Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#36126 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

jel 2 sprat :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#36127 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

ultima_palabra wrote:
bunk wrote:Ovaj lik sto ispred ns gostuje na n1 mi djeluje kao neko kome je placeno da lobira,prica nebuloze i smisljeno udara na df.
Proturaju price i vredjaju ljude... sifra hotel Tuzla :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#36128 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:jel 2 sprat :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65412
Joined: 16/07/2012 16:00

#36129 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

bunk wrote:
drug_profi wrote:
bunk wrote: Sda sigurno zeli da Drzava udje u NATO i Eu ,tu nema ni najmanje dileme.
Vidim da vjerujes u to.

Ali sta je sa reformama? Jel zele reforme?
Htjeli ili ne ispunjavanje uslova koje EU postavlja povlaci reforme i to one dubinske.Tako da ko god ucestvuje u EU putu on je za reforme.
Naravno ovo pisem kao laik ,koji politiku pratim pokusavajuci shvatiti sta i kako,bez direktnog mijesanja u nju osim na dan izbora.
Pa odlicno. Onda si sam sebe demantirao i odgovorio na pitanje da li oni zele integracije.
Dubinske reforme pocinju od pravosudnih.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#36130 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirsek »

Nema dubinskih reformi dok se pokradene pare ne operu, proda sto se prodati moze, lanac poslusnika ne obezbjedi nekim privilegijama ili poslovima i dok se nova elita ne uspostavi bez ikakvih repova i mogucih zakonskih gonjenja. TACKA.....
User avatar
drug_profi
Posts: 65412
Joined: 16/07/2012 16:00

#36131 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Upravo. Mora se svakoj pari zamesti trag, i sve resurse poklopiti, a onda svi koji moraju biti odgovorni bioloski odumru, tako da se nema ko ni procesuirati.
DonieBrasco
Posts: 20079
Joined: 31/08/2016 16:09

#36132 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DonieBrasco »

drug_profi wrote:
bunk wrote: Sda sigurno zeli da Drzava udje u NATO i Eu ,tu nema ni najmanje dileme.
Vidim da vjerujes u to.

Ali sta je sa reformama? Jel zele reforme?
Zele u EU i NATO a svaki moguci segment drzave nam je korumpiran i kriminalan, prva i osnova reforma za EU/Nato je pravna drzava i vladavina prava, a kod nas su sinonim za kriminal i to strasan kriminal i korupciju upravo sudovi, sudije, tuzitelji i svi ti ostali qurci u tim inistitucijama.

I pazi da se oni ne pocnu baviti prvom i glavnom tackom tj. pravnom drzavom, drugim rijecima da sami sebe krenu istrazivati za milijarde, ni milione, MILIJARDE pokradenih para, investicija, propalih investicija, privatizacija i cega sve ne.

Od rata pa do dan danas u ovu drzavu su stigle milijarde u novcu, investicijama, a za ostatkom europe i svijeta kaskamo deset godina, a ocekujte da se ti istii politicari bave reformama da sami sebe trpaju u zatvor.

Kad smo vec kod zatvora zar ne vidite da ce se poklati ko ce biti upraviteljstvo ovog novo izgrađenog zatvor, bosnjak (sda), hrvat (hdz) ili srbin (snsd).

Toliko o tome, a DF i pojedinci iz istoga su ovo "formiranje vlasti" itekako dobro unovcili, njihove porodice i familije, buduce generacije su mirne.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36133 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

nemampojma0 wrote:Znam da mnogi s nostalgijom gledaju na Beograd kao mjesto gdje su se donosile odluke o buducnosti BiH, pa i sad bi da pratimo odluku Beograda o pitanju NATO-a, al et ima nas koji i drugacije mislimo.

