iskljuci DHCP .. podesi na racunaru ip adresu ,subnet i default gateway..i to je to.. ako je pppoe konekcija modema podesi i dns adresu na racunaru .. pokusaj tako.. problem sa telefonom su imali oni sa ukljucenim dhcp-om na modemu..meni je ugasen dhcp i odlicno radi.. sretnoGauchos wrote:Pozdrav
Imam jedan problem sa modemom TPLink.
Ne radi mi VoIP.
Kada konfigurisem modem po njihovoj specifikaciji radi mi net i Tv ali Voip nikako.
Da li je neko imao slichnih problema?
BHTelecom All About
Moderator: Benq
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3651 Re: MojaTv BH telecom
-
Dendrlix
- Posts: 1136
- Joined: 09/05/2005 14:14
- Location: Sarajevo
#3652 Re: MojaTv BH telecom
Smij se ti kol'ko hoces, ali ja ti i dalje govorim da lazes. (osim ako ne radis u telekomu)randooom wrote:Hahahahah kao sto reko kakvih ovdje likova ima
LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES!
-
Dendrlix
- Posts: 1136
- Joined: 09/05/2005 14:14
- Location: Sarajevo
#3653 Re: MojaTv BH telecom
I zaboravio sam ti napisati da lazes.
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#3655 Re: MojaTv BH telecom
@ Dendrlix - 'ajd se malo uozbilji. 
- goleta
- Posts: 66
- Joined: 04/03/2011 12:58
#3656 Re: MojaTv BH telecom
Pa ozbiljan je cojk.
Sace i onaj kuci pa da vidimo.

Sace i onaj kuci pa da vidimo.
- goleta
- Posts: 66
- Joined: 04/03/2011 12:58
#3657 Re: MojaTv BH telecom
Jos ga nema vec mi je za brigu.

-
amelowski
- Posts: 1
- Joined: 25/05/2011 22:44
#3658 Re: MojaTv BH telecom
fakat ima, ne laze coek... nadjoh HD kanala bruku... 
cak ima i HBO comedy
cak ima i HBO comedy
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#3659 Re: MojaTv BH telecom
ja sam se tek sad uvjerio kolika su govna ovi u bh telecomu iskljucili mi telefon zbog duga od 65 feninga!!!! sramota 
-
Mustafapasa
- Posts: 1078
- Joined: 16/06/2010 11:19
#3660 Re: MojaTv BH telecom
Ne iskljucuje te covjek, to radi masina koja je tako postavljena da radi,mada mislim da nije 65pfeninga u pitanju...mislim da je nesto sto ti je promaklo, tako je i meni bilo...
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#3661 Re: MojaTv BH telecom
link wrote:hahahaa, jesi isao na salter da se posvadjas k'o i svaki dobri bosnjoBaDa wrote:ja sam se tek sad uvjerio kolika su govna ovi u bh telecomu iskljucili mi telefon zbog duga od 65 feninga!!!! sramotajbt, 21 vijek, a ono misli da neko u telecomu tumaci necije racune i kaze, "ma neka, sta je 65 feninga, nemoj co'jka gasit' bezze". jarane, to radi komjuter, i da je dug 1 fening ugasice te.
-
Dendrlix
- Posts: 1136
- Joined: 09/05/2005 14:14
- Location: Sarajevo
#3662 Re: MojaTv BH telecom
link wrote: jbt koje ispiranje mozgajarane, ko ti je kriv pa si potpisao dvogodisnji ugovor tamo s nekim, pa sada pjenis. ali evo, jos jedno godina i po pa uvedi i ti mojatv. svi pobrojani kanali se mogu gledati, treba samo strpljenja i ispitati sve IP adrese. Ja sinoc gledao HBO
dobar kanal, nema reklama sto je najvaznije
Ugovor jesam potpisao sa bhtelecomom ali za adsl. MojaTV cu uvesti kad ubace HBO. Kanali se mogu gledati preko VLC playera ali da gledas dva razlicita kanala na racunaru i tv-u i da slika ne stopa laze. Pogotovo za HD kanale. Ponavljam, osim ako radi u bht-u pa ima iskonfigurisan port na neku ludu brzinu. Prijatelj mi radi u telekomu i kod njega smo uspjeli gledati kanale na racunaru po uputama koje su tada bile objavljene na onom forumu mojatv.etf.ba cini mi se. Tada je i njemu stopalo, nazvao nekog svog pajdu u telekomu, ovaj mu povecao brzinu za minut i tada nije stopalo. Ako radi u telekomu ne laze, ali onda bezveze pali obicnu raju da mogu gledati HD kanale.
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#3663 Re: MojaTv BH telecom
Pa ako neko ima iskonfigurisanu liniju za 2 STB-a onda moze 100% 
-
Muflon
- Posts: 145
- Joined: 24/03/2011 16:12
#3664 Re: MojaTv BH telecom
Ja sam probao, definitivno mi štopa kad se gledaju dva različita kanala, ali ne kažem da kod nekog ne štopa...
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#3665 Re: MojaTv BH telecom
ali najgore od svega toga je lafo dug od prosle godine u maju sto je ostao! i tek sad "racunar" shvatio da mi iskljuci telefon!!Entropio wrote:link wrote:hahahaa, jesi isao na salter da se posvadjas k'o i svaki dobri bosnjoBaDa wrote:ja sam se tek sad uvjerio kolika su govna ovi u bh telecomu iskljucili mi telefon zbog duga od 65 feninga!!!! sramotajbt, 21 vijek, a ono misli da neko u telecomu tumaci necije racune i kaze, "ma neka, sta je 65 feninga, nemoj co'jka gasit' bezze". jarane, to radi komjuter, i da je dug 1 fening ugasice te.
-
Mustafapasa
- Posts: 1078
- Joined: 16/06/2010 11:19
#3666 Re: MojaTv BH telecom
BaDa, haj slikaj to da vidimo, zivo me interesuje...mora biti neka odluka ili neki dokument
- cappy_tempo
- Posts: 2673
- Joined: 24/08/2008 19:03
- Location: SARAJEVO-X!
#3667 Re: MojaTv BH telecom
jel ima neko u pofalicima ili blizu pofalica da ima moju tv?
- iPod
- Posts: 1801
- Joined: 20/11/2006 17:20
#3668 Re: MojaTv BH telecom
Sto se tice MojaTV, skinite WireShark i pratite sta ide preko mreze, i trebali bi ste za svaki kanal da dobijete UDP stream adresu i port, posto se radi preko multicasta, biti ce cudne IP adrese (npr. udp://@232.32.0.1:5000 ).
WireShark je freeware :
http://www.wireshark.org/download.html
Motorolin STB bi trebao biti dostupan na portu 8080 iz web browsera ( http://192.168.1.xxx:8080/ ) , pa probajte onda pristupiti na : http://192.168.1.xxx:8080/dvrfs/info.xml i dali imate neke podatke.
WireShark je freeware :
http://www.wireshark.org/download.html
Motorolin STB bi trebao biti dostupan na portu 8080 iz web browsera ( http://192.168.1.xxx:8080/ ) , pa probajte onda pristupiti na : http://192.168.1.xxx:8080/dvrfs/info.xml i dali imate neke podatke.
Code: Select all
<NOTIFY * HTTP/1.1
x-type: dvr
x-location: http://192.168.1.66:8080/dvrfs/info.xml
x-debug: http://192.168.1.66:8080 (http://192.168.1.66:8080/)
x-filter: c4175ba5-fdfb-4e5e-9618-d0a68d12737e
x-lastUserActivity: 1/2/2008 1:06:45 AM
<node count='319'>
<activities>
<tune src='udp://232.32.0.36:5000:2c85306e-5c79-4300-99fc-e3d835b73b6f' pipe='FULLSCREEN' ct='0xcb25653d23d2178f' pil='0x0' rate='0x212198'/>
<tune src='udp://232.144.0.36:5000:74819744-a60a-4173-9889-d8702fd91d4a' pipe='PIP' ct='0xffffffffffffffff' pil='0x0' rate='0'/>
</activities>
</node>- goleta
- Posts: 66
- Joined: 04/03/2011 12:58
#3669 Re: MojaTv BH telecom
Mozes li ovo malo pojasniti

- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#3670 Re: MojaTv BH telecom
Nema potrebe za neko preveliko objasnjenje...sa WireShark-om ces skenirati IP adrese na kojima ima kanala i to je to.
- goleta
- Posts: 66
- Joined: 04/03/2011 12:58
#3671 Re: MojaTv BH telecom
Ma skenira on nesto ......
Na sto prvo ides i kako dalje

Na sto prvo ides i kako dalje
- iPod
- Posts: 1801
- Joined: 20/11/2006 17:20
#3672 Re: MojaTv BH telecom
Kada pokrenes WireShark i naravno "capturing" saobracaja, idi na Statistics -> UDP Mutlicast Streams, i tu će ti biti svi UDP i to naravno Adrese iz Multicast domena, i to je to, kako šaltaš kanale pojavljivace ti se nove adrese, ili ista multicast adresa, a drugačiji port.goleta wrote:Mozes li ovo malo pojasniti![]()
![]()
Kasnije je dovoljno u VLC, Open Network stream, upises udp://MulticastIP:port i voila
Isti metod se moze upotrijebiti i za logosoft Super TV (Amino silver i black resiveri) i za OpenIPTV od MTEL-a.
-
BluePill RedPill
- Posts: 4
- Joined: 28/05/2011 23:27
#3673 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Koliko dugo BH Telecomu treba da priključi ADSL od dana kad podnesem zahtjev? tnx
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3674 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Zavisi imaš li štelu ili ne.BluePill RedPill wrote:Koliko dugo BH Telecomu treba da priključi ADSL od dana kad podnesem zahtjev? tnx
U svim drugim slučajevima možeš čekati od pet dana do sedam mjeseci (koliko su čekali neki moji poznanici i, čini mi se, rekorderi u čekanju).
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3675 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Dešava se i bez štela da ne prođe puno vremena ali baš rijetko.Lud i ponosan wrote:Odvadi malo...escobar__ wrote:Zavisi imaš li štelu ili ne.BluePill RedPill wrote:Koliko dugo BH Telecomu treba da priključi ADSL od dana kad podnesem zahtjev? tnx![]()
U svim drugim slučajevima možeš čekati od pet dana do sedam mjeseci (koliko su čekali neki moji poznanici i, čini mi se, rekorderi u čekanju).
Ako nemas nikoga, slobodno racunaj na vise od mjesec dana
