BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#3626 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neki »

chino wrote:KOnstantno mi prekida adsl? Tako je vec mjesecima, pukne veza , blinka mi lampica dsl na ruteru i opet dodje za 20-ak sekundi.. I tako non stop. Nekad toga nema, al nikako da se rijesim za stalno :-)
Zna li neko do cega je? I desava li se to jos nekome?
Treba li da ih zovem pa da mi nesto promjene ili da se pomirim sa sudbinom lose konekcije?
Mjesecima te zeza i ti se tek sad pitas bil trebao da ih zoves :-) :lol:
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#3627 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by chino »

Mislio sam da je do konekcije, nije mi bilo naumpalo da moze biti do instalacija. A i naviko sam se na prekidanje :D
Nadam se da si zadovoljan na objasnjenju :wink:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#3628 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by mirsek »

Imam adsl NET 4 paket ...sve radi bez problema..Prije 15-tak dana sam online preko telefona narucio Moja TV full paket..Zvao sam u tih 15 dana 2 puta da vidim dokle se doslo sa implementacijom i rekli su mi da ima tehnickih problema(kao nema tehnickih mogucnosti za uvodjenje Moja TV) ali da sacekam jer ce me tehnicari zvati ako stvarno ne bude moglo da se uvede..E sad me zanima da li je moguce da imam NET 4 paket adsl a da nema mogucnosti za Moja TV..???Telefon mi pocinje sa brojem 2 i nova je centrala..Takodjer zivim 100 metara od glavne poste kod narodnog pozorista..Komsija 2 sprata ispod mene ima net 10 paket i radi mu bez problema sve, zgrada 25 godina stara...(znaci instalacije bi trebalo da su ocuvane)..Ako neko ima ideja bio bi zahvalan da ih podijeli...
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3629 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Filter »

mirsek wrote:Imam adsl NET 4 paket ...sve radi bez problema..Prije 15-tak dana sam online preko telefona narucio Moja TV full paket..Zvao sam u tih 15 dana 2 puta da vidim dokle se doslo sa implementacijom i rekli su mi da ima tehnickih problema(kao nema tehnickih mogucnosti za uvodjenje Moja TV) ali da sacekam jer ce me tehnicari zvati ako stvarno ne bude moglo da se uvede..E sad me zanima da li je moguce da imam NET 4 paket adsl a da nema mogucnosti za Moja TV..???Telefon mi pocinje sa brojem 2 i nova je centrala..Takodjer zivim 100 metara od glavne poste kod narodnog pozorista..Komsija 2 sprata ispod mene ima net 10 paket i radi mu bez problema sve, zgrada 25 godina stara...(znaci instalacije bi trebalo da su ocuvane)..Ako neko ima ideja bio bi zahvalan da ih podijeli...
nije bitno koji si paket, bitna je brzina koju imas. ako si na pcm-u (razdjelniku) nemas vecu brzinu od 1 megabita i nemas tehnicke mogucnosti za moju TV.

znaci, prvo provjeri koja ti je stvarna brzina...
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#3630 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by mirsek »

Image

Evo, to je mi je brzina izmjerena preko speedtesta...
Miro Spiro
Posts: 598
Joined: 16/10/2010 13:42
Grijem se na: toplotna pumpa
Vozim: Jensen Interceptor

#3631 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Miro Spiro »

Vjerovatno si u dijelu grada gdje su stare instalacije pa se desava problem sa propusnoscu.Znaci sama izolacija parice je od papira te kad dodje do kise ili snijega nakvasi se i stvara kratki spoj te zbog toga nema dovoljne propusnosti za Moju TV.
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#3632 Re: MojaTv BH telecom

Post by randooom »

Neki dan sam se spojio racunorom na port mapiran za setup box...
tamo vamo, i nadjem kanale koji nisu u oficijelnoj punudi:
Discovery HD showcase, Eurosport HD, Sprort klub, par muzičkih kanala, MTV, VH calassic i jos sto sta...
HD kanali idu u rezoluciji 1920 x 1080.
Zanimljivo je to sto sam npr istovremeno gledao na racunaru Discovery HD showcase, a na tvu, neki drugi kanal... slika perfektna nista ne trza :)
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3633 Re: MojaTv BH telecom

