BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3651 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

Gauchos wrote:Pozdrav

Imam jedan problem sa modemom TPLink.
Ne radi mi VoIP.
Kada konfigurisem modem po njihovoj specifikaciji radi mi net i Tv ali Voip nikako.
Da li je neko imao slichnih problema?
iskljuci DHCP .. podesi na racunaru ip adresu ,subnet i default gateway..i to je to.. ako je pppoe konekcija modema podesi i dns adresu na racunaru .. pokusaj tako.. problem sa telefonom su imali oni sa ukljucenim dhcp-om na modemu..meni je ugasen dhcp i odlicno radi.. sretno
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3652 Re: MojaTv BH telecom

Post by Dendrlix »

randooom wrote:Hahahahah kao sto reko kakvih ovdje likova ima :lol:
Smij se ti kol'ko hoces, ali ja ti i dalje govorim da lazes. (osim ako ne radis u telekomu)

LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES! LAZES!
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3653 Re: MojaTv BH telecom

Post by Dendrlix »

I zaboravio sam ti napisati da lazes.
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#3654 Re: MojaTv BH telecom

Post by randooom »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3655 Re: MojaTv BH telecom

Post by ladyblue18 »

@ Dendrlix - 'ajd se malo uozbilji. :)
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3656 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Pa ozbiljan je cojk.
Sace i onaj kuci pa da vidimo. :bih: :bih: :thumbup: :bih: :bih:
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3657 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Jos ga nema vec mi je za brigu. :bih: :thumbup: :bih:
amelowski
Posts: 1
Joined: 25/05/2011 22:44

#3658 Re: MojaTv BH telecom

Post by amelowski »

fakat ima, ne laze coek... nadjoh HD kanala bruku... :thumbup:
cak ima i HBO comedy :P
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3659 Re: MojaTv BH telecom

Post by BaDa »

ja sam se tek sad uvjerio kolika su govna ovi u bh telecomu iskljucili mi telefon zbog duga od 65 feninga!!!! sramota :x
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3660 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

Ne iskljucuje te covjek, to radi masina koja je tako postavljena da radi,mada mislim da nije 65pfeninga u pitanju...mislim da je nesto sto ti je promaklo, tako je i meni bilo...
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3661 Re: MojaTv BH telecom

Post by Entropio »

link wrote:
BaDa wrote:ja sam se tek sad uvjerio kolika su govna ovi u bh telecomu iskljucili mi telefon zbog duga od 65 feninga!!!! sramota :x
hahahaa, jesi isao na salter da se posvadjas k'o i svaki dobri bosnjo :) jbt, 21 vijek, a ono misli da neko u telecomu tumaci necije racune i kaze, "ma neka, sta je 65 feninga, nemoj co'jka gasit' bezze". jarane, to radi komjuter, i da je dug 1 fening ugasice te.
:lol:
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3662 Re: MojaTv BH telecom

Post by Dendrlix »

link wrote: jbt koje ispiranje mozga :) jarane, ko ti je kriv pa si potpisao dvogodisnji ugovor tamo s nekim, pa sada pjenis. ali evo, jos jedno godina i po pa uvedi i ti mojatv. svi pobrojani kanali se mogu gledati, treba samo strpljenja i ispitati sve IP adrese. Ja sinoc gledao HBO :) dobar kanal, nema reklama sto je najvaznije


Ugovor jesam potpisao sa bhtelecomom ali za adsl. MojaTV cu uvesti kad ubace HBO. Kanali se mogu gledati preko VLC playera ali da gledas dva razlicita kanala na racunaru i tv-u i da slika ne stopa laze. Pogotovo za HD kanale. Ponavljam, osim ako radi u bht-u pa ima iskonfigurisan port na neku ludu brzinu. Prijatelj mi radi u telekomu i kod njega smo uspjeli gledati kanale na racunaru po uputama koje su tada bile objavljene na onom forumu mojatv.etf.ba cini mi se. Tada je i njemu stopalo, nazvao nekog svog pajdu u telekomu, ovaj mu povecao brzinu za minut i tada nije stopalo. Ako radi u telekomu ne laze, ali onda bezveze pali obicnu raju da mogu gledati HD kanale.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3663 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Pa ako neko ima iskonfigurisanu liniju za 2 STB-a onda moze 100% :D
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3664 Re: MojaTv BH telecom

Post by Muflon »

Ja sam probao, definitivno mi štopa kad se gledaju dva različita kanala, ali ne kažem da kod nekog ne štopa...
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3665 Re: MojaTv BH telecom

Post by BaDa »

