What to wear???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3626 Re: What to wear???

Post by alica.k »

semlaca wrote:prilika je svečana, bratovo vjenčanje ja sam u veličini xs, s, odnosno 34,36 sve zavisi kako gdje..
tako da bi i išla na neku svečaniju varijantu, brat mi se jednom ženi, nadam se :D

hvala Nadi....
hahahha malo off topica, al pricam ja s tatom, i kazem "ne znam cemu ovolika drama oko vjencanja" za rodjakovu svadbu koja je od neobaveznog okupljanja sad poprimila karakter jako svecane prilike, a kaze on

"ma svi hoce da bude specijalno jer misle da ce se samo jednom zenit"

tak da sam i ja u potrazi za haljinom, nasla sam neku sestrinu pa mozda nju obucem, a ona nek se snalazi :)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3627 Re: What to wear???

Post by swirl »

alica.k wrote:
semlaca wrote:prilika je svečana, bratovo vjenčanje ja sam u veličini xs, s, odnosno 34,36 sve zavisi kako gdje..
tako da bi i išla na neku svečaniju varijantu, brat mi se jednom ženi, nadam se :D

hvala Nadi....
hahahha malo off topica, al pricam ja s tatom, i kazem "ne znam cemu ovolika drama oko vjencanja" za rodjakovu svadbu koja je od neobaveznog okupljanja sad poprimila karakter jako svecane prilike, a kaze on

"ma svi hoce da bude specijalno jer misle da ce se samo jednom zenit"

tak da sam i ja u potrazi za haljinom, nasla sam neku sestrinu pa mozda nju obucem, a ona nek se snalazi :)
U pravu ti je tata, ne valja ni odmah ici kod mladenaca kuci i poklon nositi, treba malo pricekati :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3628 Re: What to wear???

Post by wewa »

semlaca wrote:Moja veličina i nije tako divna stvar, kad skontaš da mi je neke stvari smrt naći, pa pobogu zar su sve žene kod nas od 36 pa gore, kad vidim 34br kupujem ne gledam šta je :D

a ovaj komentar od wewa mi je popravio dan (ja se nadam da sam imala bar kilu ipo kad sam se rodila) :D

što se brata tiče, mama pegla rekla sam joj ako se naljutim doći ću u trenerci, hoće žemska da sve bude kako snajka zapovjeda, tako da sam se morala prilagoditi i natjerati da uđem u haljinu koju prvo trebam naći (za štiklu ne garantujem, to će biti samo ako mi debelo plate - rizik od uganuća, lomova i sl.)
ja kad vidim 34, kontam da sam pogrijesila odjel :skoljka: :lol:
bez zeze, hem sam visoka, hem imam nesto sire :oops: kukove, ziva mi je muka naci hlace... ovo ostalo i nekako, jedino se nanerviram da su na snizenjima ostali samo ovi djeciji brojevi :cry: :D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3629 Re: What to wear???

Post by alica.k »

najgore od svega je sto je zima, i tonu ljetnih haljina imam koje bi mogle proci, al zimskih haman nikako :( cak i za kupit nema nista specijalno...
a stikle, tj patforme imam jedne, i njih cu i obut, pa nek se ljuti ako mu je cejf. sto se mene tice, dosta je sto cu obuc svecaniju haljinu, a mozda se i nasminkam vise nego obicno.

swirl, mi inace porodicno ne vjerujemo u brak, al postujem da drugi to zele u zivotu, medjutim nije mi jasno kako je nekome draze izvalit 5000KM na vjencanje umjesto na maldive :).
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3630 Re: What to wear???

Post by swirl »

semlaca wrote:Moja veličina i nije tako divna stvar, kad skontaš da mi je neke stvari smrt naći, pa pobogu zar su sve žene kod nas od 36 pa gore, kad vidim 34br kupujem ne gledam šta je :D

a ovaj komentar od wewa mi je popravio dan (ja se nadam da sam imala bar kilu ipo kad sam se rodila) :D

što se brata tiče, mama pegla rekla sam joj ako se naljutim doći ću u trenerci, hoće žemska da sve bude kako snajka zapovjeda, tako da sam se morala prilagoditi i natjerati da uđem u haljinu koju prvo trebam naći (za štiklu ne garantujem, to će biti samo ako mi debelo plate - rizik od uganuća, lomova i sl.)
Pa uzmi sebi neke salonke, ne moraju stikle, tako ja rjesavam stvari. Mada sam za Novu godinu obukla stikle, divila sam se samoj sebi na ogledalu jedno 15 minuta, stvarno je stikla stikla :D
User avatar
niko_niko_kao_ja
Posts: 679
Joined: 15/05/2010 06:19
Location: Ti si bio svugde u mom' svemu

#3631 Re: What to wear???

Post by niko_niko_kao_ja »

alica.k wrote: medjutim nije mi jasno kako je nekome draze izvalit 5000KM na vjencanje umjesto na maldive :).
vala bas, ni meni nikad nece biti to jasno :? , ali valjda se sta zaradi, pa se kalkulise, sta li :skoljka:
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#3632 Re: What to wear???

