Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#3651 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SDP je dobio vaznu politicko principijelnu bitku bez obzira na savez neprijatelja i pete kolone izdajnika na celu sa TV1 kao medisjke ekspoziture SBiH koja je nista manje podla i prljava od SBBBiH u svojim lesinarskim i rusilackim nakanama stvila licni interes ispred interesa BH gradana....
SDP je ocito mnogima pomrsila racune,fali TV medisjkog rasklinkavanja podlih i prljavih nakana saveznika i zagovornika etnorusilacke podjele i unistenja BiH,na cemu su aktivno svijesno ili ne radila tri Senada,koje se nakon sto su ogoljene stvarne nakane HDZ-a ostali osramoceni ako uopste imaju obraza,....
SDP je ocito mnogima pomrsila racune,fali TV medisjkog rasklinkavanja podlih i prljavih nakana saveznika i zagovornika etnorusilacke podjele i unistenja BiH,na cemu su aktivno svijesno ili ne radila tri Senada,koje se nakon sto su ogoljene stvarne nakane HDZ-a ostali osramoceni ako uopste imaju obraza,....
-
Nass
- Posts: 1795
- Joined: 20/05/2010 16:17
#3652 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sutra sjednica Doma Naroda u 11 sati na FTV. Bice mukotrpno. Samo da neki od platformskih delegata u Klubu Hrvata ne podlegne kupovinama....
Laku noc
Laku noc
-
Nass
- Posts: 1795
- Joined: 20/05/2010 16:17
#3653 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Good to see you backBosnolog wrote:SDP je dobio vaznu politicko principijelnu bitku bez obzira na savez neprijatelja i pete kolone izdajnika na celu sa TV1 kao medisjke ekspoziture SBiH koja je nista manje podla i prljava od SBBBiH u svojim lesinarskim i rusilackim nakanama stvila licni interes ispred interesa BH gradana....
SDP je ocito mnogima pomrsila racune,fali TV medisjkog rasklinkavanja podlih i prljavih nakana saveznika i zagovornika etnorusilacke podjele i unistenja BiH,na cemu su aktivno svijesno ili ne radila tri Senada,koje se nakon sto su ogoljene stvarne nakane HDZ-a ostali osramoceni ako uopste imaju obraza,....
- plain vanilla
- Posts: 70304
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3654 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
U Dnevnom listu pise da Boljitak napusta Platformu...pa vidjet cemoNass wrote:Sutra sjednica Doma Naroda u 11 sati na FTV. Bice mukotrpno. Samo da neki od platformskih delegata u Klubu Hrvata ne podlegne kupovinama....
Laku noc
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#3655 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Thanks! @ Nass!Nass wrote:Good to see you backBosnolog wrote:SDP je dobio vaznu politicko principijelnu bitku bez obzira na savez neprijatelja i pete kolone izdajnika na celu sa TV1 kao medisjke ekspoziture SBiH koja je nista manje podla i prljava od SBBBiH u svojim lesinarskim i rusilackim nakanama stvila licni interes ispred interesa BH gradana....
SDP je ocito mnogima pomrsila racune,fali TV medisjkog rasklinkavanja podlih i prljavih nakana saveznika i zagovornika etnorusilacke podjele i unistenja BiH,na cemu su aktivno svijesno ili ne radila tri Senada,koje se nakon sto su ogoljene stvarne nakane HDZ-a ostali osramoceni ako uopste imaju obraza,....
Čović: "Dva HDZ-a spremna ići u oporbu"
T. C. 16/03/2011 19:46:00
image Dragan Čović
MOSTAR - Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović izjavio je danas nakon razgovora u OHR-u o konstituiranju vlasti kako su HDZ BiH i HDZ 1990 spremni biti dio oporba ako se nastavi s "inzistiranjem da se SDP-u BiH i SDA prepuste dva hrvatska mjesta u Vladi Federacije BiH i Vijeću ministara BiH". "Ako ne možemo dobiti pet od 17 ...
... članova u federalnoj vladi i tri u ministarskom vijeću, naše je stajalište da mi (dva HDZ-a) ne želimo sudjelovati u takvoj vlasti. Neka sastavi vlast tko to misli da to može učiniti i neka preuzme odgovornost da vodi takvu vlast", rekao je Čović u telefonskoj izjavi, prenijela je Hina.
