Hayat
Moderator: anex
-
FX1
- Posts: 138
- Joined: 01/08/2005 17:28
#3651 Re: Hayat
Ako izuzmemo neke primjere ratnog izvjestavanja, NIKADA gori prilog nisam vidio na TV.
Talent je toliko licnih kompleksa, ciste zlobe i gluposti (koji odlicno ocrtavaju danasnje stanje drustvene svijesti i vrijednosti u BiH) strpati u samo jedan kratki prilog.
Voditeljski par Blam Blama je zasluzio da se proucava na fakultetu - kako zurnalistici tako i psihologiji.
samo dno.
Talent je toliko licnih kompleksa, ciste zlobe i gluposti (koji odlicno ocrtavaju danasnje stanje drustvene svijesti i vrijednosti u BiH) strpati u samo jedan kratki prilog.
Voditeljski par Blam Blama je zasluzio da se proucava na fakultetu - kako zurnalistici tako i psihologiji.
samo dno.
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#3652 Re: Hayat
Sramno.
Kako li se ova vulgarna zloba uklapa u sputna bajramska jordamljenja?
Kako li se ova vulgarna zloba uklapa u sputna bajramska jordamljenja?
-
medonja_brundonja
- Posts: 23
- Joined: 25/03/2012 17:51
#3653 Re: Hayat
StupskaBitanga wrote:najjači članak![]()
Još jedna sramota TV Hayat
Komentar: "Mehida možeš biti
Ni mjesec dana nije prošlo od skandala u finalnom takmičenju talent show-a “ZMBT 4″, a medijska kuća u čijoj se produkciji odvija show priredila je gledateljima i javnosti novi šok. Desilo se to u posljednjem izdanju blijede kopije hrvatskog “Red Carpet-a”, odnosno u tabloid emisiji “Glam-Blam”, gdje je na izuzetno neprofesionalan, perfidan i krajnje bezobrazan način ismijana Mehida Daut, jedna od kandidatkinja u prethodnom ciklusu ovog sve lošijeg talent show-a.
Piše: Zlatimir Omerović
Istina je da Mehida, osim volje i želje, nema predispozicije (talenta ponajmanje) da bude “zvijezda estrade”. Ali, da li je to razlog da se novinari i reporteri ismijavaju na njen račun i od njene pojave i nastupa prave “cirkus”?!
Upravo to je pokušala reporterka Mirza Vranj, ali u cijeloj priči, baš ona je ispala najveći gubitnik i neko ko je u javnosti, sudeći prema komentarima i reakcijama, postao omražena osoba.
“Mehida Daut je postala zvijezda preko noći i ime o kojem se ne prestaje pričati. Vođena pažnjom koju je dobila u našoj državi ali i šire, ova mlada djevojka voljela bi u skorijoj budućnosti nastaviti pjevati”, navodi Vranj u uvodu onoga što bi, kao, trebalo biti “ekskluzivna vijest”.......
http://lukavac-x.ba/bih/drustvo-bih/kom ... s-biti-ti/
Članak je možda jedan od najboljih koje sam u zadnje vrijeme pročitao! I ja sam se smijao iskreno kad sam vidio njeno pjevanje, ali nakon ovog članka, a prije svega priloga ove Mirze... preporučujem svima da pročitaju ga u cijelost kao što je drug StupskaBitanga preporučio!
-
Melami
- Posts: 2563
- Joined: 25/10/2004 04:43
#3654 Re: Hayat
Navratim na ovu temu da vidim st aljudi misle o ovom jadnom hayatu i drago mi je da dijele misljenje, pogotovo vidim da nisam jedini bio koji je stvarno bio negativno iznenadjen onim prilogom u glam blamu. Ako se uopste moze biti negativno iznenadjen od jedne takve televizije koja je dno dna i sve je za ocekivati. Voditelji su blago receno katastrfoa, ne zna se ko pije a ko placa.
Sejla- sta reci, djevojka leti, ufurana maksimalno.
Nadira SPRZO- prezime save govori, ne znam ko je zaposli, ona ne zna da prica, nema osnovnu kulturu i voditeljski posao ni je za nju at all. Ogadila mi je svako jutro kad sam upalio TV.
Sta tek reci za DALILU, ko je prebaci iz onih djecijih emisija, ona se tu bas dobro uklapala. Isto tako se desilo sa onom jos jednom, ne mogu da je nadjem na hayatovoj stranici da joj vidim ime, uglavnom godila je ZMBT pa onda jutarnju ili dnevni program, nesto su sad to promjenili.
