Ukrajina

Post Reply
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3626 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

wannabe_ultra wrote:
The Guardian’s Europe editor, Ian Traynor, raises the prospect of Vladimir Putin being “the new [Slobodan] Milosevic” in an article examining what will happen now in Ukraine.
izvolite
Jel ima onaj smajli što zeva?
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#3627 Re: Ukrajina

Post by sokkia »

pici wrote:a Cranja u Ukrajini...udario SrBin na srBina :mrgreen:
, tresla se gora rodio se tvor.
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#3628 Re: Ukrajina

Post by korisnik.1 »

Čudi me kako vojska Ukrajine nije već reagovala i poslala vojnike ka Krimu, tj ka granici sa Krimom. Kakav god da sporazum imaju sa Rusijom o AP Krim, i tom iznajmljivanju vojne baze, ovo nije gomilanje vojske u bazi ako su im već zauzeli njihovu Ukrajinsku vb. :roll:
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#3629 Re: Ukrajina

Post by Aspekt »

Rokosovski
Vi biste da vas opet pamprčimo?

Čudnih ljudi, čudnih običaja :lol:
sjecam se i prozivio . Do zuba naouruzana vojska , cokule , redenici ,snajperi , mitraljezi , transport , artiljerija , oklopi , transei , sanitet , kuhinja , avijacija na pocetku rata , veza , mucije u izobilju , bageri , logistika do jaja , gorivo od bobanovih hrvata , dobrovoljci iz rusije grcke , specijalci i vikend koljaci ...i sve to protiv golorukog naroda . Ja junaka majko mila i tim se ponose i kaze

]Vi biste da vas opet pamprčimo?
8-) 8) :evil: :twisted: ma sta ces ti kukavico . Samo dijete da zakoljes i zenu da silujes eto sta mozes
richa
Posts: 152
Joined: 22/03/2010 21:51

#3630 Re: AW: Ukrajina

Post by richa »

kopijas34 wrote:
Rokosovski wrote:
kopijas34 wrote:
Vi biste da vas opet pamprčimo?

Čudnih ljudi, čudnih običaja :lol:
Sa cim? U vojno tehnickom smislu smo jaci. Svo tesko naoruzanje je u Tuzli. Samo zeleni signal od Uncle Sama iz Washingtona se ceka vec godinama. Ako se ovo dobro zakuha sa Rusima taj signal ce i doci. Turci su vec usli na balkan u politickom smislu. Imate 4 muslimanske drzave oko sebe, MKD, Kosovo i Albaniju te BiH koja je vecinski Islamska.

Amerika zeli da BiH UGURNE U nato. Srbi ne zele u NATO nego zele sa Rusijom. Ovo je super prilika da se sve sredi jednim potezom.
Druze gdje ti zivis....matere ti tvoje znas li gdje zivis. Koje tesko naoruzanje kakve trice i kucine. Jedino ako krenemo jedni na druge motikama i lopatama.
Ne prdi vise svega ti...I ti i takvi koji kao ti misle da ovdje neko nekog moze vojno poraziti.
Mi smo jebeni supak svijeta i sve ih ladno boli kurac za nama i sta se ovdje desava. To sto tvoj mozgic misli da ce tebi lamer pomoci je do tebe i tog tvog plitkog mozga.
Ne zaboravi da ti je taj lamer utjerao kur*cinu zvanu RS i jos ga nije izvadio, a po svoj sili prilika nece ga ni izvaditi za tvog zivota i jos mnogo vise....
Lp

Gesendet von meinem GT-I9100
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3631 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

wannabe_ultra wrote:
The Guardian’s Europe editor, Ian Traynor, raises the prospect of Vladimir Putin being “the new [Slobodan] Milosevic” in an article examining what will happen now in Ukraine.
izvolite
Lijepo je vidjeti da jedan og najuglednijih svjetskih dnevnika dijeli misljenje sa nas nekoliko laika sa foruma. :thumbup:
kopijas34
Posts: 208
Joined: 02/03/2014 16:24

#3632 Re: AW: Ukrajina

Post by kopijas34 »

richa wrote:
Druze gdje ti zivis....matere ti tvoje znas li gdje zivis. Koje tesko naoruzanje kakve trice i kucine. Jedino ako krenemo jedni na druge motikama i lopatama.
Ne prdi vise svega ti...I ti i takvi koji kao ti misle da ovdje neko nekog moze vojno poraziti.
Mi smo jebeni supak svijeta i sve ih ladno boli kurac za nama i sta se ovdje desava. To sto tvoj mozgic misli da ce tebi lamer pomoci je do tebe i tog tvog plitkog mozga.
Ne zaboravi da ti je taj lamer utjerao kur*cinu zvanu RS i jos ga nije izvadio, a po svoj sili prilika nece ga ni izvaditi za tvog zivota i jos mnogo vise....
Lp

