Ma jok, te su dežurne u Merkatu i tako nekim radnjama gdje prodaju blještave pizdarijeclio_dci120 wrote:Dodju li ti u radnju?Throttle wrote:Ako je plava to joj je mati koliko ja znamu centru su inventar
![]()
Usluzis li ih kao pravi domacin?
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36326 Re: Zeničani
Last edited by Throttle on 18/09/2019 10:21, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83421
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36327 Re: Zeničani
Uhhhh Merkato 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36328 Re: Zeničani
Radila je jedna dobra plavka u Merkatu, vidjao sam je kasnije u Sarajevu da radi u jednom butiku.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83421
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36329 Re: Zeničani
Ti samo radnice napadas, obrati malo paznju na klijentelu. 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36330 Re: Zeničani
Ma prije je bilo bolje "robe" ili je do mog trenutnog raspolozenja u proteklih godinu dana... 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#36331 Re: Zeničani
https://avaz.ba/vijesti/bih/516949/uzas ... niji-smeca
Fudini puleni. Inace ovaj Efendija je oduvijek volio pametovati.
Fudini puleni. Inace ovaj Efendija je oduvijek volio pametovati.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#36333 Re: Zeničani
Jest ga neko dobro ošmeko
Fujdine progresivne snage
Fujdine progresivne snage
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
#36334 Re: Zeničani
kakva je razlika između ovog doma za stara lica i doma penzionera,je li i u jednom i drugom domu žive stare osobe kojima porodica,ili oni sami ,plaća smještaj?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36335 Re: Zeničani
Mislim da je DOm za stara lica skuplji i da imaju bolju njegu a u principu, ljudi sami placaju smjestaj i rade na istom principu, kako rekoh prije, ne znam koja je poenta nosit kurbansko meso tu jer je to firma, nije nikakva drzavna ustanova 
A eto vidimo i kako se ophode prema tome
A eto vidimo i kako se ophode prema tome
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
#36336 Re: Zeničani
i jedno i drugo su javne ustanove?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36337 Re: Zeničani
Da. Poznanica kojoj je mama u Domu za stara lica mi je govorila, ako sam dobro zapamtio, da je oko 900KM mjesečno. Jedino ne znam šta to sad podrazumijeva, možda ta žena treba treba neku specijalnu njegu pa je skuplje il je to redovna cijena, nemam pojma
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#36338 Re: Zeničani
To je redovna cijena, 3 obroka i njegu dobiju.
Inače enterijer je blago rečeno katastrofa. S vana to izgleda lijepo, ali kad se uđe...
Inače enterijer je blago rečeno katastrofa. S vana to izgleda lijepo, ali kad se uđe...
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#36339 Re: Zeničani
koliko se samo ljudi moglo nahraniti. koliko je samo gladnih usta moglo nahraniti. da li uopste mogu mirno da spavaju ovakvi poput direktora za stara lica?
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#36340 Re: Zeničani
I meni je nejasno zasto se njima poklanja meso ako se usluga masno placa. Da li se korisnicima umanjuje naknada kada donatori daju meso?
Inace, zadnjih nekoliko godina vise niko ne nosi kurban komsijama/rodbini nego svi nose u narodnu kuhinju, dom, djecija sela i slicno i znam iz razgovora s njima da oni uglavnom imaju zalihe za citavu godinu jer se bas puno toga donosi. Realno, kurban meso i nije neki kvalitet, tako da ga oni tamo fasiraju i tako koriste. Vjerovatno tu onda ima i mucke sa nekih mesnicama, al ko ce tome uci u trag.
Inace, zadnjih nekoliko godina vise niko ne nosi kurban komsijama/rodbini nego svi nose u narodnu kuhinju, dom, djecija sela i slicno i znam iz razgovora s njima da oni uglavnom imaju zalihe za citavu godinu jer se bas puno toga donosi. Realno, kurban meso i nije neki kvalitet, tako da ga oni tamo fasiraju i tako koriste. Vjerovatno tu onda ima i mucke sa nekih mesnicama, al ko ce tome uci u trag.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36341 Re: Zeničani
Ma kod nas ljudi pogresno razmisljaju. Bilo je slucajeva da su u nekim ustanovama kapaciteti puni mesom i ne primaju vise. Ok, moze se desit. Za iducu godinu kupis hladnjacu, jer ta hladnjaca omogucava dugorocne ustede, sto vise dobijes manje trebas kupovat tokom godine. Al ne, gdje ce neko dat 10-20-30 milja za neku hladnjacu (il koliko je vec), bolje pobacat 3 tone mesa "viška" 
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#36342 Re: Zeničani
veliki_ah wrote:I meni je nejasno zasto se njima poklanja meso ako se usluga masno placa. Da li se korisnicima umanjuje naknada kada donatori daju meso?
