IRAN

Post Reply
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3626 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

amoninan wrote:Šta ih sprečava, pa sprečavala ih je američka podrška tim tiranima. A koliko je važno palestinsko pitanje narodu najbolje ilustruje prva noć, odnosno slogani na Tahriru nakon zbacivanja Mubaraka.
Nisam ja ništa smislio, druže. Raspitaj se prvo o reformama Saddata, kasnije i Mubaraka. i o posljedicama istih. Udaljavamo se od teme.
A i mrsko mi je voditi raspravu s insanom koji nema realan i kritički odnos spram teme, nego ideološki.


Ljudks aprava :lol: Al, eto, ako ne daj Bože dođe do rata pokazaće ti Iranci koliko im je stalo do "oslobođenja" kad ih desetine miliona krene u odbranu tiranske vlasti.
Amerika mora da odrzava kontakt sa "liderima" tih zemalja ko god oni bili. Ti tirani opstaju sa ili bez Americke pomoci sve dok narod ne smogne snage za promjenu. Bez americkog kontakta u Koreji tiranin je jos tamo, a sa americkim kontaktom u S arabiji i njihov tiranin je jos uvijek tu. Amerika apsoluitno nije kriva za unutrasnje stanje u tim zemljama.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3627 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

Arteta wrote:
Republic of Bosnia wrote:i kakve to sad ima veze sa iranom ili jos gore sa i iranskom nuklearnom bombom
Ove drzave koje sam naveo su gore od Irana...prvo njima uvesti demokratiju pa tek onda Iranu...
Amerika nazalost ne moze uvesti deomkratiju u cijelom svijeu i njihov primarni cilj nije demokratija vec sigurnost Amerike i zapada. Iranska nuklearna bomba je direktna prijetnja.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3628 Re: IRAN

Post by amoninan »

Republic of Bosnia wrote:
amoninan wrote:Šta ih sprečava, pa sprečavala ih je američka podrška tim tiranima. A koliko je važno palestinsko pitanje narodu najbolje ilustruje prva noć, odnosno slogani na Tahriru nakon zbacivanja Mubaraka.
Nisam ja ništa smislio, druže. Raspitaj se prvo o reformama Saddata, kasnije i Mubaraka. i o posljedicama istih. Udaljavamo se od teme.
A i mrsko mi je voditi raspravu s insanom koji nema realan i kritički odnos spram teme, nego ideološki.


Ljudks aprava :lol: Al, eto, ako ne daj Bože dođe do rata pokazaće ti Iranci koliko im je stalo do "oslobođenja" kad ih desetine miliona krene u odbranu tiranske vlasti.
Amerika mora da odrzava kontakt sa "liderima" tih zemalja ko god oni bili. Ti tirani opstaju sa ili bez Americke pomoci sve dok narod ne smogne snage za promjenu. Bez americkog kontakta u Koreji tiranin je jos tamo, a sa americkim kontaktom u S arabiji i njihov tiranin je jos uvijek tu. Amerika apsoluitno nije kriva za unutrasnje stanje u tim zemljama.
Jok. Samo što su neke čak doveli na vlast, i održavali na istoj cjelo vrijeme putem razne vrste pomoćii saradnje. Dal' novčane, vojne, ili obavještajne. Nisam ja uhapsio Ben Hadža i isporučio ga Gadafiju, nego CIA. Nisam ja finansirao egipatski Muhaberat u čijim kazamatima je na hiljade umrlo, nego CIA. itd. itd.

