih obrtaja i ubrzanja, vjerovatno klizao pk kais koji se skoro raspao...kako je novi kais sve je normalno...
kako divlja kazaljka...meni je sa upaljenom klimom znala kazaljka hodat gore dole kod vecih obrtaja i ubrzanja, vjerovatno klizao pk kais koji se skoro raspao...kako je novi kais sve je normalno...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36550 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni tako zatrza jedino ako drugom il trećom pokušam ubrzavat sa 1000 obrtaja, što ne radim nikad 
