Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3651 Re: Migranti

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Nadavno da si zavrsila kad nemas ni jednog jedinog argumenta.

Malom Ahmetu iz Alzira se jedno jutro dig’o kurac na evropsku socijalu i voila hajmo u hajduciji. Jos gore hajmo se svi zajedno sa svemirom udruziti da mu ispunimo snove
Karina jarane. Karina

U Fr trenutno ima na milione arapa koji su tu legalno. Postoje desetine nacina za doci pa i ostati. Mozes misliti kakvi likovi su u pitanju kad ne mogu dobiti ni vizu

Eno, svabe uzimaju negovatelje i medicinare iz Tunisa al jok “lakse” poderati pasos i kmecati nego uzeti knjigu
Kme, kme dajte mi, zasluzio sam i ovaj je tako
Pa mozda ce i ovi radit ba, treba ih pustit ali ih ne tjerat da rade, garant bi zaposlenost bila 90% nakon par godina :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3652 Re: Migranti

Post by CPT »

uglavnomja wrote:
CPT wrote:
insomnia78 wrote:Al pazi oni zele. E pa ako je tako onda ok
Da, kao sto su i Bosanci zeljeli (i zele) zapoceti zivot u drzavi za koje misle da pruza sigurno buducnost. Nekog interesa za Bugarsku nije bilo, zar ne?
Od nekad je na prvom mjestu CH, pa DE, pa sve ostalo...
Uostalom, smisao guranja ljudi gdje oni "ne zele" je? Kako tacno bi neko trebo poceti novi zivotu u Bosanskom Petrovcu?


bosanci su 90-ih isli bilo gdje gdje ne puca
ostavili su sve sto su imali, stanove, kuce, aute, vikendice, ... sve ... samo goli zivot da spasu
nisu birali gdje ce, osim ako nisu imali rodbine da odu kod njih
isli su gdje im je crveni krst i slicne organizacije rekao da mogu otici

vecina je izasla sa idejom da se prezivi dok se rat ne zavrsi :sad: , pa da se vrate kucama, ali poslije 4-5 godina ... tesko je bilo, i jos neke stvari, o kojim ti pojma nemas
Jasta su... Puna Bugarska, Ceska, Slovacka, Poljska, Rumunije, itd... Itekako su birali gdje ce zavrsiti. Iz HR/SLO se redovno prema Zapadu. Na tudji pasos ili preko sume.

Za one koji su zaboravili kako je to tad izgledalo:
Image

put iz drzave u kojoj se NE PUCA prema Njemackoj
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3653 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

[quote="Roccohljup"][

jarane ja samo prenio sta sam vidio na vijestima i to od medija kojem ipak vjerujem puno vise nego avazu... Pogledaj video a i tekst ispod.

https://tv1.ba/vijesti/migranti-nisu-op ... eefikasna/[/quote

Izvjestaj gosp. Jasminke Dzumhur ..., pa covjek nezna dali da se smije ili place.
Gospodjo Dzumhur ta ista prava o kojima ovdje pricas vaze i za gradjane Bosne i Hercegovine.
Da se podsjetimo maticnog broja za novorodjene bebe.
Dok narod masovno na ulice izasao nije (demonstracije),( a da se ne zaboravi da je mafijaska garnitura u vrhu vlade i to za sebe isokoristavala) problem nije rijesen bio.
Jesi li svjesna koliko gradjana pogotovo po selima jedva prezivljava . nema za kruha kamo li da
sebi ili djetetu lijek kupi.
Sta ste vi ombudsmani do sad po tom pitanju uradili - nista a od grdjana vase plate dobivate.
Izadjite iz vase udobne fotelje pa obidjite malo gradove a pogotovo sela sirom BiH.
Pogledajte i tamo kaliko bijeda a koliko vasa nabrojana ljudska prava vladaju.
Gradjuni vam se zale - sta ste po tom pitanju napravili, nista.
To bi znacilo da ili svoj posao neznate raditi ili se bojite da vam kogod iz vladajuce garniture
fotelju ispod guzice izmakne. :evil:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3654 Re: Migranti

Post by CPT »

biscanka2 wrote:
Roccohljup wrote:[

jarane ja samo prenio sta sam vidio na vijestima i to od medija kojem ipak vjerujem puno vise nego avazu... Pogledaj video a i tekst ispod.