Ne znam samo da li se sjecate onog djeteta sto je vodio jutarnji takodjer, lik spava maltene. Rijeci su suvisne za njeg, al brzo su vidjeli koga su zaposlili tkao da ga na svu srecu ne vidjam vise na TVu.
Sejla- sta reci, djevojka leti, ufurana maksimalno.
Nadira SPRZO- prezime save govori, ne znam ko je zaposli, ona ne zna da prica, nema osnovnu kulturu i voditeljski posao ni je za nju at all. Ogadila mi je svako jutro kad sam upalio TV.
Sta tek reci za DALILU, ko je prebaci iz onih djecijih emisija, ona se tu bas dobro uklapala. Isto tako se desilo sa onom jos jednom, ne mogu da je nadjem na hayatovoj stranici da joj vidim ime, uglavnom godila je ZMBT pa onda jutarnju ili dnevni program, nesto su sad to promjenili.
Ne znam samo da li se sjecate onog djeteta sto je vodio jutarnji takodjer, lik spava maltene. Rijeci su suvisne za njeg, al brzo su vidjeli koga su zaposlili tkao da ga na svu srecu ne vidjam vise na TVu.
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#3655 Re: Hayat
kojim danom bude glam blam? jesu li sta odgovorili na negativne komentare vezano za slucaj mehida?
- luckylaka
- Posts: 26228
- Joined: 15/01/2010 06:28
#3656 Re: Hayat
Na Hayatu je svaki dan glam-blam tako kad god prebacis na Hayat vidjeces blamminjonja wrote:kojim danom bude glam blam? jesu li sta odgovorili na negativne komentare vezano za slucaj mehida?
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#3657 Re: Hayat
Nedjeljom u 6...vidjet cemo sta ce reci 
http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318
http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318
GRAD??????? SELOO???!!Biografija Mirze Vranj..
mnogi od vas su tražili
Mirza Vranj rođena je 01.10.1984. godine, a njen rad u medijima počinje još u 16. godini kad se zaposlila u printanim medijima, gdje je radila osam godina.
Godine 2004., pored rada za novine, počela je raditi televizijske priloge za emisiju "Svijet plus", koja se emitovala na 20 televizija u regionu. Paralelno, radeći za pomenutu emisiju i novine, izvjesno vrijeme radila je na bh. radiostanicama. Kad je završila Fakultet političkih nauka, u novembru 2008. godine, pridružila se timu Hayat TV kao jedna od voditeljica reality showa "Hayat traži zvijezdu" i novinarka emisije "Glam blam".
Završetkom rialiti projekta "Hayat Production traži zvijezdu", odradila je mjesečni ciklus emisija "Hayat Production traži zvijezdu Specijal", nakon čega je prebačena da vodi emisiju "Glam blam". Od sredine februara Mirza, pored vođenja i rada u emisiji "Glam blam", vodi emisiju "Hayat production show", koja se na Hayat TV-u emituje utorkom od 21h. Ova studentica magisterija žurnalistike, nastavila je raditi i za "Ljepotu i zdravlje", najčitaniji mjesečni magazin u regionu.
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#3658 Re: Hayat
Nadjoh iz GORAŽDA kao i Mehida Daut.neo7 wrote:Nedjeljom u 6...vidjet cemo sta ce reci
http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318
GRAD??????? SELOO???!!Biografija Mirze Vranj..
mnogi od vas su tražili
Mirza Vranj rođena je 01.10.1984. godine, a njen rad u medijima počinje još u 16. godini kad se zaposlila u printanim medijima, gdje je radila osam godina.
Godine 2004., pored rada za novine, počela je raditi televizijske priloge za emisiju "Svijet plus", koja se emitovala na 20 televizija u regionu. Paralelno, radeći za pomenutu emisiju i novine, izvjesno vrijeme radila je na bh. radiostanicama. Kad je završila Fakultet političkih nauka, u novembru 2008. godine, pridružila se timu Hayat TV kao jedna od voditeljica reality showa "Hayat traži zvijezdu" i novinarka emisije "Glam blam".
Završetkom rialiti projekta "Hayat Production traži zvijezdu", odradila je mjesečni ciklus emisija "Hayat Production traži zvijezdu Specijal", nakon čega je prebačena da vodi emisiju "Glam blam". Od sredine februara Mirza, pored vođenja i rada u emisiji "Glam blam", vodi emisiju "Hayat production show", koja se na Hayat TV-u emituje utorkom od 21h. Ova studentica magisterija žurnalistike, nastavila je raditi i za "Ljepotu i zdravlje", najčitaniji mjesečni magazin u regionu.
