Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36051 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
Banksy wrote:Sad, kad ih SDA otkači. :lol:

Bakir svakako priželjkuje Fahru i Kukića... :mrgreen:
Nema uc kako si ti mislio :lol:
Svako bi onda mogao tako, pa jel :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#36052 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Banksy wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Banksy wrote:Sad, kad ih SDA otkači. :lol:

Bakir svakako priželjkuje Fahru i Kukića... :mrgreen:
Nema uc kako si ti mislio :lol:
Svako bi onda mogao tako, pa jel :lol:
:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36053 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Leverage wrote:
Računam da će osnovati novonajavljeni Socijaldemokratski pokret, skraćeno P-SDP.
Da, to je skoro sigurno.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#36054 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

principa na kilu za ponijeti. sad iz rerne, puše se.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36055 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Da rezimiramo polugodišnju forumsku pisaniju.

Mislim da odluka DF-a nije nikakvo iznenađenje i da je mogla i trebala biti donešena odmah poslije izbora.
Mislim da će buduća državna i federalna vlast u potpunosti odražavati biračku volju izašlih glasača (kako je CIK ustanovio).
Mislim da se u DF-ovu ljevicu trebaju ujediniti sve one ideje i snage koje sa DF-om dijele istu viziju i percepciju društva.
Mislim da treba pozdraviti odluku SDP-a i NS-a u vezi formalizacije odnosa u BH bloku.
Mislim da treba pozdraviti jasnu polarizaciju političkih ideja.
Mislim da treba iskreno poželiti uspjeh DF-u izvan BH bloka (i ljudima koje želi okupiti) u realizaciji formalno definisanih ciljeva (bez obzira koliko vjerovali u mogućnost uspjeha).
Mislim da treba iskreno poželiti uspjeh BH bloku u kreiranju konstruktivne političke alternative (bez obzira koliko vjerovali u ispravnost motiva BH bloka).

Stvari su nekima možda i ranije, ali su sada KONAČNO MNOGIMA puno jasnije.
I to treba pozdraviti.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#36056 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

Kikibombona wrote:
malakh wrote: mislim da svi koji tako misle, griješe. zašto? zato što ćemo naredne četiri godine gledati konstantni okršaj na relaciji hdz-df u vezi izmjene izbornog zakona. prvi bi kao da mijenjaju izborni zakon, a drugi im kao ne daju. narod se loži na tu priču i ponovo će glasovati za njega. mislim stvorit će se takva klima da nitko neće željeti uči u vlast, jer bi to de facto značilo da pristaje na promjenu izbornog zakona i na tu kartu i igra df.
I Hare 100% je igrao istu utakmicu. Zestoki nacionalizam bez pokrica. Potpuno isto kao ZK.

Narod u jednom trenutku skonta ublehu.
Pitanje je sta ce nas ovo Zeljkovo ublehanje (zestoko protiv svih bez nekog smisljenog plana) kostati. Haretovo nas je kostalo aprilskog paketa.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#36057 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zbiljovski »

Pa gdje je Komšić danas na pressici ? Zašto on ne saopšti da ide sa SDA ? Vazda nekog drugog potura, koji ublehaš :lol: :lol: :lol: Samo sad je gotovo. . .
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36058 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

DrugaGimnazija wrote: Pitanje je sta ce nas ovo Zeljkovo ublehanje (zestoko protiv svih bez nekog smisljenog plana) kostati. Haretovo nas je kostalo aprilskog paketa.
Neće ništa.
Hare je dokazano imao i političko znanje i politički kapacitet. Hare je bio u stanju i napraviti i zajebati krupne i dalekosežne stvari.
Željko dokazano nema ništa od toga. Niti ga se šta pita, niti šta može napraviti/zajebati.
Dobiće priliku izglasati SDA/HDZ/SNSD Vijeće ministara i onda će "principijelno preuzeti šut-kartu".
Maksimalan domet njegovog koštanja je neko čudno imenovanje ambasadora.

Željko je u svoj svojoj neštetnosti i beskorisnosti najbolja slika našeg dosadašnjeg političkog sistema.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#36059 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cadburry »

Pitanje je samo kakvo nam sranje SDA sprema, pa nije sprema sama u ime Bosnjaka vladati, vec zeli sto vise stranaka po svaku cijenu uvuci u vlast. Za kakvo sranje ce SDA iskoristiti ovog idiota?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36060 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

E to je druga stvar...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#36061 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kikibombona »

kluz franjo wrote:
DrugaGimnazija wrote: Pitanje je sta ce nas ovo Zeljkovo ublehanje (zestoko protiv svih bez nekog smisljenog plana) kostati. Haretovo nas je kostalo aprilskog paketa.
Neće ništa.
Hare je dokazano imao i političko znanje i politički kapacitet. Hare je bio u stanju i napraviti i zajebati krupne i dalekosežne stvari.
Željko dokazano nema ništa od toga. Niti ga se šta pita, niti šta može napraviti/zajebati.
Dobiće priliku izglasati SDA/HDZ/SNSD Vijeće ministara i onda će "principijelno preuzeti šut-kartu".
Maksimalan domet njegovog koštanja je neko čudno imenovanje ambasadora.

