husein_kapetan wrote:General War wrote:
Sutra da assad pobjedi i rusija, nista znacajno za zapad nije izgubljeno, za izrael bi bio business as usual...rusiji i assadu sankcije...ali bi svjet nastavio zivit, pojavit ce se neki drugi rat i opet jovo na novo...tako bilo, i bit ce.
Kao ni ranije tako ni sada.. svha hladnog rata nije niti ce biti izravni sukob oponenata.. oduvijek a i sada se vlastiti interesi.. geostrateski.. politicki.. ekonomski, brane preko proxy-a na trecim terenima .. Snowden, Ukraina ( Krim), Sirija, Iran, Irak..Libija... sankcije.. progon diplomata.. kontinuirane provokacije ( zracne)...o cemu pricamo.. pa i sama percepcija stanovnistva dvaju glavnih aktera govore u prilog gore napisanom.. i mislim da ako u zadnjih 20 ak godina rusija je bila prinudjena na neki nacin "uzmicati" sada i da hoce nema vise fizioloskog prostora za manevar.. drugi su im doslovce na vratima..mislim da.. ipak dalje nece tolerisati.. vrijedi njihovog opstanka..
...kao cjenjenog forumasa, koji na ovu temu raspravlja sa ostrašćenim @đeneralom

, htjeo bih te pitat da li, možda, misliš da sami nosioci liberalne ideologije svjesno i namjerno stvaraju ambijent 'hladnog rata', jer se plaše egzistencije bez protivnika, takmaca, suparnika?...kao što ti je poznato, u toj ideološkoj utakmici između fašizma, komunizma i liberalizma kao apsolutni pobjednik je izašao, upravo, liberalizam, koji sada, po nekim politolozima, strahuje od nepoznatog, iliti straha od samouništenja, te čini korak nazad, a to je ciljano proizvođenje protivnika, kakko bi sebi produžio vijek trajanja...baš me zanima tvoj stav po tom pitanju...