La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
tzipiripi
Posts: 2472
Joined: 25/03/2011 09:01

#3601 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by tzipiripi »

Zaboravih dokaz :mrgreen: Morata iz ofsajda ometa odbrambenog igrača Celte da dođe do lopte.

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3602 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Morata nije postigao gol iz ofsajda. Odnosno, kod prvog gola Reala nije bilo ofsajda.
Morata je postigao gol nakon sto je sut Asensia odbranio golman Celte, a onda je on dosao do lopte i postigao gol.
Kod akcije gdje je lopta dosla do Asensia, sudija jedino sto je mogao Morati u onoj situaciji svirati jeste faul, ofsajd nikako.
Ocigledno da nije smatrao da je bilo elemenata za faul, pa ga nije svirao.
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#3603 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

Sto ovo dio gledalaca napusta tribinu u Bilbau a tek 15 minut? Neko vid protesta?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3604 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Bobi »

Point. wrote:Sto ovo dio gledalaca napusta tribinu u Bilbau a tek 15 minut? Neko vid protesta?
Pada kisa..odose gore pod krov :D
Inače..Raketa zakucavanje 0:1... :D
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#3605 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

Bobi wrote:
Point. wrote:Sto ovo dio gledalaca napusta tribinu u Bilbau a tek 15 minut? Neko vid protesta?
Pada kisa..odose gore pod krov :D
Inače..Raketa zakucavanje 0:1... :D
A pickica, ja mislio baskijci kršni ljudovi. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3606 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Samo onaj Las Palmas fino igra. Ofanzivni, kontra ubitacna, onaj El Zhar trci, dribla, uposljava, zabija....ma citava ekipa je nekako simpaticna, igraju kao jedan.
Prvo su Valenciju preslusali, a sad i Granadu. 9 komada su dali u 2 utakmice. Vidjecemo kako ce dalje, ali ako budu ovako igrali, mogli bi u gornji dom Primere.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#3607 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by omar little »

Tomahawk11 wrote:
omar little wrote:najnormalnije komentiram utakmicu, kakvo zadavanje?
Pa ti bi tukla igraca Celte koji sjeba kontru :mrgreen:

(mada jeste zasluzio :P )
ja bi tukla svakog igraca koji onako sjebe kontru, ono je bilo strasno. nema veze sa realom i celtom.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2472
Joined: 25/03/2011 09:01

#3608 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by tzipiripi »

Tomahawk11 wrote:Morata nije postigao gol iz ofsajda. Odnosno, kod prvog gola Reala nije bilo ofsajda.
Morata je postigao gol nakon sto je sut Asensia odbranio golman Celte, a onda je on dosao do lopte i postigao gol.
Kod akcije gdje je lopta dosla do Asensia, sudija jedino sto je mogao Morati u onoj situaciji svirati jeste faul, ofsajd nikako.
Ocigledno da nije smatrao da je bilo elemenata za faul, pa ga nije svirao.

Gif pokazuje nešto sasvim drugo, trenutak prije postizanja samog gola. Prije tog trenutka Morata iz ofsajda ometa igrača Celte da zaustavi loptu koju je igrač Reala uputio u 16. U tom trenutku je Morata bio u ofsajdu.
Prema pravilima FIFE - "Preventing an opponent from playing or being able to play the ball."
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3609 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Prosla mu lopta vec bila, to je bar ono sto se vidi na gifu :)
User avatar
tzipiripi
Posts: 2472
Joined: 25/03/2011 09:01

#3610 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by tzipiripi »

Na gifu se vidi da je Morata u trenutku kada je lopta upućena u 16, a on se našao u putanji lopte, u ofsajdu i ometa igrača Celte da dođe do lopte.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#3611 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Las Palmas thug life :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Šta je ba ovo ona Cholova ciganija samo 2 boda, pa ja kako će bunker na bunker.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#3612 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Fajcion »

AmiĐa_Idriz wrote:Šta je ba ovo ona Cholova ciganija samo 2 boda, pa ja kako će bunker na bunker.
Iscrpili sve zalihe i oni izgleda :)
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#3613 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Artest »

Nije se dzaba Simeone premisljao da li da ostane. Znao je i on da je zavrsen jedan ciklus, da su porazi iz dva finala zauvjek ostavili traga. Moze on pritiskat ista dugmad, ali momci vise ne reaguje isto..

Vidim bila neka rasprodaja u Valensiji, prodali sve sto valja..

Barca posalje Neymara na godisnji (prethodni cekirali da nema Reala na horizontu),svjesni da buraniju moglu omlacivat i s B timom.

