koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
leki hz
Posts: 767
Joined: 09/09/2011 21:08

#3626 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by leki hz »

Michun wrote:Kojim apotekama molim te...ima jos nekih koje bi probala. Volim jednu notu parfema.
Ima u Apotekama Sarajevo(Stari grad, Baščaršija), a vidjela sam meni se čini i u SCC-u dole u prizemlju.
User avatar
leki hz
Posts: 767
Joined: 09/09/2011 21:08

#3627 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by leki hz »

Adoxxx wrote:Moze li preporuka za neki prafem za toplije dana, osvjezavajuci, a da se mozw kod ovih nasih dilera nabaviti? :D
Image
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#3628 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by basicm »

Koga preporucujete kao prodavca parfema, da su original, od ovih online prodavaca? Naravno sa dobrom cijenom
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#3629 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Kataklinger »

basicm wrote:Koga preporucujete kao prodavca parfema, da su original, od ovih online prodavaca? Naravno sa dobrom cijenom
http://parfemizavas.olx.ba/
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3630 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

leki hz wrote:
Adoxxx wrote:Moze li preporuka za neki prafem za toplije dana, osvjezavajuci, a da se mozw kod ovih nasih dilera nabaviti? :D
Image
http://www.fragrantica.com/perfume/Bvlg ... 22675.html

bolje onda ovaj nek uzme :izet:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#3631 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dr Baltazar »

Ako nekog zanima Nautica Voyage, danas stigao parfem. Meni odlično odgovara, pravi ljetni, osvježavajući, čisti miris koji svima odgovara. Ukoliko možete nabaviti povoljno, nema greške.

Drugi je Dior Sauvage. Dosta kompleksniji miris od prvog, a opet tako jednostavan kad se pogledaju drugi Diorovi parfemi. Strašna postojanost i jednog i drugog, samo što imam osjećaj da Dior vremenom ne gubi na jačini, već jača :lol: Odličan miris, ima tu neku posebnu svježinu.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3632 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Dr Baltazar wrote:Ako nekog zanima Nautica Voyage, danas stigao parfem. Meni odlično odgovara, pravi ljetni, osvježavajući, čisti miris koji svima odgovara. Ukoliko možete nabaviti povoljno, nema greške.

Drugi je Dior Sauvage. Dosta kompleksniji miris od prvog, a opet tako jednostavan kad se pogledaju drugi Diorovi parfemi. Strašna postojanost i jednog i drugog, samo što imam osjećaj da Dior vremenom ne gubi na jačini, već jača :lol: Odličan miris, ima tu neku posebnu svježinu.
Gdje si zbavio nauticu???? Ima l' gdje u Sarajevu, u nekoj parfumeriji da se proba??? Ja sam mozda prije mjesec, u Zagrebu, u mullerovoj parfumeriji probao dior sauvage, i fakat, u zadnje vrijeme nisam nista bolje pomirisao, :mrgreen: ubitacno dobar. :thumbup:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#3633 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dr Baltazar »

konektovan wrote:
Dr Baltazar wrote:Ako nekog zanima Nautica Voyage, danas stigao parfem. Meni odlično odgovara, pravi ljetni, osvježavajući, čisti miris koji svima odgovara. Ukoliko možete nabaviti povoljno, nema greške.

Drugi je Dior Sauvage. Dosta kompleksniji miris od prvog, a opet tako jednostavan kad se pogledaju drugi Diorovi parfemi. Strašna postojanost i jednog i drugog, samo što imam osjećaj da Dior vremenom ne gubi na jačini, već jača :lol: Odličan miris, ima tu neku posebnu svježinu.
Gdje si zbavio nauticu???? Ima l' gdje u Sarajevu, u nekoj parfumeriji da se proba??? Ja sam mozda prije mjesec, u Zagrebu, u mullerovoj parfumeriji probao dior sauvage, i fakat, u zadnje vrijeme nisam nista bolje pomirisao, :mrgreen: ubitacno dobar. :thumbup:
Preko pika sam kupio (parfemizavas) i ne vjerujem da ćeš to negdje naći. I u Europi je rijetkost, pošto se u Americi ko halva prodaje jer se stvorio hype oko njega. A tamo košta 15$ 100 ml, pa ako imaš nekog da ti pošalje to ti se najbolje isplati. Ja kupio 200 ml za 80 KM, ali sam čekao 15ak dana da stigne. Nisam imao živaca da se bakćem sa carinom i pošiljkama, iako sam mogao uštedjeti sigurno 20ak KM - što mi u ovom slučaju i nije vrijedno :D

