
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- travar
- Posts: 2800
- Joined: 14/08/2006 21:23
- Location: Tudena
#36426 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta može biti uzrok "curenja" dima iz AdBlue dizne (spoj označen na slici)?


- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36427 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jarane, KDZ ekipu zovi...

-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#36428 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas vozio prema vikendici po nekom makadamu, imao sam osjećaj da će se volan raspasti od udaraca. Po ravnom i rupama sve uredu, makadam žestoko lupanje. Znaci li to da je komplet letva volana gotova ili ima još neki vezan dio za to koji često pravi probleme? Auto je Ford Fiesta 2005, tdci
- Qler
- Posts: 25835
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#36430 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sigurno stabilizator, on tako lupa kontas ode sve 
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36431 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda kod tog auta nije letva direktno pricvrscena na prednji most, vec ima selen/ silen blok. Ako ima moze biti i do njega.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#36432 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala svima, mislio sam odmah da je letva, jer je to baš izraženo kod lijevog točka i volana jezivo udaranje, desna strana dosta mirnija. Preostaje jedino na dizalicu 
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#36433 Re: Pitamo Mehanicare ?
Raja imam passata 2010 god 2.0 tdi 100kw motor.
Kad je hladan ili zagrijan nema pravila u leru tj izbacen iz brzine ili dok držim kvacilo u prvoj brzini dok stojim osjetim blago trzanje motora.
Kad krenem vuce normala, prebacivanje brzina i sl sve uredno tad je normalan rad motora.
Kad je hladan ili zagrijan nema pravila u leru tj izbacen iz brzine ili dok držim kvacilo u prvoj brzini dok stojim osjetim blago trzanje motora.
Kad krenem vuce normala, prebacivanje brzina i sl sve uredno tad je normalan rad motora.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36434 Re: Pitamo Mehanicare ?
prouci mu jasin,....
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Specijalci koji se razumijete u parametre. A ima ih ovdje. Ovo je drugi put da mi se upalio ček endzin, auto normalno radi, vuče i trosi.
Prvi put kad se upalio kontam uvlaci negdje vakum. Jer su greske P0171 i P0174. (Redni šestak) Smjesa goriva/zraka nejednaka .. Vise zraka nego goriva.
Uradim test. Nigdje ne uvlaci vakum. Kontam pritisak goriva slab. I to je dobro.
Ocitam parametre kad se desilo “freeze frame” i vidim na maf senzoru na 1700rpm i 40tak km/s maf pokazuje da je uvlacio 68g/s. Toliko ni w16 bugati ne bi smio uvlaciti. . O2 senzori su u redu.
Ne znam tacne parametre u radu. Ali mislim da maf ne ocitava stvarno stanje i vara ECU. Opet nisam siguran..!!!??!!
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36436 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sam sebi si odgovorio. Nek ti elektricar ispita maf senzor. Koje auto
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36437 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovdje elektricar
Pogledat cu ja koji je otpor izmedju kontakta i da li varira kad zrak prolazi.
Problem je sto maf vecinom radi normalno. Znaci na leru 0-5g/s. U voznji max 30g/s. I to na 4-5k obrtaja. Ali kad je izbacilo gresku 70 skoro. To je puno i za kamion. Uglavnom nov VDO marke orginal 400KM. . Sve ostalo ne radi kako treba....
Auto je bmw z4 sa m54 motorom.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36438 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjeri onda otpor. Jesi li siguran da nemas vakuum, kako si provjerio, dimom? I ispitaj o2 senzoreB6Redhell wrote: ↑19/08/2021 20:48Ovdje elektricarali za veci napon..
Pogledat cu ja koji je otpor izmedju kontakta i da li varira kad zrak prolazi.
Problem je sto maf vecinom radi normalno. Znaci na leru 0-5g/s. U voznji max 30g/s. I to na 4-5k obrtaja. Ali kad je izbacilo gresku 70 skoro. To je puno i za kamion. Uglavnom nov VDO marke orginal 400KM. . Sve ostalo ne radi kako treba....
Auto je bmw z4 sa m54 motorom.
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36439 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vakum sam dimom provjerio. “Naduvao” ga dobro. Sa malim pritiskom da ne ostetim membranu za kontrolu pritiska PCV ventil.
Nigdje ne izlazi.
O2 senzori znaju biti problem. Ali izgleda ovi dobri. Voltaza uredna. Ova očitavanja gore na slici. O2 senzori poslije katalizatora (LTFT) mozda malo jaki. Ali sve do 20% je ok.
Auto potpuno normalno radi.
Hvala druze starx. Malo cu se zafrkavati preko vikenda da vidim sta je.. a sve upucuje na maf koji i nije bas jeftin..
Nigdje ne izlazi.
O2 senzori znaju biti problem. Ali izgleda ovi dobri. Voltaza uredna. Ova očitavanja gore na slici. O2 senzori poslije katalizatora (LTFT) mozda malo jaki. Ali sve do 20% je ok.
Auto potpuno normalno radi.
Hvala druze starx. Malo cu se zafrkavati preko vikenda da vidim sta je.. a sve upucuje na maf koji i nije bas jeftin..
