Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#36251 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Od Zepsa mi u sjecanju samo ona boja trave nakon sto ga dignu kada sve zavrsi :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#36252 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kakva korist od reprezentacije? Kakva korist od Čimburijade?

Jedino imamo korist od samer festa.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83382
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36253 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I od odluka vijeca koje mora potpisati Kufe da bi stupile na snagu :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#36254 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kao što je odluka vezana za kantonalnu bolnicu? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83382
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36255 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne znam ti si taj koji je tvrdio da gradonacelnik mora aminovati odluku koju donese vijece.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#36256 Re: Zeničani

Post by giannibelif »

Casual's wrote:
giannibelif wrote:- Bilo posla za prostitutke.
Boze sacuvaj
Sto se cudis? To generalno funkcionise kao prateci folklor privrednih sajmova, sasvim normalna pojava. Bilo je prisutno i kod nas, barem dok ja nisam otisao na nastavak studija vani, pa preskakao nekoliko godina ucesce. Znam po zeljama gostiju i saradnika koji su dolazili.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#36257 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Šta je sa papkom Duvnjakom, kako ga je Šile isprozivo, živ se ne čuje.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36258 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Daj detalja, zenicanke odavde ili iz drugih gradova? Ima li danas tih maca po Ze?
:D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#36259 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

https://zurnal.info/novost/22392/zbog-u ... jNCBW07lug

Pacijentica iz Zenice koja se liječila u Sarajevu više ne može odlaziti na kontrole u KCUS. Uskratio joj je to Zavod zdravstvenog osiguranja Ze-do kantona. Dok pokušava dobiti termin za pregled mora se odazvati sudskom pozivu kao svjedok u tužbi KCUS-a protiv Dnevnog avaza



Onkološki pacijenti u BiH vrlo često su, pored straha i borbe za vlastiti život, izloženi i najraznovrsnijim administrativnim problemima. Tako je i sa pacijenticom iz Zenice koja mjesecima ne uspijeva dobiti termin za kontrolu, a brine i o rokovima kada ističu nalazi koje je napravila. Uz to, nedavno je dobila i poziv sa suda iz Sarajeva da svjedoči u slučaju tužbe Sebije Izetbegović i KCUS-a protiv Dnevnog avaza.

U Zeničkoj bolnici reći će kako nemaju nikakve pismene pritužbe o ovom slučaju, da ljekara ima dovoljno, te da nema potrebe da se onkološki pacijenti šalju u druge medicinske centre na liječenje. Problem predstavlja manjak prostora na Onkologiji, kaže za Žurnal direktor ove ustanove Rasim Skomorac.

Pregled u sobi za odmor

Naša sagovornica sa dijagnozom planocelularnog karcinoma liječila se u Sarajevu jer tretman njene bolesti tada nije bio moguć u Kantonalnoj bolnici Zenica. Nakon primljenih terapija periodično obavlja kontrole u KCUS-u. Ali u januru ove godine, kada je ponovo trebala obaviti kontrolu u Sarajevu, komisija Zavoda-zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona odbija njen zahtjev i upućuje je da se javi na onkologiju zeničke bolnice:

-Jedva sam tada dobila termin za kontrolu a doktor me pregledao u sobi za odmor medicinskog osoblja.

Novi pregled trebala je imati u julu ove godine, u čemu nije uspjela:

-U julu, kada je bio novi termin za kontrolu, odlazim zakazati termin ali me nema ko pregledati – svi su na godišnjem odmoru a doktor koji me pregledao u januaru je na hadžu. Ne dobijam termin. Uskoro saznajem da se sad te kontrole vrše u stacionaru zeničke Željezare.

Sedmicama ne uspijeva dobiti termin za kontrolu, a kada ga konačno i dobije zakazuju je za oktobar.

Ona je težak onkološki pacijent i odgađanje kontrola može je koštati života:

-Moji nalazi sada su već stari i moram ih ponavljati. Kontrolu koju sam trebala obaviti u julu obavit ću tek u oktobru. Mene i slične pacijente na ovaj način osudili su na smrt jer nas ne žele slati u Sarajevo kako bi ih manje koštalo.

Nakon odbijanja komisije da je pošalje na liječenje u Sarajevo, uložila je žalbu drugostepenoj komisiji. Objasnila je da je kontrole obavljala u Sarajevu, kao i kompletno liječenje. Ali iz Zavoda nikada nije dobila odgovor:
-Mene kao onkološkog pacijenta u Zenici nemaju šta zadržavati, nisu me smjeli ostaviti ovdje.



Kako se liječila u Sarajevu 2017, svjedočila je i dešavanjima na KCUS-u prije dvije godine, kada su onkološke pacijentice ostale bez redovne terapije. U novembru se mora odazvati pozivu na sud kao svjedok u tužbi KCUS-a protiv Dnevnog avaza za klevetu.

-Pozvana sam kao svjedok i to na adresom koja je adresa mog udruženja a ne moja privatna, što znači da su to pokupili na internetu i da to zloupotrebljavaju onako kako ne bi trebalo. Ukoliko se ne javim i ne opravdam izostanak čeka me novčana kazna.

Zenička bolnica po sistematizaciji ima 12 doktora na odjelu za onkologiju. Pet subspecijalista onkologije, jednog specijalistu na subspecijalizaciji iz onkologije, dvoje specijalista interne medicine, jednog specijalistu radijacijske onkologije i tri specijalizanta radijacijske onkologije. Prostorno skučena, onkologija je u improvizovan prostoru, pojašnjava Rasim Skomorac:

- To je dio zgrade koji je otkinut od Interne, ali njegov kapacitet sigurno nije dovoljan za sve. Jedna od stvari koja je planirana da se riješi jeste taj prostor za Onkologiju i rješavanje projekta energetske efikasnosti za nadogradnju i rekonstrukciju ustanove i kroz to će se obezbijediti dodatni prostor za pacijente.

