nemaju oni pojma, moj Zlatkomadner wrote:Pif, vi da znate kakve trebe su clanice SDP-a ne bi mogli zaspat cijelu noc
no da je to samo u Kantonu Sarajevo, centru univerzuma... da vidiš omlaTinki iz Titovog rodnog kraja... ajmeeeee
nemaju oni pojma, moj Zlatkomadner wrote:Pif, vi da znate kakve trebe su clanice SDP-a ne bi mogli zaspat cijelu noc
Ženski Dr.Med wrote:ma sta bi reko vasic..JBT wrote:Ženski Dr.Med wrote:I zato selimo sve svi u manji entitet ....
Zamislite situaciju da se svi presele u RS. Kako bi Dodik reagovao?
JBT wrote:Bas me interesuje kako ce HDZ objasniti privrednicima u ta tri kantona to sto im je stao export-import i da su stecene monopole na uvoz robe i predstavnistva (koja su si priskrbili u vrijeme viznog rezima za Bosnjake) poceli preuzimati Bosnjaci koji su poceli slobodno putovati po svijetu i sklapati ugovore.
Bice to zanimljivo pratiti.
Najgori problem u svemu je snaga koju posjeduje Dodik a o Ivi Miri Jovicu ne treba ni govoriti!BETON!!DubrovnikII wrote:Neće biti tako. Bit će Zapadna Njemačka u dijelu federacije i tu će se jesti zlatnim Zlajinim kašikama a u drugom dijelu federacije će biti mrak jer će im isključiti struju zbog neplaćanja.Za to vrijeme pola Države ( rep.Srp.) će već biti daleko izvan Države.Jedini problem može biti to što ovi koji imaju zlatne zlajine kašike neće imati što jesti kašikama.MuaDib wrote:Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?

Priznajem da sam se pravio da cu glasat za SDA kako bi me izvele na pravi putChmoljo wrote:nemaju oni pojma, moj Zlatkomadner wrote:Pif, vi da znate kakve trebe su clanice SDP-a ne bi mogli zaspat cijelu noc![]()
niko ne konta što su SDP-ovci najmanje frustrirani
đe'š bit' frustriran pored onakve ljepote
![]()
![]()
no da je to samo u Kantonu Sarajevo, centru univerzuma... da vidiš omlaTinki iz Titovog rodnog kraja... ajmeeeee
Ženski Dr.Med wrote:ili majkicka??![]()
Bogte koja parada debila ....
madner wrote:Priznajem da sam se pravio da cu glasat za SDA kako bi me izvele na pravi putChmoljo wrote:nemaju oni pojma, moj Zlatkomadner wrote:Pif, vi da znate kakve trebe su clanice SDP-a ne bi mogli zaspat cijelu noc![]()
niko ne konta što su SDP-ovci najmanje frustrirani
đe'š bit' frustriran pored onakve ljepote
![]()
![]()
no da je to samo u Kantonu Sarajevo, centru univerzuma... da vidiš omlaTinki iz Titovog rodnog kraja... ajmeeeee
Sta bi na ovo sve reko????Komrad wrote:Ženski Dr.Med wrote:ili majkicka??![]()
Bogte koja parada debila ....
A Kalabic
Formulacija "federacija (savez) kantona" se nigdje ne spominje u Ustavu FBiH. I. Clan 2. Ustav FBiH: "Federacija BiH sastoji se od federalnih jedinica- kantona". Iako ima slicno znacenje, "savez kantona" predmnijeva da su kantoni preteca Federacije i da su nesto "unijeli" u Federaciju, a to je tvoja zlonamjerna konstrukcija bez ikakvog utemeljenja u Ustavu. Prvo je nastala FBiH, pa su podijeljene ovlasti Kantonima. Stavise, kada je kreiran Ustav FBiH, Kantoni jos nisu bili jasno ni odredjeni. Znao im se samo broj.MuaDib wrote:HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.
