Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3601 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

a?

kakav obavjestajni ured?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65961
Joined: 03/08/2010 19:04

#3602 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

N.N. wrote:Cinjenica je da je Munib regularan lik, ali jbga sada.
I ja sam misljenja da za ovo nekoliko mjeseci koliko je na funkciji, nije zasluzio da bude "otjeran".
Ali, da je covjek na mjestu, pokazuje i to da je hladno i bez velike halabuke odmah podnio ostavku.

Isto je i cinjenica da je u Ze sve otislo u nekom krivom smjeru.
Cim na sastanke ide klinjo iz srednje skole, kao i propali narkoman iz ex pokreta Dosta, vidi se koliko je sati.


ko je taj?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65961
Joined: 03/08/2010 19:04

#3603 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

whiter shade of pale wrote:a?

kakav obavjestajni ured?


policiju,neko je malo pogriješio
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3604 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

i dalje ne shvatam. neko raspisuje potjernicu za nekim? ko, zasto, sa kojim ovlastenjem?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65961
Joined: 03/08/2010 19:04

#3605 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

whiter shade of pale wrote:i dalje ne shvatam. neko raspisuje potjernicu za nekim? ko, zasto, sa kojim ovlastenjem?

zato što je nogom udario policajca koji je stojao ispred njega,a ne znam je li baš klasična potjernica,neko objavio na facebooku
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 12/02/2014 17:36, edited 1 time in total.
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3606 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

vidim, i kakve to ima veze?
i ko raspisuje potjernicu koju si objavio?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65961
Joined: 03/08/2010 19:04

#3607 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

whiter shade of pale wrote:vidim, i kakve to ima veze?
i ko raspisuje potjernicu koju si objavio?


čovjek objavio sliku na fb
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3609 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote:Cinjenica je da je Munib regularan lik, ali jbga sada.
I ja sam misljenja da za ovo nekoliko mjeseci koliko je na funkciji, nije zasluzio da bude "otjeran".
Ali, da je covjek na mjestu, pokazuje i to da je hladno i bez velike halabuke odmah podnio ostavku.

Isto je i cinjenica da je u Ze sve otislo u nekom krivom smjeru.
Cim na sastanke ide klinjo iz srednje skole, kao i propali narkoman iz ex pokreta Dosta, vidi se koliko je sati.
Veliki potpis za ovo zadnje..kada sam vidio ko nas predstavlja pokajao sam se što sam bio dio protesta u petak.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3610 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Da li je uhvaćen onaj sto je silovao djevojčicu jucer oko 17.30 h ? Strasno.... :(
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3611 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Mislim da jeste, dok pise da je 18-godisnjak i da je odranije poznat policiji :)
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#3612 Re: Zeničani

Post by Partijaner »

N.N. wrote:Mislim da jeste, dok pise da je 18-godisnjak i da je odranije poznat policiji :)
Pise da su ga pustili i da su uhvatili nekog drugo, 36 mu godina. :?
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3613 Re: Zeničani

Post by N.N. »

:thumbup:

Vidim evo na Dzonlicu.

Ma kako god, bubrege mu odvaliti, mamu mu bolesnu.

A taj 36 g, da nije Eka ? On zivi u Londzi, a svojevremeno je musku djecu vozao po groblju, znam da sam citao.
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#3614 Re: Zeničani

Post by klaki »

Ako vec nadlezni ne zele, zasto mu neke lokalne momcine ne odvale bubrege
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3615 Re: Zeničani

Post by Tesla10 »

Pa ovaj što je sada uhapšen je rođen 1996 godine :shock: . Pa gdje mi to živimo ? Majko moja stara...
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3616 Re: Zeničani

Post by Tesla10 »

I popravite naslov gospodo novinari na članku u vezi silovanja one male djevojčice, jer čovjek je tek osumnjičen da je to kriminalno djelo počinio, a to znači da mu još ništa nije dokazano.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2545
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3617 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

ljudi moji sta je ovo :(

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3618 Re: Zeničani

Post by Tesla10 »

cenecimoveocino wrote:ljudi moji sta je ovo :(

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Ne znam ni ja sam, djeca djecu siluju (ako je istina da je ovaj maloljetnik tražena osoba).
bosnianwoman
Posts: 154
Joined: 25/07/2008 14:02

#3619 Re: Zeničani

Post by bosnianwoman »

