Demokratska fronta Željko Komšić
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#36076 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
nije sretan ko puno ima, nego ko je zadovoljan s malo.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#36077 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ključna bitka je na federalnom nivou, ako tu ne mogu dobiti nijedno mjesto iz tzv hrvatske kvote, ne vidim šta traže u vlasti.Styling wrote:I Mile i Dragan su bili jasni, DF moze samo sa SDA dijeliti "bosnjacku" kvotu ministara. Niti mogu dobiti hrvatske a kamoli srpske pozicije u VM. Kako stvari stoje ne pise im se dobro i u raspodjeli u Federaciji.daddy-kool wrote:Šta će biti vidjećemo, ali mislim da je DF malo dosadilo prenemaganje u BH bloku i da je ovim htio da preuzme inicijativu na građansko-lijevoj strani glasačkog tijela. E sad ako pristanu da budu "bošnjačka građanska stranka" u raspodjeli vlasti, tj ako ne otkinu HDZ nijedno ministarsko mjesto, onda je u pitanju suštinska pogreška.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#36078 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa nisu ni prošli put dobili, nego su bacili šuplju kako je Zora Dujmović zajednički kandidat HDZ i DF.daddy-kool wrote:Ključna bitka je na federalnom nivou, ako tu ne mogu dobiti nijedno mjesto iz tzv hrvatske kvote, ne vidim šta traže u vlasti.Styling wrote:I Mile i Dragan su bili jasni, DF moze samo sa SDA dijeliti "bosnjacku" kvotu ministara. Niti mogu dobiti hrvatske a kamoli srpske pozicije u VM. Kako stvari stoje ne pise im se dobro i u raspodjeli u Federaciji.daddy-kool wrote:Šta će biti vidjećemo, ali mislim da je DF malo dosadilo prenemaganje u BH bloku i da je ovim htio da preuzme inicijativu na građansko-lijevoj strani glasačkog tijela. E sad ako pristanu da budu "bošnjačka građanska stranka" u raspodjeli vlasti, tj ako ne otkinu HDZ nijedno ministarsko mjesto, onda je u pitanju suštinska pogreška.
Ne vidim da im je neko plaho zamjerio, odnosno, većina se toga uopće ne sjeća.
Zanimljivo je što sada Komšić gura Bakirovu priču o četvrtoj građanskoj "nozi". Znači, gura se politika u kojoj bi "legitimne" narodne stranke morale biti u vlasti, a kao dalo bi se nešto i četvrtoj kategoriji. Zato je i bila ona Komšićeva priča od prije mjesec dana kako moramo biti svjesni da će nacionalne stranke uvijek dobivati većinsku podršku građana i da u takvoj postavci stvari građanske stranke trebaju tražiti svoje mjesto.
Od priče kako osigurati trećinu zastupnika u klubu Hrvata Doma naroda FBiH i tako pokušati izbaciti i HDZ i SDA iz vlasti, dolazimo do defetističke priče kako je nemoguće praviti vlast bez nacionalnih stranaka.
I onda bezobrazni šupak Komšić traži neko ujedinjenje kako bi ostatak građanskih stranaka uveo u svoju mentalnu kaljužu koju mu je napisao Bakir Izetbegović inspirisan "usisavanjem" opozicije od strane Dodika i Čovića.
Ako se pristane na glumljenje četvrte noge, odnosno patrljka, pristaje se na to da BiH nikad neće i ne može biti istinski demokratska građanska država.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#36079 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A ako ode gradjanska opcija u opoziciju i tamo polako izumre, jer se u medjuvremenu promijenio izborni zakon na nacin kako zagovara HDZ, a da se ne lazemo, to odgovara i SDA u krajnjoj liniji, sta onda?
Ne da nece biti cetvrta noga, nego nece postojati, jer nece imati smisla organizovati se kao gradjanska stranka ili ce SDP definitivno prihvatiti ulogu bosnjacke stranke i u toj bosnjackoj izbornoj jedinici se otimati sa SDA za komad vlasti.A NS svakako i ne zanima nista drugo osim KS i ucenja Bosnjaka multietnicnosti.
Moji vidoviti i sveznajuci analiticari...blago ovoj drzavi s takvim vizionarima, odlazak u 3 pm joj je zagarantovan ako se takvi domognu vlasti.