pa granice Kantona nisu ni određene Ustavom, nego Zakonom... pametnom i išaret dostaPrpa.ba wrote:
Formulacija "federacija (savez) kantona" se nigdje ne spominje u Ustavu FBiH. I. Clan 2. Ustav FBiH: "Federacija BiH sastoji se od federalnih jedinica- kantona". Iako ima slicno znacenje, "savez kantona" predmnijeva da su kantoni preteca Federacije i da su nesto "unijeli" u Federaciju, a to je tvoja zlonamjerna konstrukcija bez ikakvog utemeljenja u Ustavu. Prvo je nastala FBiH, pa su podijeljene ovlasti Kantonima. Stavise, kada je kreiran Ustav FBiH, Kantoni jos nisu bili jasno ni odredjeni. Znao im se samo broj.![]()
Dalje, zastitu prava konstitutivnih naroda poistovjecujes sa zastitom prava kantona.
"Vitalni nacionalni interes", Amandman XXXVII, ".. i druga pitanja koja bi se tretirala kao pitanja od vitalnog nacionalnog interesa ukoliko tako smatra 2/3 jednog od kluba delegata konstitutivnih naroda u Domu naroda".
Dakle, kantoni sami po sebi nemaju apsolutno nikakvo pravo procjenjivati sta je to vitalni nacionalni interes, tj. prava konstitutivnog naroda na nivou cijele Federacije BiH. Delegati iz kantona imaju, i iskljucivo u sklopu aktivnosti Doma naroda FBiH. Nema delegata- nema povrede (vitalnog) nacionalnog interesa. Imas uopceno pogresnu predodzbu o tome sta je Federacija BiH. Radi se o samo jako decentralizovanom entitetu, gdje nize jedinice vlasti- kantoni- imaju dosta siroke ovlasti i autonomiju pri odlucivanju. Nista vise, nista manje. Ekvivalent tvojoj usporedbi bio bi da opcine imaju pravo bojkotovati kantonalne vlasti jer im se ne svidja sto se ulaze u jedne, a ne i u druge dijelove Kantona. Istini za volju, jednom dodijeljena od strane FBiH, prava kantona su takva kakva jesu. Nacionalna struktura u izvrsnoj vlasti FBiH odredjena je Ustavom, a ne voljom Kantona. Ko ce tu vlast ciniti, izmedju ostalih, odlucuje i volja predstavnika kantona u sklopu (!) Doma naroda FBiH.
Prava kantona su odredjena kroz taksativno navodjenje njihovih nadleznosti. Federacija ima pravo preuzimati njihove nadleznosti iskljucivo uz dozvolu Kantona (Zdravstvo, KMUP-ovi, Obrazovanje), ali Kantoni nemaju nista sa iskljucivim nadleznostima Federacije. Odbijanje poslusnosti kod aktivnosti na polju: makroekonomske politike, globalne infrastrukture, oporezivanja, djelovanja FMUP-a, sudstva FBiH, kao i opstrukcija rada bilo koje institucije finansirane od strane Federacije a koja svoje aktivnosti temelji na Ustavom dodijeljenim nadleznostima, je antiustavno i podvrgava se sankcijama.
Izvinjavam se na poduzem komentaru, ali ovolika kolicina ublehe ne smije ostati bez odgovora. Inace, iznenadjuje me trenutni razvoj situacije, ali ne bih zelio prejudicirati stvari bez svjezijih informacija. Vise o tome neki drugi put.
dvoimeni nam je sad moderatorGandalf wrote:Samo se vi crveni zezajte - kad ovo pročita Ivo Jovo Miro pa kad vrisne, ma biće vam odma ŽIK svima, odma ŽIK, ko se dotakne Miro Jović Ive odma mu je ŽIK, ma nema tu nikakve priče.
A preCjednik će neŽIKovane ukinut jer je on jak k'o ma kakav beton, preCjednik je jak ko zid i to Berlinski nesalomljivi zid prosperiteta i progresa.
Gandalf wrote:Samo se vi crveni zezajte - kad ovo pročita Ivo Jovo Miro pa kad vrisne, ma biće vam odma ŽIK svima, odma ŽIK, ko se dotakne Miro Jović Ive odma mu je ŽIK, ma nema tu nikakve priče.