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#3659 Re: Hayat
U ponedjeljak u poslijepodnevnim satima u sarajevskom naselju Ciglane, neviđena gužva! Saobraćajni haos je izazval Mirza Vranj, voditeljica Hayat TV
Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa"
Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa" kojim je upravljao jedan 50-godišnjak. Mirza nam je u telefonskom razgovoru dok je još policija vršila uviđaj rekla kako je uzrok nezgode klizav kolovoz.
- Iznenada sam se "zabila" u njega. Kolovoz je bio puno klizav, kiša je padala, jedva sam zakočila a nisam zaista brzo vozila. Na svu sreću osim male materijalne štete nikome ništa nije bilo- Pozvali smo policiju jer se vozač u čiji sam automobil udarila počeo odjednom žaliti kako ga malo bole leđa. Nije povrijeđen ali eto iznenada su ga zaboljela - smješkajući se priča Vranj koja kaže kako je samo čekala kada će joj brzopletost "izaći na nos".
- Uvijek negdje žurim i evo... ništa me dobro neće stići - završava TV voditeljica.
Talentovano paglu cura
Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa"
Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa" kojim je upravljao jedan 50-godišnjak. Mirza nam je u telefonskom razgovoru dok je još policija vršila uviđaj rekla kako je uzrok nezgode klizav kolovoz.
- Iznenada sam se "zabila" u njega. Kolovoz je bio puno klizav, kiša je padala, jedva sam zakočila a nisam zaista brzo vozila. Na svu sreću osim male materijalne štete nikome ništa nije bilo- Pozvali smo policiju jer se vozač u čiji sam automobil udarila počeo odjednom žaliti kako ga malo bole leđa. Nije povrijeđen ali eto iznenada su ga zaboljela - smješkajući se priča Vranj koja kaže kako je samo čekala kada će joj brzopletost "izaći na nos".
- Uvijek negdje žurim i evo... ništa me dobro neće stići - završava TV voditeljica.
Talentovano paglu cura
-
breviar
- Posts: 159
- Joined: 22/10/2006 18:21
#3660 Re: Hayat
Mirza na onom video klipu izgleda kao prostakusa. sa svojim stilom, i onim naocalima ne ostavlja damski
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.
sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.
sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.
-
Mezopotamija
- Posts: 122
- Joined: 21/10/2009 20:52
#3661 Re: Hayat
Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni? 
- Capajebo
- Posts: 22034
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#3662 Re: Hayat
Hahaah, a ja mislio ona dosla iz Pariza kada ovako omalozava druge, a ona rodjena u Baćcima (mjesto kod Gorazda) udaljeno odprilike kao i Mehidino.
- luckylaka
- Posts: 26228
- Joined: 15/01/2010 06:28
#3663 Re: Hayat
Mirza uopste ne izgleda tako nego ona stvarno jeste polupismena prostakusa koja ima srecu ko i onaj Avdo sa Ftv-a da ne nalete na nekoga ko ce im onu kameru nabiti na glavu.Kako mi je samo bila odvratna ona i ona glupaca sto se valja po krevetu u ZMBT(valjda ista skola).E sad jos dobili pojacanje u onoj celavojbreviar wrote:Mirza na onom video klipu izgleda kao prostakusa. sa svojim stilom, i onim naocalima ne ostavlja damski
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.
sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.
-
crnoplavo
- Posts: 1446
- Joined: 28/01/2012 15:03
#3664 Re: Hayat
sta ima veze gdje je roddena
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.
-
breviar
- Posts: 159
- Joined: 22/10/2006 18:21
#3665 Re: Hayat
ne sumnjam da je Mirza bila isto pijun, a isto ne sumnjam da ona nije svjesna da je i ona u ovom prilogu samocrnoplavo wrote:sta ima veze gdje je roddena
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.
potrcko svojih urednika. medjutim, u ovom izvjestavanju osjeca se Mirzina nadahnutost, spontanost - i konstrukcija
misli je proizvod te neposredne inspiracije. u svakoj misli i svakom pokretu i kimanju glave u razgovoru sa sagovornikom se osjeca njena banalna superiornost.
mislim, osjeca se da Mirza to misli... i da je nesvjesna kako je samu sebe srozavala.
