Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3651 Re: Automobilizam - All about
Mene ne bi bilo stid, ja bih kupio americkog GM 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3652 Re: Automobilizam - All about
A Daewoo? 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3653 Re: Automobilizam - All about
Zaboravljas da vec vozim korejca ssmsungu jedan 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3655 Re: Automobilizam - All about
Bakir1 wrote:Zaboravljas da vec vozim korejca ssmsungu jedan
Nije to isto, ovo bi odmah bio oldtimer.
sekundarnih sirovina.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3656 Re: Automobilizam - All about
Nije baš sve Opel, ali hajde...smetljarski dizel ionako ne pripada ovom autu...direstraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel...
-
Lolobrigida
- Posts: 323
- Joined: 08/11/2012 15:07
- Location: Usa
- Contact:
#3657 Re: Automobilizam - All about
Taj zvuk i šištanje...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3658 Re: Automobilizam - All about
terorist
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3660 Re: Automobilizam - All about
mogao si ga i u papanluk komotno sa ovim feLnama
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3661 Re: Automobilizam - All about
Ili, možda je ovaj 'Opel' ipak bolja varijanta. Limuzina čijim performansama su zavidjeli i u BMW-u i u Mercedesudirestraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3663 Re: Automobilizam - All about
K'o FAP zabu.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3664 Re: Automobilizam - All about
Bila je jedna u Sarajevu. Čitao sam da je u svoje vrijeme na crtu stajala Poršeu i Ferariju, čak ih i pobjeđivala.SONY_91 wrote:Ili, možda je ovaj 'Opel' ipak bolja varijanta. Limuzina čijim performansama su zavidjeli i u BMW-u i u Mercedesudirestraits0078 wrote:Ih, da mi je 'vaki Opel...![]()
Vjerovatno ovakva sada vrijedi čitavo bogastvo.
- mist
- Posts: 2182
- Joined: 22/08/2011 19:02
- Location: tu iza coska
#3665 Re: Automobilizam - All about
Imao sam srecu da tu omegu gledam kada je pomela tamo nekad prije 15-ak godina BMW M3 zutog kojeg je u Zagrebu na sajmu kupio ,nisam siguran ali cini mi se da je bio Edo Omerovic.
Malo je reci da je bila brutalna
Malo je reci da je bila brutalna
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3666 Re: Automobilizam - All about
Ja sam je prije par godina gledao kako mete pod sa nekom 911-kom, nova je bila, street race na butmirskoj cesti, crvena kako se sjecam...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3667 Re: Automobilizam - All about
Ismar je vozio Lotus Omegu po Sarajevu. Nazalost umro je,a sta je bilo sa autom ne znam. Imao sam priliku da se vozim u njoj. Bolestan auto.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3668 Re: Automobilizam - All about
Bila je u Tzl pa u Sarajevu, razbijena pa sklepana izmedju ostalog i dijelovima obicne Omege.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3669 Re: Automobilizam - All about
Zutog E36 M3 Edo Omerovic nije kupio na sajmu nego polovnog tamo negdje 97. godine i auto je bio mislim 93. god, ali je kupio novog zutog E46 325i. Inace Omerovic je buklvalno izmasakrirao tog M3 kad ga je prevrnuo negdje kod TAT-a i tako na krovu odletio na sine. Za auto su naruceno svi novi dijelovi i ako se dobro sjecam pravio ga je izvjesni Sidro iz Visokog ili tu negdje. Auto je popravljen, Omerovic ga je vozio izvjesno vrijeme i kasnije kupio ga prodao Sahbazu mesaru. Sta se poslije toga desavalo sa tim autom ne znam, ali sad rasturen trune ispred Strujine radnje u Velesicima.mist wrote:Imao sam srecu da tu omegu gledam kada je pomela tamo nekad prije 15-ak godina BMW M3 zutog kojeg je u Zagrebu na sajmu kupio ,nisam siguran ali cini mi se da je bio Edo Omerovic.
