saiks wrote:Da je Jaffin tops ili Swisslionov 1km,ovaj nas ne bi ste ni pogledali.
BiH proizvodi (domaće je najbolje)
Moderator: anex
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3651 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3652 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
mislim da su i njega prebacili u Trebinje jer eurokrem jesumanekenka u penziji wrote:Meni je u tom rangu najbolji od swislion-a, ali to nije domace...
- aCme
- Posts: 4542
- Joined: 23/04/2010 01:06
#3653 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Poslovni uspjeh: Investicija od 5 miliona KM za proširenje kapaciteta kompanije Vispak
Vispak danas zapošljava 180 radnika, od kojih 40 sa visokom stručnom spremom, i izvozi u 25 zemalja svijeta na četiri kontinenta. Vispak je vlasnik tri certifikata za sigurnost hrane i upravljanje kvalitetom: ISO 9001:2008, HACCP i HALAL. Oborivši Ginisov rekord 2004. godine zajedno sa građanima Mostara, tako što je ispečena i popijena kafa iz najveće džezve na svijetu, Vispak je 2005. i zvanično dobio certifikat Ginisa, ušavši u knjigu rekorda.
(Faktor.ba)
Pozitivna stvar iz Visokog
Vispak danas zapošljava 180 radnika, od kojih 40 sa visokom stručnom spremom, i izvozi u 25 zemalja svijeta na četiri kontinenta. Vispak je vlasnik tri certifikata za sigurnost hrane i upravljanje kvalitetom: ISO 9001:2008, HACCP i HALAL. Oborivši Ginisov rekord 2004. godine zajedno sa građanima Mostara, tako što je ispečena i popijena kafa iz najveće džezve na svijetu, Vispak je 2005. i zvanično dobio certifikat Ginisa, ušavši u knjigu rekorda.
(Faktor.ba)
Pozitivna stvar iz Visokog
- gnjev
- Posts: 3358
- Joined: 02/04/2013 11:56
- Location: Sarajevo
- Contact:
#3654 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Zajebajete vi , ovo je najprodavaniji gel u BiH odgovorno tvrdim

Tisal iz Kacuna .

Tisal iz Kacuna .
-
addy_sa
- Posts: 759
- Joined: 06/09/2002 00:00
#3655 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
najbolji gel ko god dođe sa strane u goste uzme mi po jedan iz kupatila 
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3656 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
meni se cini da se pokvario u zadnje vrijeme. nekako onaj biskvit omekso a ja volim kad je tvrdji pa ga stavim u usta.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3657 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
sram te bilo, morao sam djecu u drugu sobu odvestikaranana wrote:ja volim kad je tvrdji pa ga stavim u usta.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3659 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
eno, odmah na bezobrazluk....
tvrdji mi je nekako finiji za grickat zubima okolo i onda navalim na onaj slatki dio kad ga izgrickam okolokole.
tvrdji mi je nekako finiji za grickat zubima okolo i onda navalim na onaj slatki dio kad ga izgrickam okolokole.
-
Margita81
- Posts: 1255
- Joined: 02/10/2009 01:07
#3660 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
karanana wrote:eno, odmah na bezobrazluk....
tvrdji mi je nekako finiji za grickat zubima okolo i onda navalim na onaj slatki dio kad ga izgrickam okolokole.
Nije lijepo!
- saiks
- Posts: 1195
- Joined: 12/11/2013 13:06
#3661 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kad si kupis tops,izvadi ga iz pakovanja,drzi ga otvorenog jedan dan i navali,taman ce biti tvrdji 
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3662 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
je li bila neka promjena vlasnika ili nesto sa tom fabrikom topsa?
je mislim da je ranije bio tvrd odmah cim ga izvadis.
mozda to i nije bilo dobro niti znak neke kvalitete ali meni se tako svidjo.
a moze i to cekanje dan da otvrdne. to radi.
je mislim da je ranije bio tvrd odmah cim ga izvadis.
mozda to i nije bilo dobro niti znak neke kvalitete ali meni se tako svidjo.
a moze i to cekanje dan da otvrdne. to radi.
-
iTo
- Posts: 923
- Joined: 06/06/2013 14:37
#3663 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
hajd i to da cujem da vise voli bajat nego svjez tops...
ima nas svakakvih...
ima nas svakakvih...
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
#3664 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
upravo. valjda je bolje sto je mekan, to znaci da je frisakiTo wrote:hajd i to da cujem da vise voli bajat nego svjez tops...
ima nas svakakvih...
-
iTo
- Posts: 923
- Joined: 06/06/2013 14:37
#3665 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
zubi wrote:upravo. valjda je bolje sto je mekan, to znaci da je frisakiTo wrote:hajd i to da cujem da vise voli bajat nego svjez tops...
ima nas svakakvih...
vazda bilo
-
probook
- Posts: 5042
- Joined: 13/10/2013 22:38
#3666 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kupio prekljuce prvi put Tuzlansko pivo. Jes da je cijena 1 KM za 0,5 L u limenci, ali ne valja nekakvo je gorko za moj ukus, a vidim i da slabo pjeni. A vi ga bas hvalili na forumu, ja mislio da je ne znam ti kakvo pivo 
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3667 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kupim nekakve SAMKO cupavce, bas su ukusni i socni, ali ne bas i svjezi...
