mrtva kokoš wrote:
tipican primjer danasnjeg frustriranog mladog covjeka koji u ovoj jebenoj drzavi nema niti moze imati bilo kakvu perspektivu ako nema nekoga ko ce se o tome pobrinuti a koliko nas je ovakvih

haj priznaj da nekad pomislis da se zaletis na vladu, skupstinu i sve porusis a onda skontas da se ni to ne isplati jer ces ti ponovo najvise najebat

nemam sta dodati, kao da sam i sam pisao, od rijeci do zareza

Sutra bi se zaletio kad bi me ovi koji imaju SITE PROBLEME KAO I JA slijedili! To je najmanji problem, ali problem ti je kod prosjecnog Bosnje sto konta, "hajd jebo mene ba, bice ih tamo ionako dosta, koji cu im q jos i ja"!

Nije meni problem najebati, fasovati pendrek i slicno, bilo je i toga (protesti ispred zgrade NSBiH) ali fazon je sto znam da nas se ne bi ni 1000 pojavilo. Daleko je nasa svijest od kojekakvih revolucija, na ovaj ili onaj nacin.
Evo pogledaj proteste protiv izgradnje krsta na Zlatistu, SEST se ljudi pojavi a grad vrvi od besposlenih ljudi. Ali ko ce doci? Mozda one babine mudonje sto im cace rade po vladama, kantonima i slicnim administracijama, sto vozaju MBW-ove, Audije, golf sestice i slicno, sto se vode ko nakvi studenti a nemaju ni ocjene u indexu, hoce li se takvi mozda pojaviti na bilo kakvim protestima? Nece, valja njima se slikati za ekskluzive i ine portale, pijuckati lagano koktele i ostalo. A ova sirotinja st bi ko i mogla doci, takvima nije do zivota, a kamo li do protesta.
Uglavnom mrka nam je kapa, a svakim danom sve mi se vece frustracije javljaju. I samo mi nemjte onih floksularnih pitanja tipa "a sta si ti uradio da ti bude bolje", nisam NSITA, eto sta!

Do sto je bilo uradio sam, i zena i ja fakultete imamo, na kucnom smo budzetu od 500KM, nema gdje nisam za posao rpedavo - mrka kapa, dok su aktivni konkursi za pripravnike bili nudio DZABA da radim jer ce mi Zavod platiti ali i tu dobio po usima i onda kad negdje dodjes na razgovor kaze ti "pa sto ne upiste kakve kurseve, sto ne hodate po seminarima, valjat ce vam to" ma mrs u tri materne, sta treba ba, da se do 40-e skolujem i nesto zavrsavam i obucavam pa MOZDA tad dobijem posao. A onda kazu nemate prakse, pa gdje cu je imati kad ionako insisitiraju da jos jos skolujemo
Samo nesto zanovjetaju i izmisljaju a u prevodu ti govore "jarane nemas stelu, koji si q i apliciro", kakvi kursevi kakvi bakraci. Skolujes se cijeli zovot, zavrsis 4-5 godina faksa i onda ti opet neki levat dodje i kaze pa mogo si jos nesto dodatno zavrsit. Jest imam samo za to vremena da hodam po seminarima...
Uvijek sam govorio, stela je jaca od bilo koje diplome a to nam potvrdjuju svaki dan. Ja zivotom ganratujem da na 18 od 20 konkursa uleti neko ko je imao nekoga iza sebe ko je urgirao za njega. Karanana drzava pa hajde...