Helem nejse, ovo je demokratsko drustvo i svako ima pravo na svoje odluke i izbore, samo se mora preuzeti i odgovornost za iste. A vrijeme ce najbolje pokazati sta je bilo ispravno.
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» nemampojma0

2 sedmice

bezveze ti je to imputiranje. može i bez toga.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#36134 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Sinoc sam malo surfala po stranici Predsjednistva BiH. Mile i Sefik uredno naveli savjetnike, imena i sta rade, samo kod Zeljka stoji broj telefona kabineta i nista vise. Bice da ne smije navesti imena jer sam cula da je za savjetnike imenovao likove samo takve.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#36135 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Tomahawk11 »

kmirsad wrote:http://ba.n1info.com/Vijesti/a324455/Ko ... oY9H_ooTrU

Komšić imenovao Čedomira Jovanovića za savjetnika

Image
Imao je Liberala i BiH. Mora da nisu pametni kao ovi iz susjednih država.
Kad može Mile Kusturicu, može i Željko Jovanovića.
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#36136 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by starisalko »

Tomahawk11 wrote:
kmirsad wrote:http://ba.n1info.com/Vijesti/a324455/Ko ... oY9H_ooTrU

Komšić imenovao Čedomira Jovanovića za savjetnika

Image
Imao je Liberala i BiH. Mora da nisu pametni kao ovi iz susjednih država.
Kad može Mile Kusturicu, može i Željko Jovanovića.
Ono poredi nemanju i Cedu.Dok je nemanja pusio kurac slobi Ceda mu je usao u kucu izveo ga i poslao u Hag
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#36137 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

"Medijima koji razgrađuju državu najveći problem su Komšić i OSA"!



davno je avdo pisao o obavještajnom djelovanju protiv komšića i bosne i hercegovine.
„Tema sastanka bili su predstojeći izbori u BiH, te ponovni izbor Dragana Čovića za člana Predsjednišva BiH. Pored zadržavanja Dragana Čovića, cilj je bio i zadržavanje ruskog političkog, poslovno-gospodarskog i strateško obavještajnog interesa na području BiH i Hrvatske“
http://zurnal.info/novost/21260/priprem ... istvu-bih-
Birače iz Hercegovine u Dalmaciji fiktivno prijavljivao vijećnik HDZ-a BiH Tomislavgrada Josip Bagarić. Za Posavinu zaduženi kadrovi HDZ-a Hrvatske. Prodato preko 2000 glasova fiktivnih birača. Kriminal pod pokroviteljstvom Milijana Vase Brkića i udruge Prsten
Pomenuta udruga Prsten okuplja Hrvate iz BiH. Njen ogranak u junu je utemeljen i u Vitezu. Na skupu u Vitezu je govorio potpredsjednik HDZ-a Hrvatske Milijan Vaso Brkić. Nešto ranije, upravo je Brkić izdao stranački naputak za registraciju birača za glasanje dopisnim putem. Nakon njegovog naputka, broj birača putem pošte koji glasaju iz Hrvatske porastao je za više od 150 posto. A kako je HDZ registrirao, pokazuju slučajevi iz Grubine, Laništa i slavonskih sela u kojima su fiktivno prijavljeni birači iz BiH. Većinu spornih općina i u BiH i u Hrvatskoj kontrolira HDZ.
http://www.zurnal.info/novost/21468/kad ... m-adresama

Image

sve je lijepo isplanirano, ali su se zeznuli u kalkulaciji oko broja komšićevih glasova. mislili su da će komšić imati manje od 150.000 glasova, a da će se čovke provući kroz iglene uši.
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#36138 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ZPP »

kmirsad wrote:http://ba.n1info.com/Vijesti/a324455/Ko ... oY9H_ooTrU

Komšić imenovao Čedomira Jovanovića za savjetnika

Image
Imao je Liberala i BiH. Mora da nisu pametni kao ovi iz susjednih država.
Da je ovo stari Čeda bila bi možda i dobra priča, ali svako u Beogradu zna da se on davno prodao Vučiću koji ga je izvukao iz govana i da je sad samo njegov pijun.

Pitanje je zna li to drug Željko?!
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#36139 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Naravno da zna, treba mu savjet iz prve ruke kako da se bezbolno proda Bakiru.
User avatar
drug_profi
Posts: 65412
Joined: 16/07/2012 16:00

#36140 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

bunk wrote:
drug_profi wrote:
bunk wrote: Sda sigurno zeli da Drzava udje u NATO i Eu ,tu nema ni najmanje dileme.
Vidim da vjerujes u to.