https://tv1.ba/vijesti/migranti-nisu-op ... eefikasna/[/quote

Izvjestaj gosp. Jasminke Dzumhur ..., pa covjek nezna dali da se smije ili place.
Gospodjo Dzumhur ta ista prava o kojima ovdje pricas vaze i za gradjane Bosne i Hercegovine.
Da se podsjetimo maticnog broja za novorodjene bebe.
Dok narod masovno na ulice izasao nije (demonstracije),( a da se ne zaboravi da je mafijaska garnitura u vrhu vlade i to za sebe isokoristavala) problem nije rijesen bio.
Jesi li svjesna koliko gradjana pogotovo po selima jedva prezivljava . nema za kruha kamo li da
sebi ili djetetu lijek kupi.
Sta ste vi ombudsmani do sad po tom pitanju uradili - nista a od grdjana vase plate dobivate.
Izadjite iz vase udobne fotelje pa obidjite malo gradove a pogotovo sela sirom BiH.
Pogledajte i tamo kaliko bijeda a koliko vasa nabrojana ljudska prava vladaju.
Gradjuni vam se zale - sta ste po tom pitanju napravili, nista.
To bi znacilo da ili svoj posao neznate raditi ili se bojite da vam kogod iz vladajuce garniture
fotelju ispod guzice izmakne. :evil:
Sad nakon laznog rostiljanja patki, lazbnog silovanja sad su ti ljudi krivi i za siromastvo sela sirom BiH. Ti valjda znas da situacija nije idealna ni u drzava koje pomazu BiH. Sigurno znas cemu vodi "gledaj samo na svoj guz"?
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3655 Re: Migranti

Post by escobar__ »

CPT wrote:
insomnia78 wrote:Al pazi oni zele. E pa ako je tako onda ok
Da, kao sto su i Bosanci zeljeli (i zele) zapoceti zivot u drzavi za koje misle da pruza sigurno buducnost. Nekog interesa za Bugarsku nije bilo, zar ne?
Od nekad je na prvom mjestu CH, pa DE, pa sve ostalo...
Uostalom, smisao guranja ljudi gdje oni "ne zele" je? Kako tacno bi neko trebo poceti novi zivotu u Bosanskom Petrovcu?
Bosanci (iz ratne Bosne i Hercegovine) su bježali zbog rata. Ovi ne bježe zbog rata (jer se u njihovim zemljama uglavnom ne ratuje - Maroko, Alžir, Tunis i kakva već afrička pripizdina). Današnji Bosanci bježe iz ekonomskih razloga ali i dalje ne bacaju dokumente već uče njemački, traže posao tamo i s ugovorom idu u ambasadu po radnu vizu.

Porediti Bosance (i one iz rata i ove danas) sa ovim banditićima može samo zlonamjerna i možda neupućena osoba. Fuj!
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#3656 Re: Migranti

Post by klosar pravi »

escobar__ wrote:
CPT wrote:
insomnia78 wrote:Al pazi oni zele. E pa ako je tako onda ok
Da, kao sto su i Bosanci zeljeli (i zele) zapoceti zivot u drzavi za koje misle da pruza sigurno buducnost. Nekog interesa za Bugarsku nije bilo, zar ne?
Od nekad je na prvom mjestu CH, pa DE, pa sve ostalo...
Uostalom, smisao guranja ljudi gdje oni "ne zele" je? Kako tacno bi neko trebo poceti novi zivotu u Bosanskom Petrovcu?
Bosanci (iz ratne Bosne i Hercegovine) su bježali zbog rata. Ovi ne bježe zbog rata (jer se u njihovim zemljama uglavnom ne ratuje - Maroko, Alžir, Tunis i kakva već afrička pripizdina). Današnji Bosanci bježe iz ekonomskih razloga ali i dalje ne bacaju dokumente već uče njemački, traže posao tamo i s ugovorom idu u ambasadu po radnu vizu.

Porediti Bosance (i one iz rata i ove danas) sa ovim banditićima može samo zlonamjerna i možda neupućena osoba. Fuj!