Dodao je da bi takav potez uspostave vlasti bez legitimnih hrvatskih političkih stranaka, za koje je glasovalo najviše Hrvata u BiH, destabiliziralo stanje.
"To bi donijelo puno bure u BiH. Vlast se sigurno ne može uspostaviti na normalnim osnovama bez dvaju HDZ-a, koji su legitimni predstavnici Hrvata u BiH, ali o tome neka razmišljaju oni koji nas sprječavaju da kao legitimni predstavnici hrvatskog naroda popunimo hrvatska mjesta", rekao je Čović.
(Vijesti.ba/Fena)
Covicu ostaje ti samo sada Didikovo rame za plakanje,a mogao si mnoge mrlje proslosti HDZ-a ocistiti,praveci zaokret i savez sa velikosrpskim slugama na kraju si ostao najobicniji potroseni Dodikov "Durex",
-
Max Bunker
- Posts: 2406
- Joined: 19/03/2010 00:16
#3656 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da bi izvukli sto vise studenata na ulice, organizatori prosvjeda su studentima rekli da svrha prosvjeda nije samo podrska HDZ-u, nego i prosvjed protiv loseg polozaja studenata

- srklet
- Posts: 157
- Joined: 11/01/2011 18:20
#3657 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije zgoreg prebaciti ovdje nesto sa teme o autima:

Ale, aleeeeeeeeeeeeeBosna je, kao sto dobro znamo, vozilo na tri tocka.
Jos su zimski uvjeti, na svakom tocku su zimske gume. Te gume se skidaju tek kad se uslovi poprave i moraju se skinuti ISTOVREMENO sa sva tri tocka. Ako skines u nevakat i samo sa jednog tocka napravices sranje.
Nije jos vrijeme za gradjanske gume, ali ko hoce da se pripremi, mora pripremiti sve tri gume ne samo jednu.
Onaj ko te uvjerava da se moze mijenjati guma po guma, ili ne zna ili nam dobro ne misli.
- prljavi Hare
- Posts: 10559
- Joined: 28/02/2011 09:14
- Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi
#3658 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
TREBA MI RAME TVOJE DA PLACEM NA NJEMU!!!

Ali ima jedna osoba sa kojom je jugosloven Dragance otisao jos dalje u odnosima,ovdje je vjerovatno
doslo i do razmjene tjelesnih tecnosti.....

A crnokosa dama na slici desno konta u sebi:"Koji li je od njih DONATOR u ovoj vezi?"

Ali ima jedna osoba sa kojom je jugosloven Dragance otisao jos dalje u odnosima,ovdje je vjerovatno
doslo i do razmjene tjelesnih tecnosti.....
A crnokosa dama na slici desno konta u sebi:"Koji li je od njih DONATOR u ovoj vezi?"
- 1gorstak
- Posts: 4549
- Joined: 27/01/2008 22:00
#3659 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tacno tako. Ako ce se negirati pravo SDP-a da predstavlja i Srbe i Hrvate, to bi kao sto Pedja Kojovic kaze, podrazumjevalo smrt svake stranke koja zeli biti multietnicka jer pravila igre ne bi dozvoljavala djelovanje istih.leo johnson wrote:evo odlican text nevena andjelica:
http://www.e-novine.com/index.php?news=45692Prigovori da je SDP bošnjačka stranka zbog masovnosti takvog članstva su uvijek dobro utemeljeni na brojkama ali to ne znači da im treba oduzeti šansu da omasove srpsko, hrvatsko i ostalo članstvo ne zbog brige oko jedne političke partije već zbog vjerovatno posljednje realne mogućnosti da u Bosni i Hercegovini „ostali“, Bošnjaci, Srbi i Hrvati mogu zajedno odlučivati o svojoj zajedničkoj sudbini.