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3668 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
ni meni se nije svidjeloprobook wrote:Kupio prekljuce prvi put Tuzlansko pivo. Jes da je cijena 1 KM za 0,5 L u limenci, ali ne valja nekakvo je gorko za moj ukus, a vidim i da slabo pjeni. A vi ga bas hvalili na forumu, ja mislio da je ne znam ti kakvo pivo
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#3669 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mislim da su ovi naši http://hellena.ba/
jbg, meni je i BL naša, ne samo kanton Sarajevo...
i inače su im svi proizvodi iz grupacije prejaki
al u hemiji za sada vodi EZ Busovača (Tisal), ono što imaju u asortimanu, i napreduju polako ali sigurno.
Astra vala nikad nije bila posebna ali Dita Tuzla jeste...
jbg, meni je i BL naša, ne samo kanton Sarajevo...
i inače su im svi proizvodi iz grupacije prejaki
al u hemiji za sada vodi EZ Busovača (Tisal), ono što imaju u asortimanu, i napreduju polako ali sigurno.
Astra vala nikad nije bila posebna ali Dita Tuzla jeste...
-
Heller
- Posts: 4404
- Joined: 02/05/2012 22:32
- Location: Tuzla
#3670 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Smeće su fakat, vispak ubjedljivo najgori, mada ima i svijetlih primjera, tipa lokum, onda MIRA proizvodi i Takovo Trebinje...Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju![]()
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3671 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ukusi se razlikuju, ali meni lično je Vispak u rangu Takova ako ne i bolji. Doduše, i jedni i drugi su 'šareni', imaju i dobrih stvari i odrona.Heller wrote:Smeće su fakat, vispak ubjedljivo najgori, mada ima i svijetlih primjera, tipa lokum, onda MIRA proizvodi i Takovo Trebinje...Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju![]()
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#3672 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mene nervira AS grupacija... Nonstop se promoviraju -- domaći proizvodi, najbolji, izvoze, a realno, nijedan proizvod im ne valja. Mozda samo Zlatna dzezva. Kad pogledam samo dizajnerska rjesenja njihovih proizvoda... Pa to je katastrofa. Tipicni bosnjacki biznismeni koji misle da platiti dizajnera je bacanje para jer komsijin mali ce to uraditi.
Isto tako Smajić Milch Produkt iz Ćelića... Ima odlicne proizvode (namazi od paprike, pavlaka), ali im je dizajn ambalaze ocajan. Pa onakav proizvod bi mogao komotno na trziste EU, ali ambalaza ga ubija.
Isto tako Smajić Milch Produkt iz Ćelića... Ima odlicne proizvode (namazi od paprike, pavlaka), ali im je dizajn ambalaze ocajan. Pa onakav proizvod bi mogao komotno na trziste EU, ali ambalaza ga ubija.
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3673 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Dosta ovih hellena proizvoda se proizvodi u Turskoj (npr. obični sapun) i Srbiji, pa ko želi biti siguran da je proizvedeno u BiH treba ipak pogledati zemlju proizvodnje.Nedoumica wrote:Mislim da su ovi naši http://hellena.ba/
jbg, meni je i BL naša, ne samo kanton Sarajevo...
i inače su im svi proizvodi iz grupacije prejaki
al u hemiji za sada vodi EZ Busovača (Tisal), ono što imaju u asortimanu, i napreduju polako ali sigurno.
Astra vala nikad nije bila posebna ali Dita Tuzla jeste...
-
Heller
- Posts: 4404
- Joined: 02/05/2012 22:32
- Location: Tuzla
#3674 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Vispak je uvijek mastan, i slabo sta prave od čokolade/kakaa nego nesto palma ovo onokox wrote:Ukusi se razlikuju, ali meni lično je Vispak u rangu Takova ako ne i bolji. Doduše, i jedni i drugi su 'šareni', imaju i dobrih stvari i odrona.Heller wrote:Smeće su fakat, vispak ubjedljivo najgori, mada ima i svijetlih primjera, tipa lokum, onda MIRA proizvodi i Takovo Trebinje...Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju![]()
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3675 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Oni prave jeftine proizvode kojima mogu parirati turskim i drugim stranim ekvivalentima tako da im kvalitet uglavnom nije neki aman zaman. Ali odnos cijene i kvaliteta je meni vrlo dobar. Npr. njihov Stampi blok mi je u rangu Takovo Euro Bloka i sličnih čokoloda a 30% jeftiniji. A imaju i stvarno dobrih proizvoda, npr. Crispy čokoladica sa žitaricama je meni vrh, ona Love medena srca nisu loša, praline, Tiru Liru čokoladna jaja itd.