Samo zlonamjerna koju treba preispitati nasilno. :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3657 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

escobar__ wrote:
CPT wrote:
insomnia78 wrote:Al pazi oni zele. E pa ako je tako onda ok
Da, kao sto su i Bosanci zeljeli (i zele) zapoceti zivot u drzavi za koje misle da pruza sigurno buducnost. Nekog interesa za Bugarsku nije bilo, zar ne?
Od nekad je na prvom mjestu CH, pa DE, pa sve ostalo...
Uostalom, smisao guranja ljudi gdje oni "ne zele" je? Kako tacno bi neko trebo poceti novi zivotu u Bosanskom Petrovcu?
Bosanci (iz ratne Bosne i Hercegovine) su bježali zbog rata. Ovi ne bježe zbog rata (jer se u njihovim zemljama uglavnom ne ratuje - Maroko, Alžir, Tunis i kakva već afrička pripizdina). Današnji Bosanci bježe iz ekonomskih razloga ali i dalje ne bacaju dokumente već uče njemački, traže posao tamo i s ugovorom idu u ambasadu po radnu vizu.

Porediti Bosance (i one iz rata i ove danas) sa ovim banditićima može samo zlonamjerna i možda neupućena osoba. Fuj!
Ma sto se njegovim postovima opterecujes.
Neki su mu pokusali dati do znanja da iz konteksta vadi rijeci a negleda sustinu sadrzaja
postova i takve je najbolje na ignoru staviti. :wink:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#3658 Re: Migranti

Post by paladinka »

Bosanci jesu bjezali o rata, ali isto tako nakon rata se na svaki nacin pokusavalo doci do papira .
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3659 Re: Migranti

Post by CPT »

escobar__ wrote:
CPT wrote:
insomnia78 wrote:Al pazi oni zele. E pa ako je tako onda ok
Da, kao sto su i Bosanci zeljeli (i zele) zapoceti zivot u drzavi za koje misle da pruza sigurno buducnost. Nekog interesa za Bugarsku nije bilo, zar ne?
Od nekad je na prvom mjestu CH, pa DE, pa sve ostalo...
Uostalom, smisao guranja ljudi gdje oni "ne zele" je? Kako tacno bi neko trebo poceti novi zivotu u Bosanskom Petrovcu?
Bosanci (iz ratne Bosne i Hercegovine) su bježali zbog rata. Ovi ne bježe zbog rata (jer se u njihovim zemljama uglavnom ne ratuje - Maroko, Alžir, Tunis i kakva već afrička pripizdina). Današnji Bosanci bježe iz ekonomskih razloga ali i dalje ne bacaju dokumente već uče njemački, traže posao tamo i s ugovorom idu u ambasadu po radnu vizu.

Porediti Bosance (i one iz rata i ove danas) sa ovim banditićima može samo zlonamjerna i možda neupućena osoba. Fuj!
Bosanci su bjezali prije rata, tokom rata i poslije rata. Pogotovo iz ovog dijela BIH. Prema Zapadu su otisli neki koji cak nisu ni vidjeli rata ili BIH.
Zadnjih par godina USK masovno gubi stanovnike jer ljudi odlaze prema Njemackoj. A rata nigdje? Kad to rade drugi onda je to katastrofa!

Danasnji Bosanci ne krije dokumente jer igrom slucaja ne moraju (bar u vezi toga)... Dobar dio BH populacije svakako paralelno ima papire sudjednih drzava tako da je stvar jos toliko "laksa". Ne moraju se pretvarati da su iz susjedne drzave kad imaju papire iz susjedne drzave (iako u biti ne bi trebali imati al eto). Da krse iste zakone, krse. Udaja za papire, rat na crno 3m, itd, itd...

A te generalizacije boljih i slabijih naroda.... Zaviri nekad izvan granica BiH. U Venciji (recimo) je 99% radnika tamne koze... A nisu Bosanci. Cudno!
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3660 Re: Migranti

Post by CPT »

paladinka wrote:Bosanci jesu bjezali o rata, ali isto tako nakon rata se na svaki nacin pokusavalo doci do papira .
I prije rata sve sto je moglo hodati bilo na putu prema Zapadu. Od HR pa do SAD. Isto se radi i danas. U USK za 10 godina nece biti ni 1/3 danasnje populacije.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3661 Re: Migranti

Post by Truba »

Libija odbija primiti nazad imigrante koje je odbacila EU: „Među njima su teroristi, krijumčari…“

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3662 Re: Migranti

Post by CPT »

Black swan wrote:Libija odbija primiti nazad imigrante koje je odbacila EU: „Među njima su teroristi, krijumčari…“

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ono kad neko siri lazi...

https://www.telegraph.co.uk/news/2018/0 ... g-centres/

Libyan Prime Minister Fayez al-Sarraj meanwhile rejected the EU proposal for asylum processing centres in his country, saying: "We are strictly against Europe officially placing illegal migrants who are no longer wanted in the EU in our country."

