Hayat

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
FX1
Posts: 138
Joined: 01/08/2005 17:28

#3651 Re: Hayat

Post by FX1 »

Ako izuzmemo neke primjere ratnog izvjestavanja, NIKADA gori prilog nisam vidio na TV.

Talent je toliko licnih kompleksa, ciste zlobe i gluposti (koji odlicno ocrtavaju danasnje stanje drustvene svijesti i vrijednosti u BiH) strpati u samo jedan kratki prilog.

Voditeljski par Blam Blama je zasluzio da se proucava na fakultetu - kako zurnalistici tako i psihologiji.

samo dno.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3652 Re: Hayat

Post by sheilak »

Sramno.

Kako li se ova vulgarna zloba uklapa u sputna bajramska jordamljenja?
medonja_brundonja
Posts: 23
Joined: 25/03/2012 17:51

#3653 Re: Hayat

Post by medonja_brundonja »

StupskaBitanga wrote:najjači članak :thumbup: :thumbup:
Još jedna sramota TV Hayat
Komentar: "Mehida možeš biti

Ni mjesec dana nije prošlo od skandala u finalnom takmičenju talent show-a “ZMBT 4″, a medijska kuća u čijoj se produkciji odvija show priredila je gledateljima i javnosti novi šok. Desilo se to u posljednjem izdanju blijede kopije hrvatskog “Red Carpet-a”, odnosno u tabloid emisiji “Glam-Blam”, gdje je na izuzetno neprofesionalan, perfidan i krajnje bezobrazan način ismijana Mehida Daut, jedna od kandidatkinja u prethodnom ciklusu ovog sve lošijeg talent show-a.

Piše: Zlatimir Omerović

Istina je da Mehida, osim volje i želje, nema predispozicije (talenta ponajmanje) da bude “zvijezda estrade”. Ali, da li je to razlog da se novinari i reporteri ismijavaju na njen račun i od njene pojave i nastupa prave “cirkus”?!

Upravo to je pokušala reporterka Mirza Vranj, ali u cijeloj priči, baš ona je ispala najveći gubitnik i neko ko je u javnosti, sudeći prema komentarima i reakcijama, postao omražena osoba.

“Mehida Daut je postala zvijezda preko noći i ime o kojem se ne prestaje pričati. Vođena pažnjom koju je dobila u našoj državi ali i šire, ova mlada djevojka voljela bi u skorijoj budućnosti nastaviti pjevati”, navodi Vranj u uvodu onoga što bi, kao, trebalo biti “ekskluzivna vijest”.......

http://lukavac-x.ba/bih/drustvo-bih/kom ... s-biti-ti/

Članak je možda jedan od najboljih koje sam u zadnje vrijeme pročitao! I ja sam se smijao iskreno kad sam vidio njeno pjevanje, ali nakon ovog članka, a prije svega priloga ove Mirze... preporučujem svima da pročitaju ga u cijelost kao što je drug StupskaBitanga preporučio!
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3654 Re: Hayat

Post by Melami »

Navratim na ovu temu da vidim st aljudi misle o ovom jadnom hayatu i drago mi je da dijele misljenje, pogotovo vidim da nisam jedini bio koji je stvarno bio negativno iznenadjen onim prilogom u glam blamu. Ako se uopste moze biti negativno iznenadjen od jedne takve televizije koja je dno dna i sve je za ocekivati. Voditelji su blago receno katastrfoa, ne zna se ko pije a ko placa.
Sejla- sta reci, djevojka leti, ufurana maksimalno.
Nadira SPRZO- prezime save govori, ne znam ko je zaposli, ona ne zna da prica, nema osnovnu kulturu i voditeljski posao ni je za nju at all. Ogadila mi je svako jutro kad sam upalio TV.
Sta tek reci za DALILU, ko je prebaci iz onih djecijih emisija, ona se tu bas dobro uklapala. Isto tako se desilo sa onom jos jednom, ne mogu da je nadjem na hayatovoj stranici da joj vidim ime, uglavnom godila je ZMBT pa onda jutarnju ili dnevni program, nesto su sad to promjenili.
Ne znam samo da li se sjecate onog djeteta sto je vodio jutarnji takodjer, lik spava maltene. Rijeci su suvisne za njeg, al brzo su vidjeli koga su zaposlili tkao da ga na svu srecu ne vidjam vise na TVu.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#3655 Re: Hayat

