Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3651 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Mene ne bi bilo stid, ja bih kupio americkog GM :thumbup:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3652 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

A Daewoo? :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3653 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Zaboravljas da vec vozim korejca ssmsungu jedan :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3654 Re: Automobilizam - All about

Post by mk ultra »

http://webmshare.com/play/aRj8e

nema preticanja preko pune :mrgreen: :mrgreen:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3655 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:Zaboravljas da vec vozim korejca ssmsungu jedan :lol:

Nije to isto, ovo bi odmah bio oldtimer. :D Jer se Daewoohoohoo vise ne proizvodi, to je sad unikat, postize vrtoglave cijene na trzistu...
















sekundarnih sirovina.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3656 Re: Automobilizam - All about

Post by johntra »

direstraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel... :oops:
Nije baš sve Opel, ali hajde...smetljarski dizel ionako ne pripada ovom autu...
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#3657 Re: Automobilizam - All about

Post by Lolobrigida »

Taj zvuk i šištanje... :D

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3658 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »


terorist :D
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#3659 Re: Automobilizam - All about

Post by Pirija »

:D
Image
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3660 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

mogao si ga i u papanluk komotno sa ovim feLnama
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3661 Re: Automobilizam - All about

Post by SONY_91 »

direstraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel... :oops:
Ili, možda je ovaj 'Opel' ipak bolja varijanta. Limuzina čijim performansama su zavidjeli i u BMW-u i u Mercedesu :wink:

Image
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#3662 Re: Automobilizam - All about

Post by trambusek88 »

:D
Image
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3663 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

:lol:

K'o FAP zabu. :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3664 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

SONY_91 wrote:
direstraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel... :oops:
Ili, možda je ovaj 'Opel' ipak bolja varijanta. Limuzina čijim performansama su zavidjeli i u BMW-u i u Mercedesu :wink:

Image
Bila je jedna u Sarajevu. Čitao sam da je u svoje vrijeme na crtu stajala Poršeu i Ferariju, čak ih i pobjeđivala.

Vjerovatno ovakva sada vrijedi čitavo bogastvo.
User avatar
mist
Posts: 2182
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#3665 Re: Automobilizam - All about

Post by mist »

Imao sam srecu da tu omegu gledam kada je pomela tamo nekad prije 15-ak godina BMW M3 zutog kojeg je u Zagrebu na sajmu kupio ,nisam siguran ali cini mi se da je bio Edo Omerovic.
Malo je reci da je bila brutalna :izet:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3666 Re: Automobilizam - All about

Post by Qler »

Ja sam je prije par godina gledao kako mete pod sa nekom 911-kom, nova je bila, street race na butmirskoj cesti, crvena kako se sjecam...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3667 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

Ismar je vozio Lotus Omegu po Sarajevu. Nazalost umro je,a sta je bilo sa autom ne znam. Imao sam priliku da se vozim u njoj. Bolestan auto.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3668 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Bila je u Tzl pa u Sarajevu, razbijena pa sklepana izmedju ostalog i dijelovima obicne Omege.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3669 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

mist wrote:Imao sam srecu da tu omegu gledam kada je pomela tamo nekad prije 15-ak godina BMW M3 zutog kojeg je u Zagrebu na sajmu kupio ,nisam siguran ali cini mi se da je bio Edo Omerovic.
Malo je reci da je bila brutalna :izet:
Zutog E36 M3 Edo Omerovic nije kupio na sajmu nego polovnog tamo negdje 97. godine i auto je bio mislim 93. god, ali je kupio novog zutog E46 325i. Inace Omerovic je buklvalno izmasakrirao tog M3 kad ga je prevrnuo negdje kod TAT-a i tako na krovu odletio na sine. Za auto su naruceno svi novi dijelovi i ako se dobro sjecam pravio ga je izvjesni Sidro iz Visokog ili tu negdje. Auto je popravljen, Omerovic ga je vozio izvjesno vrijeme i kasnije kupio ga prodao Sahbazu mesaru. Sta se poslije toga desavalo sa tim autom ne znam, ali sad rasturen trune ispred Strujine radnje u Velesicima.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3670 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