Dior je priča za sebe. Napravljen kao konkurencija Bleu de Chanel-u, ali je mnogo mnogo bolji.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3634 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Dr Baltazar wrote:
konektovan wrote:
Dr Baltazar wrote:Ako nekog zanima Nautica Voyage, danas stigao parfem. Meni odlično odgovara, pravi ljetni, osvježavajući, čisti miris koji svima odgovara. Ukoliko možete nabaviti povoljno, nema greške.

Drugi je Dior Sauvage. Dosta kompleksniji miris od prvog, a opet tako jednostavan kad se pogledaju drugi Diorovi parfemi. Strašna postojanost i jednog i drugog, samo što imam osjećaj da Dior vremenom ne gubi na jačini, već jača :lol: Odličan miris, ima tu neku posebnu svježinu.
Gdje si zbavio nauticu???? Ima l' gdje u Sarajevu, u nekoj parfumeriji da se proba??? Ja sam mozda prije mjesec, u Zagrebu, u mullerovoj parfumeriji probao dior sauvage, i fakat, u zadnje vrijeme nisam nista bolje pomirisao, :mrgreen: ubitacno dobar. :thumbup:
Preko pika sam kupio (parfemizavas) i ne vjerujem da ćeš to negdje naći. I u Europi je rijetkost, pošto se u Americi ko halva prodaje jer se stvorio hype oko njega. A tamo košta 15$ 100 ml, pa ako imaš nekog da ti pošalje to ti se najbolje isplati. Ja kupio 200 ml za 80 KM, ali sam čekao 15ak dana da stigne. Nisam imao živaca da se bakćem sa carinom i pošiljkama, iako sam mogao uštedjeti sigurno 20ak KM - što mi u ovom slučaju i nije vrijedno :D

Dior je priča za sebe. Napravljen kao konkurencija Bleu de Chanel-u, ali je mnogo mnogo bolji.
Nikos sculpture je na pola, tesko da ce izdrzati ovo ljeto, pa sad gledam da jos nesto zbavim dok je ljeta, a prestao sam vise eksperimentisati, drzim se starih provjerenih imena. Ovom nauticom ste me zaintrigirali, hem je povoljan, veliko pakovanje, i dobre recenzije od dobrog dijela pucanstva. :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3635 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

dior je dobar al npr previse sintetika za mene, bas cista sintetika a prilicno je skup da bi mu mogo to oprostit, da je cijena ko nautica, nikos il cak ck pa bi moglo proc al cijena dior a asocijacija na parfem iz marketa (samo na n-tu postojaniji) mi nekako ne ide :-D svejedno bi ga 100 od 100 puta uzeo prije bdc :lol:
nide veze
Posts: 63
Joined: 21/04/2013 08:49

#3636 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by nide veze »

nautica je reformulisana i nije ni sjena one od prije, prije koji dan dobio sam iz amerike novu bocu i nije to vise to, sada je dosta slabija i slabije pojektuje....cak su i plasticni cep stavili....ne znam koja je tvoja, ali ako ti je ova nova verzija reformulirana nisi se usrecio....dior sauvage je jako dobar bez obzira na omalovazavanje parfrmskih "strucnjaka".
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3637 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

jedina istina od svega toga vezano na nauticu jest ta da su promjenili cep, ostatak je cisti placebo
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#3638 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dr Baltazar »