Gesendet von meinem GT-I9100
Ziv bio pa vidio.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3633 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

joj chmoljo kljucaj ovu temu vise...
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3634 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

area51 wrote:
Hlapoje wrote:Ukrajinci još mogu spasiti svoju državu.
Dovoljno je da se raspusti nelegalna i nelegitmna vlada u Kijevu i raspišu se izbori ovog meseca, kao što je sporazumom i dogovoreno pre oružanog upada u parlament.
Potpuno si u pravu ali ne pitaju se više ukrajinci koliko i mi ovdje na klix-u
Mogu ove pudlice iz EU da izvrše pritisak da se raspusti nacistička vlada u Kijevu.
Oni su im i dali legitimitet.
Ali to su američke pudlice i neće ništa preduzeti u tom smeru.
Oni se ništa ne pitaju. Nisu uspeli čak ni Klička ubaciti u vladu, iako je pozdano nemački čovek.

Sve su režirali Amerikanci. Njima ovakva situacija savršeno odgovara.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3635 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

korisnik.1 wrote:Čudi me kako vojska Ukrajine nije već reagovala i poslala vojnike ka Krimu, tj ka granici sa Krimom. Kakav god da sporazum imaju sa Rusijom o AP Krim, i tom iznajmljivanju vojne baze, ovo nije gomilanje vojske u bazi ako su im već zauzeli njihovu Ukrajinsku vb. :roll:
Sve što su poslali ka Krimu...to se već predalo.
Pa nisu ljudi blentavi da idu ratovati sa Rusima po nalogu neonacista iz Kijeva.
Last edited by Hlapoje on 02/03/2014 17:19, edited 1 time in total.
prstenizlatnilanac
Posts: 15
Joined: 22/12/2013 20:53

#3636 Re: Ukrajina

Post by prstenizlatnilanac »

valensija wrote:LIVE: Amerika zaprijetila sankcijama Rusiji!

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

Image

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
Gospodo Keri--- TI NEMAS PRAVO DA OSUDIVATI, BILO KOGA,POZIVAJUCI SE NA LAZNE PREMISE.
User avatar
corolla02
Posts: 11347
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#3637 Re: Ukrajina

Post by corolla02 »

Urajinci opkoljeni na Krimu al nece poloziti naoruzanje...

https://www.youtube.com/watch?v=7jwWeOZ ... PZ0hSlEmEw
kopijas34
Posts: 208
Joined: 02/03/2014 16:24

#3638 Re: Ukrajina

Post by kopijas34 »

http://www.globalfirepower.com

Evo ovdje imate usporedbu top 10 najjacih vojnih sila svijeta.

SAD izdvaja godisnje 612 miljardi za vojsku. Rusija izdvaja godisnje 76 miljardi za vojsku. Dakle u konvencionalnom ratu Amerika je mocnija hajmo reci nekih 10 puta. Njemacka izdvaja tek nesto manje od Rusije. Dakle; kako god se okrene pravoslavni su donji.

I Rusija je jedina zemlja koja stoji na braniku pravoslavlja. Bugarska i Rumunija te Grcka su u sjeni Turske a Etijopija nije vrijedna spomena.
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#3639 Re: Ukrajina

Post by korisnik.1 »

Rokosovski wrote:
korisnik.1 wrote:Čudi me kako vojska Ukrajine nije već reagovala i poslala vojnike ka Krimu, tj ka granici sa Krimom. Kakav god da sporazum imaju sa Rusijom o AP Krim, i tom iznajmljivanju vojne baze, ovo nije gomilanje vojske u bazi ako su im već zauzeli njihovu Ukrajinsku vb. :roll:
Potpuno rasulo.
Komandni kadar daje, ne pojedinačne, nego kolektivne ostavke.
Čekaj jel to jučer-danas, ili su dali ostavke kad je Janukovič pobjegao ? Nisam baš upratio.
Onako kontam, ako nema predsjednika, ima taj neki ministar odbrane koji je trebao pokrenuti akciju, ili je i on smijenjen/dao ostavku?
Hlapoje wrote:Sve što su poslali ka Krimu...to se već predalo.
Pa nisu ljudi blentavi da idu ratovati sa Rusima po nalogu neonacista iz Kijeva.
Zar to nije bila vojska koja je tamo stacionirana ?
Pa dobro jbg, neće se upustiti u razmjenu vatre, a Bgm ovako slabo nekih vijesti o Ukrajinskoj vojsci, mogli bi im se ovi ušetati do pola države a ne samo na Krimu.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3640 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

kopijas34 wrote:http://www.globalfirepower.com

Evo ovdje imate usporedbu top 10 najjacih vojnih sila svijeta.