Ne da nece biti cetvrta noga, nego nece postojati, jer nece imati smisla organizovati se kao gradjanska stranka ili ce SDP definitivno prihvatiti ulogu bosnjacke stranke i u toj bosnjackoj izbornoj jedinici se otimati sa SDA za komad vlasti.A NS svakako i ne zanima nista drugo osim KS i ucenja Bosnjaka multietnicnosti.
Moji vidoviti i sveznajuci analiticari...blago ovoj drzavi s takvim vizionarima, odlazak u 3 pm joj je zagarantovan ako se takvi domognu vlasti.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#36080 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koje alate ima DF u vlasti, a nema DF u opoziciji da spriječi usvajanje Izbornog zakona?nemampojma0 wrote:A ako ode gradjanska opcija u opoziciju i tamo polako izumre, jer se u medjuvremenu promijenio izborni zakon na nacin kako zagovara HDZ, a da se ne lazemo, to odgovara i SDA u krajnjoj liniji, sta onda?
Ne da nece biti cetvrta noga, nego nece postojati, jer nece imati smisla organizovati se kao gradjanska stranka ili ce SDP definitivno prihvatiti ulogu bosnjacke stranke i u toj bosnjackoj izbornoj jedinici se otimati sa SDA za komad vlasti.A NS svakako i ne zanima nista drugo osim KS i ucenja Bosnjaka multietnicnosti.
Moji vidoviti i sveznajuci analiticari...blago ovoj drzavi s takvim vizionarima, odlazak u 3 pm joj je zagarantovan ako se takvi domognu vlasti.
Zakon mora proći u Parlamentu i Domu naroda. DF u vlasti i DF u opoziciji će za taj zakon dizati ili spuštati ruke u Parlamentu i Domu naroda.
Znači, ako SDA i još dva zastupnika (SBB, PDA, NBL...) podrže taj Zakon, DF može pjevati borbene, pa taman imali sve ministre u svim vladama iz DF.
Ista priča i za NATO.
Dakle, to je čista jebena demagogija, jer se ne može naći racionalno objašnjenje za to što je Komšić lijena šupačka hinja koja gura Bakirovu priču, koju mu je opet servirao Čović - legitimni predstavnici naroda, majorizacija, ugrozba, bošnjačka reporezentacija, nikad se vlast neće moći formirati bez nacionalnih stranake, jer one jebu, a ne vade...
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#36081 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da ti imalo razumijes politiku i kako stvari funkcionisu, koji faktori jos uticu na donosenje odluka ne bi postavljao takva pitanja.
Znam da je to sablon, sjedi i ne radi nista da imas po kome pljuvati, a ljudi ozbiljne programe imaju za provedbu svojih planova koji vode rasparcavanju BiH. Dakle, preporuka je sjedi i uzmi za sebe sta mozes i gledaj kako ljudi razvaljuju, jos im daj legitimitet svojom neaktivnoscu.
Ti si ozbiljno frustriran politikom, sto se vidi iz nacina na koji komentarises sluzeci se pijacarskim rijecnikom, a htio bi da budes shvacen..tesko moj druze.
Politika je malo siri pojam od stranackog sablona, da bi je razumio moras, kako ovo moderno kazu, razmisljati out of the box.
Znam da je lakse na tvoj nacin, pa ocekujem da ces nastaviti po istom.
Znam da je to sablon, sjedi i ne radi nista da imas po kome pljuvati, a ljudi ozbiljne programe imaju za provedbu svojih planova koji vode rasparcavanju BiH. Dakle, preporuka je sjedi i uzmi za sebe sta mozes i gledaj kako ljudi razvaljuju, jos im daj legitimitet svojom neaktivnoscu.
Ti si ozbiljno frustriran politikom, sto se vidi iz nacina na koji komentarises sluzeci se pijacarskim rijecnikom, a htio bi da budes shvacen..tesko moj druze.
Politika je malo siri pojam od stranackog sablona, da bi je razumio moras, kako ovo moderno kazu, razmisljati out of the box.
Znam da je lakse na tvoj nacin, pa ocekujem da ces nastaviti po istom.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#36082 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ukratko niko ništa ne razumije, niti može stati na put paklenim planovima osim željke, refke i šamarlića...
