BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3626 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

probook wrote:
Ne vjerujem ni u Bingo ni u Kplus marke i nisam nikada kupio ni jedan ni drugi proizvod.
Sto se tice kecapa kojega bas volim i probao sam ih mnogo najbolji je Heinz ;)
Pretežno kad pogledaš ko je proizvođač tih proizvoda obično su pravi uvozni ili domaći od poznatih proizvođača.



Evo jedan domaći,da nasekiram ove miševe od prije par stranica, koji se razumiju u bar kodove,i misle ako je 387 da je 100% domaće,mada ima more proizvoda na tržištu koji "govore suprotno". :skoljka:
Dakle,domaći eurokrem,dakle meni solidan za ponekad namazat ili na palačinke,sa 385 kodom:

Image
Image


I jedna tzv. domaća sardina sa 387 kodom,inače sa Tajlanda,opet da nasekiram miševe sa prethodnih stranica u njihovom pokušaju da budu pametni:
Image


I sve pohvale za Orlando omekšivač,iako sam bila skeptična,odlučila sam da probam,jer nemam šta izgubiti jer razvikane marke nisu bile kao što su nekad,(uzela sam ovaj žuti)

http://orlando.com.ba/
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3627 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

kox wrote:
Nedoumica wrote:badem butici, i onaj novi u tc otoka, prodavnica u sklopu druge kuće...

kakvi su ti bingovi?

postoji li i jedan domaći jogurt sa probiotičkom (aktivnom) kulturom?
Dok je postojala tuzlanska mljekara pravili su Dar prirode probiotik jogurt u pakovanju od 0,5l sa 0,5% mm (zeleni čep). Ne znam da li sada prave nešto slično u Gradačcu. Mislim da niko drugi u BiH ne pravi probiotik.
to mi je baš bolna tačka što kad mi treba moram uzimati uvozno, još nisam našla naš u Sarajevu...
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3628 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

Domaće a ne znam kakvo je, nisam probala (još):

http://quicker.ba/index.php/
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3629 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Nedoumica wrote:Domaće a ne znam kakvo je, nisam probala (još):

http://quicker.ba/index.php/
Mozes probati jedino ako si pas :D :D
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3630 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

to i kažem, još nije došlo dotle
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#3631 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AstorH »

Evo ima i kašikurina za obuću iz BiH.
Naleti u kući neko kupio.

Image
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#3632 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AstorH »

Trgenbauer wrote:Image

Beton :bih:
Dobar, dobar. Jeo sam ga prvi put u Bijeljini. Neko ga otamo i radi. Da l' Bijeljina il' Brčko ne znam
Najblizi domacem koji sam probao je ovaj.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3633 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Bijeljina
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3634 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

AstorH wrote:Evo ima i kašikurina za obuću iz BiH.
Naleti u kući neko kupio.

Image
ne znam je li ovo ona sto se moze kupiti u fisu, definitivno najbolja kasika za obucu a moze koristiti i kao montirac za gume, uzeli cijev i presovali je, prilicno ju je tesko nakon toga iskriviti :D
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#3635 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AstorH »

quarterback wrote: ne znam je li ovo ona sto se moze kupiti u fisu, definitivno najbolja kasika za obucu a moze koristiti i kao montirac za gume, uzeli cijev i presovali je, prilicno ju je tesko nakon toga iskriviti :D
:D

Ne znam gdje kupljena, al' po izdrzljivosti ta je :D
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#3636 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AstorH »

StupskaBitanga wrote:Bijeljina
:thumbup:
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#3637 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by gnjev »

Image


Tonbe :thumbup:
User avatar
LipaMill
Posts: 19
Joined: 22/06/2010 15:29

#3638 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by LipaMill »

Mileram 21%, Vitalia/Imlek (Mlijekoprodukt, Kozarska Dubica, BIH) sadrzi jestivu želatinu. S obzirom da nigdje nije naglašeno porijeklo želatine, radi se najvjerovatnije o najjeftinijoj želatini tj. svinjskoj želatini.
Plastikaa
Posts: 104
Joined: 29/03/2015 16:56

#3639 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Plastikaa »

Nije mi jasno da jos u BiH nemamo proizvodjaca Kaladonta, sapuna tecnog i obicnog, sampona, gelova i ostalih higijenskih proizvoda jednostavnu tu smo najgori treba to pokrenuti hitno
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3640 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

Image
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3641 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Država »

Plastikaa wrote:Nije mi jasno da jos u BiH nemamo proizvodjaca Kaladonta, sapuna tecnog i obicnog, sampona, gelova i ostalih higijenskih proizvoda jednostavnu tu smo najgori treba to pokrenuti hitno
Tečni sapun 'Euromerix' iz Lukavca. Odličan...



:sax:
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3642 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Plastikaa wrote:Nije mi jasno da jos u BiH nemamo proizvodjaca Kaladonta, sapuna tecnog i obicnog, sampona, gelova i ostalih higijenskih proizvoda jednostavnu tu smo najgori treba to pokrenuti hitno
Niko ne proizvodi pastu za zube, za ostalo: Likval Vogošća, EZ Busovača, Max Clean Banja Luka, Dr. Pasha Zenica a eno još neku firmu je Država preporučio.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#3643 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Margita81 »

Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#3644 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
nemoj zezat Tops nam je beton
Image
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#3645 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Margita81 »

Dobar tops istina :)
Plastikaa
Posts: 104
Joined: 29/03/2015 16:56

#3646 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Plastikaa »

zubi wrote:
Margita81 wrote:Probala Sarko tortice danas- nista ne valjaju :(
Slatkisi su nam najgori ja ne znam zasto..
onaj okus masnoce u ustima ko da si matgarin zagrizao...
nemoj zezat Tops nam je beton
Image
Po meni najbolji Tops ostali su samo blijede kopije ovog
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#3647 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by manekenka u penziji »

Meni je u tom rangu najbolji od swislion-a, ali to nije domace...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3648 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

Plastikaa wrote:Nije mi jasno da jos u BiH nemamo proizvodjaca Kaladonta, sapuna tecnog i obicnog, sampona, gelova i ostalih higijenskih proizvoda jednostavnu tu smo najgori treba to pokrenuti hitno

štaće pokretati kad su srušili fabriku deterdženata,a bio je dobar,moram sada strano smeće da kupujem da finansiram žute kobile iz njemačke i sl. :-)
imaju neki jeftini gelovi za kosu oni od marku-dvije
pa ima i šampona ali oni u rangu pakovanja od 2l i to znam sigurno
astro je nekad radio safune i sl.sad mislim i da ne postoji ta firma,možda u sjećanjima....
imamo violetu (vlažne maramice,uloške,pelene) i dobri su što jest jest

ovo ostalo osuđeni smo da kupujemo tuđe :cry: :cry:
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3649 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Da je Jaffin tops ili Swisslionov 1km,ovaj nas ne bi ste ni pogledali.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#3650 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Matijevic_Vlado »

safun :mrgreen:
Post Reply