Mislim, lahko je tebi iz fotelje to pomiriti, ali nekom ko je živio pod Mubarakom ne baš.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#3629 Re: IRAN

Post by Arteta »

Republic of Bosnia wrote:
Arteta wrote:
Republic of Bosnia wrote:i kakve to sad ima veze sa iranom ili jos gore sa i iranskom nuklearnom bombom
Ove drzave koje sam naveo su gore od Irana...prvo njima uvesti demokratiju pa tek onda Iranu...
Amerika nazalost ne moze uvesti deomkratiju u cijelom svijeu i njihov primarni cilj nije demokratija vec sigurnost Amerike i zapada. Iranska nuklearna bomba je direktna prijetnja.
Otkad je to Izrael Zapad???
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3630 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

nazalost, svijet nije savrsen. Ali i bez Amerike te zemlje bi imale diktatora ali u tom slucaju nebi imali nikakvu kontrlolu nad njim. Sto se tice naroda u tim zemljama njima je isto proamericki ili antiamericki tiranin
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3631 Re: IRAN

Post by Entropio »

Image

Zvjezdice su američke vojne baze...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#3632 Re: IRAN

Post by udrch »

Republic of Bosnia wrote:
amoninan wrote: Naravno da je Iran uzor, jer su uspjeli nakon Šahove tiranije,dugogdišnjeg rata s Irakom i pasivnog sukoba sa supersilom, da postanu regionalna sila potpuno nezavisna i suverena - koliko to globalizirani moderni svijet dopušta.
I to postignuće im niko ne može osporiti, a koliko je ono bitno najbolje znaju desetine zemalja od Južne Afrike do Azije koje kmeče za tim desetljećima.
Pa meni su ljudska prava i slobode najbitniji faktor u odredjivanju uspjeha. Mozda su oni postali neka regionalna sila ali Iranski narod nije slobodan. P...rem ti se u to postignuce. ne znam odakle sve ovo pises ali da smo oboje u Iranu prva briga bi nam bila dali uopste imamo internet a drugo ja bih vec bio uhapsen. i takva ti je zemlja uzor???
Iranci imaju internet koliko j aznam i prilično su slobodni u korištenju, možda čak i više nego su to amerikanci..
Provjeri koliko Iran ima blogera..

Gore si rekao da je u Iranu na vlasti diktator..jesi nešto ofulao ili si to namjerno rekao?
StudentskiIC
Posts: 76
Joined: 01/04/2011 20:57

#3633 Re: IRAN

Post by StudentskiIC »

Foreign Warships Will Need Iran's Permission to Pass through Strait of Hormoz

TEHRAN (FNA)- All foreign warships will soon be unable to pass through the Strait of Hormoz unless they first receive a permission from the Iranian Navy ships deployed in the region, an Iranian parliamentarian said, adding that the country's lawmakers are now working on a relevant plan as the strategic waterway is part of the Iranian territories.
nastavak
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3634 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

udrch wrote: Iranci imaju internet koliko j aznam i prilično su slobodni u korištenju, možda čak i više nego su to amerikanci..
Provjeri koliko Iran ima blogera..

Gore si rekao da je u Iranu na vlasti diktator..jesi nešto ofulao ili si to namjerno rekao?
Iran

Iran continues to live up to its reputation as one of the most restrictive nations in the world in terms of free expression. In addition to its proposition this year of a ‘halal internet’ (essentially a Cuba-style intranet, barring citizens from outside websites), Iran - a country which has been known to dole out 15-year sentences for ‘crimes’ such as acting against the interest of the state -jailed several bloggers this year.

That list includes Rojin Mohammedi, a medical student in the Philippines and blogger who, upon returning to her native Iran, was arrested at the airport and remains in detention without charge


Evo ovo je sa Al Jazeera. Nadam se da je to prihvatljiv izvor informacija.
http://www.aljazeera.com/indepth/opinio ... 97662.html


pa dobro Ahmedinedzad nije klasicni diktator ali ipak je to diktatura. I naravno tu su i one hodze ili mule kako ih vec zovu koji ustvari imaju svu ili vecinsku kontrolu u zemlji.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3635 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

udrch wrote:
Republic of Bosnia wrote:
amoninan wrote:
Iranci imaju internet koliko j aznam i prilično su slobodni u korištenju, možda čak i više nego su to amerikanci..
Znam da Amerika nije tema ali dragi moj u Americi mozes da izadjes pred Bijelu Kucu sa zastavom Al qeide i da velicas 9/11 a policija te nece ni taknuti.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3636 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