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#36083 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma naravno, ja sam plitak, glup i ne kontam, ali zato imamo Komšića i intelektualce iz sjene poput tebe, koji svojom visprenom out of box inteligencijom bdiju nad nama dok bezbrižno spavamo.nemampojma0 wrote:Da ti imalo razumijes politiku i kako stvari funkcionisu, koji faktori jos uticu na donosenje odluka ne bi postavljao takva pitanja.
Znam da je to sablon, sjedi i ne radi nista da imas po kome pljuvati, a ljudi ozbiljne programe imaju za provedbu svojih planova koji vode rasparcavanju BiH. Dakle, preporuka je sjedi i uzmi za sebe sta mozes i gledaj kako ljudi razvaljuju, jos im daj legitimitet svojom neaktivnoscu.
Ti si ozbiljno frustriran politikom, sto se vidi iz nacina na koji komentarises sluzeci se pijacarskim rijecnikom, a htio bi da budes shvacen..tesko moj druze.
Politika je malo siri pojam od stranackog sablona, da bi je razumio moras, kako ovo moderno kazu, razmisljati out of the box.
Znam da je lakse na tvoj nacin, pa ocekujem da ces nastaviti po istom.
Principjelna opozicija = neaktivnost. Sad da podastrem hiljadu argumenta, ti ćeš i dalje isto tvrditi.
Kažem da izmjene Izbornog zakona moraju proći u Parlamentu i Domu naroda - ne znam kako stvari funkcionišu. Dakle, nikakvog objašnjenja gdje se usvaja Izborni zakon, nego samo odgovor - nemaš ti pojma.
Kažeš, ljudi imaju ozbiljne planove za razvaljivanje države, ok. Onda se takvim ozbiljnim planovima trebamo suprotstaviti Komšićevom strategijom - objavi stranački program za naredne 4 godine 17. dan kampanje.
Hladno objavi da je taj program isti kao i program iz 2014., a iz kojeg ništa nisi ispunio.
Onda 5 mjeseci nakon izbora odaberi komisiju u stranci koja će napisati Program pregovora sa drugim strankama. Komisiji daj rok od 14 dana da to napravi. Nakon 14 dana komisija donosi 20 rečenica koje je prepisala iz nekog tariguza koji su kao potpisali SDA, SNSD i HDZ.
Usput reci da ideš u pregovore sa "legitimnim" predstavanicima naroda oko ulaska u vlast, a 10 minuta poslije ultimativno zahtijevaj ujedinjenje ljevice i stvaranje četvrtog patrljka...
Mislim da su se rušitelji države usrali od straha.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#36084 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Principijelna opozicija .
To je u krizaljkama sinonim za hladovinu
To je u krizaljkama sinonim za hladovinu
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#36085 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ko pjeva, zlo ne misli.
Idemo!
"Lijevo-desno nigdje moga stana..."
Idemo!
"Lijevo-desno nigdje moga stana..."
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#36086 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Znam da mnogi s nostalgijom gledaju na Beograd kao mjesto gdje su se donosile odluke o buducnosti BiH, pa i sad bi da pratimo odluku Beograda o pitanju NATO-a, al et ima nas koji i drugacije mislimo.
Helem nejse, ovo je demokratsko drustvo i svako ima pravo na svoje odluke i izbore, samo se mora preuzeti i odgovornost za iste. A vrijeme ce najbolje pokazati sta je bilo ispravno.
Helem nejse, ovo je demokratsko drustvo i svako ima pravo na svoje odluke i izbore, samo se mora preuzeti i odgovornost za iste. A vrijeme ce najbolje pokazati sta je bilo ispravno.
-
kurtasevic
- Posts: 88
- Joined: 19/03/2019 09:42
#36087 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Po ko je kriv poziciji, što nikad ne želi prihvatiti kritike opozicije kao u svim normalnim demokracijama, samo u nas je paradigma opozicija=nerad. Ono glupost na kvadrat. Lijepo su vas vlastodršci istrenirali, nema govora.bunk wrote:Principijelna opozicija .