SAD izdvaja godisnje 612 miljardi za vojsku. Rusija izdvaja godisnje 76 miljardi za vojsku. Dakle u konvencionalnom ratu Amerika je mocnija hajmo reci nekih 10 puta. Njemacka izdvaja tek nesto manje od Rusije. Dakle; kako god se okrene pravoslavni su donji.

I Rusija je jedina zemlja koja stoji na braniku pravoslavlja. Bugarska i Rumunija te Grcka su u sjeni Turske a Etijopija nije vrijedna spomena.
Pravoslavni imaju nuklearke da skenjaju svet u sekundu.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#3641 Re: Ukrajina

Post by hajducka travica »

nosara wrote:Samo majmuni i krpe ulaze u eu...

Na drugoj strani imaju sve, koji im je kurac...

Rijesit ce to babuka...

Image
Tita-aga se uspjesno borio protiv ovijeh babuka.Kuca im doleko bila od moje.Begajte babuke :run:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3642 Re: Ukrajina

Post by Tesla10 »

Image
Last edited by Tesla10 on 02/03/2014 17:32, edited 1 time in total.
kopijas34
Posts: 208
Joined: 02/03/2014 16:24

#3643 Re: Ukrajina

Post by kopijas34 »

Hlapoje wrote:
kopijas34 wrote:http://www.globalfirepower.com

Evo ovdje imate usporedbu top 10 najjacih vojnih sila svijeta.

SAD izdvaja godisnje 612 miljardi za vojsku. Rusija izdvaja godisnje 76 miljardi za vojsku. Dakle u konvencionalnom ratu Amerika je mocnija hajmo reci nekih 10 puta. Njemacka izdvaja tek nesto manje od Rusije. Dakle; kako god se okrene pravoslavni su donji.

I Rusija je jedina zemlja koja stoji na braniku pravoslavlja. Bugarska i Rumunija te Grcka su u sjeni Turske a Etijopija nije vrijedna spomena.
Pravoslavni imaju nuklearke da skenjaju svet u sekundu.
Pa ima ih i Indija i Pakistan pa su zemlje treceg svijeta. Bitno je ko je jaci u konvencionalnom ratu. Jer ako potegnes za nuklearkama onda si i sam nestao.

Vidis kako su Ameri sjebali pravoslavlje konvencionalnom nadmoci. Nuklearke ne pomazu protiv NATO-a. Sada ce ili Ukrajina pasti pod NATO sape ili BiH I Srbija. I onda ce proci jos decenija dvije pa ce Bjela Rusija... sve dok se ne stigne do moskve. Onda ce se demoktarija poceti uvoditi u Moskvi.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#3644 Re: Ukrajina

Post by hajducka travica »

Hlapoje wrote:
kopijas34 wrote:http://www.globalfirepower.com

Evo ovdje imate usporedbu top 10 najjacih vojnih sila svijeta.

SAD izdvaja godisnje 612 miljardi za vojsku. Rusija izdvaja godisnje 76 miljardi za vojsku. Dakle u konvencionalnom ratu Amerika je mocnija hajmo reci nekih 10 puta. Njemacka izdvaja tek nesto manje od Rusije. Dakle; kako god se okrene pravoslavni su donji.

I Rusija je jedina zemlja koja stoji na braniku pravoslavlja. Bugarska i Rumunija te Grcka su u sjeni Turske a Etijopija nije vrijedna spomena.
Pravoslavni imaju nuklearke da skenjaju svet u sekundu.
E,nek' si nam bas kazao sta imaju pravoslavni,tako da znamo.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3645 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

korisnik.1 wrote:
Čekaj jel to jučer-danas, ili su dali ostavke kad je Janukovič pobjegao ? Nisam baš upratio.
Onako kontam, ako nema predsjednika, ima taj neki ministar odbrane koji je trebao pokrenuti akciju, ili je i on smijenjen/dao ostavku?
Ima...Ima sekretar saveta bezbednosti i nacionalne odbrane koji kontroliše ministarstvo odbrane i oružane snage.