Tehran, Iran (CNN) -- Faezeh Hashemi, the daughter of former Iranian president, Akbar Hashemi Rafsanjani, was sentenced to six months in prison for making anti-government statements, semi-official Mehr News Agency reported Tuesday.
http://www.cnn.com/2012/01/03/world/mea ... ?hpt=wo_c2

:(
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3637 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

evo samo jedan od dokaza koliko se ne moze vjeovati zapadnim medijima , naravno i svi ostali lazu i Iranci i Kinezi i tako dalje
ali ti zapadni korporacijski mediji su ipak najjaci i najuticajniji
odlican text koji je trenutno hit na nezavisnim internet portalima!
ako se iko sjeca kada je Irak napao Kuvajt davne 1991 ?
jedan od izvjestaja na CNN je bio da Iracki vojnici ubijaju bebe u inkubatorima , a potresni izvjestaj pred novinarima je dala djevojcica kcerka Kuvajtskoga ambasadora
poslije krace istrage upornijih novinara otkrilo se da je sve bila iscenirana laz, a jadna djevojcica je za svoj nastup trenirana od strane CIA obavjestajaca i profesionalnih glumaca
zadnje skandalozne lazi su mozda najocitije na Libiji i Iranu , BBC je postavio snimak navodno iz Tripolija na kojemu pobunjenici slave pobjedu nad Gadafijem i masu zastavama ali ? ups !?
Indijskim zastavama !, koja provala :lol: , snimak je bio iz Kasmira, Indija i tamo nekih demonstracija
zatim Iran prosle godine '
naime "zelena opozicija" je imala velike demonstracije protiv rezima u Teheranu i opet "legendarni" BBC
postavio snimke "pravednih Iranaca u borbi za slobodu " a kada tamo ?
to je bio skup podrske za Ahmu i lijepo se vide slike Ajatolaha Homeinija :lol:
zadnji mjesec istu stvar su uradili prilikom protesta u Moskvi protiv putina , postavili snimke na USA TV stanicama kako policija baca suzavac i bije jadne ljude ,ali bez zvuka ..
a kada ono ?
vidi se natpisi na Grckom u pozadini , na izlozima , Autobuskoj ili tramvajskoj stanici
snimci su bili iz Grcke , nikada nisu dali opravdanje za gresku , ali snimak je nestao odjednom..
pa bar kada lazu ?
pa imaju tehniku i profesionalce , bar da nas lazu ubjedljivije , pobogu pa nismo svi kreteni !
ljudi moji , cetvere oci otvoriti , u pitanju je specijalni propagandni rat , samo iz vise izvora i od nezvisnih novinara mozete saznati istinu i od ljudi koji zive tamo ( sa njihovih blogova i foruma i slicno )
evo uvjerite se sami uz jos mnoge primjere;
http://www.sott.net/articles/show/23977 ... d-into-War
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50667
Joined: 29/12/2005 01:20

#3638 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Arteta wrote: Kad America uvede demokratiju u Izrael,Saudijsku Arabiju i jos neke njihove saveznice onda mozemo pricati o Americi kao drzavi koja siri demokratiju...
Kada otvorimo temu demokratija u Izraelu i Saudijskoj Arabiji, onda tamo pricaj o tome.
Ovdje je tema Iran.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#3639 Re: IRAN

Post by Murat Sabanovic »

Republic of Bosnia wrote:
simpozijum delirijum wrote:
Iran nije cvjecka i jeste diktatura ali pustite ih na miru vise !! , i imaju pravo da se brane
Diktatura je sama po sebi nestabilna a diktator je po definiciji ludjak.
Dali je po tebi normalno i pozeljno da diktatura ima nuklearnu bombu????
odgovor na ovo pitanje je vrlo jednostavan NE!!!

