Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
GandalfSivi wrote:Ovo mi namjerno, da ni Borac ni Zeljo ne uzmu titulu. Ako se ovaj cirkus nastavi, UEFA ponisti cijelu sezonu, nikome izlaska u Evropu, i superiska
Mislim da cirkus ne bi isao toliko daleko da to rizikuju mada ne bi bilo lose
GandalfSivi wrote:Ovo mi namjerno, da ni Borac ni Zeljo ne uzmu titulu. Ako se ovaj cirkus nastavi, UEFA ponisti cijelu sezonu, nikome izlaska u Evropu, i superiska
1946 wrote:Imamo mi onog "našeg" uhljupa u IO N/FSBiH, ali fol bolestan pa ne prisustvuje sjednicama. Nikad ne ozdravio...
Ljudi teško oboljeli dolaze na utakmice da gledaju Sarajevo on ne može da se pojavi na jednoj sjednici da digne ruku za odluku.
Ma ja mislim da to danas ide, Sloboda ima 2 tekme kući plus gostovanje u Modriči, ako treba može i Olimpik zadnje kolo pogurati...vjerovatno traže još garancije da neće Modriča zapeti Eh sad će možda Hercegovci malo sabotirati...
U klubu neće da komentarišu o ovom slučaju. Novine se naslađuju ovim slučajem ali nekontam što smo mi zapeli Gvarić pa Gavarić.
Mi smo trenutno 4 i kao četvrti treba da idemo u europa ligu. Ono što me zanima je još ova 4 kola do kraja.
Kao prvo- trebalo bi uzeti ovu Slaviju jer je pred raspadom ( nema trenera, neigraju dva ponajbolja igrača zbog crvenih kartona a i Lukavica nije daleko)Slavija je klub kojeg su se odrekli ovi iz RS-a a mislim da je bolje igrati protiv Slavije nego protiv Laktaša u idućoj godini.
Drugo- Treba uzeti kući i Želju i Borca i na taj način obezbjediti Evropu, a eventualnim kiksom u jednoj od te dvije utakmice morali bi pobjediti Prijedor jer njima i onako netrebaju bodovi nizašta.
Mislim da je to jedini put za izlazak u Evropu, a slučaj Gavarić nespominjati više.
GandalfSivi wrote:Ovo mi namjerno, da ni Borac ni Zeljo ne uzmu titulu. Ako se ovaj cirkus nastavi, UEFA ponisti cijelu sezonu, nikome izlaska u Evropu, i superiska
Ko vi? Pa ne donosite vi odluku...
eeeeeeeee, ima nas koji radimo iz sjene. Za nas se ne smije znati
ako bude ovaj prenos organizovan mislim da bi odlicno bilo da se sredi ispred stadiona neko veliko platno i da se tu navija al eto...
i jos jedna stvar mi je pala na pamet a to je da se ogluse o odluku saveza i da puste raju na stadion kako god s kartama il bez. vec samo da ostave otvorene kapije i da kazu da nisu mogli sprijeciti ljude da udju kad se ovi iz saveza prave ludi sto ne bi i ova nasa blesava uprava pa nek nas kazne opet. a mi cemo opet isto i tako stalno.
ili da se organizuje jedno 200-300 merdevina i da uletimo tako svi na tribine
UNFKS poziva sve istinske navijace Sarajeva da sutra, u četvrtak u 17h na stadionu Asim Ferhatović - Hase, svojim dolaskom pruže podrsku juniorima FK Sarajevo u finalu Kupa BiH protiv tuzlanske Slobode. Ovi momci nose dres FK Sarajevo sa ponosom i u svakoj utakmici daju maksimum od sebe, a to je ono sto svaki simpatizer i navijac FK Sarajevo zeli i cijeni.
UNFKS napominje da organizovanog dolaska na utakmicu nece biti, vec je ovo u cilju podrske fudbalerima koji cine bordo buducnost.