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36440 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti je to, ako ne pusta nigdje onda je dobar. Bune me dvije greske, sto po svemu govori na moguci problem i sa o2 senzorom. Nadam se da nece biti potrebe skidati ih, znaju zapec dobro.. Ma jebi ga, potrosni materijal, a osjetljiv je samo tako.. Zamjenski dijelovi nisu neka sreca, radije trazi oem s otpada.. A prije nego ista zamijenis, ispitaj maf. Javi, budes mijenjao maf, jesu li se ugasile obje greske ili samo jedna.B6Redhell wrote: ↑19/08/2021 21:21 Vakum sam dimom provjerio. “Naduvao” ga dobro. Sa malim pritiskom da ne ostetim membranu za kontrolu pritiska PCV ventil.
Nigdje ne izlazi.
O2 senzori znaju biti problem. Ali izgleda ovi dobri. Voltaza uredna. Ova očitavanja gore na slici. O2 senzori poslije katalizatora (LTFT) mozda malo jaki. Ali sve do 20% je ok.
Auto potpuno normalno radi.
Hvala druze starx. Malo cu se zafrkavati preko vikenda da vidim sta je.. a sve upucuje na maf koji i nije bas jeftin..![]()
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36441 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je god. Povezano je. Jer jedna komora je p0171 druga p0174 kod sestaka i osmaka. Tri cilindra idu na jedan katalizator tri na drugi. U mom slucaju.STARx wrote: ↑19/08/2021 21:36To ti je to, ako ne pusta nigdje onda je dobar. Bune me dvije greske, sto po svemu govori na moguci problem i sa o2 senzorom. Nadam se da nece biti potrebe skidati ih, znaju zapec dobro.. Ma jebi ga, potrosni materijal, a osjetljiv je samo tako.. Zamjenski dijelovi nisu neka sreca, radije trazi oem s otpada.. A prije nego ista zamijenis, ispitaj maf. Javi, budes mijenjao maf, jesu li se ugasile obje greske ili samo jedna.B6Redhell wrote: ↑19/08/2021 21:21 Vakum sam dimom provjerio. “Naduvao” ga dobro. Sa malim pritiskom da ne ostetim membranu za kontrolu pritiska PCV ventil.
Nigdje ne izlazi.
O2 senzori znaju biti problem. Ali izgleda ovi dobri. Voltaza uredna. Ova očitavanja gore na slici. O2 senzori poslije katalizatora (LTFT) mozda malo jaki. Ali sve do 20% je ok.
Auto potpuno normalno radi.
Hvala druze starx. Malo cu se zafrkavati preko vikenda da vidim sta je.. a sve upucuje na maf koji i nije bas jeftin..![]()
Znaci problem je usisni dio. Ili previse zraka prolazi. Ili maf senzor salje pogresni signal ECU i ovaj izbaci gresku. Obicno ako je problem jedan od O2 senzora ili katalizator. Zavisi koja strana ta greska se aktivira samo..
vidjet cemo starx.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36442 Re: Pitamo Mehanicare ?
Javi kad sredis maf stanjeB6Redhell wrote: ↑19/08/2021 21:53Sta je god. Povezano je. Jer jedna komora je p0171 druga p0174 kod sestaka i osmaka. Tri cilindra idu na jedan katalizator tri na drugi. U mom slucaju.STARx wrote: ↑19/08/2021 21:36
To ti je to, ako ne pusta nigdje onda je dobar. Bune me dvije greske, sto po svemu govori na moguci problem i sa o2 senzorom. Nadam se da nece biti potrebe skidati ih, znaju zapec dobro.. Ma jebi ga, potrosni materijal, a osjetljiv je samo tako.. Zamjenski dijelovi nisu neka sreca, radije trazi oem s otpada.. A prije nego ista zamijenis, ispitaj maf. Javi, budes mijenjao maf, jesu li se ugasile obje greske ili samo jedna.
Znaci problem je usisni dio. Ili previse zraka prolazi. Ili maf senzor salje pogresni signal ECU i ovaj izbaci gresku. Obicno ako je problem jedan od O2 senzora ili katalizator. Zavisi koja strana ta greska se aktivira samo..
vidjet cemo starx.![]()
![]()
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#36443 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje se uzimaju dijelovi specificno za Hondu? Ima li neka kvalitetnija radnja osim Japan Auta gdje drze Japanparts
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#36444 Re: Pitamo Mehanicare ?
. 
Last edited by Daryl Dixon on 24/04/2022 21:25, edited 1 time in total.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36446 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo koji mehanicar, a da nije bas bolikurac. Nazovi unitradeDaryl Dixon wrote: ↑21/08/2021 12:09 Pozz, preporuka za čišćenje EGR-a na Opelu da radi subotom i nedjeljom u Sarajevu. Hvala,
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36448 Re: Pitamo Mehanicare ?
Peugeo 308, 1.6 HDI, 88kw automatik, 2015 god.
Koji je mjenjac u pitanju, zna li neko?
Koji je mjenjac u pitanju, zna li neko?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36450 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja tako razmisljam ali nisam siguran, jer su u C4 robotizirani.