Od koga da se brane? Ko ih to napada? jedini bitan problem zapada sa iranom je nukleana bomba.
demokratija je diktatura vecine ! demokratija ne postoji ! ne znam kako ljudima vise nije jasno .
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3640 Re: IRAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Iskreno se nadam da se ovo oko Irana neće zakomplikovati jer bi u protivnom svi mogli zažaliti. Daleko od toga da je Iran primjer demokratske zemlje ali i USA sa saveznicima je davno iznevjerila postulate demokratije, pravde i pravednog i to sve zbog profita i interesa malog dijela onih koji upravljaju multi-nacionalnim korporacijama. Interesantan je podatak da jedan Apple ima više novca nego USA. Šta mislite koliko novca ima Northrop Grumman Corporation i slične korporacije? To obični smrtnici ne mogu zamisliti niti pojmiti o kakvim se tu iznosima radi. Dakle sve ovo što nam se svima dešava je pohlepa i djelimično namjera takvih korporacija i politike koja pod plaštom tzv. američkog načina života je spremna izbrisati sa lica zemlje čitave nacije. Iran sa atomskim oružijem ne bi bio ništa opasniji nego što je to danas Pakistan, a Pakistan se također ne može pohvaliti demokratskom vladom i vladavinom. Do jučer su Mubarak i Gadafi bili saveznici istoj toj USA i njihovim marijonetskim saveznicima pa se niko od tog istog USA establišmenta nije bunio već su sebično i pohlepno gledali svoj interes bez obzira što su te zemlje bile manje demokratske nego što je to Iran.
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#3641 Re: IRAN

Post by Kindzadza »

Republic of Bosnia wrote:
simpozijum delirijum wrote:
Iran nije cvjecka i jeste diktatura ali pustite ih na miru vise !! , i imaju pravo da se brane
Diktatura je sama po sebi nestabilna a diktator je po definiciji ludjak.
Dali je po tebi normalno i pozeljno da diktatura ima nuklearnu bombu????
odgovor na ovo pitanje je vrlo jednostavan NE!!!
Od koga da se brane? Ko ih to napada? jedini bitan problem zapada sa iranom je nukleana bomba.

Dosadan si covece vise sa tom svojom tvrdoglavoscu i nijekanju cinjenica... Smaras u jednom smeru.
O kakvoj ti diktaturi pises... Ima li vece diktature od americke, ili ruske, kineske, izraelske, francuske?
Izvini, ali, imas li ti oci, usi, mozak?!
Navedi jedan slucaj iranske oholosti ka drugim (agresija ili bilo koji drugi spor)? Navedi jedan valjani argumenat, zasto Iran ne sme da ima ono sto vec poseduje vise od 10 zemalja u svetu? Zasto Iran ne sme da se razvija i izraste u super silu (sto real ima i potencijal)?
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3642 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

Pakistan je upravo razlog protiv iranske bombe a ne za. Oni je nazalost vec imaju i po tom se pitanju nista vise ne moze uciniti. Dali sad svijet zbog Pakistana treba da kaze pa dobro nek je imaju svi? Ili je mozda bolje da se primjer Pakistana ili S Koreje ne ponovi?
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#3643 Re: IRAN

Post by Platformas »

Previse se Iran kurci, nikome nije draga Amerika, zna se da su supci ali ne mozes se kofrcit na najjacu drzavu na svijetu(vojno).
Napad Amerike bi bio kao invazija vanzemaljaca za tehnoloski zastarjele irance.
Ako dodje do sukoba stradace sirotinja kao i u svakom ratu, Nedzad bi se zarovio negdje, prezivio bi bombardovanje, ulaska kopnenih americkih jedinica vjerovatno nebi bilo tako da bi on sigurno prezivio.
Al bi ih toliko "ugazili" bombardovanjem da bi im trebalo 30 godina da se vrate na danasnji nivo.