Post by Dendrlix »

Lazes, osim ako ne radis u BHT-u.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3634 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Dendrlix wrote:Lazes, osim ako ne radis u BHT-u.
PA de isprobaj druze...ja bih isprobao ali nisam kuci....
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3635 Re: MojaTv BH telecom

Post by Entropio »

Interesantno. Kako se to namjesti?
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3636 Re: MojaTv BH telecom

Post by Dendrlix »

Nemoguce da mu slika ne steka. Mogli su se na racunaru naci i gledati kanali, a da mu rade HD kanali i da mu ne steka slika je nemoguce. Ljudi koji su gledali kanale na racunaru su prijavljivali da slika steka ako se gledaju razliciti kanali na racunaru i TV-u. Port je iskonfigurisan za paket koji ima i nema pite da na full paketu idu HD kanali. Jedino ako radi u telekomu i ima iskonfigurisan port na nekih 15ak mbps.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3637 Re: MojaTv BH telecom

Post by Entropio »

Dendrlix wrote:Nemoguce da mu slika ne steka. Mogli su se na racunaru naci i gledati kanali, a da mu rade HD kanali i da mu ne steka slika je nemoguce. Ljudi koji su gledali kanale na racunaru su prijavljivali da slika steka ako se gledaju razliciti kanali na racunaru i TV-u. Port je iskonfigurisan za paket koji ima i nema pite da na full paketu idu HD kanali. Jedino ako radi u telekomu i ima iskonfigurisan port na nekih 15ak mbps.
Ili ako zna nekog u Telecomu ko mu može iskonfigurisati port... Odjednom sam dobio odličnu ideju. :D
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3638 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Mislim da je to malo pretjerivanje mislim da nije moguce .
Smanji ribu malo .A i da jeste odkuda ti novi kanali. :bih: :thumbup: :bih:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3639 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

goleta wrote:Mislim da je to malo pretjerivanje mislim da nije moguce .
Smanji ribu malo .A i da jeste odkuda ti novi kanali. :bih: :thumbup: :bih:
Pa ako puste na nekoj IP adresi mozes je pronaci....
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3640 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Pa hajde neka objasni kako je to uradio .
Mada sam ja zadovoljan i ovim sto imam.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3641 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Kabal iz compa sto ide u prvo port ubaci u treci i u vlc playeru u pokreni ovu IP udp://239.192.2.X::5000 (X= kreni od 1 pa do 2oo i nesto) ;D Tako sam ja trazio kanale i nasao podostaa...ne sjecam se je li neki bio van ponude ali kao da mi je zapao za oko Eurosport HD...
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3642 Re: MojaTv BH telecom

Post by Muflon »

neo7 wrote:Kabal iz compa sto ide u prvo port ubaci u treci i u vlc playeru u pokreni ovu IP udp://239.192.2.X::5000 (X= kreni od 1 pa do 2oo i nesto) ;D Tako sam ja trazio kanale i nasao podostaa...ne sjecam se je li neki bio van ponude ali kao da mi je zapao za oko Eurosport HD...
Prvo: Kako ću pokrenut to u VLC playeru, na šta da idem, jel na Media->Advanced open file->Network pa tu da ukucam, ili negdje drugo.

Drugo: Jesil siguran da tako izgleda to što trebam ukucat, jel umjesto X stavljam samo neki broj od 1 do 200 i nešto, jel tu baš imaju dvije dvotačke, daj to detaljno ako ti nije mrsko, ja ti nemam pojma o ovome...
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3643 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Sta ce ti tih 5 kanala, gledaj mojatv na compu---

NAPOMENA: Ovo je copy/paste sa drugog foruma


1. Ukljucite se na port 2 ili 3 na billion modemu
2. Skinite VLC (http://www.videolan.org) ili ProgDVB (http://www.progdvb.com/)

[VLC]
U VLC-u kliknite Ctrl+N (otvaranje mreznog resursa)
kao protokol stavite UDP kao port 5000