Željko je u svoj svojoj neštetnosti i beskorisnosti najbolja slika našeg dosadašnjeg političkog sistema.
Odlicno receno. :thumbup:

Zeljko je pravi lokalni igrac bez kapaciteta za vece stvari. Njegovi jedini aduti su sto je 'raja' i sto postoji HDZ.

Definitivno nema kapacitet Harisa i Zlatka o kojima uzgred ne mislim nista dobro.

Limitiranost Zeljka ima pozitivnu stranu - nece nista zajebati.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#36062 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

Leverage wrote:
Kikibombona wrote: Izgleda da cemo nakon 'Grande koalicije' dobiti 'Principijelnu koaliciju'. :D

Samo molim boga da se SDA-DF koaliciji pridruze olinjali SDP-eovci poput Lagumdzije, Lazovica, Komsica, Bijedica itd.

Taman zasluzuju jedni druge a narod neka pusi naredne cetiri godine. :)
Bijedić je najtvrđi orah. Ako si primijetio on uvijek naglašava kako poštuje odluke GO i kako ništa neće raditi mimo toga. Zna on vrlo dobro da bez SDP-a ne vrijedi ništa, da mu je politička karijera zapečaćena ukoliko ode iz SDP-a. Nažalost, biće vrlo teško neutralisati ga u potpunosti. Pritajit će se sad i čekati bolji momenat da opet napadne.

Lagumdžija, Komšić, Lazović i slični više ne vrijede ni koliko izlizana para iz vremena Kraljevine SHS. Računam da će osnovati novonajavljeni Socijaldemokratski pokret, skraćeno P-SDP. Predviđam im sudbinu kombi stranke Suljagića i Bajrovića.
:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#36063 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

kluz franjo wrote:Da rezimiramo polugodišnju forumsku pisaniju.

Mislim da odluka DF-a nije nikakvo iznenađenje i da je mogla i trebala biti donešena odmah poslije izbora.
Mislim da će buduća državna i federalna vlast u potpunosti odražavati biračku volju izašlih glasača (kako je CIK ustanovio).
Mislim da se u DF-ovu ljevicu trebaju ujediniti sve one ideje i snage koje sa DF-om dijele istu viziju i percepciju društva.
Mislim da treba pozdraviti odluku SDP-a i NS-a u vezi formalizacije odnosa u BH bloku.
Mislim da treba pozdraviti jasnu polarizaciju političkih ideja.
Mislim da treba iskreno poželiti uspjeh DF-u izvan BH bloka (i ljudima koje želi okupiti) u realizaciji formalno definisanih ciljeva (bez obzira koliko vjerovali u mogućnost uspjeha).
Mislim da treba iskreno poželiti uspjeh BH bloku u kreiranju konstruktivne političke alternative (bez obzira koliko vjerovali u ispravnost motiva BH bloka).

Stvari su nekima možda i ranije, ali su sada KONAČNO MNOGIMA puno jasnije.
I to treba pozdraviti.
Meni lično ovdje fali "Mislim da u TK treba..."
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#36064 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

DrugaGimnazija wrote: Pitanje je sta ce nas ovo Zeljkovo ublehanje (zestoko protiv svih bez nekog smisljenog plana) kostati. Haretovo nas je kostalo aprilskog paketa.
kostat ce nas jos narednih osam godina da slusamo price o izmjeni izbornog zakona.

i plan jeste da se obrana domovine predstavi kroz svadju sa hdzom...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#36065 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

kluz franjo wrote:Da rezimiramo polugodišnju forumsku pisaniju.