Šta je sve nuđeno Mensudu Bašiću
Posljednjih dana Izvršni odbor imao je redovne i nastavljene sjednice, ali odluke nije bilo, a vjerovatno i neće u skorije vrijeme. Ipak, od izvora bliskih IO N/FS BiH saznajemo kako je na sjednici bilo raznoraznih ponuda
Izvršni odbor ili bolje rečeno Trgovačko društvo pod skutima Sulejmana Čolakovića, našu Premijer ligu BiH pretvorili su u cirkus na otvorenom. Posljednjih dana i mjeseci u žiži interesovanja je "slučaj Gavarić", o kojem odlučuje IO N/FS BiH, iako su dvije legitimne komisije NF/S BiH donijele svoj sud. Međutim, Čolaković, kojeg u Slobodi optužuju za idejnog tvorca ideje o oduzimanju tri boda tuzlanskom premijerligašu, na sve moguće i nemoguće načine pokušava izlobirati odluku po kojoj bi se sporni susret 16. kola registrovao sa 3:0 za Sarajevo.
Posljednjih dana Izvršni odbor imao je redovne i nastavljene sjednice, ali odluke nije bilo, a vjerovatno i neće u skorije vrijeme. Ipak, od izvora bliskih IO N/FS BiH saznajemo kako je na sjednici bilo raznoraznih ponuda. Tako je dopredsjedniku FK Sarajevo Mensudu Bašiću, nuđeno da povuče zahtjev o zaštiti regularnosti, a zauzvrat "bordo" momčadi bi se ukinula suspenzija stadiona "Koševo", a samim tim i najveći derbi našeg nogometa pratile bi desetine hiljade gledalaca. Navodno je Bašiću rečeno kako je bolje da povuče zahtjev, jer će s ukidanjem suspenzije stadionu "Koševo", tim iz Titove inkasirati od 300 - 400 hiljada KM od naplate ulaznica za "vječiti derbi".
Ostaje da vidimo kako će Čolaković i njegovo društvo rasplesti slučaj Gavarić, ali javnosti dužni smo reći o šverc commercu u našoj nogometnoj, pardon trgovačkoj kući.
Ako je ovo istina znamo sta je draze ovoj upravi i koju ce odluku donijeti...
Varešanoviću lakše igrati bez publike
Nakon pobjede nad Zrinjskim od 3-0 šef bordo struke Mirza Varešanović izjavio je kako je timu sa Koševa trenutno lakše igrati bez publike. To je izazvalo brojne reakcije navijača koji su na utakmici juniora Sarajeva i Slobode (na kojoj su gledaoci morali davati ličnu kartu kako bi ušli na stadion) dobacivali Varešanoviću na tribinama najvećeg bh. stadiona.
Piše: E. Isanović
Naravno da će svako normalan osuditi ponašanje dijela pristalica bordo boje nakon utakmice sa Širokim Brijegom. No, izjaviti da je timu bolje bez navijača je klasični autogol staratega Sarajeva. Naročito zbog činjenice da je nekadašnji bh. reprezentativac sve navijače stavio u isti koš, a zaboravio da se nogomet i igra zbog gledalaca.
Važno je spomenuti da je Varešanović pred okršaj sa timom sa Pecare izjavio kako je sve osim pobjede - ravno katastrofi. Time je dodatno naelektrisao atmosferu, a nije uzeo u obzir činjenicu da je Široki Brijeg kvalitetan tim.
O njegovim trenerskim kvalitetima još je rano bilo šta reći. Čovjek je novi na klupi, nije on selektirao ovu ekipu, radi sa onima koje ima u svlačionici.
Kako bi se prepoznala njegova vizija, treba mu dati vremena. Važno je spomenuti i da je pred sutrašnji okršaj bordo tima u Istočnom Sarajevu sa Slavijom najavio kako će pojedine igrače odmarati za sudar sa Željezničarom. Da li to treba da znači da je unaprijed upisao još jedan poraz? Vidjet ćemo!