Juce sam imao priliku da vozim Mercedesa C 220 CDI Elegance 2012 god i posebnu paznju sam obratio na enterijer. Mogu reci da je Audi A4 neznatno bolji ako gledamo upotrijebljenje materijale. Kod zavrsne obrade i Mercedes je dostigao visok nivo. Oplate vrata na C klasi su tvrde, djelimicno presvucene jeftinim materijalom, dijelom kozom. Centralna konzola je plastika koja dobija sjaj nekim premazom kao klavirski lak. Komande klime su se olabavile i nemaju onog finog otpora pri promjeni pozicije i temperature (OK auto je preslo 240000 km, pa mogu da razumijem). Na koznom volanu su primijetni tragovi habanja, ali i to je razumljivo.
Sve u svemu, vise me dojmio enetrijer novog Citroena C4, ili sam od C klase vise ocekivao.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3671 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Nadji C4 sa 240k km predjenih pa podijeli utiske oko kvaliteta, u tom slucaju ima smisla porediti ga sa tom C klasom.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3672 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

Govorio sam o upotrijebljenim materijalima, a ne zavrsnoj obradi. Ne ocekujem da ce C4 sa 80000 km (model koji sam vozio) biti isti kao i kad bude imao 240000 km.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3673 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Kao da vrijeme kilometrazu trpi samo zavrsna obrada, a ne i sami materijali? Kvalitet materijala se oslikava upravo u tome kako podnosij vrijeme i upotrebu.
2002 kupili 2. generaciju RAV4, unutra plastika na izgled i na dodir na nivou one iz Accenta iz '95. godine, rekao bi covjek jeftino i nekvalitetno, ali nakon 6 god intenzivnog koristenja ta plastika je bila kao i prvog dana.
esso_sa
Posts: 2107
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#3674 Re: Automobilizam - All about

Post by esso_sa »

tempuser wrote:
Zutog E36 M3 Edo Omerovic nije kupio na sajmu nego polovnog tamo negdje 97. godine i auto je bio mislim 93. god, ali je kupio novog zutog E46 325i. Inace Omerovic je buklvalno izmasakrirao tog M3 kad ga je prevrnuo negdje kod TAT-a i tako na krovu odletio na sine. Za auto su naruceno svi novi dijelovi i ako se dobro sjecam pravio ga je izvjesni Sidro iz Visokog ili tu negdje. Auto je popravljen, Omerovic ga je vozio izvjesno vrijeme i kasnije kupio ga prodao Sahbazu mesaru. Sta se poslije toga desavalo sa tim autom ne znam, ali sad rasturen trune ispred Strujine radnje u Velesicima.
Tako nekako... Uz ispravku da je Sidro iz Ilijasa, ne iz Visokog. Sidro je popravljao i Ismetovog Vipera kad ga je skrsio... Njegovo djelo su Punto farovi na Viperu :D Jedan od boljih limar/lakirera na podrucju Sarajeva :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#3675 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

Ja sam isto nedavno sjedio u C klasi 2011. ili 2012. godiste u jednom salonu, kostala je oko 35 k maraka, malo je reci da sam razocaran unutrasnjoscu. Jedino sto mi je bilo dobro su instrumenti, tj. vizuelni prikaz i osvjetljenje. Pun jeftine plastike za jedno tako skupo auto, prekidaci lohotni, tvrdi, oko rucne nesto sto je u dodiru s rukama sve od jeftine tvrde plastike. Usporediva BMW trica i A4 su dosta ispred po tome. Obloge na vratima na seriji 1 2011. godiste izgledaju kvalitetnije i isto tako djeluju na dodir, da ne govorim dalje.
Post Reply