BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3651 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

saiks wrote:Da je Jaffin tops ili Swisslionov 1km,ovaj nas ne bi ste ni pogledali.
:lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3652 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

manekenka u penziji wrote:Meni je u tom rangu najbolji od swislion-a, ali to nije domace...
mislim da su i njega prebacili u Trebinje jer eurokrem jesu
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#3653 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by aCme »

Poslovni uspjeh: Investicija od 5 miliona KM za proširenje kapaciteta kompanije Vispak

Vispak danas zapošljava 180 radnika, od kojih 40 sa visokom stručnom spremom, i izvozi u 25 zemalja svijeta na četiri kontinenta. Vispak je vlasnik tri certifikata za sigurnost hrane i upravljanje kvalitetom: ISO 9001:2008, HACCP i HALAL. Oborivši Ginisov rekord 2004. godine zajedno sa građanima Mostara, tako što je ispečena i popijena kafa iz najveće džezve na svijetu, Vispak je 2005. i zvanično dobio certifikat Ginisa, ušavši u knjigu rekorda.
(Faktor.ba)

Pozitivna stvar iz Visokog :izet:
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#3654 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by gnjev »

Zajebajete vi , ovo je najprodavaniji gel u BiH odgovorno tvrdim 8-)

Image


Tisal iz Kacuna .
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3655 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by addy_sa »

najbolji gel ko god dođe sa strane u goste uzme mi po jedan iz kupatila :D
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#3656 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

Plastikaa wrote:
zubi wrote:
Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
nemoj zezat Tops nam je beton
Image
Po meni najbolji Tops ostali su samo blijede kopije ovog
meni se cini da se pokvario u zadnje vrijeme. nekako onaj biskvit omekso a ja volim kad je tvrdji pa ga stavim u usta.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3657 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

karanana wrote:ja volim kad je tvrdji pa ga stavim u usta.
sram te bilo, morao sam djecu u drugu sobu odvesti
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3658 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

:lol:
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#3659 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

eno, odmah na bezobrazluk....
tvrdji mi je nekako finiji za grickat zubima okolo i onda navalim na onaj slatki dio kad ga izgrickam okolokole.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#3660 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Margita81 »

karanana wrote:eno, odmah na bezobrazluk....
tvrdji mi je nekako finiji za grickat zubima okolo i onda navalim na onaj slatki dio kad ga izgrickam okolokole.

Nije lijepo! :mrgreen:
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3661 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Kad si kupis tops,izvadi ga iz pakovanja,drzi ga otvorenog jedan dan i navali,taman ce biti tvrdji :D
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#3662 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

je li bila neka promjena vlasnika ili nesto sa tom fabrikom topsa?

je mislim da je ranije bio tvrd odmah cim ga izvadis.
mozda to i nije bilo dobro niti znak neke kvalitete ali meni se tako svidjo.
a moze i to cekanje dan da otvrdne. to radi.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#3663 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by iTo »

hajd i to da cujem da vise voli bajat nego svjez tops...
ima nas svakakvih...
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#3664 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

iTo wrote:hajd i to da cujem da vise voli bajat nego svjez tops...
ima nas svakakvih...
upravo. valjda je bolje sto je mekan, to znaci da je frisak :-D
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#3665 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by iTo »

zubi wrote:
iTo wrote:hajd i to da cujem da vise voli bajat nego svjez tops...
ima nas svakakvih...
upravo. valjda je bolje sto je mekan, to znaci da je frisak :-D

vazda bilo :thumbup:
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#3666 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