Brojke često jesu surova stvarnost ali uporedimo SDP sa fudbalskom reprezentacijom gdje je procenat nebošnjaka u selekciji Safeta Sušića manji od udjela istih u Socijaldemokratskoj partiji. Da li je fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ili Bošnjaka? Da li bi bila bolja da u njoj igra više Srba, Hrvata i ostalih? Treba li je ukinuti dok se to ne ostvari? Ista stvar je i sa SDP-om i zbog toga je jako bitno da Lagumdžija po drugi put odbije da postane bošnjački Dodik te da ga „liberalna javnost“ u tome konačno podrži.
* Tekst preuzet sa prijateljskog Radio Sarajeva
-
Nass
- Posts: 1795
- Joined: 20/05/2010 16:17
#3660 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, to je pisalo prije jucerasnjeg sastanka cetvorke, gdje je izgleda problem rijesen, jer je poslije toga receno da cetvorka ide u formiranje vlasti. Medjutim, dobro kazes, nista se jos ne zna, vidjet cemo kako ce to ici. Navijam da sve to nekako prodje, da se vlast formira. A jos uvijek se nadam i da ce stranci dati neku podrsku Platformi, jer su i oni sada vidjeli da nije bilo drugog nacina, i znaju vrlo dobro ko je kriv za nepostojanje vlasti, a vjerovatno im je i jasno sta bi se moglo kriti iza svih ovih opstrukcija....plain vanilla wrote:U Dnevnom listu pise da Boljitak napusta Platformu...pa vidjet cemoNass wrote:Sutra sjednica Doma Naroda u 11 sati na FTV. Bice mukotrpno. Samo da neki od platformskih delegata u Klubu Hrvata ne podlegne kupovinama....
Laku noc
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3661 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zavisi ko vozi, djecko...!srklet wrote:Nije zgoreg prebaciti ovdje nesto sa teme o autima:
Ale, aleeeeeeeeeeeeeBosna je, kao sto dobro znamo, vozilo na tri tocka.
Jos su zimski uvjeti, na svakom tocku su zimske gume. Te gume se skidaju tek kad se uslovi poprave i moraju se skinuti ISTOVREMENO sa sva tri tocka. Ako skines u nevakat i samo sa jednog tocka napravices sranje.
Nije jos vrijeme za gradjanske gume, ali ko hoce da se pripremi, mora pripremiti sve tri gume ne samo jednu.
Onaj ko te uvjerava da se moze mijenjati guma po guma, ili ne zna ili nam dobro ne misli.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3662 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znal' ko, jel' ziv svevlad avdic...? 
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3663 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jel sigurno da ima 30 delegata koji će podržati izbor predsjednika i potpredsjednika? Koliko znam, ukupno je izabrano 36, od toga 3 iz HDZ-a, koliko ono ima Fahrinih?
- 1gorstak
- Posts: 4549
- Joined: 27/01/2008 22:00
#3664 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Problem vas koji kritikujete SDP zbog aktuelne situacije je to sto ni sami ne znate sta zelite. Tebi je eto Radoncic bolji od SDA, nekom drugom nije. Tebi je HSP "stranka desnog centra" i prihvatljiv partner, za druge koji su se navalili na kosti SDP-u, HSP je ustaska stranka sa kojom nije trebalo biti saveza. Tebi su Lijanovici gradjanska opcija, dok su nekim drugim kriticarima SDP-a koalicioni partner Lijanovici samo mesari i kriminalci.MuaDib wrote:Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu.
I ne samo da se vi, Avdic, Kazaz, Lovrenovic, Lasic, Imamovic (itd) medjusobno ne mozete dogovoriti oko tog sta je SDP trebao uraditi, nego se ni ti sam sa sobom ne mozes dogovoriti po tom pitanju, pa si prije nekoliko mjeseci, za HSP koji ti je sada prihvatljiv partner, ovako pisao ;
"SDP umjesto da se drži principa socijaldemokratije, koketira sa SDA i pravi koaliciju s HSP"
I SDP vam kriv jer se ne obazire na tu kakofoniju prijedloga oko koje se medjusobno niste u stanju dogovoriti pa cak ni sami sa sobom ? Smijesno.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3665 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tesko im je preko zvalja prevalit da bi najradije da SDP nestane, izgori, ispari... Otud huja, a u huji gomila nebuloza...1gorstak wrote:Problem vas koji kritikujete SDP zbog aktuelne situacije je to sto ni sami ne znate sta zelite. Tebi je eto Radoncic bolji od SDA, nekom drugom nije. Tebi je HSP "stranka desnog centra" i prihvatljiv partner, za druge koji su se navalili na kosti SDP-u, HSP je ustaska stranka sa kojom nije trebalo biti saveza. Tebi su Lijanovici gradjanska opcija, dok su nekim drugim kriticarima SDP-a koalicioni partner Lijanovici samo mesari i kriminalci.MuaDib wrote:Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu.