To je u krizaljkama sinonim za hladovinu
Last edited by kurtasevic on 27/03/2019 11:05, edited 1 time in total.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#36088 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Previše šuplje ni oko čega,
Bakirova Gnjidica izašla iz ormara, odlično,
pozdravimo to i okrenimo se zdravim snagama koje dolaze i polako preuzimaju igru
Bakirova Gnjidica izašla iz ormara, odlično,
pozdravimo to i okrenimo se zdravim snagama koje dolaze i polako preuzimaju igru
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#36090 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nista se nema od toga sto ti konstatujes stanje. Pijesak curi kako nama tako i ljevici.Banksy wrote:Previše šuplje ni oko čega,
Bakirova Gnjidica izašla iz ormara, odlično,
pozdravimo to i okrenimo se zdravim snagama koje dolaze i polako preuzimaju igru
25 god. ide nam ista prica(slijedeci put su gotovi) a lopovi smisljaju narednu prevaru i tako u krug.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#36091 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nepotreban i neprimjeren defetizamMaraschino wrote:Nista se nema od toga sto ti konstatujes stanje. Pijesak curi kako nama tako i ljevici.Banksy wrote:Previše šuplje ni oko čega,
Bakirova Gnjidica izašla iz ormara, odlično,
pozdravimo to i okrenimo se zdravim snagama koje dolaze i polako preuzimaju igru
25 god. ide nam ista prica(slijedeci put su gotovi) a lopovi smisljaju narednu prevaru i tako u krug.
Ja sam, vrlo precizno, stanje u vezi ovog kloca utvrdila još 2015. a pijesak curi i curiće, s njim ili bez njega,
Prvi put u tih 25 godina, sasvim neočekivano, imamo ogromnu promjenu i najavu nove političke i društvene paradigme (grozna riječ), prvi put. To što smo je dugo čekali, nimalo ne umanjuje značaj trenutka i novih okolnosti i prilika koje nam se otvaraju.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#36092 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovaj ako udje u formiranje vlasti sa SDA nece dobiti ni jedno drugo mjesto osim bosnjackih cime se i definitivno svrstava u Bosnjake.
Mene zanima sta ce uraditi Bh blok da to promijeni. Kako oni misle dobiti hrvatska ili srpska mjesta?
Ja bih ovo sve blokirao dok HNS ne shvati da ima Hrvata i izvan tog bloka odnosno da Srbi shvate da postoje Srbi i izvan brloga.
Mene zanima sta ce uraditi Bh blok da to promijeni. Kako oni misle dobiti hrvatska ili srpska mjesta?
Ja bih ovo sve blokirao dok HNS ne shvati da ima Hrvata i izvan tog bloka odnosno da Srbi shvate da postoje Srbi i izvan brloga.
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#36093 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako pod zdravim snagama podrazumjevaš NS i Hadžikadića ok, al NiP, NB i ostali derivati su sve sem toga.Banksy wrote:Previše šuplje ni oko čega,
Bakirova Gnjidica izašla iz ormara, odlično,
pozdravimo to i okrenimo se zdravim snagama koje dolaze i polako preuzimaju igru
-
palermo
- Posts: 25329
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#36094 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa mnog zavisi od toga šta je stvarnio cilj SDA- Na ovom forumu se nitko time ne bavi (osim onih uobičajenih mantri, uhljebiti se i itd....što je meni prilično sumnjiva teza, jer su svakako uhljebljeni) ali mislim da je i SDA-u lakše i vrže formirati vlast sa SBB-om i PDA nego uključivanjem DF-a. Tako da ja ne bih isključivao mogućžnost da se ovim nastoji dodtanoi usporiti porces formiranja vlasti i usput prebaciti odgovornost na HDZ (jer će oni biti u poziciji da ne prihvataju ponuđena rješenja). Nekako mi to za SDA izgleda najprobitačnija kombinacija. A DF je tu jednostavno samo alat.daddy-kool wrote:Šta će biti vidjećemo, ali mislim da je DF malo dosadilo prenemaganje u BH bloku i da je ovim htio da preuzme inicijativu na građansko-lijevoj strani glasačkog tijela. E sad ako pristanu da budu "bošnjačka građanska stranka" u raspodjeli vlasti, tj ako ne otkinu HDZ nijedno ministarsko mjesto, onda je u pitanju suštinska pogreška.