Entropio wrote:
link wrote:
BaDa wrote:ja sam se tek sad uvjerio kolika su govna ovi u bh telecomu iskljucili mi telefon zbog duga od 65 feninga!!!! sramota :x
hahahaa, jesi isao na salter da se posvadjas k'o i svaki dobri bosnjo :) jbt, 21 vijek, a ono misli da neko u telecomu tumaci necije racune i kaze, "ma neka, sta je 65 feninga, nemoj co'jka gasit' bezze". jarane, to radi komjuter, i da je dug 1 fening ugasice te.
:lol:
ali najgore od svega toga je lafo dug od prosle godine u maju sto je ostao! i tek sad "racunar" shvatio da mi iskljuci telefon!!
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3666 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

BaDa, haj slikaj to da vidimo, zivo me interesuje...mora biti neka odluka ili neki dokument
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3667 Re: MojaTv BH telecom

Post by cappy_tempo »

jel ima neko u pofalicima ili blizu pofalica da ima moju tv?
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3668 Re: MojaTv BH telecom

Post by iPod »

Sto se tice MojaTV, skinite WireShark i pratite sta ide preko mreze, i trebali bi ste za svaki kanal da dobijete UDP stream adresu i port, posto se radi preko multicasta, biti ce cudne IP adrese (npr. udp://@232.32.0.1:5000 ).

WireShark je freeware :

http://www.wireshark.org/download.html

Motorolin STB bi trebao biti dostupan na portu 8080 iz web browsera ( http://192.168.1.xxx:8080/ ) , pa probajte onda pristupiti na : http://192.168.1.xxx:8080/dvrfs/info.xml i dali imate neke podatke.

Code: Select all

<NOTIFY * HTTP/1.1
x-type: dvr
x-location: http://192.168.1.66:8080/dvrfs/info.xml
x-debug: http://192.168.1.66:8080 (http://192.168.1.66:8080/)
x-filter: c4175ba5-fdfb-4e5e-9618-d0a68d12737e
x-lastUserActivity: 1/2/2008 1:06:45 AM

<node count='319'>
<activities>
<tune src='udp://232.32.0.36:5000:2c85306e-5c79-4300-99fc-e3d835b73b6f' pipe='FULLSCREEN' ct='0xcb25653d23d2178f' pil='0x0' rate='0x212198'/>
<tune src='udp://232.144.0.36:5000:74819744-a60a-4173-9889-d8702fd91d4a' pipe='PIP' ct='0xffffffffffffffff' pil='0x0' rate='0'/>
</activities>
</node>
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3669 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Mozes li ovo malo pojasniti :bih: :thumbup: :bih:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3670 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Nema potrebe za neko preveliko objasnjenje...sa WireShark-om ces skenirati IP adrese na kojima ima kanala i to je to.
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3671 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Ma skenira on nesto ......
Na sto prvo ides i kako dalje :bih: :thumbup: :bih:
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3672 Re: MojaTv BH telecom

Post by iPod »

goleta wrote:Mozes li ovo malo pojasniti :bih: :thumbup: :bih:
Kada pokrenes WireShark i naravno "capturing" saobracaja, idi na Statistics -> UDP Mutlicast Streams, i tu će ti biti svi UDP i to naravno Adrese iz Multicast domena, i to je to, kako šaltaš kanale pojavljivace ti se nove adrese, ili ista multicast adresa, a drugačiji port.

Kasnije je dovoljno u VLC, Open Network stream, upises udp://MulticastIP:port i voila :)

Isti metod se moze upotrijebiti i za logosoft Super TV (Amino silver i black resiveri) i za OpenIPTV od MTEL-a.
BluePill RedPill
Posts: 4
Joined: 28/05/2011 23:27

#3673 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by BluePill RedPill »

Koliko dugo BH Telecomu treba da priključi ADSL od dana kad podnesem zahtjev? tnx
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3674 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

BluePill RedPill wrote:Koliko dugo BH Telecomu treba da priključi ADSL od dana kad podnesem zahtjev? tnx
Zavisi imaš li štelu ili ne. :D

U svim drugim slučajevima možeš čekati od pet dana do sedam mjeseci (koliko su čekali neki moji poznanici i, čini mi se, rekorderi u čekanju). :mrgreen:
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3675 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

Lud i ponosan wrote:
escobar__ wrote:
BluePill RedPill wrote:Koliko dugo BH Telecomu treba da priključi ADSL od dana kad podnesem zahtjev? tnx
Zavisi imaš li štelu ili ne. :D

U svim drugim slučajevima možeš čekati od pet dana do sedam mjeseci (koliko su čekali neki moji poznanici i, čini mi se, rekorderi u čekanju). :mrgreen:
Odvadi malo...

Ako nemas nikoga, slobodno racunaj na vise od mjesec dana ;)
Dešava se i bez štela da ne prođe puno vremena ali baš rijetko.
Locked