OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3651 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Nece ovi ovoliki bugovi biti ispravljeni ni za mjesec dana...jer ovdje je ocito problem u kodu...jer cijeli sistem ne radi a ne samo neki dijelovi.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3652 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by VladaFBiH »

probook wrote: 17/02/2023 13:51
Hajvan wrote: 17/02/2023 13:39 No, i dalje na iOSu nema svih kategorija niti im se moze pristupiti vec samo odabranim/popularnim

u trazilicukad ukucam naziv ategorije koj me zanima, izlisata samo oglase koji iamju taj izraz u sebi
na prethodnoj verziji to nije bio slucaj, a ja najvise koristim app uprvo na taj nacin- pretrazujuci par kategorija koje me zanimaju

funkcionalno, veliki minus
U filterima nema pola opcija, tipa nema da biras hoces li novo ili polovno :-)
na desktop verziji ima
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3653 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

bolji je blok nego prije
ima i prosjecno vrijeme odgovora na poruku :D

ima finih stvari

boljije filter za shopove
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3654 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

@zippoo87
Hvala odradio sam update i može sad editovanje.

Ima li sad gdje opcija obnavljanje oglasa
Ono kad je stariji od mjesec oglas
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3655 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by VladaFBiH »

Truba wrote: 17/02/2023 13:58 bolji je blok nego prije
ima i prosjecno vrijeme odgovora na poruku :D

ima finih stvari

boljije filter za shopove
meni se generalno sviđa ali su pustili neku alpha verziju u opticaj kojoj ne radi gomila stvari
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3656 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Prosječno vrijeme odgovora 2 mjeseca

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

korisničko ime AHMO i još neki brojevi :lol:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3657 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

tap3ah75 wrote: 17/02/2023 13:58 @zippoo87
Hvala odradio sam update i može sad editovanje.

Ima li sad gdje opcija obnavljanje oglasa
Ono kad je stariji od mjesec oglas
Ima...u principu sve funkcije oko oglasa su sada pod tabom "Moji oglasi"...kliknes na ovu strelicu u gornjem desnom uglu...ako je desktop stranica.
Kliknes na istekli oglasi i pored desno imas tab "obnoviti".Tu su neaktivni oglasi

Image
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3658 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Tnx
Sumnjiv si mi @zippoo87
:lol:
Da im nisi ti ovo radijo?
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3659 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

vidi ovu komediju sto sam iskopao... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

brzo je nasla knjige :lol: :lol: :lol: :lol:
ja i zaboravio da sam poslao upit

znaci za 10 minuta je s moje strane sve bilo rijeseno vec sam bio na biciklu koji fura prema butmiru

Image
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3660 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

tap3ah75 wrote: 17/02/2023 14:06 Tnx
Sumnjiv si mi @zippoo87
:lol:
Da im nisi ti ovo radijo?
:lol:
Nisam ja "ovoliko" tehnicki potkovan,ja bi to sklepao nesto bolje :lol: :lol:

Nego evo novi bug na android aplikaciji...kada snimis pretragu,vise ta pretraga ne radi...primjer napravis pretragu u knjigama,on otvara automobile :lol: :lol:
Obrisao pretragu,kreirao novu i ne radi.
A radilo je na prethodnom updateu...sada uradio ovaj zadnji i to su shebali tnaci...pa ko nije uradio ovaj danasnji update od 5 MB,neka ga preskoci,samo je pokvario
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3661 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by agent_zero »

Kakav užas, postaviš privatno pitanje u jednom chatu, odgovor na isto dobiješ u drugom/novom chatu.

Otvoriš korisnika/radnju nema filtracije artikala, nego sve njegove artikle gledaš.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3649
Joined: 22/07/2017 18:36

#3662 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Leopard_SA »

I dalje nemam pristup accountu :lol:
Malo sam pregledao aplikaciju sada, imam osjecaj samo da je ovo novi dizajn. Search engini i slicne stvari koje su i prije lose bile nisu popravljene :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3663 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by konektovan »

agent_zero wrote: 17/02/2023 14:15 Kakav užas, postaviš privatno pitanje u jednom chatu, odgovor na isto dobiješ u drugom/novom chatu.

Otvoriš korisnika/radnju nema filtracije artikala, nego sve njegove artikle gledaš.
Nadam se da će to popraviti, ...glupo je da se ne može uraditi filracija.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3664 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Leopard_SA wrote: 17/02/2023 14:16 I dalje nemam pristup accountu :lol:
Malo sam pregledao aplikaciju sada, imam osjecaj samo da je ovo novi dizajn. Search engini i slicne stvari koje su i prije lose bile nisu popravljene :lol:
Za account im se moras javiti kroz njihovu formu onu tamo za kontakt...neko je vec pisao da tako osposobe.

