Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3626 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

dete zene sje'te da vam opricam, sa'ce Arzo kahvu... de Arzo poteci, caskom.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3627 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Moram nešta vam pa ne mogu pratiti diskusiju, ali Bloo, ako ti ne bude mrsko, da mi kasnije rezime baciš na 7-8 kartica teksta, najbitnije samo, da sam u toku...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3628 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:Balkanski feminizam krene za zastavama, povicima, stisnutim pesnicama...i završi uz veliku tablju s dvije velike džezve kahve, heklanje i prigodne pošalice :mrgreen:
arzonja, ako me ne poljubis , nisi musko :oops:


@Bloo , sto znaci mušepke/mušebke :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3629 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Eo kahve, afedorsun! dera, opleti! :-D
hadzinicasa wrote:dete zene sje'te da vam opricam, sa'ce Arzo kahvu... de Arzo poteci, caskom.
Image
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#3630 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Mis mekinjas »

arzuhal wrote:Moram nešta vam pa ne mogu pratiti diskusiju, ali Bloo, ako ti ne bude mrsko, da mi kasnije rezime baciš na 7-8 kartica teksta, najbitnije samo, da sam u toku...
Arzo kuha i pere veš, samo taj pos'o se "mora nešta vam".
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3631 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

hadzinicasa wrote:dete zene sje'te da vam opricam, sa'ce Arzo kahvu... de Arzo poteci, caskom.
ako nas ne pocasti sa bosanskim lokumom , nije nikakv domacin :P
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3632 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:Balkanski feminizam krene za zastavama, povicima, stisnutim pesnicama...i završi uz veliku tablju s dvije velike džezve kahve, heklanje i prigodne pošalice :mrgreen:
arzonja, ako me ne poljubis , nisi musko :oops:


@Bloo , sto znaci mušepke/mušebke :)
Postim, bona...Pokaži malo empatije... :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3633 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:Balkanski feminizam krene za zastavama, povicima, stisnutim pesnicama...i završi uz veliku tablju s dvije velike džezve kahve, heklanje i prigodne pošalice :mrgreen:
arzonja, ako me ne poljubis , nisi musko :oops:


@Bloo , sto znaci mušepke/mušebke :)
Mušepci omogućavaju čovjeku da vidi bez da bude viđen. Nije li to na paradigmu božanskog odnosa s nama!?

Barijera koja i nije barijera.
Omogućava ašikovanje i zaljubljivanje, a da ne nastradaš od mahale.
Volim i želim da imam na prozorima.

Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3634 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
arzonja, ako me ne poljubis , nisi musko :oops:


@Bloo , sto znaci mušepke/mušebke :)
Postim, bona...Pokaži malo empatije... :mrgreen:
poljubac mi dugujes za Bajram :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3635 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Bloo wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
@Bloo , sto znaci mušepke/mušebke :)
Mušepci omogućavaju čovjeku da vidi bez da bude viđen. Nije li to na paradigmu božanskog odnosa s nama!?

Barijera koja i nije barijera.
Omogućava ašikovanje i zaljubljivanje, a da ne nastradaš od mahale.
Volim i želim da imam na prozorima.

Image
Bloo, ovo je interesantno :-D ja volim ovakve antikvitete, prozozre, vrata :thumbup: hvala :kiss:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3636 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:Balkanski feminizam krene za zastavama, povicima, stisnutim pesnicama...i završi uz veliku tablju s dvije velike džezve kahve, heklanje i prigodne pošalice :mrgreen:
arzonja, ako me ne poljubis , nisi musko :oops:


@Bloo , sto znaci mušepke/mušebke :)
Mušepci omogućavaju čovjeku da vidi bez da bude viđen. Nije li to na paradigmu božanskog odnosa s nama!?

Barijera koja i nije barijera.
Omogućava ašikovanje i zaljubljivanje, a da ne nastradaš od mahale.
Volim i želim da imam na prozorima.

Image
on prevali tri sela da dodje pod pendzer da te vidi, ti zraknes malo, ovlas rukicom pomjeris ih da ni on nikad ni kad bi ga zakloinjali, ne moze biti siguran jesi li to stvarno bila ti ili mu se od zara ceznje ucinilo.... bacis mu seen.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3637 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Arzo gospodski zatrolla temu i utiša svu halabuku...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3638 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

hadzinicasa wrote:
on prevali tri sela da dodje pod pendzer da te vidi, ti zraknes malo, ovlas rukicom pomjeris ih da ni on nikad ni kad bi ga zakloinjali, ne moze biti siguran jesi li to stvarno bila ti ili mu se od zara ceznje ucinilo.... bacis mu seen.
Image

Njene kose raspuštene, grudi iz jelečeta kipteće, oči plamene sjevnuše iz osjenčane sobe koja miriše na dunje...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3639 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Arzo gospodski zatrolla temu i utiša svu halabuku...
:|
Vid' fakat...
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3640 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Image

Yeah, I wonder why? :mrgreen:
User avatar
MaD_ProfessoR
Posts: 801
Joined: 16/11/2012 12:00

#3641 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MaD_ProfessoR »

Bloo wrote:
Njene kose raspuštene, grudi iz jelečeta kipteće, oči plamene sjevnuše iz osjenčane sobe koja miriše na dunje...
Njene? Njene?? Njene???

ovo smrdi na propagandu, govor mržnje, rodnu neravnopravnost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3642 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MaD_ProfessoR wrote:
Bloo wrote:
Njene kose raspuštene, grudi iz jelečeta kipteće, oči plamene sjevnuše iz osjenčane sobe koja miriše na dunje...
Njene? Njene?? Njene???