Tesla10 wrote:I popravite naslov gospodo novinari na članku u vezi silovanja one male djevojčice, jer čovjek je tek osumnjičen da je to kriminalno djelo počinio, a to znači da mu još ništa nije dokazano.
Tacno ali isto tako znaj da policija ne bi tek tako davala informacije da ne postoji OSNOVANA SUMNJA da je doticni pocinio to djelo... pogotovo sto je balavac vec optuzivan ali i ne osudjivan za bludne radnje.... Eh sad, javna je tajna da sexualni delikti nisu "jako interesantni" pa veliki broj ovakvih slucajeva prodje neprimjeceno, sto zbog toga sto organi gonjenja ne rade svoj posao kako treba (cak je bilo slucajeva kada su policajci zezali zrtvu i provocirali!) sto zbog neprijavljivanja radi stida koji zrtva osjeca (stid, strah od osudjivanja okoline..) Posto vec protestujemo, predlazem da se insistira na tome da se ovaj slucaj privede kraju ONAKO KAKO TO TREBA KAKO NE BI OPET NEKOM TAMO KRETENU PALO NA PAMET DA UNISTI JOS NECIJI ZIVOT!!!


Ovoj djevojcici neka je dragi Bog na pomoci. Kao prvo, silovana je- najtezi zlocin koji se jednoj zeni moze desiti, a pri tom to nije ZENA, nego DJEVOJCICA :( . Pored fizickog bola, ostaje onaj psihicki koji tesko prolazi.. vrlo cesto ne prolazi, nego se zrtva trudi da ga zaboravi ali morate priznati, u sredini koja PAMTI to je jako tesko zaboraviti- hocu reci, tu ce uvijek biti njeni sugradjani koji ce je podsjecati svojim ponasanjima da je "ona ta djevojcica!"...pocnimo samo od skolskih kolega pa nadalje.. :( Ukratko, kreten joj je nanio neopisivu bol i traumu! Jadno dijete. Zamislite samo kako se ona osjecala i kako se sada osjeca :(


Tuzna sam :( :(
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3620 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Vidim po slikama da se Tomislav Brtain druži sa onom djecom koja se vrte oko onih grobara za lovu po dženazama. Ko će ga znati čega tu sve ima.

Vala i tu svakakvih džamijskih idiota ima. Od Seme Kawasakija pa nadalje...

I pitanje je je li mu 17 ili 18. Ako je 17, iako je stariji maloljetnik, mogu mu puhati u frulu. Mi nemamo maloljetnički zatvor u FBiH (a ni u cijeloj BiH) tako da ništa od toga.
bosnianwoman
Posts: 154
Joined: 25/07/2008 14:02

#3622 Re: Zeničani

Post by bosnianwoman »

Eborg wrote:Vidim po slikama da se Tomislav Brtain druži sa onom djecom koja se vrte oko onih grobara za lovu po dženazama. Ko će ga znati čega tu sve ima.

Vala i tu svakakvih džamijskih idiota ima. Od Seme Kawasakija pa nadalje...

I pitanje je je li mu 17 ili 18. Ako je 17, iako je stariji maloljetnik, mogu mu puhati u frulu. Mi nemamo maloljetnički zatvor u FBiH (a ni u cijeloj BiH) tako da ništa od toga.
Stariji maloljetnik... odgovara kao da je punoljetan za ovakvo kd.
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#3623 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ma treba ga pustit roditeljima i blizoj porodici djevojcice jedno 20 minuta .. Nakon toga nek ga puste na slobodu slobodno .. Jezim se citav dan pogotovo kad u lift udjem :(
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3624 Re: Zeničani

Post by Eborg »

bosnianwoman wrote:Stariji maloljetnik... odgovara kao da je punoljetan za ovakvo kd.
KZFBiH, član 80, stav 3:
Maloljetniku koji je u vrijeme učinjenja krivičnog djela navršio šesnaest, a nije navršio osamnaest godina života
(stariji maloljetnik), mogu se izreći odgojne mjere pod uvjetima propisanim ovim zakonom, a izuzetno mu se može
izreći kazna maloljetničkog zatvora.
KZFBiH, član 95:
Kazniti se može samo stariji maloljetnik koji je učinio krivično djelo s propisanom kaznom zatvora težom od pet
godina, a zbog teških posljedica djela i stepena krivice ne bi bilo opravdano izreći odgojnu mjeru.
Dakle maloljetnički zatvor. Koji ne postoji.
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3625 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Postoji odjeljenje za maloljetnike u KPD Zenica. 2013. otvoreno :)
Gore ce on do punoljetstva, pa onda sa starijim.
Post Reply