"We also won't agree on any deals with EU money about taking in more illegal migrants," the Libyan premier told Germany's Bild newspaper.
Sarraj said European leaders should instead put pressure on migrants' origin countries to stop them embarking on their journey in the first place.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3663 Re: Migranti

Post by Truba »

da inače englezi se ne prave englezima


„S nama neće biti nikakvih dogovora. Vrlo sam iznenađen time što nitko u Europi ne želi više primati imigrante, ali istovremeno od nas traže da primimo još stotine tisuća njih,“ rekao je al-Sarraj.

Zahvaljujući sumanutim idealima i morbidnoj pro-imigracijskoj propagandi vlasti članica EU, Libija je danas polazna točka iz koje stotine tisuća imigranata preko Mediterana dolaze u Europu. To je neminovno dovelo i do teške situacije u samoj Libiji koja je i u općim sigurnosnim problemima.

„Među njima su teroristi, kriminalci i trgovci ljudima koji ne mare za ljudska prava. To je stravično. S ciljem da unaprijedimo situaciju, moramo se boriti protiv takvih struktura. Ali također trebamo više međunarodne pomoći za to. To počinje s granicama naše zemlje. Imperativ je da one moraju biti pod boljom kontrolom,“ tvrdi al-Sarraj.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3664 Re: Migranti

Post by CPT »

Black swan wrote:Libija odbija primiti nazad imigrante koje je odbacila EU: „Među njima su teroristi, krijumčari…“

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Libija za pocetnike:
http://www.unhcr.org/libya.html

An estimated 1.3 million people are in need of humanitarian assistance in Libya. Hundreds of thousands of people across the country are suffering. They are living in unsafe conditions with little or no access to health care, essential medicines, food, safe drinking water, shelter or education.

Our overall objective in Libya is to improve protection and life-saving assistance to displaced people, refugees and asylum-seekers and host communities. This includes supporting local public services which benefit the whole community, such as hospitals and schools.

The country presents a complex displacement scenario with 217,002 people displaced inside the country (IDPs) and 278,559 people who have returned home (returnees). Supporting IDPs is a priority for us and we provide them shelter kits, core relief items and cash assistance.

https://www.amnesty.org.uk/press-releas ... ants-soars
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3665 Re: Migranti

Post by Truba »

ako je od amnestija onda OK
:mrgreen:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3666 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

Black swan wrote:Libija odbija primiti nazad imigrante koje je odbacila EU: „Među njima su teroristi, krijumčari…“

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

boje se da ce im traziti nazad pare koje su im dali za (neplanirano) plivanje po Mediteranu :D :D :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3667 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

:roll: Negdje procitah da je Austrija po pitanju zastite granice ponudila pomoc.
Ako je istina, cudi me zasto to nasi nece da prihvate ili cekaju da im se na desetine hiljada nakupi.
Izbjeglice u Grckoj,Makedoniji,Srbiji,... svi su za tu rutu BiH culi, njihov dolazak nece prestati. :?
Nemoze se od Bihaca i Velike Kladuse ocekivati da za nesposobni vrh vladajucih podmece ledja i
sve to trpi.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3668 Re: Migranti

Post by Janjicar »

Ako Bosnu prežive i zaslužilu su Njemacku socijalu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3669 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

biscanka2 wrote::roll: Negdje procitah da je Austrija po pitanju zastite granice ponudila pomoc.
Ako je istina, cudi me zasto to nasi nece da prihvate ili cekaju da im se na desetine hiljada nakupi.
Izbjeglice u Grckoj,Makedoniji,Srbiji,... svi su za tu rutu BiH culi, njihov dolazak nece prestati. :?
Nemoze se od Bihaca i Velike Kladuse ocekivati da za nesposobni vrh vladajucih podmece ledja i
sve to trpi.
Nece zato sto “srpska komponenta” igra u korist Srbije
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3670 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

