Komšija se uredno naplaćao majstorima,...auto je bilo i na šlepi do servisa, ali sve kratka vijeka, kao i čačkanje po parkingu.drug_profi wrote: ↑09/08/2021 01:20 Da komsija hoce da potrosi pare pa da rjesi problem i rjesio bi ga. Cackanje po parkingu sluzi samo da se auto pokrene do servisa.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36251 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36252 Re: Pitamo Mehanicare ?
E onda je naletio na groba il na lose majstore, ne znam sta da ti kazem. 1,4 ili 1,6 opel benzin motori ne bi trebali imati nerjesiv problem.konektovan wrote: ↑09/08/2021 01:23Komšija se uredno naplaćao majstorima,...auto je bilo i na šlepi do servisa, ali sve kratka vijeka, kao i čačkanje po parkingu.drug_profi wrote: ↑09/08/2021 01:20 Da komsija hoce da potrosi pare pa da rjesi problem i rjesio bi ga. Cackanje po parkingu sluzi samo da se auto pokrene do servisa.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36253 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.4 izgleda da je nerješiv..drug_profi wrote: ↑09/08/2021 01:37E onda je naletio na groba il na lose majstore, ne znam sta da ti kazem. 1,4 ili 1,6 opel benzin motori ne bi trebali imati nerjesiv problem.konektovan wrote: ↑09/08/2021 01:23
Komšija se uredno naplaćao majstorima,...auto je bilo i na šlepi do servisa, ali sve kratka vijeka, kao i čačkanje po parkingu.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36254 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne. Ja u tri verzije vozio taj motor. Stari motor, vremenom usavrsavan. Na kraju dodan i turbo punjac.konektovan wrote: ↑09/08/2021 01:411.4 izgleda da je nerješiv..drug_profi wrote: ↑09/08/2021 01:37
E onda je naletio na groba il na lose majstore, ne znam sta da ti kazem. 1,4 ili 1,6 opel benzin motori ne bi trebali imati nerjesiv problem.
Ne znam sta na njemu moze biti nerjesiv problem.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36256 Re: Pitamo Mehanicare ?
Očito je problem sa dijagnostičke strane,..ali to ne mjenja činjenicu, da čovjek ima problem vec duze vrijeme.drug_profi wrote: ↑09/08/2021 01:44Ma ne. Ja u tri verzije vozio taj motor. Stari motor, vremenom usavrsavan. Na kraju dodan i turbo punjac.
Ne znam sta na njemu moze biti nerjesiv problem.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36258 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko hoce pouzdan benzinac okrenuce se japanu...ah dijelovi tesko ovo ono..... Nista onda parking servis
Mazda 1.8 benzin ima gradsku potrosnju 7-8L benzina
Honda 1.8 ima oko 9L gradsku potrosnju....
al eto lakse bosnji metar u dupe nego cenat u glavu
Mazda 1.8 benzin ima gradsku potrosnju 7-8L benzina
Honda 1.8 ima oko 9L gradsku potrosnju....
al eto lakse bosnji metar u dupe nego cenat u glavu
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#36259 Re: Pitamo Mehanicare ?
što mi ova priča zvuči poznato, kao ovaj jedan što je govorio da je portir na otpadu
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36260 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36261 Re: Pitamo Mehanicare ?
Karina sa karinama stas 
Uzivajmo

Uzivajmo

- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36263 Re: Pitamo Mehanicare ?
Karinasi
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#36264 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve sto moze otici na benzincu moze i na dizelu (osim bobine, svjece, kablova) dok se neki dizelski problemi ne mogu ni teoretski desiti na atmosfercu sa MPI ubrizgavanjem (no turbo, no dizna problems, no dpf, no plutajuci) 
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36265 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebi ga. Sta ustedis na dizelu na gorivu placas na odrzavanju. S tim da danansji benzin motori ne zaostaju puno za dizelom u vidu potrosnje. Ja dizela, da mogu birat, ne bih kupovo. Pogotovo ako je voznja gradska, krace relacije, manja predjena kilometraza..
-
el_bake007
- Posts: 1092
- Joined: 16/03/2017 15:26
#36266 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas je bilo uzasno vruce i nakon voznje od nekih kilometar-dva uzbrdo je temperatura motora pocela da se penje, dosla do ovog nivoa
,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori
U normalnoj voznji po ravnom se ovo ne desava,ostaje manje vise zakovana na 85-90. G12+ je u autu, star godinu ipo, ne fali ga nimalo.
,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori -
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36267 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro je to, jedva malo preko 90.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36268 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li toliko tesko citati pokazivac temperature?
-
el_bake007
- Posts: 1092
- Joined: 16/03/2017 15:26
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36270 Re: Pitamo Mehanicare ?
vjerovatno je temperatura motora skocila naglo toliko da termoprekidac jos nije stigao u polozaj za aktivacijuel_bake007 wrote: ↑09/08/2021 21:16 Danas je bilo uzasno vruce i nakon voznje od nekih kilometar-dva uzbrdo je temperatura motora pocela da se penje, dosla do ovog nivoa,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori
U normalnoj voznji po ravnom se ovo ne desava,ostaje manje vise zakovana na 85-90. G12+ je u autu, star godinu ipo, ne fali ga nimalo.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36271 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ljudi su ti crvenom oznacili sta je moguci rizik za motor. Ovo mozes pronaci i u korisnickom uputstvu. ( ~110-120°C je rizik)
Logicno da ne moze drzati 90° stalno pod naporom, nije izradjen hladnjak, ventilator da vozika uzbrdo, stani kreni ~ 35-40°C.
Logicno da ne moze drzati 90° stalno pod naporom, nije izradjen hladnjak, ventilator da vozika uzbrdo, stani kreni ~ 35-40°C.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36272 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod HDI seta od 70 do 130, znao sam usred ljeta paliti grijanje na maks. da se malo hladne. Zimi se spustas nizbrdo, u brzini, bez gasa ona padne na 70.
Reklamiras u servisu, kazu sve ispravno.
2.0 HDI, 66 kW, Peugeot 306 i 307.
Reklamiras u servisu, kazu sve ispravno.
2.0 HDI, 66 kW, Peugeot 306 i 307.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#36273 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al kod azijske nakaze stoji kako stoji ha?
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36274 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zakucano., ne samo kod jedne, vise njihA. 
-
ucenik1234
- Posts: 1191
- Joined: 06/11/2012 22:10
#36275 Re: Pitamo Mehanicare ?
Normalna stvar na peugeotu, jer realno stanje ocitava a ne drzi zakucanu kazaljku kao VW (gdje minimalna odstupanja ne prikazuje)
Meni na pugu isto seta 70-90, ali jos nije preslo 90 nikad, a kad otvori termostat padne na 80 ili kad se 2. brzina ukljuci bude 85.