A sto se tice sajta,aplikacije i svega...ovo je 1000 puta gore nego prije...jer sada nista ne radi a na staroj verziji je bilo 4-5 bugova koji nisu rusili funkcionalnost stranice.
Evo tri dana kako je olx neupotrebljiv...ljudi ne mogu pristupiti accountima i ne mogu objaviti artikle...nema artikala na sajtu uopste...pokoji izleti.
Mozda 10% novih oglasa ima u odnosu na prije sto je bilo
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3665 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by agent_zero »

Ah da, zaboravih napisati da i meni fali nekih 30-40 dojmova koje sam imao na staroj verziji.
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3666 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

agent_zero wrote: 17/02/2023 14:25 Ah da, zaboravih napisati da i meni fali nekih 30-40 dojmova koje sam imao na staroj verziji.
meni fali 50%
bio sam na 500
asad n na 246
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3667 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

zippoo87 wrote: 17/02/2023 14:19
Leopard_SA wrote: 17/02/2023 14:16 I dalje nemam pristup accountu :lol:
Malo sam pregledao aplikaciju sada, imam osjecaj samo da je ovo novi dizajn. Search engini i slicne stvari koje su i prije lose bile nisu popravljene :lol:
Za account im se moras javiti kroz njihovu formu onu tamo za kontakt...neko je vec pisao da tako osposobe.
ne moraš... jedan sam se ja javio
a na drugom sam samo promijenio šifru

našao sam ga preko oglasa... ukucao Španjolski građanski rat :D i našao account i ond rekao zaboravio šifru
poslali mi na sms privremeni token
i promijenio šifru
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3668 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Truba wrote: 17/02/2023 14:31
zippoo87 wrote: 17/02/2023 14:19

Za account im se moras javiti kroz njihovu formu onu tamo za kontakt...neko je vec pisao da tako osposobe.
ne moraš... jedan sam se ja javio
a na drugom sam samo promijenio šifru

našao sam ga preko oglasa... ukucao Španjolski građanski rat :D i našao account i ond rekao zaboravio šifru
poslali mi na sms privremeni token
i promijenio šifru
Ja na starom accountu nemam problema sa logovanjem.
Barem to radi :lol:
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3669 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

@zippoo87
Eh još mi ovo nađi i to će biti sve od mene danas. :lol:
Kako da nađem i vidim sve ranije poruke s nekim. To je prije bilo lako i baš mi je dobr stvar bila.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3670 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

tap3ah75 wrote: 17/02/2023 14:49 @zippoo87
Eh još mi ovo nađi i to će biti sve od mene danas. :lol:
Kako da nađem i vidim sve ranije poruke s nekim. To je prije bilo lako i baš mi je dobr stvar bila.
Za sada nikako...vidis da im je najveci problem sa porukama ...sve razbacano...vraca poruke stare 5-10 godina i ubaci danasnji datum,kao da smo sada razgovarali.
Ne mogu se ni sve poruke pregledati...meni pokazuje u redu nekih 15-20 poruka i to je to,starim ne mogu pristupiti :lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#3671 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by -Chesterfield- »

Jučer napravio još jedan rezervni profil na maminom mobitelu.
Sve drugačije od nicka, email adrese, lozinke...
Maloprije pošaljem poruku nekom čovjeku sa svog profila i stiže mi odgovor na moj i mamin profil. :D

Nekim čudom kao da su povezani?
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3672 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tindbe »

To je revolucionaran feature. Ne znam da to ima ijedna druga aplikacija. :lol:
Sa stajališta sigurnosti čista desetka. Ko zna kakvih se još "feature-a" krije ispod površine koje bi neko mogao iskoristiti ovih dana.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3673 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hajvan »

-Chesterfield- wrote: 17/02/2023 15:11 Jučer napravio još jedan rezervni profil na maminom mobitelu.
Sve drugačije od nicka, email adrese, lozinke...
Maloprije pošaljem poruku nekom čovjeku sa svog profila i stiže mi odgovor na moj i mamin profil. :D

Nekim čudom kao da su povezani?
moguce da su preselili na druge servere

a kako si opisao, meni sve vise djeluje da nisu uradili obicni refaktoring codea, vec da su API prebacili na neku drugu platformu. Kao da nije vise php vec neka js platforma, tipa react native/node... ta ja na

uglavnom, endpointi im ne ferceraju :mrgreen:
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#3674 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ambula »

Nisam u toku, jel se moze uopste objaviti novi oglas? pritisnem zavrsi objavu i nikom nista
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#3675 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dječak sa šibicama »

Ambula wrote: 17/02/2023 16:27 Nisam u toku, jel se moze uopste objaviti novi oglas? pritisnem zavrsi objavu i nikom nista
Isti slucaj, vec dva tri puta pokusavam objaviti oglas, ucitava ucitava na kraju ucita, i nista se ne dogodi.
Post Reply