Ali sta je sa reformama? Jel zele reforme?
Htjeli ili ne ispunjavanje uslova koje EU postavlja povlaci reforme i to one dubinske.Tako da ko god ucestvuje u EU putu on je za reforme.
Naravno ovo pisem kao laik ,koji politiku pratim pokusavajuci shvatiti sta i kako,bez direktnog mijesanja u nju osim na dan izbora.
Znaci ti vjerujes da su oni za put u EU?
Mozda i jesu, ali ako moze bez reformi.
Ne znam kako ti je tesko razumjeti da prva reforma mora biti vladavina prava - pravosuđe.
Jel misliš da je njima u interesu sposobno i nezavisno tuzilastvo, sposobne, hrabre i nezavisne sudije?
Pa evo dvije godine kako su FDS poklonili ahbabima, kako su htjeli i Sarajevo osiguranje, kako je kriminalno sve sto se desavalo oko Bosnalijeka i kako sve to znaju i u EU i u US ambasadi. Sve sto zna SIPA i jos i vise. I mislis da ce sve te stvari moci da se gurnu pod tepih prilikom reformi? I mnogo toga drugog, npr. Čaušević i UIO...itd. itd.
A naravno da je jasno da to stranka odobrava i da je to zato sto vrh stranke ima proviziju u najmanju ruku, ako nije cak i nalogodavac.
Moj bunk, skini zelene naocale. Shvati da je SDA najveci katil svog naroda.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#36141 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

Policijski komesar Kantona Sarajevo Mevludin Halilović smijenjen je na današnjoj sjednici Vlade Kantona Sarajevo, potvrđeno je za Klix.ba.
Kako saznajemo, za smjenu Halilovića su glasali svi ministri u Vladi Kantona Sarajevo osim ministrice zdravstva Amele Sofić iz Demokratske fronte, koja je bila protiv te odluke.

istjerat govna iz BH bloka jebo va bOkir sve... selam
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#36142 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

pici wrote:
Policijski komesar Kantona Sarajevo Mevludin Halilović smijenjen je na današnjoj sjednici Vlade Kantona Sarajevo, potvrđeno je za Klix.ba.
Kako saznajemo, za smjenu Halilovića su glasali svi ministri u Vladi Kantona Sarajevo osim ministrice zdravstva Amele Sofić iz Demokratske fronte, koja je bila protiv te odluke.

istjerat govna iz BH bloka jebo va bOkir sve... selam
Znači pakuju kofere polako... Dobar vjetar plava ptico...
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#36143 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

hinje prave... skonto i dijamntni ljiljan da od sljedecih izbora nema nista pa da nafaČa para za vikendice...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/koja-je ... /190329003


DF-ovim objelodanjivanjem odluke o ulasku u pregovore o vlasti pogažen je dogovor sa SDP-om i Našom strankom donesen 5. februara u okviru Bh. bloka kada su Nermin Nikšić, Željko Komšić i Predrag Kojović poručili da neće koalirati sa Strankom demokratske akcije i nacionalnim strankama na federalnom i državnom nivou.

Promptno je uslijedila reakcija SDP-a i Naše stranka odakle je DF-u odmah poručeno da ove dvije stranke nisu dobile povjerenje birača kako bi vlast formirale s nacionalističkim stranakama i bile pijun u rasporedu vlasti gdje domove naroda već kontrolišu SNSD i HDZ.

No, DF je u utorak, nakon odluke da krene u pregovore o formiranju vlasti, ponudio ujedinjenje ljevice s posebnim akcentom na spajanje sa SDP-om.

Iz SDP-a im nisu ostali dužni te su poručili da je "ponuda DF-a o ujedinjenju stranaka lijeve orijentacije, u periodu dok ta stranka pregovara s nacionalističkim strankama, ocijenjena kao nekorektna i pokušaj ublažavanja negativnih posljedica pristupanja DF-a razgovorima o formiranju vlasti sa SDA, HDZ-om i SNSD-om".

Ne obazirući se na poruke koje su dobili iz SDP-a i Naše stranke, u DF-u su odmah "prionuli na posao" te su počeli pregovori sa SDA, daleko od medija, a što je jučer potvrdio i potpredsjednik SDA Asim Sarajlić otkrivši javnosti da su s DF-om u intezivnoj komunikaciji, a da su za to zaduženi generalni sekretar Halid Genjac i generalni sekretar Zlatko Miletić.

No, istovremeno, SDA na drugom kolosijeku pregovara sa SBB-om te je prekjučer zadužila još jednog potpredsjednika Šefika Džaferovića da "ispipa puls" lidera SBB-a Fahrudina Radončića kada je riječ o koaliranju sa SDA uz novopečenog potencijalnog partnera DF.