Kod mene je proizvedena u martu 2015.godine, a mislim da su se te nove počele proizvoditi negdje u oktobru iste godine. Koliko vidim metalni je čep i postojanost je odlična. A 200 ml neću zadugo potrošiti :lol: :D
nide veze
Posts: 63
Joined: 21/04/2013 08:49

#3639 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by nide veze »

KB9 wrote:jedina istina od svega toga vezano na nauticu jest ta da su promjenili cep, ostatak je cisti placebo
ne nije placebo, uzmi 2 boce i uporedi, ja jesam....
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#3640 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mis mekinjas »

Image

Dobar je. :D
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#3641 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dr Baltazar »

Mis mekinjas wrote:Image

Dobar je. :D
Strašna parfemska kuća :thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3642 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

strasne su im i cijene :mrgreen:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3643 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Michun »

Mis mekinjas wrote:Image

Dobar je. :D
misice, sta imas od njih?
na sta lici?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#3644 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mis mekinjas »

Koristila Soavissimu i Victrix.
Soavissimu obožavam, baš je nekako stabilno ženski, a traje do 10 sati. Ovo je nešto, kao kolači, a opet, nikako ne mirišeš na kolače... :lol: Ne znam kako da objasnim šta izaziva ni u meni ni u onima oko mene. Svi mirišu, pa njuškaju u navratima, pa ja stojim, oni njuškaju, a miriše prestrašno..
Dobila ga, ali ne bih ga sama sebi kupila, sigurno ću Soavissimu, opet i opet i opet.... Ovo je predobro jer je poklon, ali za svoje pare Soavissima... :)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3645 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by MOSALJOZE »

Da,i ja šta naškrabam na ovoj temi,koju čitam dosta dugo.
Konkretno me zanima gdje kupiti ovakav parfem u Sarajevu
http://www.ekupi.ba/LR-Madame-in-love-e ... 98714.aspx
Edit jedna forumašica mi reče u cm-u
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3646 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

ima tih parfema i po bingu cini mi se, mislim te marke, sad da li taj tacno ima nisam siguran :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3647 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

MOSALJOZE wrote:Da,i ja šta naškrabam na ovoj temi,koju čitam dosta dugo.
Konkretno me zanima gdje kupiti ovakav parfem u Sarajevu
http://www.ekupi.ba/LR-Madame-in-love-e ... 98714.aspx
Edit jedna forumašica mi reče u cm-u
Najveci izbor u Cm marketima, pa onda u Bingu i ostalim trgovackim centrima.
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 962
Joined: 05/09/2002 00:00

#3648 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by NeKi_LiK »

KB9 wrote:strasne su im i cijene :mrgreen:
Ma to je relativno :)... može jedino biti strašan trošak što se odjednom mora dati 4 stoje za parfem, ali realno dva šprica drže cijeli dan... tako da kada se gleda iskoristivost ispadne među najjeftinijim parfemima (pogotovo za one koji uzimaju dizajnerske parfeme u parfimerijama a ne na crno)...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3649 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

NeKi_LiK wrote:
KB9 wrote:strasne su im i cijene :mrgreen:
Ma to je relativno :)... može jedino biti strašan trošak što se odjednom mora dati 4 stoje za parfem, ali realno dva šprica drže cijeli dan... tako da kada se gleda iskoristivost ispadne među najjeftinijim parfemima (pogotovo za one koji uzimaju dizajnerske parfeme u parfimerijama a ne na crno)...
ma naravno, na duge staze se isplati, ne sporim to :-D
Astrix
Posts: 1898
Joined: 30/09/2009 14:14

#3650 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Astrix »

posto vidim da na temi ima puno muskaraca a i zene su dobro dosle da bace koji savjet.
Dobit cu na poklon parfem ali mogu birati, tj jos nije nista uzeti nego da kazem koji cu. Trenutno koristim calvin klein One i Obsession i paco rabanne.

Preporucite ih slobodno vise, neki dobar ali ne pretjerano jak,
Post Reply