VAZNO:
- Obicno propusnost nije dovoljna da gledate dva kanala istovremeno (npr STB i kompjuter).
- Moguce je isti kanal gledati na kompjuteru i STB-u bez da pocne stopati.
- VLC cesto ne terminira dobro multicast sesiju tako da je nekad potrebno ugasiti pa ponovo upaliti STB


<track> <title>Sky News</title> <location>udp://@239.192.2.10:5000</location> </track>
<track> <title>CNBC</title> <location>udp://@239.192.2.13:5000</location> </track>
<track> <title>Minimax</title> <location>udp://@239.192.2.14:5000</location> </track>
<track> <title>TRT Turk</title> <location>udp://@239.192.2.16:5000</location> </track>
<track> <title>Pro7</title> <location>udp://@239.192.2.17:5000</location> </track>
<track> <title>Bloomberg</title> <location>udp://@239.192.2.19:5000</location> </track>
<track> <title>RTV Vogosca</title> <location>udp://@239.192.2.20:5000</location> </track>
<track> <title>BHT</title> <location>udp://@239.192.2.207:5000</location> </track>
<track> <title>FTV</title> <location>udp://@239.192.2.208:5000</location> </track>
<track> <title>TV SA</title> <location>udp://@239.192.2.209:5000</location> </track>
<track> <title>RTM</title> <location>udp://@239.192.2.210:5000</location> </track>
<track> <title>HRT1</title> <location>udp://@239.192.2.212:5000</location> </track>
<track> <title>Disney XD</title> <location>udp://@239.192.2.71:5000</location> </track>
<track> <title>HRT2</title> <location>udp://@239.192.2.213:5000</location> </track>
<track> <title>AlJazeera</title> <location>udp://@239.192.2.25:5000</location> </track>
<track> <title>BBC Entertaiment</title> <location>udp://@239.192.2.26:5000</location> </track>
<track> <title>Euronews</title> <location>udp://@239.192.2.27:5000</location> </track>
<track> <title>Zone Reality</title> <location>udp://@239.192.2.35:5000</location> </track>
<track> <title>National Geographics</title> <location>udp://@239.192.2.39:5000</location> </track>
<track> <title>TV1000</title> <location>udp://@239.192.2.42:5000</location> </track>
<track> <title>RTL2</title> <location>udp://@239.192.2.51:5000</location> </track>
<track> <title>RTV USK</title> <location>udp://@239.192.2.52:5000</location> </track>
<track> <title>VOX</title> <location>udp://@239.192.2.53:5000</location> </track>
<track> <title>Mreza plus</title> <location>udp://@239.192.2.54:5000</location> </track>
<track> <title>RTV TK</title> <location>udp://@239.192.2.56:5000</location> </track>
<track> <title>Slon Extra</title> <location>udp://@239.192.2.57:5000</location> </track>
<track> <title>OTV</title> <location>udp://@239.192.2.60:5000</location> </track>
<track> <title>Discovery</title> <location>udp://@239.192.2.62:5000</location> </track>
<track> <title>Discovery travel living</title> <location>udp://@239.192.2.63:5000</location> </track>
<track> <title>Viasat History</title> <location>udp://@239.192.2.64:5000</location> </track>
<track> <title>Explorer</title> <location>udp://@239.192.2.65:5000</location> </track>
<track> <title>OBN</title> <location>udp://@239.192.2.100:5000</location> </track>
<track> <title>PINK</title> <location>udp://@239.192.2.101:5000</location> </track>
<track> <title>Mreza plus</title> <location>udp://@239.192.2.102:5000</location> </track>
<track> <title>Behar TV</title> <location>udp://@239.192.2.104:5000</location> </track>
<track> <title>TV Alpha</title> <location>udp://@239.192.2.108:5000</location> </track>
<track> <title>KISS</title> <location>udp://@239.192.2.109:5000</location> </track>
<track> <title>Eurosport L</title> <location>udp://@239.192.2.128:5000</location> </track>
<track> <title>Eurosport2 L</title> <location>udp://@239.192.2.129:5000</location> </track>
<track> <title>Animal planet</title> <location>udp://@239.192.2.144:5000</location> </track>
<track> <title>Wild</title> <location>udp://@239.192.2.38:5000</location> </track>
<track> <title>National geographics</title> <location>udp://@239.192.2.39:5000</location> </track>
<track> <title>Discovery world</title> <location>udp://@239.192.2.22:5000</location> </track>
<track> <title>hallmark</title> <location>udp://@239.192.2.61:5000</location> </track>
<track> <title>HIT Televizija</title> <location>udp://@239.192.2.66:5000</location> </track>
Samo ove IP adrese nisu vecinom tacne, tako da krenes pretrazivati sve IP pa da vidis koji imaju...
EDIT: ja pokusao gledati., domaci idu bez problema dok ostali stekaju (TV bio ukljucen)
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3644 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