To je i obrazloženje zbog čega se ambulatni pregledi obavljaju u stacionaru.

Direktor Skomorac negira da je bilo problema sa radom stacionara.

Mogla je naša sagovornica pregled obaviti i privatno. Primjera radi, u ordinaciji OnkoMed. Nalazi se samo par stotina metara od ulaza u bolnicu, a i osoblje joj je poznato – vlasnica OnkoMeda, privatne onkološke ordinacije je Alma Mekić-Abazović, načelnica Odjela onkologije i radioterapije Kantonalne bolnice Zenica.
(zurnal.info)
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 17/09/2019 14:14, edited 1 time in total.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36260 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

smartXL wrote:Šta je sa papkom Duvnjakom, kako ga je Šile isprozivo, živ se ne čuje.

Cuj papak? Je li ti to Duvnjak zenu/curu nekada odradio, pa ga sada papkom zoves.
Po cemu je to papak, prosvijetli nas...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#36261 Re: Zeničani

Post by smartXL »

clio_dci120 wrote:
smartXL wrote:Šta je sa papkom Duvnjakom, kako ga je Šile isprozivo, živ se ne čuje.

Cuj papak? Je li ti to Duvnjak zenu/curu nekada odradio, pa ga sada papkom zoves.
Po cemu je to papak, prosvijetli nas...
A jestel vi to rod neki (sestru, rodicu ti oženio....), pa ga braniš? Daj mi jedan argument zašto nije papak?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83382
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36262 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Izabran u glavni odbor ezdea opet.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#36263 Re: Zeničani

Post by smartXL »

On je nadjebo i Halida Genjca. Biografija mu 2 rečenice.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83382
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36264 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Genjac je bar zavrsio fakultet.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36265 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Makar nije ni u Kiseljaku sklepao.
_BataZiv_0809 wrote:Genjac je bar zavrsio fakultet.
Jest, jest, Simonida Puhalo mi sestra rodjena.
Pitam te opet po cemu je papak Duvnjak!?
Da je papak, ne bi bio broj jedan na vasoj listi na odstrel. Znate vi dobro ko je najveca konkurencija i koga najzesce treba napasti.
smartXL wrote:
clio_dci120 wrote:
smartXL wrote:Šta je sa papkom Duvnjakom, kako ga je Šile isprozivo, živ se ne čuje.


Cuj papak? Je li ti to Duvnjak zenu/curu nekada odradio, pa ga sada papkom zoves.
Po cemu je to papak, prosvijetli nas...
A jestel vi to rod neki (sestru, rodicu ti oženio....), pa ga braniš? Daj mi jedan argument zašto nije papak?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#36266 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Možda sam se pogrešno izrazio, nije papak nego gnjida. Jel sad bolje zvuči? Zato nam i jest ovakva situacija jer nam takvi kao on kroje sudbinu.

De nadji mu biografiju pa možemo tek onda razgovarat na tu temu, do tad te smatram trolom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83382
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36267 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Clio ili je pijan ili trola.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#36268 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Clio ili je pijan ili trola.

ajd da jedna osoba brani duvnjaka,pa i da jedna osoba brani isaka,ali da jedna osoba brani duvnjaka i isaka,poseban slučaj
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#36269 Re: Zeničani

Post by smartXL »

_BataZiv_0809 wrote:Clio ili je pijan ili trola.
Kako je kandidaturu najavio, promijenio je mišljenje, valjda zbog koalicije, ili šta li već...
kakavdanakneiskustvu wrote:

ajd da jedna osoba brani duvnjaka,pa i da jedna osoba brani isaka,ali da jedna osoba brani duvnjaka i isaka,poseban slučaj
:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83382
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36270 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Clio ili je pijan ili trola.

ajd da jedna osoba brani duvnjaka,pa i da jedna osoba brani isaka,ali da jedna osoba brani duvnjaka i isaka,poseban slučaj
Sto njega ne pitas kad se raspala Juga :P
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#36271 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Clio ili je pijan ili trola.

ajd da jedna osoba brani duvnjaka,pa i da jedna osoba brani isaka,ali da jedna osoba brani duvnjaka i isaka,poseban slučaj
Sto njega ne pitas kad se raspala Juga :P


e jbg,@bato,ne vjerujem da on ima kapacitet za tu raspravu
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#36272 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Clio ili je pijan ili trola.

ajd da jedna osoba brani duvnjaka,pa i da jedna osoba brani isaka,ali da jedna osoba brani duvnjaka i isaka,poseban slučaj

ima logicno objasnjenje za to.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#36273 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Clio ili je pijan ili trola.

ajd da jedna osoba brani duvnjaka,pa i da jedna osoba brani isaka,ali da jedna osoba brani duvnjaka i isaka,poseban slučaj

ima logicno objasnjenje za to.

a ono je?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#36274 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio je duvnjak. on je u romanticnoj vezi sa ramonom.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#36275 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tempo wrote:clio je duvnjak. on je u romanticnoj vezi sa ramonom.
Imas kafu. Bogami, ako si za, javi se. :thumbup:


Inace, u kampanji cu organizovati neko druzenje, rositlj ili slicno, ali samo za one forumase koji ce pustiti da ih moji volonteri kao nepismene uvedu na glasanje, da licno glasaju za mene. :D
I necu biti stipsa pa nabaciti Bajrine cevape, ima da vas Beslicevim pocastim. :oops:
Post Reply