Na to mesto su postavili dvojicu neonacista...Andreja Parubija iz Svobode i Dmitrija Jaroša iz Desnog Sektora kao njegovog zamenika.


[img]

http://www.kyivpost.com/media/images/20 ... 84/big.jpg[/img]



Ne postoji normalan Ukrajinac koji će po nardbi ove dvojice ići u rat sa Rusima.
Last edited by Hlapoje on 02/03/2014 17:34, edited 3 times in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3646 Re: Ukrajina

Post by vivaldi »

cini mi se da je u slucaju ukrajine putin svoj macoizam stavio ispred interesa drzave..
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3647 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

hajducka travica wrote:
Hlapoje wrote:
kopijas34 wrote:http://www.globalfirepower.com

Evo ovdje imate usporedbu top 10 najjacih vojnih sila svijeta.

SAD izdvaja godisnje 612 miljardi za vojsku. Rusija izdvaja godisnje 76 miljardi za vojsku. Dakle u konvencionalnom ratu Amerika je mocnija hajmo reci nekih 10 puta. Njemacka izdvaja tek nesto manje od Rusije. Dakle; kako god se okrene pravoslavni su donji.

I Rusija je jedina zemlja koja stoji na braniku pravoslavlja. Bugarska i Rumunija te Grcka su u sjeni Turske a Etijopija nije vrijedna spomena.
Pravoslavni imaju nuklearke da skenjaju svet u sekundu.
E,nek' si nam bas kazao sta imaju pravoslavni,tako da znamo.
Pa da ne bude da su pravoslavni donji...ko što ovaj kaže. 8-)
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3648 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

kopijas34 wrote:
Hlapoje wrote:
kopijas34 wrote:http://www.globalfirepower.com

Evo ovdje imate usporedbu top 10 najjacih vojnih sila svijeta.

SAD izdvaja godisnje 612 miljardi za vojsku. Rusija izdvaja godisnje 76 miljardi za vojsku. Dakle u konvencionalnom ratu Amerika je mocnija hajmo reci nekih 10 puta. Njemacka izdvaja tek nesto manje od Rusije. Dakle; kako god se okrene pravoslavni su donji.

I Rusija je jedina zemlja koja stoji na braniku pravoslavlja. Bugarska i Rumunija te Grcka su u sjeni Turske a Etijopija nije vrijedna spomena.
Pravoslavni imaju nuklearke da skenjaju svet u sekundu.
Pa ima ih i Indija i Pakistan pa su zemlje treceg svijeta. Bitno je ko je jaci u konvencionalnom ratu. Jer ako potegnes za nuklearkama onda si i sam nestao.

Vidis kako su Ameri sjebali pravoslavlje konvencionalnom nadmoci. Nuklearke ne pomazu protiv NATO-a. Sada ce ili Ukrajina pasti pod NATO sape ili BiH I Srbija. I onda ce proci jos decenija dvije pa ce Bjela Rusija... sve dok se ne stigne do moskve. Onda ce se demoktarija poceti uvoditi u Moskvi.
samo zesca budala moze misliti da amerika ratuje protiv religije pa bilo to pravoslavlje ili islam
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3649 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

Hlapoje wrote:
area51 wrote:
Hlapoje wrote:Ukrajinci još mogu spasiti svoju državu.
Dovoljno je da se raspusti nelegalna i nelegitmna vlada u Kijevu i raspišu se izbori ovog meseca, kao što je sporazumom i dogovoreno pre oružanog upada u parlament.
Potpuno si u pravu ali ne pitaju se više ukrajinci koliko i mi ovdje na klix-u
Mogu ove pudlice iz EU da izvrše pritisak da se raspusti nacistička vlada u Kijevu.
Oni su im i dali legitimitet.
Ali to su američke pudlice i neće ništa preduzeti u tom smeru.
Oni se ništa ne pitaju. Nisu uspeli čak ni Klička ubaciti u vladu, iako je pozdano nemački čovek.

Sve su režirali Amerikanci. Njima ovakva situacija savršeno odgovara.
Opet svetska zavera bre.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3650 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

Sezam wrote: Opet svetska zavera bre.
Ne...nego je spontani ustanak napaćenih ukrajinskih nacista
Post Reply