razumijem da postoji cikanje, humor, i medijsko napuhavanje necega... no, oni su se 'nasadili' na jednu
potpuno bezazleznu osobu i plus su njenu porodicu uvukli u to.
da je Mirza iole svjesna, ona bi oosjetila da se njena medijska kuca, ili urednici odnose kao fasisti.
nisu imali pravo da uvlace u ovu pricu njenu porodicu, koja je bila naivna i ljubazna prema ovim medijskim dzelatima.
da Mirza ima iole profinjenosti (a trebala ju je formirati kroz taj fakultet kojim se dici da je diplomirala 2008.)
i intelekt, mogla je manevrisati naloge svojih urednika.
-
Melami
- Posts: 2563
- Joined: 25/10/2004 04:43
#3666 Re: Hayat
Onaj Igor je teski kreten. On je ja mislim urednik zabavnog programa il nesto tako.
-
mel c
- Posts: 23
- Joined: 25/02/2012 09:32
#3667 Re: Hayat
Opstanak Hayata sve ove godine je misterija. Oni su mjera za neprofesionalnost, neobrazovanost, nekulturu i primitivizam. Tolika glupost i bezobrazluk na jednom mjestu. Vjerovatno ih izvlači strani program.
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#3668 Re: Hayat
Koji? Turski?mel c wrote:Opstanak Hayata sve ove godine je misterija. Oni su mjera za neprofesionalnost, neobrazovanost, nekulturu i primitivizam. Tolika glupost i bezobrazluk na jednom mjestu. Vjerovatno ih izvlači strani program.
- amortizer
- Posts: 897
- Joined: 30/05/2007 22:00
#3669 Re: Hayat
Igor?Melami wrote:Onaj Igor je teski kreten. On je ja mislim urednik zabavnog programa il nesto tako.
Najteze mi se odluciti za njega ili Saru? Krasni su oboje
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3670 Re: Hayat
OBN je to radioMezopotamija wrote:Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni?
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#3671 Re: Hayat
oni su to i prije radiliMezopotamija wrote:Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni?
-
Hadzoglu
- Posts: 47
- Joined: 29/03/2012 21:33
#3672 Re: Hayat
Man of steel wrote:Šta zna emancipovana seljenačura šta je selo i priroda.
ONO koje za život zarađuje tračevima i zabadanjem nosa u tuđe stvari našlo je za shodno da se šprda i cirkuzi sa jednom neiskvarenom seljančicom koja je za ovu hayatovu žbljohu pojam ljepote i ženstvenosti u svakom mogućem smislu.
Naučilo guzove izbaciti, navući tange, zamazati se puderom, nabaciti đozle i misli da je pojam ženstvenosti naspram ove putene seljančice koja onako rumena i neiskvarena izgleda prirodnije i ljepše od ovog akrapa milion puta.
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#3673 Re: Hayat
Pa hayat vec neke 2 godine nema nikakvog kredibiliteta u pogledu pravljenja barem necega na tragu dobrog programa. Cuj ZMBT5 ?? Pa 5 sezona zaredom ublehaski mazu narodu oci nekakvom polovnom emisijom, sa polovnim zirijem gdje se nacionalna odredjenost i privrzenost te razne ublehaske malverzacije mogu napipati jbt. A ovo njesra sa Glam blamom je samo jos jedan dokaz koliko su ustvari dotakli dno .. . radije pratim preostale programe koji su ostali otkljucani na SAT-u nego da se nerviram gledajuci ovakve papke
-
Melami
- Posts: 2563
- Joined: 25/10/2004 04:43
#3674 Re: Hayat
ma hayat je imao tu reklamu prije nekih 7-8 godina.StupskaBitanga wrote:OBN je to radioMezopotamija wrote:Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni?
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3675 Re: Hayat
da je nije mirza roknula u feriju na igmanu?Not My Idea wrote:koliko se sjecam bila je na Red carpetu (na Novoj) reportaža o BiH escort damama, gdje je Hana H.karanana wrote: a sta emina karisik? nisam u toku. sta se desavalo?pricala s Mirzom Vranj
posto su i jedna i druga upucene, jelte?!
i tu je Mirza prozvala izmedju ostalih i Eminu Karišik.
Da bi ova odma na facebook-u popljuvala Mirzu, pominjuci i dio kad je Mirza bila bolesna i (haman) izgubila kosu..![]()
Uglavnom da nije žalosno, bilo bi smijesno.