Realno smijesna ligica. :zzzz:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3614 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Smijesna, smijesna.
Onda Enlgezi nalete Sevilli, Bilbau, Villarealu...i svi fasuju :mrgreen:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#3615 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Artest »

Ja govorim u unutarnjoj konkurenciji. Mozes li zamislit da Pepi kaze Agueru, momak imas jos mjesec odmora od mene, mojne dolazit? :)

Gdje to Barca moze gubit bodove? Real, Atletiko (ako se dozovu), Sevilla, eventualno Villareal...Nekad je i Bilbao bio zeznuto gostovanje. Ne znam kakvi su ove sezone.

I to je to.

Smijesna ligica :zzzz: :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#3616 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by omar little »

od ronaldo vs messi gluplja je jedino prica kako je engleska liga najbolja na svijetu jer su svi jednako sranje pa se natezu medjusobno u premiershipu/ kako je spanjolska liga zakurac jer barca i real.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#3617 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmirBaa »

Artest wrote:Ja govorim u unutarnjoj konkurenciji. Mozes li zamislit da Pepi kaze Agueru, momak imas jos mjesec odmora od mene, mojne dolazit? :)

Gdje to Barca moze gubit bodove? Real, Atletiko (ako se dozovu), Sevilla, eventualno Villareal...Nekad je i Bilbao bio zeznuto gostovanje. Ne znam kakvi su ove sezone.

I to je to.

Smijesna ligica :zzzz: :D
pa i unutarnja konkurencija u BiH ligi je odlicna, svuda se gube poeni, pa to ne znaci da je dobra liga :lol: recimo kad bi barca (kao jedan engleski gigant) izgubila utakmicu (liga europe) od Midtjyllanda :D 3 godine zaredom spanci osvajaju oba europska takmicenja... :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3618 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

Pa neće vraćati Neymara iz Brazila radi jedne utakmice, a onda da opet leti na utakmice reprezentacije.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#3619 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Artest »

AmirBaa wrote:
Artest wrote:Ja govorim u unutarnjoj konkurenciji. Mozes li zamislit da Pepi kaze Agueru, momak imas jos mjesec odmora od mene, mojne dolazit? :)

Gdje to Barca moze gubit bodove? Real, Atletiko (ako se dozovu), Sevilla, eventualno Villareal...Nekad je i Bilbao bio zeznuto gostovanje. Ne znam kakvi su ove sezone.

I to je to.

Smijesna ligica :zzzz: :D
pa i unutarnja konkurencija u BiH ligi je odlicna, svuda se gube poeni, pa to ne znaci da je dobra liga :lol: recimo kad bi barca (kao jedan engleski gigant) izgubila utakmicu (liga europe) od Midtjyllanda :D 3 godine zaredom spanci osvajaju oba europska takmicenja... :thumbup:
Naravno da osvajaju. :) Zato sto su najodmorniji :oops:

Pa neće vraćati Neymara iz Brazila radi jedne utakmice, a onda da opet leti na utakmice reprezentacije.
Vidjecemo kad ce Neymar biti u pogonu. Sve i da je jedna, neozbiljno je. Nema veze sto nema realne potrebe za njegovim prisustvom.


Ono sto rekoh stoji. Barcelona sto se tice Primere ima manje od 10 tezih ispita po sezoni.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3620 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by MOSALJOZE »

Jel ovo opet o ligama :hajmooo:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3621 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

Pa što ne osvoje Juve, PSG i Bayern, oni su najodmorniji :P
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#3622 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by omar little »

:D :D
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3623 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by LSD »

Pored onako probuđenog Arde, Neymar se i ne treba vracati u Barcu :mrgreen:

Lijenguzi turčin je prošao komplet pripreme i dijeluje jako ozbiljno na pocetku sezone....e sad, dokad?? vidjecemo
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#3624 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Artest »

ultima_palabra wrote:Pa što ne osvoje Juve, PSG i Bayern, oni su najodmorniji :P
Mog'o si i Dinamo navest :oops:


Na stranu moje podjebavanje sa smijesnom ligicom :D ne moze me niko ubjedit da kontekst prvaka LaLigasa nije puno povoljniji u odnosu na EPL. O Bayernligi da i ne govorim.

Ali hajde da ne idemo dalje, ionako je sazvakana prica.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#3625 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

opa tek vidim da se o ovome piše :D samo sam čekao :zekzek:

Španska liga jedina donekle može parirati Englezima po zanimljivosti unutar tog takmičenja, donekle. A o EURO kupovima je suvišno raspravljati mada mislim da će se Englezi opet vratiti tamo gdje pripadaju sa dolaskom ove nove garniture trenera (da, mislim na Peponju :D )
Post Reply