Janjicar wrote:Ako Bosnu prežive i zaslužilu su Njemacku socijalu.
Ma kakva Njemacka.
Pa i Slovenci ih vracaju jer je Austrija zatvorila svoje granice.
EU trazi rjesenje da se van njenih granica napravi izbjeglicki centar koji bi oni financirali.
Stim bi sprijecili ta prekomorska putavanja gdje ih se masa pogusila a takodjel i taj sverc sa ljudima.
U Njemackoj Sirijske izbjeglice dobivaju privremene dozvole boravka (duldung) sto znaci cim
se stanje smiri moraju nazad.Isto kao nekad nase izbjeglice.
Ekonomske izbjeglice nece moci ostati.
Njemacka ih je dosad preko 40 hiljada nazad u njihove zemje deportovala.
Posto su institucije preopterecene bile, islo je sporo ali sad su pojacali personal a i tehnicki
su spremniji tako da obrada njihovih slucajeva brze tece.
Takodjer se radi na tom da izbjeglice koje dozvole privremenog boravka imaju, dobiju radnu
dozvolu.
U opzicijama je cak bilo prijedloga da im se umjesto financijske,materijalna pomoc dodjeluje . :mrgreen:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3671 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

insomnia78 wrote:
biscanka2 wrote::roll: Negdje procitah da je Austrija po pitanju zastite granice ponudila pomoc.
Ako je istina, cudi me zasto to nasi nece da prihvate ili cekaju da im se na desetine hiljada nakupi.
Izbjeglice u Grckoj,Makedoniji,Srbiji,... svi su za tu rutu BiH culi, njihov dolazak nece prestati. :?
Nemoze se od Bihaca i Velike Kladuse ocekivati da za nesposobni vrh vladajucih podmece ledja i
sve to trpi.
Nece zato sto “srpska komponenta” igra u korist Srbije
Pa ako je tako onda neka te ljude u "srbsku kompomentu" smjeste pa da vidis kako ce se
na brzake uozbiljiti.
To da ta ista komponenta u korist Srbije igra je i djeci jasno.
Meketic nam se previse Unsko Sanskog kantona uhvatio kao da su samo Bihac,Cazin, Velika Kladusa
Bosna i Hercegovina. :oops:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3672 Re: Migranti

Post by triconja »

Ma pusti ti ovo naprdjivanje, prico ja sa jednim njemcom (valjda je autohtoni, kae did mu bio u heer) i bas se vidi fasisticka propaganda i one postapalice tipa svaki ima haljinku i elektroniku bolju veg njemci i tako to i kae da bi sve ljevicare poslo u gulag :lol: :lol: :lol: .

Kad tako njemci vicu sta ocekivat od prosjecnog bosanca? :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3673 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

Zasto EU nepokazuje nikakavu reakciju o ponasanju njihove najmladje clanice (nasih susjeda) po pitanju
postovanja ljudskih prava. :cry:

http://www.biscani.net/ispovijesti-migr ... inje-foto/
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3674 Re: Migranti

Post by seln »

triconja wrote:Ma pusti ti ovo naprdjivanje, prico ja sa jednim njemcom (valjda je autohtoni, kae did mu bio u heer) i bas se vidi fasisticka propaganda i one postapalice tipa svaki ima haljinku i elektroniku bolju veg njemci i tako to i kae da bi sve ljevicare poslo u gulag :lol: :lol: :lol: .

Kad tako njemci vicu sta ocekivat od prosjecnog bosanca? :D
Ma ja, ba... nemojmo se ugledati u njemacku disciplinu, marljivost i tacnost, ugledajmo se u njemacki nacizam.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3675 Re: Migranti

Post by triconja »

seln wrote:
triconja wrote:Ma pusti ti ovo naprdjivanje, prico ja sa jednim njemcom (valjda je autohtoni, kae did mu bio u heer) i bas se vidi fasisticka propaganda i one postapalice tipa svaki ima haljinku i elektroniku bolju veg njemci i tako to i kae da bi sve ljevicare poslo u gulag :lol: :lol: :lol: .

Kad tako njemci vicu sta ocekivat od prosjecnog bosanca? :D
Ma ja, ba... nemojmo se ugledati u njemacku disciplinu, marljivost i tacnost, ugledajmo se u njemacki nacizam.
Kad je bog davo dobre osobine ljudima mi smo bili na kraju reda :D
Locked