Mislim da odluka DF-a nije nikakvo iznenađenje i da je mogla i trebala biti donešena odmah poslije izbora.
Mislim da će buduća državna i federalna vlast u potpunosti odražavati biračku volju izašlih glasača (kako je CIK ustanovio).
Mislim da se u DF-ovu ljevicu trebaju ujediniti sve one ideje i snage koje sa DF-om dijele istu viziju i percepciju društva.
Mislim da treba pozdraviti odluku SDP-a i NS-a u vezi formalizacije odnosa u BH bloku.
Mislim da treba pozdraviti jasnu polarizaciju političkih ideja.
Mislim da treba iskreno poželiti uspjeh DF-u izvan BH bloka (i ljudima koje želi okupiti) u realizaciji formalno definisanih ciljeva (bez obzira koliko vjerovali u mogućnost uspjeha).
Mislim da treba iskreno poželiti uspjeh BH bloku u kreiranju konstruktivne političke alternative (bez obzira koliko vjerovali u ispravnost motiva BH bloka).

Stvari su nekima možda i ranije, ali su sada KONAČNO MNOGIMA puno jasnije.
I to treba pozdraviti.

:thumbup:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#36066 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Meni licno ce sve biti puno jasnije kad se objelodani pravi razlog taktike" necemo sa nacionalnim strankama koje se zovu sda" a koju gura sdp.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36067 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Meni se čini da su izborni rezultati kakvi jesu i dosadašnja iskustva koaliranja sa SDA/HDZ/SNSD sasvim dovoljni i racionalni razlozi za neulazak u vlast u ovakvoj konstalaciji.

A ako neko traži i neke dodatne, skrivene motive, možda neke zavjere, masone i pete kolone, samo naprijed.
Svako je vlasnik svog života i vremena.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#36068 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tovarish »

Male su šanse za ovo, al šta ako je ovo unaprijed pripremljena šarada bh bloka i namjerno zavlačenje SDA.

Ovi DF-ovi principi u osnovi nisu prihvatljivi SDA-u i HDZ-u i oni ih odbiju,pa zato ovi iz DF-a kažu vidite kakvi su ovi iz SDA. Mi s njima htjeli državu spašavati,al nam ne daju.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#36069 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Ugasi Zeljko stranku i od sebe napravi cirkusanta za SDA, ko god je isao u zagrljaj sa SDA znamo kako je zavrsio. Zeljko je to osjetio al je zaboravio hahaha idiot

Tako je i najbolje dosta ga je bilo i njegove demagogije
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#36070 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Šta će biti vidjećemo, ali mislim da je DF malo dosadilo prenemaganje u BH bloku i da je ovim htio da preuzme inicijativu na građansko-lijevoj strani glasačkog tijela. E sad ako pristanu da budu "bošnjačka građanska stranka" u raspodjeli vlasti, tj ako ne otkinu HDZ nijedno ministarsko mjesto, onda je u pitanju suštinska pogreška.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#36071 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

zbiljovski wrote:Pa gdje je Komšić danas na pressici ? Zašto on ne saopšti da ide sa SDA ? Vazda nekog drugog potura, koji ublehaš :lol: :lol: :lol: Samo sad je gotovo. . .
nije mogao od smijeha.....i viskija :D :D
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#36072 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

tovarish wrote:Male su šanse za ovo, al šta ako je ovo unaprijed pripremljena šarada bh bloka i namjerno zavlačenje SDA.

Ovi DF-ovi principi u osnovi nisu prihvatljivi SDA-u i HDZ-u i oni ih odbiju,pa zato ovi iz DF-a kažu vidite kakvi su ovi iz SDA. Mi s njima htjeli državu spašavati,al nam ne daju.
Ako se pažljivo pročita svih 8 uslova/principa DF-a, tamo nema ništa što je u suprotnosti sa 10 principa SDA/HDZ/SNSD.
Ali evo da ne bude da ja to tvrdim.
Naravno zaključci koje je donijelo Predsjedništvo DF-a su u dobroj mjeri identični sa našim programom i viđenjem rješavanja problema i donošenjem zakona u ovom mandatnom periodu koji smo mi kao SDA dali političkim strankama sa kojima smo razgovarali u dosadašnjem periodu, kazao je Osmanović.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#36075 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

daddy-kool wrote:Šta će biti vidjećemo, ali mislim da je DF malo dosadilo prenemaganje u BH bloku i da je ovim htio da preuzme inicijativu na građansko-lijevoj strani glasačkog tijela. E sad ako pristanu da budu "bošnjačka građanska stranka" u raspodjeli vlasti, tj ako ne otkinu HDZ nijedno ministarsko mjesto, onda je u pitanju suštinska pogreška.
I Mile i Dragan su bili jasni, DF moze samo sa SDA dijeliti "bosnjacku" kvotu ministara. Niti mogu dobiti hrvatske a kamoli srpske pozicije u VM. Kako stvari stoje ne pise im se dobro i u raspodjeli u Federaciji.
Post Reply