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#36095 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Naravno da dosta zavisio i od planova SDA, a još više i od šire političke slike. Dodik pravi sveobuhvatnu koaliciju iz RS na državnom nivou, nudi svima ministarska mjesta na uštrb svoje partije, HDZ je već preko HNS sve poklopio. Bakir, takođe, od izbora drži otvoren poziv svim strankama, prije svega BH bloku, za ulazak u vlast. Zašto ovoliko mobiliziranje na svim stranama? Očekuje nas rješavanje izbornog zakona, vjerovatno veliki pritisak stranaca, i još nešto - jer zašto u suprotnom praviti bespotrebno široke koalicije, zašto dijeliti teško stečenu vlast?palermo wrote:Pa mnog zavisi od toga šta je stvarnio cilj SDA- Na ovom forumu se nitko time ne bavi (osim onih uobičajenih mantri, uhljebiti se i itd....što je meni prilično sumnjiva teza, jer su svakako uhljebljeni) ali mislim da je i SDA-u lakše i vrže formirati vlast sa SBB-om i PDA nego uključivanjem DF-a. Tako da ja ne bih isključivao mogućžnost da se ovim nastoji dodtanoi usporiti porces formiranja vlasti i usput prebaciti odgovornost na HDZ (jer će oni biti u poziciji da ne prihvataju ponuđena rješenja). Nekako mi to za SDA izgleda najprobitačnija kombinacija. A DF je tu jednostavno samo alat.daddy-kool wrote:Šta će biti vidjećemo, ali mislim da je DF malo dosadilo prenemaganje u BH bloku i da je ovim htio da preuzme inicijativu na građansko-lijevoj strani glasačkog tijela. E sad ako pristanu da budu "bošnjačka građanska stranka" u raspodjeli vlasti, tj ako ne otkinu HDZ nijedno ministarsko mjesto, onda je u pitanju suštinska pogreška.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#36096 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kod balkanskih naroda je uvijek neko postrojavanje i prestrojavanje pred naredne bitke, koje "još nisu oružane, mada i takve nisu isključene". Ne treba ni Vučiću Dačić, pa ga drži cijelo vrijeme uz sebe. A u stvari se uvijek radi o usisavanju i eutanaziji opozicije. Kako ćeš najlakše uštrojiti nekoga, postavi ga u vlast da drži dva ministarstva i glumi fikus.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#36097 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jbg, mi i u jogurt pušemo.ultima_palabra wrote:Kod balkanskih naroda je uvijek neko postrojavanje i prestrojavanje pred naredne bitke, koje "još nisu oružane, mada i takve nisu isključene". Ne treba ni Vučiću Dačić, pa ga drži cijelo vrijeme uz sebe. A u stvari se uvijek radi o usisavanju i eutanaziji opozicije. Kako ćeš najlakše uštrojiti nekoga, postavi ga u vlast da drži dva ministarstva i glumi fikus.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#36098 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Hadžikadić je novi SDA Komšić, tako da je on sve osim zdrave snage.Roccohljup wrote:Ako pod zdravim snagama podrazumjevaš NS i Hadžikadića ok, al NiP, NB i ostali derivati su sve sem toga.Banksy wrote:Previše šuplje ni oko čega,
Bakirova Gnjidica izašla iz ormara, odlično,
pozdravimo to i okrenimo se zdravim snagama koje dolaze i polako preuzimaju igru
-
palermo
- Posts: 25329
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#36099 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma u principu se slažem, samo što ne vidim kakva im to opasnost prijeti od DF-a da bi ga kao morali ustrojavatiultima_palabra wrote:Kod balkanskih naroda je uvijek neko postrojavanje i prestrojavanje pred naredne bitke, koje "još nisu oružane, mada i takve nisu isključene". Ne treba ni Vučiću Dačić, pa ga drži cijelo vrijeme uz sebe. A u stvari se uvijek radi o usisavanju i eutanaziji opozicije. Kako ćeš najlakše uštrojiti nekoga, postavi ga u vlast da drži dva ministarstva i glumi fikus.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#36100 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
to ti je moj Mostarac ona igrica... kako se pojebat , a ostati nevin... bila kod nas u mahali jedna takva... 