Post by minjonja »

kojim danom bude glam blam? jesu li sta odgovorili na negativne komentare vezano za slucaj mehida?
User avatar
luckylaka
Posts: 26228
Joined: 15/01/2010 06:28

#3656 Re: Hayat

Post by luckylaka »

minjonja wrote:kojim danom bude glam blam? jesu li sta odgovorili na negativne komentare vezano za slucaj mehida?
Na Hayatu je svaki dan glam-blam tako kad god prebacis na Hayat vidjeces blam :D A jes mi postala od nekad najdraze danas najomrzenija televizija i sve kontam nema Fikreta sledeci blam-blam vodice par Vranj-Gudelj :(
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3657 Re: Hayat

Post by neo7 »

Nedjeljom u 6...vidjet cemo sta ce reci :)

http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318
Biografija Mirze Vranj..
mnogi od vas su tražili :)

Mirza Vranj rođena je 01.10.1984. godine, a njen rad u medijima počinje još u 16. godini kad se zaposlila u printanim medijima, gdje je radila osam godina.

Godine 2004., pored rada za novine, počela je raditi televizijske priloge za emisiju "Svijet plus", koja se emitovala na 20 televizija u regionu. Paralelno, radeći za pomenutu emisiju i novine, izvjesno vrijeme radila je na bh. radiostanicama. Kad je završila Fakultet političkih nauka, u novembru 2008. godine, pridružila se timu Hayat TV kao jedna od voditeljica reality showa "Hayat traži zvijezdu" i novinarka emisije "Glam blam".
Završetkom rialiti projekta "Hayat Production traži zvijezdu", odradila je mjesečni ciklus emisija "Hayat Production traži zvijezdu Specijal", nakon čega je prebačena da vodi emisiju "Glam blam". Od sredine februara Mirza, pored vođenja i rada u emisiji "Glam blam", vodi emisiju "Hayat production show", koja se na Hayat TV-u emituje utorkom od 21h. Ova studentica magisterija žurnalistike, nastavila je raditi i za "Ljepotu i zdravlje", najčitaniji mjesečni magazin u regionu.
GRAD??????? SELOO???!!
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3658 Re: Hayat

Post by afannedim »

neo7 wrote:Nedjeljom u 6...vidjet cemo sta ce reci :)

http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318
Biografija Mirze Vranj..
mnogi od vas su tražili :)

Mirza Vranj rođena je 01.10.1984. godine, a njen rad u medijima počinje još u 16. godini kad se zaposlila u printanim medijima, gdje je radila osam godina.

Godine 2004., pored rada za novine, počela je raditi televizijske priloge za emisiju "Svijet plus", koja se emitovala na 20 televizija u regionu. Paralelno, radeći za pomenutu emisiju i novine, izvjesno vrijeme radila je na bh. radiostanicama. Kad je završila Fakultet političkih nauka, u novembru 2008. godine, pridružila se timu Hayat TV kao jedna od voditeljica reality showa "Hayat traži zvijezdu" i novinarka emisije "Glam blam".
Završetkom rialiti projekta "Hayat Production traži zvijezdu", odradila je mjesečni ciklus emisija "Hayat Production traži zvijezdu Specijal", nakon čega je prebačena da vodi emisiju "Glam blam". Od sredine februara Mirza, pored vođenja i rada u emisiji "Glam blam", vodi emisiju "Hayat production show", koja se na Hayat TV-u emituje utorkom od 21h. Ova studentica magisterija žurnalistike, nastavila je raditi i za "Ljepotu i zdravlje", najčitaniji mjesečni magazin u regionu.
GRAD??????? SELOO???!!
Nadjoh iz GORAŽDA kao i Mehida Daut.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3659 Re: Hayat

Post by afannedim »

U ponedjeljak u poslijepodnevnim satima u sarajevskom naselju Ciglane, neviđena gužva! Saobraćajni haos je izazval Mirza Vranj, voditeljica Hayat TV






Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa"

Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa" kojim je upravljao jedan 50-godišnjak. Mirza nam je u telefonskom razgovoru dok je još policija vršila uviđaj rekla kako je uzrok nezgode klizav kolovoz.