Ali kod lidera SBB-a, sudeći prema izjavi koju je dao za Klix.ba, pritisak je, na spomen DF-a, još uvijek visok.

i kaju nisu bOšnjaČka stramka... al u qurcu.... selam :bih:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#36144 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hAZNADAR »

Who the fuck is Zarije Seizović?

Popljuva Komsu javno ko malo ko.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#36145 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

hAZNADAR wrote:Who the fuck is Zarije Seizović?

Popljuva Komsu javno ko malo ko.
Vidis da je neki rodjak Stase Kosarca :lol: :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#36146 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

hAZNADAR wrote:Who the fuck is Zarije Seizović?

Popljuva Komsu javno ko malo ko.
profesor na fakultetu politickih nauka. do danas, za mene je bio covjek od ugleda, socijaldemokrata, uvazen i cijenjen, ali nakon ovakvog incidenta, to bas i ne mislim.

u proslosti je bio blizak nasoj stranci, ali se iskreno nadam da je u međuvremenu ta suradnja prekinuta.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36147 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

malakh wrote: profesor na fakultetu politickih nauka. do danas, za mene je bio covjek od ugleda, socijaldemokrata, uvazen i cijenjen, ali nakon ovakvog incidenta, to bas i ne mislim.
u proslosti je bio blizak nasoj stranci, ali se iskreno nadam da je u međuvremenu ta suradnja prekinuta.
A šta je bilo, kakav incident? Nisam upratio.
Seizović je inače vrlo odmjeren u javnim nastupima. Barem dosad bio.
Ima li kakav link, video?
Pozdrav
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#36148 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hAZNADAR »

kluz franjo wrote:
malakh wrote: profesor na fakultetu politickih nauka. do danas, za mene je bio covjek od ugleda, socijaldemokrata, uvazen i cijenjen, ali nakon ovakvog incidenta, to bas i ne mislim.
u proslosti je bio blizak nasoj stranci, ali se iskreno nadam da je u međuvremenu ta suradnja prekinuta.
A šta je bilo, kakav incident? Nisam upratio.
Seizović je inače vrlo odmjeren u javnim nastupima. Barem dosad bio.
Ima li kakav link, video?
Pozdrav
Ma znam ko je, zezam se u stilu Conora Mcgregora,.. gledao sam ranije par njegovih gostovanja,... i lik mi je ono fgr tip, ali sa dosta pametnih. Jednom ga je i poskok prenosio.

Ali ovo danas je ko kad nekog zagrebes po povrsini. Sarajevo je zbilja centar demokratije kada je ovakav civija na univerzitetu i autoritet u pravnom sistemu.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#36149 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hAZNADAR »

kluz franjo wrote:
malakh wrote: profesor na fakultetu politickih nauka. do danas, za mene je bio covjek od ugleda, socijaldemokrata, uvazen i cijenjen, ali nakon ovakvog incidenta, to bas i ne mislim.
u proslosti je bio blizak nasoj stranci, ali se iskreno nadam da je u međuvremenu ta suradnja prekinuta.
A šta je bilo, kakav incident? Nisam upratio.
Seizović je inače vrlo odmjeren u javnim nastupima. Barem dosad bio.
Ima li kakav link, video?
Pozdrav
Dva sa dvije price o skupu u Neumu o ustavnim izmjenama prilagodjenim EU.

http://www.udruga-prsten.hr/fullpage.as ... &PageID=36

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/109 ... msica.html
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36150 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Hvala kolega haznadar,

otvorio sam Vaš prvi link ove neke meni nepoznate udruge prsten i u čitavom tekstu je Plenković jednom spomenuo Komšića. Nema navoda ni o Zariju Seizoviću, a ni o navodnom incidentu.
Ako dobro tumačim kontekst ove "udruge" cijenim da bi jedva dočekali da tako nešto objave.
Možda i griješim. Ne znam ni ko su, ni šta su.

Drugi link, uz ponovnu zahvalnost na Vašem trudu, nisam otvarao.
Istinoljubivost tog izvora mi je poznata, a moja mentalna higijena mi ne dozvoljava da ozbiljno tretiram tabloidne vijesti.
Opet. Samo moje mišljenje, primjenjivo samo na mene.

Još jednom hvala i pozdrav.
Post Reply