ovo smrdi na propagandu, govor mržnje, rodnu neravnopravnost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Šapnula mi je kroz mušepke da se zove Almasa i da želi da je smatram ženom :|
User avatar
MaD_ProfessoR
Posts: 801
Joined: 16/11/2012 12:00

#3643 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MaD_ProfessoR »

Bloo wrote:
MaD_ProfessoR wrote:
Bloo wrote:
Njene kose raspuštene, grudi iz jelečeta kipteće, oči plamene sjevnuše iz osjenčane sobe koja miriše na dunje...
Njene? Njene?? Njene???

ovo smrdi na propagandu, govor mržnje, rodnu neravnopravnost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Šapnula mi je kroz mušepke da se zove Almasa i da želi da je smatram ženom :|
Kurva, meni je rekla da se zove Munevera.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3644 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

dale cooper wrote:Image

Yeah, I wonder why? :mrgreen:
Da, samo sto to nisu videi Jordana Petersona, nego youtube korisnika Voltaira koji je njegove izjave izvukao izvan konteksta i u naslove stavio ono sto je on htio, odnosno ono sto on misli. Peterson u njima nije rekao nista lose.
S tim da ne vidim u cemu je problem s trecim. Postoje zene koje lazu u vezi takvih stvari.
User avatar
MaD_ProfessoR
Posts: 801
Joined: 16/11/2012 12:00

#3645 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MaD_ProfessoR »

annoy wrote:
dale cooper wrote:Image

Yeah, I wonder why? :mrgreen:
Da, samo sto to nisu videi Jordana Petersona, nego youtube korisnika Voltaira koji je njegove izjave izvukao izvan konteksta i u naslove stavio ono sto je on htio, odnosno ono sto on misli. Peterson u njima nije rekao nista lose.
S tim da ne vidim u cemu je problem s trecim. Postoje zene koje lazu u vezi takvih stvari.

Da.
Ovo je nalik onom intervjuu koji je dao za bbc gdje voditeljica uporno, iako je lik vrlo jasan i precizan u izražavanju, na svaku njegovu završenu rečenicu dodaje: "so, what you saying is...", onda čovjek opet, polako "ne, to uopšte nisam rekao"...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3646 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

a bilo bi onda za ocekivati, od nekoga korektnog, da tu svoju vojsku obozavatelja koriguje ili usmjeri, ako mu je bas toliko stalo do ovog dijela populacije koja ga izbjegava ili ne dozivljava. ovako on vrlo mudro i sutke pusta da dominira odredjeni dio publike i da oni ustvari kreiraju njegovu reputaciju, jer od njihove paznje i zivi.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3647 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MaD_ProfessoR wrote:
annoy wrote:
dale cooper wrote:Image

Yeah, I wonder why? :mrgreen:
Da, samo sto to nisu videi Jordana Petersona, nego youtube korisnika Voltaira koji je njegove izjave izvukao izvan konteksta i u naslove stavio ono sto je on htio, odnosno ono sto on misli. Peterson u njima nije rekao nista lose.
S tim da ne vidim u cemu je problem s trecim. Postoje zene koje lazu u vezi takvih stvari.

Da.
Ovo je nalik onom intervjuu koji je dao za bbc gdje voditeljica uporno, iako je lik vrlo jasan i precizan u izražavanju, na svaku njegovu završenu rečenicu dodaje: "so, what you saying is...", onda čovjek opet, polako "ne, to uopšte nisam rekao"...
Ustvari je Voltair bio i blag:



Bottom line. Žene su previše emocionalne (lude) i sa njima se ne može voditi normalan razgovor. Nismo li to već čuli milion
puta, i ovdje na forumu.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3648 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

https://twitter.com/PrettyBadLefty/stat ... 8%3Fs%3D21

Mislim da lik ima ozbiljnih problema sa depresijom, ovaj gore video mi liči na osobu koja boluje od bipolarnog poremećaja.
Čovjek čita odlomak o individualizmu iz svoje knjige i plače ko' godina. :|
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3649 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote:Image

Yeah, I wonder why? :mrgreen:
Šta još kaže ovaj Voltaire? De nam još njegovih subjektivnih doživljaja. :mrgreen:
User avatar
MaD_ProfessoR
Posts: 801
Joined: 16/11/2012 12:00

#3650 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MaD_ProfessoR »

wewa wrote:a bilo bi onda za ocekivati, od nekoga korektnog, da tu svoju vojsku obozavatelja koriguje ili usmjeri, ako mu je bas toliko stalo do ovog dijela populacije koja ga izbjegava ili ne dozivljava. ovako on vrlo mudro i sutke pusta da dominira odredjeni dio publike i da oni ustvari kreiraju njegovu reputaciju, jer od njihove paznje i zivi.
Ako pažljivo i nespristrasno pogledaš vidjet ćeš da više govora mržnje, uzimanja njegovih izjava iz konteksta, malicioznih interpretacija i otvorene mržnje, dolazi od jednog broja ljudi koji se ne slažu sa njegovim viđenjem spomenutog kanadskog zakona, nego od onih koje ti nazivaš njegovom vojskom obožavatelja.

Meni je lik zanimljiv napose kao istraživač arhetipova u mitologiji i književnosti i kao klinički psiholog, te vrsni erudita. Ne slažem se nužno sa svime što izgovori, ali me zaprepastila količina neargumentovanih optužbi koje mu se neprestano serviraju.
Post Reply