I ne samo da se vi, Avdic, Kazaz, Lovrenovic, Lasic, Imamovic (itd) medjusobno ne mozete dogovoriti oko tog sta je SDP trebao uraditi, nego se ni ti sam sa sobom ne mozes dogovoriti po tom pitanju, pa si prije nekoliko mjeseci, za HSP koji ti je sada prihvatljiv partner, ovako pisao ;
"SDP umjesto da se drži principa socijaldemokratije, koketira sa SDA i pravi koaliciju s HSP"
I SDP vam kriv jer se ne obazire na tu kakofoniju prijedloga oko koje se medjusobno niste u stanju dogovoriti pa cak ni sami sa sobom ? Smijesno.
-
Nass
- Posts: 1795
- Joined: 20/05/2010 16:17
#3666 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa da je Ljubic usao u platformsku koaliciju, sva ova prica bi bila davno zavrsena. A po svim kriterijima i principima, trebao je. Njegov prebjeg Covicu je kljucni momenat u cijeloj ovoj prici....
A sto se tice kvoruma..... i to je nesigurno..... sigurno je da ce Covic preko svojih 'saveznika' pokusati minirati danasnju sjednicu na razne nacine, od kvoruma do kupovine zastupnika i ko zna cega jos.....
Sta ce s desiti ako danasnja sjednica propadne?
A sto se tice kvoruma..... i to je nesigurno..... sigurno je da ce Covic preko svojih 'saveznika' pokusati minirati danasnju sjednicu na razne nacine, od kvoruma do kupovine zastupnika i ko zna cega jos.....
Sta ce s desiti ako danasnja sjednica propadne?
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3667 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koliko vidim u Oslobođenju, za kvorum je potrebno 30, a za odlučivanje većina od prisutnih. Trebalo bi biti dovoljno. Ako ipak ne bude, sačekaće do ponedjeljka... pošto se danas očekuje potvrđivanje delegata iz HNK, pa onda dok protekne žalbeni rok od 48 sati.Nass wrote:Pa da je Ljubic usao u platformsku koaliciju, sva ova prica bi bila davno zavrsena. A po svim kriterijima i principima, trebao je. Njegov prebjeg Covicu je kljucni momenat u cijeloj ovoj prici....
A sto se tice kvoruma..... i to je nesigurno..... sigurno je da ce Covic preko svojih 'saveznika' pokusati minirati danasnju sjednicu na razne nacine, od kvoruma do kupovine zastupnika i ko zna cega jos.....
Sta ce s desiti ako danasnja sjednica propadne?
-
Hipatija
- Posts: 934
- Joined: 10/12/2010 11:47
- Contact:
#3668 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Smak svijeta, Sudnji dan, novi tsunami,...Mora se jednom reći: DOSTA! Ovako više neće moći!Nass wrote:Sta ce s desiti ako danasnja sjednica propadne?
Što god da se desi bolje je nego ostajanje na istom mjestu i istom odstojanju! "Epur si move"!
Ima državljana u BiH koji mogu, hoće i umiju se dogovoriti i koji hoće i mogu živiti i raditi zajedno!
Ne misle svi u BiH da su nam "anam oni" - opasnost za vlastiti opstanak i prosperitet, i da nas treba od "anam njih - zaštiti" i u svoj tor stjerati!
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#3669 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Evo upravo ovih dana, sva ova dešavanja su pokazala da uopće nema velike razlike između naših pojedinaca na vlasti, bez obzira kojoj naciji i političkoj opciji pripadaju.
Svi slično razmišljaju i lažu svoj vlastiti narod iz kojeg dolaze isključivo radi nekih svojih ličnih balkanskih sitno-kokošarskih suženih interesa, ali narod ih je već provalio i apsolvirao.
