Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3651 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ma zajebajem se .. Ali znam da je neko (ne znam jel ovaj isti nick) postavio ovo nesto da se ubaci u router .. I ljudi su masovno ubacivali i nikome nije router .. Ne znam da li su kasnije skontali sta je i napravili ali znam da kad su tek ubacili nije bilo dobro :D
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3652 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

nista danas od moje duo brzine :( slao poruke al nista! :x
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3653 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

BaDa wrote:nista danas od moje duo brzine :( slao poruke al nista! :x
I ja potpisao duo paket prije 2 dana.Proslo je vise od 48 sati ali mi je i dalje brzina 6 MB umjesto 10.
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3654 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

arshavin wrote:
BaDa wrote:nista danas od moje duo brzine :( slao poruke al nista! :x
I ja potpisao duo paket prije 2 dana.Proslo je vise od 48 sati ali mi je i dalje brzina 6 MB umjesto 10.
sranje u bojama :x :x mozda nam puste 1.3 odmah 15mbps... jesil modem iskljucivao mozda su tebi pustili :lol:
esadklacar
Posts: 114
Joined: 23/06/2012 00:27

#3655 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by esadklacar »

Bubalo1 wrote:Ma zajebajem se .. Ali znam da je neko (ne znam jel ovaj isti nick) postavio ovo nesto da se ubaci u router .. I ljudi su masovno ubacivali i nikome nije router .. Ne znam da li su kasnije skontali sta je i napravili ali znam da kad su tek ubacili nije bilo dobro :D
Ma ja sam postavio al 100% radi jer ja na 2 rutera ovo koristim oba su umrezena preko wifija. Podešeni da se sami restartuju dnevno jednom i prezadovoljan sam :D Nikakvih problema signal odličan, drugi ruter se nalazi u drugoj kući udaljeni su jedno 30-50m pa sami procjenite koliko je jak signal, brzina na speedtestu preko drugog rutera uvijek pokazuje 5.9 do 6 u downloadu
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#3656 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Almich »

Almich wrote:
Qurajber wrote:I ja sam imao takvih problema dok nisam kupio ruter od osam banki...
ali na modemu mi pokazuje 2,3,4 lampice dok mi wifi ruter rade normalno lampice,cak sam direktno spajao kabal modema sa PC opet nista,promjenjena je sifra za wirelless mozda se neko nakacio,evo danas normalno radi :-)
ima li ko rjesenje kakvo :)
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3657 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

esadklacar wrote:
Bubalo1 wrote:Ma zajebajem se .. Ali znam da je neko (ne znam jel ovaj isti nick) postavio ovo nesto da se ubaci u router .. I ljudi su masovno ubacivali i nikome nije router .. Ne znam da li su kasnije skontali sta je i napravili ali znam da kad su tek ubacili nije bilo dobro :D
Ma ja sam postavio al 100% radi jer ja na 2 rutera ovo koristim oba su umrezena preko wifija. Podešeni da se sami restartuju dnevno jednom i prezadovoljan sam :D Nikakvih problema signal odličan, drugi ruter se nalazi u drugoj kući udaljeni su jedno 30-50m pa sami procjenite koliko je jak signal, brzina na speedtestu preko drugog rutera uvijek pokazuje 5.9 do 6 u downloadu
Moze li to na ovaj tp-link WR340G ? :D Ako ce mi bas poboljsati domet wirelessa uradit cu ja to na ovom svom nije od telemacha ?
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3658 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

Image

evo i prema frankfurtu :D

Image

pustili svaka cast telemach :thumbup: :thumbup:
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#3659 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Domy31 »

BaDa wrote:Image

evo i prema frankfurtu :D

Image

pustili svaka cast telemach :thumbup: :thumbup:
:lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3660 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

BaDa wrote:Image

evo i prema frankfurtu :D

Image

pustili svaka cast telemach :thumbup: :thumbup:
Kakav je to photoshop na prvoj slici...čuj 10ms... :shock:

EDIT: Tek' sad' vidim da je prema njihovom serveru! Ja kontao frankfurt...već telefon u ruke uzeo da se žalim! :mrgreen:
Last edited by Maharadza on 08/02/2013 19:49, edited 1 time in total.
esadklacar
Posts: 114
Joined: 23/06/2012 00:27

#3661 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by esadklacar »

Bubalo1 wrote:
esadklacar wrote:
Bubalo1 wrote:Ma zajebajem se .. Ali znam da je neko (ne znam jel ovaj isti nick) postavio ovo nesto da se ubaci u router .. I ljudi su masovno ubacivali i nikome nije router .. Ne znam da li su kasnije skontali sta je i napravili ali znam da kad su tek ubacili nije bilo dobro :D
Ma ja sam postavio al 100% radi jer ja na 2 rutera ovo koristim oba su umrezena preko wifija. Podešeni da se sami restartuju dnevno jednom i prezadovoljan sam :D Nikakvih problema signal odličan, drugi ruter se nalazi u drugoj kući udaljeni su jedno 30-50m pa sami procjenite koliko je jak signal, brzina na speedtestu preko drugog rutera uvijek pokazuje 5.9 do 6 u downloadu
Moze li to na ovaj tp-link WR340G ? :D Ako ce mi bas poboljsati domet wirelessa uradit cu ja to na ovom svom nije od telemacha ?
Pa evo ti probaj na ovaj fazon mislim da bi trebalo raditi i bez da mjenjas software :)

http://zaslike.com/files/xnx148obz9nqzgtkoqs6.png

Ako gdje zapne javi
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#3662 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by covjekizsjene »