Malo je reci da je bila brutalna
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3670 Re: Automobilizam - All about
Juce sam imao priliku da vozim Mercedesa C 220 CDI Elegance 2012 god i posebnu paznju sam obratio na enterijer. Mogu reci da je Audi A4 neznatno bolji ako gledamo upotrijebljenje materijale. Kod zavrsne obrade i Mercedes je dostigao visok nivo. Oplate vrata na C klasi su tvrde, djelimicno presvucene jeftinim materijalom, dijelom kozom. Centralna konzola je plastika koja dobija sjaj nekim premazom kao klavirski lak. Komande klime su se olabavile i nemaju onog finog otpora pri promjeni pozicije i temperature (OK auto je preslo 240000 km, pa mogu da razumijem). Na koznom volanu su primijetni tragovi habanja, ali i to je razumljivo.
Sve u svemu, vise me dojmio enetrijer novog Citroena C4, ili sam od C klase vise ocekivao.
Sve u svemu, vise me dojmio enetrijer novog Citroena C4, ili sam od C klase vise ocekivao.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3671 Re: Automobilizam - All about
Nadji C4 sa 240k km predjenih pa podijeli utiske oko kvaliteta, u tom slucaju ima smisla porediti ga sa tom C klasom.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3672 Re: Automobilizam - All about
Govorio sam o upotrijebljenim materijalima, a ne zavrsnoj obradi. Ne ocekujem da ce C4 sa 80000 km (model koji sam vozio) biti isti kao i kad bude imao 240000 km.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3673 Re: Automobilizam - All about
Kao da vrijeme kilometrazu trpi samo zavrsna obrada, a ne i sami materijali? Kvalitet materijala se oslikava upravo u tome kako podnosij vrijeme i upotrebu.
2002 kupili 2. generaciju RAV4, unutra plastika na izgled i na dodir na nivou one iz Accenta iz '95. godine, rekao bi covjek jeftino i nekvalitetno, ali nakon 6 god intenzivnog koristenja ta plastika je bila kao i prvog dana.
2002 kupili 2. generaciju RAV4, unutra plastika na izgled i na dodir na nivou one iz Accenta iz '95. godine, rekao bi covjek jeftino i nekvalitetno, ali nakon 6 god intenzivnog koristenja ta plastika je bila kao i prvog dana.
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3674 Re: Automobilizam - All about
Tako nekako... Uz ispravku da je Sidro iz Ilijasa, ne iz Visokog. Sidro je popravljao i Ismetovog Vipera kad ga je skrsio... Njegovo djelo su Punto farovi na Viperutempuser wrote:
Zutog E36 M3 Edo Omerovic nije kupio na sajmu nego polovnog tamo negdje 97. godine i auto je bio mislim 93. god, ali je kupio novog zutog E46 325i. Inace Omerovic je buklvalno izmasakrirao tog M3 kad ga je prevrnuo negdje kod TAT-a i tako na krovu odletio na sine. Za auto su naruceno svi novi dijelovi i ako se dobro sjecam pravio ga je izvjesni Sidro iz Visokog ili tu negdje. Auto je popravljen, Omerovic ga je vozio izvjesno vrijeme i kasnije kupio ga prodao Sahbazu mesaru. Sta se poslije toga desavalo sa tim autom ne znam, ali sad rasturen trune ispred Strujine radnje u Velesicima.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3675 Re: Automobilizam - All about
Ja sam isto nedavno sjedio u C klasi 2011. ili 2012. godiste u jednom salonu, kostala je oko 35 k maraka, malo je reci da sam razocaran unutrasnjoscu. Jedino sto mi je bilo dobro su instrumenti, tj. vizuelni prikaz i osvjetljenje. Pun jeftine plastike za jedno tako skupo auto, prekidaci lohotni, tvrdi, oko rucne nesto sto je u dodiru s rukama sve od jeftine tvrde plastike. Usporediva BMW trica i A4 su dosta ispred po tome. Obloge na vratima na seriji 1 2011. godiste izgledaju kvalitetnije i isto tako djeluju na dodir, da ne govorim dalje.