Kupio prekljuce prvi put Tuzlansko pivo. Jes da je cijena 1 KM za 0,5 L u limenci, ali ne valja nekakvo je gorko za moj ukus, a vidim i da slabo pjeni. A vi ga bas hvalili na forumu, ja mislio da je ne znam ti kakvo pivo :mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3667 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Kupim nekakve SAMKO cupavce, bas su ukusni i socni, ali ne bas i svjezi...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3668 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

probook wrote:Kupio prekljuce prvi put Tuzlansko pivo. Jes da je cijena 1 KM za 0,5 L u limenci, ali ne valja nekakvo je gorko za moj ukus, a vidim i da slabo pjeni. A vi ga bas hvalili na forumu, ja mislio da je ne znam ti kakvo pivo :mrgreen:
ni meni se nije svidjelo
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3669 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

Mislim da su ovi naši http://hellena.ba/

jbg, meni je i BL naša, ne samo kanton Sarajevo...

i inače su im svi proizvodi iz grupacije prejaki

al u hemiji za sada vodi EZ Busovača (Tisal), ono što imaju u asortimanu, i napreduju polako ali sigurno.

Astra vala nikad nije bila posebna ali Dita Tuzla jeste...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#3670 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
Smeće su fakat, vispak ubjedljivo najgori, mada ima i svijetlih primjera, tipa lokum, onda MIRA proizvodi i Takovo Trebinje...
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3671 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Heller wrote:
Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
Smeće su fakat, vispak ubjedljivo najgori, mada ima i svijetlih primjera, tipa lokum, onda MIRA proizvodi i Takovo Trebinje...
Ukusi se razlikuju, ali meni lično je Vispak u rangu Takova ako ne i bolji. Doduše, i jedni i drugi su 'šareni', imaju i dobrih stvari i odrona.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3672 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Entropio »

Mene nervira AS grupacija... Nonstop se promoviraju -- domaći proizvodi, najbolji, izvoze, a realno, nijedan proizvod im ne valja. Mozda samo Zlatna dzezva. Kad pogledam samo dizajnerska rjesenja njihovih proizvoda... Pa to je katastrofa. Tipicni bosnjacki biznismeni koji misle da platiti dizajnera je bacanje para jer komsijin mali ce to uraditi.

Isto tako Smajić Milch Produkt iz Ćelića... Ima odlicne proizvode (namazi od paprike, pavlaka), ali im je dizajn ambalaze ocajan. Pa onakav proizvod bi mogao komotno na trziste EU, ali ambalaza ga ubija.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3673 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Nedoumica wrote:Mislim da su ovi naši http://hellena.ba/

jbg, meni je i BL naša, ne samo kanton Sarajevo...

i inače su im svi proizvodi iz grupacije prejaki

al u hemiji za sada vodi EZ Busovača (Tisal), ono što imaju u asortimanu, i napreduju polako ali sigurno.

Astra vala nikad nije bila posebna ali Dita Tuzla jeste...
Dosta ovih hellena proizvoda se proizvodi u Turskoj (npr. obični sapun) i Srbiji, pa ko želi biti siguran da je proizvedeno u BiH treba ipak pogledati zemlju proizvodnje.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#3674 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

kox wrote:
Heller wrote:
Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
Smeće su fakat, vispak ubjedljivo najgori, mada ima i svijetlih primjera, tipa lokum, onda MIRA proizvodi i Takovo Trebinje...
Ukusi se razlikuju, ali meni lično je Vispak u rangu Takova ako ne i bolji. Doduše, i jedni i drugi su 'šareni', imaju i dobrih stvari i odrona.
Vispak je uvijek mastan, i slabo sta prave od čokolade/kakaa nego nesto palma ovo ono :cry:
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3675 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Oni prave jeftine proizvode kojima mogu parirati turskim i drugim stranim ekvivalentima tako da im kvalitet uglavnom nije neki aman zaman. Ali odnos cijene i kvaliteta je meni vrlo dobar. Npr. njihov Stampi blok mi je u rangu Takovo Euro Bloka i sličnih čokoloda a 30% jeftiniji. A imaju i stvarno dobrih proizvoda, npr. Crispy čokoladica sa žitaricama je meni vrh, ona Love medena srca nisu loša, praline, Tiru Liru čokoladna jaja itd.
Post Reply