- Iznenada sam se "zabila" u njega. Kolovoz je bio puno klizav, kiša je padala, jedva sam zakočila a nisam zaista brzo vozila. Na svu sreću osim male materijalne štete nikome ništa nije bilo- Pozvali smo policiju jer se vozač u čiji sam automobil udarila počeo odjednom žaliti kako ga malo bole leđa. Nije povrijeđen ali eto iznenada su ga zaboljela - smješkajući se priča Vranj koja kaže kako je samo čekala kada će joj brzopletost "izaći na nos".

- Uvijek negdje žurim i evo... ništa me dobro neće stići - završava TV voditeljica.





Talentovano paglu cura
breviar
Posts: 159
Joined: 22/10/2006 18:21

#3660 Re: Hayat

Post by breviar »

Mirza na onom video klipu izgleda kao prostakusa. sa svojim stilom, i onim naocalima ne ostavlja damski
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.

sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#3661 Re: Hayat

Post by Mezopotamija »

Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni? :-)
User avatar
Capajebo
Posts: 22034
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#3662 Re: Hayat

Post by Capajebo »

Hahaah, a ja mislio ona dosla iz Pariza kada ovako omalozava druge, a ona rodjena u Baćcima (mjesto kod Gorazda) udaljeno odprilike kao i Mehidino.
:angry: :x
User avatar
luckylaka
Posts: 26228
Joined: 15/01/2010 06:28

#3663 Re: Hayat

Post by luckylaka »

breviar wrote:Mirza na onom video klipu izgleda kao prostakusa. sa svojim stilom, i onim naocalima ne ostavlja damski
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.

sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.
Mirza uopste ne izgleda tako nego ona stvarno jeste polupismena prostakusa koja ima srecu ko i onaj Avdo sa Ftv-a da ne nalete na nekoga ko ce im onu kameru nabiti na glavu.Kako mi je samo bila odvratna ona i ona glupaca sto se valja po krevetu u ZMBT(valjda ista skola).E sad jos dobili pojacanje u onoj celavoj :-) i Hayat nikad jaci.Gdje ih samo nakupi.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#3664 Re: Hayat

Post by crnoplavo »

sta ima veze gdje je roddena
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.
breviar
Posts: 159
Joined: 22/10/2006 18:21

#3665 Re: Hayat

Post by breviar »

crnoplavo wrote:sta ima veze gdje je roddena
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.
ne sumnjam da je Mirza bila isto pijun, a isto ne sumnjam da ona nije svjesna da je i ona u ovom prilogu samo
potrcko svojih urednika. medjutim, u ovom izvjestavanju osjeca se Mirzina nadahnutost, spontanost - i konstrukcija
misli je proizvod te neposredne inspiracije. u svakoj misli i svakom pokretu i kimanju glave u razgovoru sa sagovornikom se osjeca njena banalna superiornost.
mislim, osjeca se da Mirza to misli... i da je nesvjesna kako je samu sebe srozavala.

razumijem da postoji cikanje, humor, i medijsko napuhavanje necega... no, oni su se 'nasadili' na jednu
potpuno bezazleznu osobu i plus su njenu porodicu uvukli u to.
da je Mirza iole svjesna, ona bi oosjetila da se njena medijska kuca, ili urednici odnose kao fasisti.
nisu imali pravo da uvlace u ovu pricu njenu porodicu, koja je bila naivna i ljubazna prema ovim medijskim dzelatima.