Inace, zadnjih nekoliko godina vise niko ne nosi kurban komsijama/rodbini nego svi nose u narodnu kuhinju, dom, djecija sela i slicno i znam iz razgovora s njima da oni uglavnom imaju zalihe za citavu godinu jer se bas puno toga donosi. Realno, kurban meso i nije neki kvalitet, tako da ga oni tamo fasiraju i tako koriste. Vjerovatno tu onda ima i mucke sa nekih mesnicama, al ko ce tome uci u trag.
navodno i postoje mucke. sudeci iz nedavnih izvjestaja Zavoda Pazaric, vec godinama su prethodni direktori i odbori imali neku shemu sa kurbanskim mesom, i racunaju da su u tome pronevjerili preko 300 000 km. u drugim stavkama su takodjer pronevjerili novac od donatora i nikada zavrsenih gradjevinskih projekata.
bez obzira kome se kurbansko meso daje, ono je namjenjeno bilo kome iz duhovnih razloga koje treba postovati. ljudi koji daju vjerovatno ne racunaju da li trebaju ili ne trebaju dati domovima za osobe sa teskocama u razvoju, domovima sa djecu bez roditelja ili domovima za stara lica ili susjedu.
njima je svejedno, samo da daju od srca. u taj aspekt mi ne bismo trebali ulaziti. pravo pitanje je, zasto je ovaj direktor mijenjao lokacije skladistenja mesa, jer ocito da je "birao" u koju ce hladnjacu da stavi.
sve u svemu, toliko migranata su mogli nahraniti, i toliko uopste gladnih usta je moglo nahraniti. no ovaj parazit od direktora je sve upropastio.
- N.N.
- Posts: 3542
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#36343 Re: Zeničani
Ko kolje kurban, obicno i svi bliznji kolju, tako da se nema kome od rodbine i dati. Bar je kod nas tako. Dijeliti isto meso, ne ide. Bar su se kod nas tako dogovorili.
Podijelis komsijama, ostavis sebi trecinu i onda siromasnima, najlajse je u te kuhinje i domove.
Sada je druga stvar sto su oni svi sposobni kao ovaj direktor pa se dese ovakve stvari.
Podijelis komsijama, ostavis sebi trecinu i onda siromasnima, najlajse je u te kuhinje i domove.
Sada je druga stvar sto su oni svi sposobni kao ovaj direktor pa se dese ovakve stvari.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#36344 Re: Zeničani
Ma ko zna sta su oni sa njim uradili. Mozda su ga i prodali (dio ili sve). Kad u drzavi nema nikakvo reda, mozes raditi sta hoces. Hajd znaj koliko je danas samo u drzavnim institucijama ukradeno para, a da ne govorim po vjerskim institucijama i ovim donacijama. Niko ne zna koliko love udje i donira se raznoraznim "organizacijama" i "drustvima".
Meni ovaj lik jbn smotano i nesposobno izgleda, ali eto haman zna ukrast.
Kod nas se u drzavi pametni prave blesavi, a ovi blesavi se prave pametni....
Meni ovaj lik jbn smotano i nesposobno izgleda, ali eto haman zna ukrast.
Kod nas se u drzavi pametni prave blesavi, a ovi blesavi se prave pametni....
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36345 Re: Zeničani
Kakve veze ima kolje li nekoN.N. wrote:Ko kolje kurban, obicno i svi bliznji kolju, tako da se nema kome od rodbine i dati. Bar je kod nas tako. Dijeliti isto meso, ne ide. Bar su se kod nas tako dogovorili.
Podijelis komsijama, ostavis sebi trecinu i onda siromasnima, najlajse je u te kuhinje i domove.
Sada je druga stvar sto su oni svi sposobni kao ovaj direktor pa se dese ovakve stvari.
Edit, nema veze nije za ocog pdf
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83421
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36347 Re: Zeničani
A jesu uletili keš Pašaliću jbt... 
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#36348 Re: Zeničani
Je l' to zbog bespravno izgrađene bašte na bulervaru?channel10 wrote:https://www.072info.com/na-prijedlog-mi ... NZFNCTXq4Q
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#36349 Re: Zeničani
Hoce i ovo da legalizuju?


-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#36350 Re: Zeničani
Ja_Ja wrote:Hoce i ovo da legalizuju?
to je dragulj naseg grada. ne diraj u nju.