Pojedinci na vlasti prepadaju lažu svoj vlastiti narod nacionalizmom i tako ih drže u izolaciji da bi oni mogli neprikosnoveno vladati u svome toru opet radi svoga ličnog i suženog interesa.
Jedna od najvećih trenutno laži koja se evo već decenijima plasira jeste, da Evropa neće da nas primi jer se boji Islama. Navodno zato što u BiH žive muslimani. To je notorna laž i nije uopće istina.
U Evropi trenutno živi na milione muslimana.
Sve što je bilo dobro od nauke i civilizacije kršćanska Evropa je preuzela od Islama.
Evropa neće da nas primi, zato što mi uopće nismo muslimani niti imamo bilo što sa Islamom.
U vrijeme, kada su napredni muslimani već imali izgrađenu civilizaciju, ali su se prestali da bave sa naukom i počeli da stagniraju, kršćani su tada sve što je bilo dobro i napredno od nauke i civilizacije preuzeli od muslimana i samo nastavili dalje da to razvijaju.
Evropa neće da nas primi u svoju zajednicu zato što smo polupismeni balkanski narod koji ima samo lični suženi interes sa kojim sve uništavamo.
Evropa neće da nas primi jer kolektivno svi kao narod sa svojim podaničkim mentalitetom ne valjamo, bez obzira na naciju.
Zato što se sav narod koji živi u BiH kolektivno bavi nepotizmom, mitom, korupcijom i kriminalom na sitno dok naši pojedinci na vlasti koji dolaze iz naroda (nisu valjda vanzemaljci) se isto kao i narod bave sa tim ali oni to rade megalomanski na veliko i na opću štetu svih nas.
Svi mi zajedno kao narod koji živi u BiH svakodnevno bez obzira na naciju, uništavaju vola radi kilograma mesa.
Evropa dobro poznaje naš balkanski mentalitet i samo se njega boji ničega više.
Na primjer, jednom Švicarcu i Nijemcu je nezamislivo i nenormalno da daje i uzima mito, dok sa druge strane svi mi koji živimo u BiH bez izuzetaka, smatramo da je to nešto sasvim normalno, a nije.
Pitanje je da li bi uopće itko od nas pojedinačno volio nekoga takvog u svojoj avliji? Mislim da nebi.
Općenito kod sviju nas koji živimo u BiH bez obzira na naciju, kako kod naroda tako i kod onih pojedinaca na vlasti koji nas vode, prevladava samo i isključivo lični balkanski sitno-kokošarski suženi interes, na opću i kolateralnu štetu naše zajedničke države BiH u kojoj svi živimo.
Sve dok se kolektivno kao narod bez obzira na naciju ne promijenimo, nema nam napretka.
Svi slično razmišljaju i lažu svoj vlastiti narod iz kojeg dolaze isključivo radi nekih svojih ličnih balkanskih sitno-kokošarskih suženih interesa, ali narod ih je već provalio i apsolvirao.
Pojedinci na vlasti prepadaju lažu svoj vlastiti narod nacionalizmom i tako ih drže u izolaciji da bi oni mogli neprikosnoveno vladati u svome toru opet radi svoga ličnog i suženog interesa.
Jedna od najvećih trenutno laži koja se evo već decenijima plasira jeste, da Evropa neće da nas primi jer se boji Islama. Navodno zato što u BiH žive muslimani. To je notorna laž i nije uopće istina.
U Evropi trenutno živi na milione muslimana.
Sve što je bilo dobro od nauke i civilizacije kršćanska Evropa je preuzela od Islama.
Evropa neće da nas primi, zato što mi uopće nismo muslimani niti imamo bilo što sa Islamom.
U vrijeme, kada su napredni muslimani već imali izgrađenu civilizaciju, ali su se prestali da bave sa naukom i počeli da stagniraju, kršćani su tada sve što je bilo dobro i napredno od nauke i civilizacije preuzeli od muslimana i samo nastavili dalje da to razvijaju.
Evropa neće da nas primi u svoju zajednicu zato što smo polupismeni balkanski narod koji ima samo lični suženi interes sa kojim sve uništavamo.