Post by boracha »

pa ja i zimi, ako cu se sta sredit, obucem ljetnu haljinu :D naravno, nije svugdje dobro grijanje, znala sam se i smrznut, ali sve "svecanije haljine" vuku na ljetno
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3633 Re: What to wear???

Post by alica.k »

boracha wrote:pa ja i zimi, ako cu se sta sredit, obucem ljetnu haljinu :D naravno, nije svugdje dobro grijanje, znala sam se i smrznut, ali sve "svecanije haljine" vuku na ljetno
zimogrozna sam, ne znam sta da ti kazem :S
recimo, gledala sam da obucem haljinu bez rukava pa preko nesto, al mi ne da zdrav razum :roll:
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#3634 Re: What to wear???

Post by boracha »

mozda ima sta na asosu :-D
gledam onaj clanak o grudnjacima na mzt, i neko je stavio link na bra size calculator, i ispadne mi 75 B ili 34 A US, i gledam neke svoje grudnjake koji su 75 B EURO ali su 34 B US...je li to neka greska na tom calculatoru
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3635 Re: What to wear???

Post by swirl »

boracha wrote:mozda ima sta na asosu :-D
gledam onaj clanak o grudnjacima na mzt, i neko je stavio link na bra size calculator, i ispadne mi 75 B ili 34 A US, i gledam neke svoje grudnjake koji su 75 B EURO ali su 34 B US...je li to neka greska na tom calculatoru
75B EUR je 34 A US
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#3636 Re: What to wear???

Post by boracha »

ma ne treba to meni, vec onako gledam, ako ikad budem narucivala VS :D a evo i kod njih je A
US UK France Australia International
34A 34B 90B 12A 75B

samo sto je kod njih UK 34 B, a na ovom gdje sam racunala http://www.85b.org/bra_calc.php je i UK 34 A
onda na mojim grudnjacima pogresno pise :lol:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#3637 Re: What to wear???

Post by LaCici »

Valjda nisam fulila temu, imam jedno pitanje :)
Isplati li se ovakva haljina vise siti kod krojaca? Svidja mi se pravo ali mi se cini da je poskupa ako bih sa asosa narucila, a jos nisam sigurna ni u velicinu. :roll: Nisam do sada nikad nista osim vjencanice sila, pa ne znam kako se krecu cijene krojaca i materijala.
Image
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#3638 Re: What to wear???

Post by radenska »

Ne znam tacno kod kojeg krojaca, ali je moje kolegica za matursko vece (eto prije 3 godine) sila ovakvu haljinu, ona je kupila materijali dosla je negdje oko 60 KM.
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#3639 Re: What to wear???

Post by marakes »

imam ja istu ovakvu, samo dugu
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#3640 Re: What to wear???

Post by LaCici »

Super, znaci mogla bi me izaci manje. Hvala :wink:
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#3641 Re: What to wear???

Post by hana_montana »

ja sam juce nesto slicno vidjela u mexx-u,prilicno su snizene :)

Image

pa mozda da pogledas prvo to :)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#3642 Re: What to wear???

Post by LaCici »

Jao divna je. :-) Ima li u drugim bojama?
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#3643 Re: What to wear???

Post by hana_montana »

vidjela sam neku plavkasto sivu i nesto se crvenilo pored al ja ne gledam nista crveno :D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#3644 Re: What to wear???

Post by LaCici »

hana_montana wrote:ja sam juce nesto slicno vidjela u mexx-u,prilicno su snizene :)

Image

pa mozda da pogledas prvo to :)
Danas sam probala ovu, odlicna je i sa 159 je snizena na 109 KM. Ali imam slicnu ovakvu crnu, u potrazi sam za crvenom tako da je nisam uzela.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3645 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

samo da reknem da sam kupila pidzametu 50% off :D

Image

zaljubila sam se na prvi pogled :D
jes da mi je posiroka ali ima uckur, barem mi duzina rukava i nogavica odgovara :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3646 Re: What to wear???

Post by zamzija »

i još kad bi bila ljubezna i prišapnula nam đe si kupila navedenu pidžametu. :D tenk ju :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3647 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

la senza :D dje cu drugo :D
49,50 KM
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3648 Re: What to wear???

Post by zamzija »

mašala :D lijepa ti je pidžameta :D
nek si je kupila, taman za vremena koje dolazi, veliki minusi, da se zavučeš u kuću u novoj pidžameti, pod dekicu, knjige, filmovi, tako to :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3649 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

i u flafi caHrapama :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3650 Re: What to wear???

Post by zamzija »

jeeeeeeee! imam i ja flafi debeje čarape - kupila u Merkatoru ne izlazim iz njih :D mislim kad sam u kući :D
jer ja vojim svoje nogice da ne ozebu :lol:
Post Reply