Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36326 Re: Zeničani

Post by Throttle »

clio_dci120 wrote:
Throttle wrote:Ako je plava to joj je mati koliko ja znam :mrgreen: u centru su inventar
Dodju li ti u radnju? :D
Usluzis li ih kao pravi domacin? :D
Ma jok, te su dežurne u Merkatu i tako nekim radnjama gdje prodaju blještave pizdarije
Last edited by Throttle on 18/09/2019 10:21, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36327 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Uhhhh Merkato :evil:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36328 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Radila je jedna dobra plavka u Merkatu, vidjao sam je kasnije u Sarajevu da radi u jednom butiku.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36329 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ti samo radnice napadas, obrati malo paznju na klijentelu. :evil:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36330 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma prije je bilo bolje "robe" ili je do mog trenutnog raspolozenja u proteklih godinu dana... :cry:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36331 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

https://avaz.ba/vijesti/bih/516949/uzas ... niji-smeca

Fudini puleni. Inace ovaj Efendija je oduvijek volio pametovati.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36332 Re: Zeničani

Post by Throttle »

40 milja bacit. Svaka čast
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#36333 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jest ga neko dobro ošmeko :D

Fujdine progresivne snage
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#36334 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakva je razlika između ovog doma za stara lica i doma penzionera,je li i u jednom i drugom domu žive stare osobe kojima porodica,ili oni sami ,plaća smještaj?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36335 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Mislim da je DOm za stara lica skuplji i da imaju bolju njegu a u principu, ljudi sami placaju smjestaj i rade na istom principu, kako rekoh prije, ne znam koja je poenta nosit kurbansko meso tu jer je to firma, nije nikakva drzavna ustanova :-)
A eto vidimo i kako se ophode prema tome
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#36336 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

i jedno i drugo su javne ustanove?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36337 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Da. Poznanica kojoj je mama u Domu za stara lica mi je govorila, ako sam dobro zapamtio, da je oko 900KM mjesečno. Jedino ne znam šta to sad podrazumijeva, možda ta žena treba treba neku specijalnu njegu pa je skuplje il je to redovna cijena, nemam pojma
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#36338 Re: Zeničani

Post by smartXL »

To je redovna cijena, 3 obroka i njegu dobiju.
Inače enterijer je blago rečeno katastrofa. S vana to izgleda lijepo, ali kad se uđe...
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36339 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

koliko se samo ljudi moglo nahraniti. koliko je samo gladnih usta moglo nahraniti. da li uopste mogu mirno da spavaju ovakvi poput direktora za stara lica?
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#36340 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

I meni je nejasno zasto se njima poklanja meso ako se usluga masno placa. Da li se korisnicima umanjuje naknada kada donatori daju meso?

Inace, zadnjih nekoliko godina vise niko ne nosi kurban komsijama/rodbini nego svi nose u narodnu kuhinju, dom, djecija sela i slicno i znam iz razgovora s njima da oni uglavnom imaju zalihe za citavu godinu jer se bas puno toga donosi. Realno, kurban meso i nije neki kvalitet, tako da ga oni tamo fasiraju i tako koriste. Vjerovatno tu onda ima i mucke sa nekih mesnicama, al ko ce tome uci u trag.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36341 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma kod nas ljudi pogresno razmisljaju. Bilo je slucajeva da su u nekim ustanovama kapaciteti puni mesom i ne primaju vise. Ok, moze se desit. Za iducu godinu kupis hladnjacu, jer ta hladnjaca omogucava dugorocne ustede, sto vise dobijes manje trebas kupovat tokom godine. Al ne, gdje ce neko dat 10-20-30 milja za neku hladnjacu (il koliko je vec), bolje pobacat 3 tone mesa "viška" :-)
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36342 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

veliki_ah wrote:I meni je nejasno zasto se njima poklanja meso ako se usluga masno placa. Da li se korisnicima umanjuje naknada kada donatori daju meso?

Inace, zadnjih nekoliko godina vise niko ne nosi kurban komsijama/rodbini nego svi nose u narodnu kuhinju, dom, djecija sela i slicno i znam iz razgovora s njima da oni uglavnom imaju zalihe za citavu godinu jer se bas puno toga donosi. Realno, kurban meso i nije neki kvalitet, tako da ga oni tamo fasiraju i tako koriste. Vjerovatno tu onda ima i mucke sa nekih mesnicama, al ko ce tome uci u trag.

navodno i postoje mucke. sudeci iz nedavnih izvjestaja Zavoda Pazaric, vec godinama su prethodni direktori i odbori imali neku shemu sa kurbanskim mesom, i racunaju da su u tome pronevjerili preko 300 000 km. u drugim stavkama su takodjer pronevjerili novac od donatora i nikada zavrsenih gradjevinskih projekata.

bez obzira kome se kurbansko meso daje, ono je namjenjeno bilo kome iz duhovnih razloga koje treba postovati. ljudi koji daju vjerovatno ne racunaju da li trebaju ili ne trebaju dati domovima za osobe sa teskocama u razvoju, domovima sa djecu bez roditelja ili domovima za stara lica ili susjedu.
njima je svejedno, samo da daju od srca. u taj aspekt mi ne bismo trebali ulaziti. pravo pitanje je, zasto je ovaj direktor mijenjao lokacije skladistenja mesa, jer ocito da je "birao" u koju ce hladnjacu da stavi.

sve u svemu, toliko migranata su mogli nahraniti, i toliko uopste gladnih usta je moglo nahraniti. no ovaj parazit od direktora je sve upropastio.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#36343 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ko kolje kurban, obicno i svi bliznji kolju, tako da se nema kome od rodbine i dati. Bar je kod nas tako. Dijeliti isto meso, ne ide. Bar su se kod nas tako dogovorili.
Podijelis komsijama, ostavis sebi trecinu i onda siromasnima, najlajse je u te kuhinje i domove.
Sada je druga stvar sto su oni svi sposobni kao ovaj direktor pa se dese ovakve stvari.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36344 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ma ko zna sta su oni sa njim uradili. Mozda su ga i prodali (dio ili sve). Kad u drzavi nema nikakvo reda, mozes raditi sta hoces. Hajd znaj koliko je danas samo u drzavnim institucijama ukradeno para, a da ne govorim po vjerskim institucijama i ovim donacijama. Niko ne zna koliko love udje i donira se raznoraznim "organizacijama" i "drustvima".

Meni ovaj lik jbn smotano i nesposobno izgleda, ali eto haman zna ukrast.

Kod nas se u drzavi pametni prave blesavi, a ovi blesavi se prave pametni....
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#36345 Re: Zeničani

Post by Throttle »

N.N. wrote:Ko kolje kurban, obicno i svi bliznji kolju, tako da se nema kome od rodbine i dati. Bar je kod nas tako. Dijeliti isto meso, ne ide. Bar su se kod nas tako dogovorili.
Podijelis komsijama, ostavis sebi trecinu i onda siromasnima, najlajse je u te kuhinje i domove.
Sada je druga stvar sto su oni svi sposobni kao ovaj direktor pa se dese ovakve stvari.
Kakve veze ima kolje li neko
Edit, nema veze nije za ocog pdf
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36347 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

A jesu uletili keš Pašaliću jbt... :-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#36348 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Je l' to zbog bespravno izgrađene bašte na bulervaru?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#36349 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Hoce i ovo da legalizuju?

Image
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#36350 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Ja_Ja wrote:Hoce i ovo da legalizuju?

Image

to je dragulj naseg grada. ne diraj u nju.
Post Reply