Mozel mi tko dati odgovori koja firma drzi Telemach ? Kome idu pare od nase pretplate ? Pozdrav.
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3663 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

BaDa wrote:Image

evo i prema frankfurtu :D

Image

pustili svaka cast telemach :thumbup: :thumbup:

Meni nisu jos. :sad:

Image
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#3664 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by covjekizsjene »

Ultimatum je kljucna rijec.Meni kad su dosli prikljucit TV rekli su mi da ce mi tek 2 dana kasnije doci ekipa koja ce prikljuciti internet , ja reko hajd nema problema samo nek fercera , onda dolazi stari "il prikljucite odmah internet ili nosite ovo".Odmah covjek dosao i prikljucio internet , 2 min posla.Nazovi ih postavi ultimatum.
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3665 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

@arshavin probaj modem iskljuciti iz struje pa ukljuciti... :D
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#3666 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Almich »

evo opet srranicu otvara po minut a danas nisu dosli ovi iz telemacha pa stvarno dokle vise ovako,fuj
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3667 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

BaDa wrote:@arshavin probaj modem iskljuciti iz struje pa ukljuciti... :D
Evo probao sad ali nista.Nisu mi jos pustili.Proslo je tacno 57 sati.
Potpisao ugovor u srijedu u 12:00.
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#3668 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Domy31 »

covjekizsjene wrote:Mozel mi tko dati odgovori koja firma drzi Telemach ? Kome idu pare od nase pretplate ? Pozdrav.
idu Telemachu :P
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3669 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

arshavin wrote:
BaDa wrote:@arshavin probaj modem iskljuciti iz struje pa ukljuciti... :D
Evo probao sad ali nista.Nisu mi jos pustili.Proslo je tacno 57 sati.
Potpisao ugovor u srijedu u 12:00.
meni prvo nestalo konekcije kontam u sebi sad necu nikako neta imati iskljucio modem ukljucio nema neta racunar restart kad ono radi :D
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#3670 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by covjekizsjene »

Domy31 wrote:
covjekizsjene wrote:Mozel mi tko dati odgovori koja firma drzi Telemach ? Kome idu pare od nase pretplate ? Pozdrav.
idu Telemachu :P
Dobro je , ja mislio bh telekomu.Hvala ti :kiss:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3671 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

covjekizsjene wrote:Mozel mi tko dati odgovori koja firma drzi Telemach ? Kome idu pare od nase pretplate ? Pozdrav.
http://telemach.ba/Telemach/300/O+Telemachu.shtml
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3672 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

esadklacar wrote:
Bubalo1 wrote:
esadklacar wrote:
Ma ja sam postavio al 100% radi jer ja na 2 rutera ovo koristim oba su umrezena preko wifija. Podešeni da se sami restartuju dnevno jednom i prezadovoljan sam :D Nikakvih problema signal odličan, drugi ruter se nalazi u drugoj kući udaljeni su jedno 30-50m pa sami procjenite koliko je jak signal, brzina na speedtestu preko drugog rutera uvijek pokazuje 5.9 do 6 u downloadu
Moze li to na ovaj tp-link WR340G ? :D Ako ce mi bas poboljsati domet wirelessa uradit cu ja to na ovom svom nije od telemacha ?
Pa evo ti probaj na ovaj fazon mislim da bi trebalo raditi i bez da mjenjas software :)

http://zaslike.com/files/xnx148obz9nqzgtkoqs6.png

Ako gdje zapne javi
Evo sutra cu ovo mrsko mi sada ako sta zajebem pa mi se ne da cackati sad i praviti :D Za sta sluzi ovo bridges ? I ja imam na ovaj router spojen jos jedan racunar ( to znaci dva racunara) i dreambox .. :D
esadklacar
Posts: 114
Joined: 23/06/2012 00:27

#3673 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by esadklacar »

Evo sutra cu ovo mrsko mi sada ako sta zajebem pa mi se ne da cackati sad i praviti :D Za sta sluzi ovo bridges ? I ja imam na ovaj router spojen jos jedan racunar ( to znaci dva racunara) i dreambox .. :D
Telemachov ruter spojis na net normalno dok sa ovim tvojim eksperimentises njihov ne diraš :D
od Telemachovog ti treba samo MAC adresa da bi napravio "most" bridge izmedju njih i to je to
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3674 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

esadklacar wrote:
Evo sutra cu ovo mrsko mi sada ako sta zajebem pa mi se ne da cackati sad i praviti :D Za sta sluzi ovo bridges ? I ja imam na ovaj router spojen jos jedan racunar ( to znaci dva racunara) i dreambox .. :D
Telemachov ruter spojis na net normalno dok sa ovim tvojim eksperimentises njihov ne diraš :D
od Telemachovog ti treba samo MAC adresa da bi napravio "most" bridge izmedju njih i to je to
a jel to fazon da ovaj drugi ruter prima net bezicno i salje dalje po citavoj kuci :D dvije wireless konekcije onda ili se ja varam?
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#3675 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

A stani znaci moram i ovaj njihov prikopcati ? :D Ja mislio ovo samo da uradim na ovom sto mi je trenutno :D Znaci da skopcam njihov ovdje a ovaj drugi u drugu sobu, da ih povezem i da uradim na onom drugom ovo gore ? :D
Locked