da Mirza ima iole profinjenosti (a trebala ju je formirati kroz taj fakultet kojim se dici da je diplomirala 2008.)
i intelekt, mogla je manevrisati naloge svojih urednika.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3666 Re: Hayat

Post by Melami »

Onaj Igor je teski kreten. On je ja mislim urednik zabavnog programa il nesto tako.
mel c
Posts: 23
Joined: 25/02/2012 09:32

#3667 Re: Hayat

Post by mel c »

Opstanak Hayata sve ove godine je misterija. Oni su mjera za neprofesionalnost, neobrazovanost, nekulturu i primitivizam. Tolika glupost i bezobrazluk na jednom mjestu. Vjerovatno ih izvlači strani program.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3668 Re: Hayat

Post by sheilak »

mel c wrote:Opstanak Hayata sve ove godine je misterija. Oni su mjera za neprofesionalnost, neobrazovanost, nekulturu i primitivizam. Tolika glupost i bezobrazluk na jednom mjestu. Vjerovatno ih izvlači strani program.
Koji? Turski?
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#3669 Re: Hayat

Post by amortizer »

Melami wrote:Onaj Igor je teski kreten. On je ja mislim urednik zabavnog programa il nesto tako.
Igor?
Najteze mi se odluciti za njega ili Saru? Krasni su oboje :shock:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3670 Re: Hayat

Post by StupskaBitanga »

Mezopotamija wrote:Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni? :-)
OBN je to radio
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3671 Re: Hayat

Post by afannedim »

Mezopotamija wrote:Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni? :-)
oni su to i prije radili
Hadzoglu
Posts: 47
Joined: 29/03/2012 21:33

#3672 Re: Hayat

Post by Hadzoglu »

Man of steel wrote:Šta zna emancipovana seljenačura šta je selo i priroda.

ONO koje za život zarađuje tračevima i zabadanjem nosa u tuđe stvari našlo je za shodno da se šprda i cirkuzi sa jednom neiskvarenom seljančicom koja je za ovu hayatovu žbljohu pojam ljepote i ženstvenosti u svakom mogućem smislu.

Naučilo guzove izbaciti, navući tange, zamazati se puderom, nabaciti đozle i misli da je pojam ženstvenosti naspram ove putene seljančice koja onako rumena i neiskvarena izgleda prirodnije i ljepše od ovog akrapa milion puta.
:thumbup:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3673 Re: Hayat

Post by Revolucionar ★ »

Pa hayat vec neke 2 godine nema nikakvog kredibiliteta u pogledu pravljenja barem necega na tragu dobrog programa. Cuj ZMBT5 ?? Pa 5 sezona zaredom ublehaski mazu narodu oci nekakvom polovnom emisijom, sa polovnim zirijem gdje se nacionalna odredjenost i privrzenost te razne ublehaske malverzacije mogu napipati jbt. A ovo njesra sa Glam blamom je samo jos jedan dokaz koliko su ustvari dotakli dno .. . radije pratim preostale programe koji su ostali otkljucani na SAT-u nego da se nerviram gledajuci ovakve papke
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3674 Re: Hayat

Post by Melami »

StupskaBitanga wrote:
Mezopotamija wrote:Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni? :-)
OBN je to radio
ma hayat je imao tu reklamu prije nekih 7-8 godina.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#3675 Re: Hayat

Post by karanana »

Not My Idea wrote:
karanana wrote: a sta emina karisik? nisam u toku. sta se desavalo?
koliko se sjecam bila je na Red carpetu (na Novoj) reportaža o BiH escort damama, gdje je Hana H. :D pricala s Mirzom Vranj :lol: posto su i jedna i druga upucene, jelte?!

i tu je Mirza prozvala izmedju ostalih i Eminu Karišik.
Da bi ova odma na facebook-u popljuvala Mirzu, pominjuci i dio kad je Mirza bila bolesna i (haman) izgubila kosu.. :-?

Uglavnom da nije žalosno, bilo bi smijesno.
da je nije mirza roknula u feriju na igmanu?
Post Reply