Pognutu glavu sablja ne sijece.
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3644 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

Joj, sad im dade povoda da brane svoju iransku "bracu". :mrgreen:
sad ce se javiti neko da ti objasni kako je Iran pravo vojno i tehnoloski jak.
User avatar
AlienBiH
Posts: 319
Joined: 21/03/2011 17:42

#3645 Re: IRAN

Post by AlienBiH »

Republic of Bosnia wrote:Joj, sad im dade povoda da brane svoju iransku "bracu". :mrgreen:
sad ce se javiti neko da ti objasni kako je Iran pravo vojno i tehnoloski jak.

pa i jest... :D
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3646 Re: IRAN

Post by amoninan »

Entropio wrote:Image

Zvjezdice su američke vojne baze...
Stara karta. Od 2003. ne postoji više američka baza Prince Sultan u Saudiji. Zamoljeni su da napuste zemlju, osoblje i operativne aktivnosti su prebačene u Katar.
Republic of Bosnia wrote:Joj, sad im dade povoda da brane svoju iransku "bracu". :mrgreen:
sad ce se javiti neko da ti objasni kako je Iran pravo vojno i tehnoloski jak.
Neće "brat", ali hoće najmilitantniji Izraelac - kako mu tjepaju u domovini - Meir Dagan


Former Mossad chief: Israeli attack on Iran must be stopped to avert catastrophe

http://www.haaretz.com/news/diplomacy-d ... e-1.399046
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#3647 Re: IRAN

Post by MUNAFIK »

Republic of Bosnia wrote:Joj, sad im dade povoda da brane svoju iransku "bracu". :mrgreen:
sad ce se javiti neko da ti objasni kako je Iran pravo vojno i tehnoloski jak.
Pa pogledaj mapu... da Iran nije jak i da ga USA moze tek tako 'odraditi' ne bi ovolike USA baze bile oko Irana, nego bi davno davno bile u Iranu...
Republic of Bosnia
Posts: 90
Joined: 29/11/2006 02:45

#3648 Re: IRAN

Post by Republic of Bosnia »

ja se nadam da do rata nece nikad doci. Rat bi bio potop za Iran. Ovo sto iran prijeti da ce napasti nosac aviona je potpuna ludost. prvo nisam ni siguran dali bi mogli da ga pogode jer taj nosac oko sebe ima jos nekih 10 brodova. Ali kad bi se to i nekako desilo iran bi time potpisao smrtnu kaznu, jer razlika u vojnoj moci je hmhm..??..?? - ne postoji rjec kojom se to moze opisati.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#3649 Re: IRAN

Post by simpozijum delirijum »

Republic of Bosnia wrote:ja se nadam da do rata nece nikad doci. Rat bi bio potop za Iran. Ovo sto iran prijeti da ce napasti nosac aviona je potpuna ludost. prvo nisam ni siguran dali bi mogli da ga pogode jer taj nosac oko sebe ima jos nekih 10 brodova. Ali kad bi se to i nekako desilo iran bi time potpisao smrtnu kaznu, jer razlika u vojnoj moci je hmhm..??..?? - ne postoji rjec kojom se to moze opisati.
previse Holivudskih filmova , oko 2 miliijarde ljudi na planeti koristi internet i zna nesto oko kompjutera
Iran ima jaku naucnu bazu , vec je spomenuto u par postova iznad kako su Iranci (uz pomoc Rusa ) hakirali i zarobili vrhunsku letjelicu za spijuniranje , iznad Irana
fazon je kod Americke javnosti , da nas sve smatraju totalnim levatima , ;" eto ! mi se ne znamo hljeba najesti "
:lol:
istina je malo drugacija , jako teska situacija USA i NATO trupa u Afganistanu
oko 140 000 vojnika i zalihe im izmicu , Pakistan se probudio i ne da prolaz za konvoje , Rusija jedva docekala i blokirala i konvoje preko svojih republika i zracni transport , i sta ce ?
ispaliti nuklearke na Rusiju :lol:
140 000 vojnika je na milost i nemilosti
Iran je odigrao majstorski , kao prijeti da ce napasti Americki nosac aviona a sa druge strane ?
drzi u sahu masu zapadnih trupa u Afganistanu u sah-matu fakticki kao uzvrat za nove sankcije
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#3650 Re: IRAN

Post by MUNAFIK »

Ja se sjecam sela i zaseoka koji su hrabri ljudi odbranili od zvjeskih napada 1000 puta bolje naorzanog agresora ovdje u nasoj BiH... tako da znam da je sve moguce...
Post Reply