A preCjednik će neŽIKovane ukinut jer je on jak k'o ma kakav beton, preCjednik je jak ko zid i to Berlinski nesalomljivi zid prosperiteta i progresa.
Ivanic je ovdje nesto prepozano i porucio izmedu redova Hrvatima u BiH,......Tihić: Dva HDZ-a nisu pristali ni na zadnju ponudu OHR-a
On je naglasio da HDZ BiH nije pokazao spremnost na bilo kakav kompromis, te da su jednostavno tražili sve hrvatske pozicije i neke druge pozicije koje pripadaju predstavnicima srpskog naroda.
17.03.2011. u 00:29
Formiranje vlasti
Predsjednik SDA Sulejman Tihić izjavio je večeras da predstavnici HDZ-a BiH i HDZ-a 1990 nisu pristali ni na zadnju ponudu OHR-a i međunarodne zajednice, te da su stranke potpisnice platforme prinuđene da sutra krenu u proces konstituisanja vlasti bez oba HDZ-a.
"Nakon pet mjeseci pregovora i pokušaja da HDZ BiH i HDZ 1990 uđu u vlast i imaju najviše funkcije u BiH i Federaciji BiH /FBiH/ - od predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH do predsjednika FBiH, oni nisu pristali", rekao je Tihić novinarima nakon sastanka u zgradi OHR-a o procesu formiranja vlasti u FBiH.
On je naglasio da HDZ BiH nije pokazao spremnost na bilo kakav kompromis, te da su jednostavno tražili sve hrvatske pozicije i neke druge pozicije koje pripadaju predstavnicima srpskog naroda.
"Sutra krećemo u konstituisanje Doma naroda FBiH, predlaganje predsjednika i potpredsjednika FBiH, te imenovanje vlade. Imena svih članova Vlade FBiH vjerovatno će biti poznata u toku sutrašnjeg dana", dodao je Tihić.
zoom66 wrote:
samo da dopunim moje osobno, definitivno mishljenje o IMJ-u:
markantan, dzentlmen, prosvijecen, dobrodrzheci, uvijek srdachan i upitan, nadasve korektan i pazhljiv sugovornik, odmjeren u izjavama i nikad trijumfalistichki raspolozhen, ma chovjek za pozheljeti.
biljezhim ga sa osebujnim shtovanjem

BOŽO LJUBIĆ PRIJETI: Ili pet ministarskih mjesta, ili vanredni izbori!
Srijeda | 16.03.2011.
Nakon propalih pregovora i večerašnje odluke da se u formiranje federalne vlasti ide bez dva HDZ-a, gostujući na TV1 u emisiji "Intervju" Sanjina Bećiragića, Božo Ljubić je upozorio bh. javnost da takva odluka mora imati posljedice, te da BiH očekuju vanredni izbori
Predsjednik HDZ-a 1990 nije krio razočaranost još jednim propalim razgovorima između HDZ-a BiH, HDZ-a 1990, SDA i SDP-a BiH, koji su završeni večeras bez sporazuma o formiranju vlasti u Federaciji BiH, odnosno odlukom da se već sutra započne sa uspostavom federalne vlade bez članova HDZ-a na ministarskim funkcijama.
- Takvo rješenje ne može proći bez posljedica. Mi smo kategorični u našem zahtjevu - ili pet ministarskih mjesta, ili vanredni izbori!, ultimativno je ponovio Ljubić beskompromisni stav dva HDZ-a po pitanju raspodjele ministarskih mjesta u vladi FBiH, čime je jasno stavio na znanje da ove dvije stranke neće pristati na ponudu da budu konstruktivna opozicija u novoj federalnoj vlasti.
(** No links ** PORTAL/aa)
A ja naivna sve cekam da 3 Senada progledaju i oglase se, medjutim..sipakzoom66 wrote:hare spasiteljplain vanilla wrote:Lijepo je sto TV1 jos uvijek navija za opstrukcije HDZ-ahajmo na vanredne
u aprilu
nema chekanja