Evropa neće da nas primi jer kolektivno svi kao narod sa svojim podaničkim mentalitetom ne valjamo, bez obzira na naciju.
Zato što se sav narod koji živi u BiH kolektivno bavi nepotizmom, mitom, korupcijom i kriminalom na sitno dok naši pojedinci na vlasti koji dolaze iz naroda (nisu valjda vanzemaljci) se isto kao i narod bave sa tim ali oni to rade megalomanski na veliko i na opću štetu svih nas.
Svi mi zajedno kao narod koji živi u BiH svakodnevno bez obzira na naciju, uništavaju vola radi kilograma mesa.
Evropa dobro poznaje naš balkanski mentalitet i samo se njega boji ničega više.
Na primjer, jednom Švicarcu i Nijemcu je nezamislivo i nenormalno da daje i uzima mito, dok sa druge strane svi mi koji živimo u BiH bez izuzetaka, smatramo da je to nešto sasvim normalno, a nije.
Pitanje je da li bi uopće itko od nas pojedinačno volio nekoga takvog u svojoj avliji? Mislim da nebi.
Općenito kod sviju nas koji živimo u BiH bez obzira na naciju, kako kod naroda tako i kod onih pojedinaca na vlasti koji nas vode, prevladava samo i isključivo lični balkanski sitno-kokošarski suženi interes, na opću i kolateralnu štetu naše zajedničke države BiH u kojoj svi živimo.
Sve dok se kolektivno kao narod bez obzira na naciju ne promijenimo, nema nam napretka.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3670 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Treba tebe uklonit trajno... Postaracu se...antimobbing wrote:Evo upravo ovih dana, sva ova dešavanja su pokazala da uopće nema velike razlike između naših pojedinaca na vlasti, bez obzira kojoj naciji i političkoj opciji pripadaju.
Svi slično razmišljaju i lažu svoj vlastiti narod iz kojeg dolaze isključivo radi nekih svojih ličnih balkanskih sitno-kokošarskih suženih interesa, ali narod ih je već provalio i apsolvirao.
Pojedinci na vlasti prepadaju lažu svoj vlastiti narod nacionalizmom i tako ih drže u izolaciji da bi oni mogli neprikosnoveno vladati u svome toru opet radi svoga ličnog i suženog interesa.
Jedna od najvećih trenutno laži koja se evo već decenijima plasira jeste, da Evropa neće da nas primi jer se boji Islama. Navodno zato što u BiH žive muslimani. To je notorna laž i nije uopće istina.
U Evropi trenutno živi na milione muslimana.
Sve što je bilo dobro od nauke i civilizacije kršćanska Evropa je preuzela od Islama.
Evropa neće da nas primi, zato što mi uopće nismo muslimani niti imamo bilo što sa Islamom.
U vrijeme, kada su napredni muslimani već imali izgrađenu civilizaciju, ali su se prestali da bave sa naukom i počeli da stagniraju, kršćani su tada sve što je bilo dobro i napredno od nauke i civilizacije preuzeli od muslimana i samo nastavili dalje da to razvijaju.
Evropa neće da nas primi u svoju zajednicu zato što smo polupismeni balkanski narod koji ima samo lični suženi interes sa kojim sve uništavamo.
Evropa neće da nas primi jer kolektivno svi kao narod sa svojim podaničkim mentalitetom ne valjamo, bez obzira na naciju.
Zato što se sav narod koji živi u BiH kolektivno bavi nepotizmom, mitom, korupcijom i kriminalom na sitno dok naši pojedinci na vlasti koji dolaze iz naroda (nisu valjda vanzemaljci) se isto kao i narod bave sa tim ali oni to rade megalomanski na veliko i na opću štetu svih nas.
Svi mi zajedno kao narod koji živi u BiH svakodnevno bez obzira na naciju, uništavaju vola radi kilograma mesa.
Evropa dobro poznaje naš balkanski mentalitet i samo se njega boji ničega više.
Na primjer, jednom Švicarcu i Nijemcu je nezamislivo i nenormalno da daje i uzima mito, dok sa druge strane svi mi koji živimo u BiH bez izuzetaka, smatramo da je to nešto sasvim normalno, a nije.