randooom wrote:Neki dan sam se spojio racunorom na port mapiran za setup box...
tamo vamo, i nadjem kanale koji nisu u oficijelnoj punudi:
Discovery HD showcase, Eurosport HD, Sprort klub, par muzičkih kanala, MTV, VH calassic i jos sto sta...
HD kanali idu u rezoluciji 1920 x 1080.
Zanimljivo je to sto sam npr istovremeno gledao na racunaru Discovery HD showcase, a na tvu, neki drugi kanal... slika perfektna nista ne trza :)
Slikaj SportKlub, MTV i VH1 Classic... Uradi Screenshot VLC-a ili sta vec koritis za streaming od programa.. Cekam samo te kanale u ponudi mojaTV.. pozz
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#3645 Re: MojaTv BH telecom

Post by randooom »

Ma evo sad cu ja s posla kuci, uzet cu dan godisnjeg i odo maksuz jedan klip snimit da vam dokazem da ne lazem...
Mislim stvarno ... Cuj ovog lazes...

Imate proceduru opisanu iznad, pa ko hoce da proba bujrum. A kofigurisanje porta na modemu nije uopste komplikovano, i ne treba ti niko iz bh telecoma da se to uradi.

Strasnih likova ovdje ima :x
Gauchos
Posts: 77
Joined: 05/06/2006 23:53
Location: Sarajevo

#3646 Re: MojaTv BH telecom

Post by Gauchos »

Pozdrav

Imam jedan problem sa modemom TPLink.
Ne radi mi VoIP.
Kada konfigurisem modem po njihovoj specifikaciji radi mi net i Tv ali Voip nikako.
Da li je neko imao slichnih problema?
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3647 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Filter »

mirsek wrote:Image

Evo, to je mi je brzina izmjerena preko speedtesta...
dobra brzina, ko bi im ga znao sad??
centar i stari grad inace imaju smece od instalacije. kod nekog sljaka sve za 5, kod komsije cpanje...
tako je i kod mene :-? kukaj, placi, moli, pisi zahtjeve, dosadjuj...
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3648 Re: MojaTv BH telecom

Post by Dendrlix »

randooom wrote:Ma evo sad cu ja s posla kuci, uzet cu dan godisnjeg i odo maksuz jedan klip snimit da vam dokazem da ne lazem...
Mislim stvarno ... Cuj ovog lazes...

Imate proceduru opisanu iznad, pa ko hoce da proba bujrum. A kofigurisanje porta na modemu nije uopste komplikovano, i ne treba ti niko iz bh telecoma da se to uradi.

Strasnih likova ovdje ima :x
Opet lazes. Port se konfigurise na dslam-u i ti preko modema ne mozes nista. Klip mozes okacit macku o rep. Sto bi moja nana rekla: "Ne prdi"!
VAZNO:
- Obicno propusnost nije dovoljna da gledate dva kanala istovremeno (npr STB i kompjuter).
- Moguce je isti kanal gledati na kompjuteru i STB-u bez da pocne stopati.
- VLC cesto ne terminira dobro multicast sesiju tako da je nekad potrebno ugasiti pa ponovo upaliti STB
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#3649 Re: MojaTv BH telecom

Post by randooom »

Hahahahah kao sto reko kakvih ovdje likova ima :lol:
Couchelp
Posts: 9
Joined: 11/03/2011 15:30

#3650 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Couchelp »

Miro Spiro wrote:Znaci sama izolacija parice je od papira
Nije valjda baš od papira!!!
Locked