Pitanje je da li bi uopće itko od nas pojedinačno volio nekoga takvog u svojoj avliji? Mislim da nebi.
Općenito kod sviju nas koji živimo u BiH bez obzira na naciju, kako kod naroda tako i kod onih pojedinaca na vlasti koji nas vode, prevladava samo i isključivo lični balkanski sitno-kokošarski suženi interes, na opću i kolateralnu štetu naše zajedničke države BiH u kojoj svi živimo.
Sve dok se kolektivno kao narod bez obzira na naciju ne promijenimo, nema nam napretka.
Sto se tice korupcije jesi li cuo za hypo banku ili Dajmler...?
-
Nass
- Posts: 1795
- Joined: 20/05/2010 16:17
#3671 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A ljudi moji, pa ja sam na istoj strani kao i ti, Hipatija. Evo od jucer me napadaju kao da ja zelim nekakvo popustanje ili kapitulaciju, DAPACE. Pa ja otpocetka govorim da se ne smije dati HDZ-u sve sto trazi, cak mi je i ovaj prijedlog OHR-a definitivno previse, i ispod je razine kompromisa na koji je SDP morao pristati. I govorim da se ne smije niposto popustiti pred ekskluzivnim etnickom konceptom. Samo procitaj par mojih postova. I navijam da ovo danas prodje, ali mi je jasno da ce biti mukotrpno, i zato naglas razmisljam, pitam za misljenje druge forumase. Naravno da nema popustanja, ali se brinem kako ce to sve proci, da sve bude uspjesno.... Voljela bih kad bi ovaj OHR na neki nacin reagirao i dao podrsku platformi.... da ih sutra ne moze neko hvatati na foru da je nova vlast neustavna i slicne gluposti..... i bojim se HDZ-ovog makijavelizma, u smislu kupovine zastupnika i slicno. Navijam otpocetka za Platformu, i pomalo brinem da sve prodje uredu.Hipatija wrote:Smak svijeta, Sudnji dan, novi tsunami,...Mora se jednom reći: DOSTA! Ovako više neće moći!Nass wrote:Sta ce s desiti ako danasnja sjednica propadne?
Što god da se desi bolje je nego ostajanje na istom mjestu i istom odstojanju! "Epur si move"!
Ima državljana u BiH koji mogu, hoće i umiju se dogovoriti i koji hoće i mogu živiti i raditi zajedno!
Ne misle svi u BiH da su nam "anam oni" - opasnost za vlastiti opstanak i prosperitet, i da nas treba od "anam njih - zaštiti" i u svoj tor stjerati!
-
Hipatija
- Posts: 934
- Joined: 10/12/2010 11:47
- Contact:
#3672 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@nosara, "antimobing se potrudio da svoje opšte vrijednosti i predstavi na univerzalnim temeljima.To treba cijeniti (ne prijetiti bez razloga) i dalje podsticati.
@nass, nisam tebi ni odgovarao (samo tvoj dio teksta uzeo kao povod da drugima pošaljem poruku). Pozdrav!
Mene "ne plaši" HDZ i našta je sve Čović (uz pomoć Ljubića) spreman da zaštiti svoju teško stečenu imovinu, već me brinu više ovi koji svoju "teško stečenu imovinu"žele zaštititi, a članovi su nekih drugih stranaka.
@nass, nisam tebi ni odgovarao (samo tvoj dio teksta uzeo kao povod da drugima pošaljem poruku). Pozdrav!
Mene "ne plaši" HDZ i našta je sve Čović (uz pomoć Ljubića) spreman da zaštiti svoju teško stečenu imovinu, već me brinu više ovi koji svoju "teško stečenu imovinu"žele zaštititi, a članovi su nekih drugih stranaka.
Last edited by Hipatija on 17/03/2011 10:31, edited 1 time in total.
- AliceInChains
- Posts: 3734
- Joined: 09/02/2010 19:40
#3673 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nosara wrote:Treba tebe uklonit trajno... Postaracu se...antimobbing wrote:Evo upravo ovih dana, sva ova dešavanja su pokazala da uopće nema velike razlike između naših pojedinaca na vlasti, bez obzira kojoj naciji i političkoj opciji pripadaju.
Svi slično razmišljaju i lažu svoj vlastiti narod iz kojeg dolaze isključivo radi nekih svojih ličnih balkanskih sitno-kokošarskih suženih interesa, ali narod ih je već provalio i apsolvirao.
Pojedinci na vlasti prepadaju lažu svoj vlastiti narod nacionalizmom i tako ih drže u izolaciji da bi oni mogli neprikosnoveno vladati u svome toru opet radi svoga ličnog i suženog interesa.
Jedna od najvećih trenutno laži koja se evo već decenijima plasira jeste, da Evropa neće da nas primi jer se boji Islama. Navodno zato što u BiH žive muslimani. To je notorna laž i nije uopće istina.
U Evropi trenutno živi na milione muslimana.
Sve što je bilo dobro od nauke i civilizacije kršćanska Evropa je preuzela od Islama.
Evropa neće da nas primi, zato što mi uopće nismo muslimani niti imamo bilo što sa Islamom.
U vrijeme, kada su napredni muslimani već imali izgrađenu civilizaciju, ali su se prestali da bave sa naukom i počeli da stagniraju, kršćani su tada sve što je bilo dobro i napredno od nauke i civilizacije preuzeli od muslimana i samo nastavili dalje da to razvijaju.
Evropa neće da nas primi u svoju zajednicu zato što smo polupismeni balkanski narod koji ima samo lični suženi interes sa kojim sve uništavamo.
Evropa neće da nas primi jer kolektivno svi kao narod sa svojim podaničkim mentalitetom ne valjamo, bez obzira na naciju.
Zato što se sav narod koji živi u BiH kolektivno bavi nepotizmom, mitom, korupcijom i kriminalom na sitno dok naši pojedinci na vlasti koji dolaze iz naroda (nisu valjda vanzemaljci) se isto kao i narod bave sa tim ali oni to rade megalomanski na veliko i na opću štetu svih nas.
Svi mi zajedno kao narod koji živi u BiH svakodnevno bez obzira na naciju, uništavaju vola radi kilograma mesa.
Evropa dobro poznaje naš balkanski mentalitet i samo se njega boji ničega više.
Na primjer, jednom Švicarcu i Nijemcu je nezamislivo i nenormalno da daje i uzima mito, dok sa druge strane svi mi koji živimo u BiH bez izuzetaka, smatramo da je to nešto sasvim normalno, a nije.
Pitanje je da li bi uopće itko od nas pojedinačno volio nekoga takvog u svojoj avliji? Mislim da nebi.
Općenito kod sviju nas koji živimo u BiH bez obzira na naciju, kako kod naroda tako i kod onih pojedinaca na vlasti koji nas vode, prevladava samo i isključivo lični balkanski sitno-kokošarski suženi interes, na opću i kolateralnu štetu naše zajedničke države BiH u kojoj svi živimo.
Sve dok se kolektivno kao narod bez obzira na naciju ne promijenimo, nema nam napretka.![]()
Sto se tice korupcije jesi li cuo za hypo banku ili Dajmler...?
De ba antimobbing, odfuraj tamo u Hrvatsku i pricaj njima, da nisu dovoljno hriscani i da ih zbog toga EU jos uvjek nije primila. isusa ti
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3674 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Prvo, nema pojma sta prica, drugo, vrijedja bez ikakvog obzira... Gdje se kriju te njegove "opste vrijednosti"...? U tome da meni kaze kako sam glup i korumpiran, kako smo svi isti...?Hipatija wrote:@nosara, "antimobing se potrudio da svoje opšte vrijednosti i predstavi na univerzalnim temeljima.To treba cijeniti (ne prijetiti bez razloga) i dalje podsticati.
@nass, nisam tebi ni odgovarao (samo tvoj dio teksta uzeo kao povod da drugima pošaljem poruku). Pozdrav!
-
Hipatija
- Posts: 934
- Joined: 10/12/2010 11:47
- Contact:
#3675 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@nosara, čovjek je ("ubijeđeni") musliman, pa je i ovakav tekst za njega veliki doprinos "zajedničkim vrijednostima" (svih vjernika). Tekst mu je sasvim korektan ( pa mi tvoja "prijetnja" zasmetala).
