GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#3601 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Gradski »

Kažu 13 vozača na 1 vozilo imaju sad trenutno navukla je SDA svojih kako se zapošljavaalo i to se zna i vozila nikakva što je od pruga napravljeno u bivšoj jugi to se i koristi kao i tramvaji, unutra da se smrzneš nikakvi uslovi neuredno prljavo i sve najgore, hoće li više taj centrotrans dobiti da vozi i da ja biram s kim i kako se prevoziti.
User avatar
Kinaski
Posts: 7634
Joined: 08/05/2011 22:52

#3602 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Kinaski »

Cisto sumnjam da ces vidjet centrotransov traNvaj
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3603 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

Gradski wrote:Kažu 13 vozača na 1 vozilo imaju sad trenutno navukla je SDA svojih kako se zapošljavaalo i to se zna i vozila nikakva što je od pruga napravljeno u bivšoj jugi to se i koristi kao i tramvaji, unutra da se smrzneš nikakvi uslovi neuredno prljavo i sve najgore, hoće li više taj centrotrans dobiti da vozi i da ja biram s kim i kako se prevoziti.
ima li centrotrans vozila pogodna za gradski saobracaj? ili moraju to tek nabaviti?

ma, u biti svejedno. samo neka neko vozi normalno.
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#3604 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Gradski »

sheilak wrote:
Gradski wrote:Kažu 13 vozača na 1 vozilo imaju sad trenutno navukla je SDA svojih kako se zapošljavaalo i to se zna i vozila nikakva što je od pruga napravljeno u bivšoj jugi to se i koristi kao i tramvaji, unutra da se smrzneš nikakvi uslovi neuredno prljavo i sve najgore, hoće li više taj centrotrans dobiti da vozi i da ja biram s kim i kako se prevoziti.
ima li centrotrans vozila pogodna za gradski saobracaj? ili moraju to tek nabaviti?

ma, u biti svejedno. samo neka neko vozi normalno.
Ima kupili su 30 novih autobusa za gradski prevoz čim dobiju nabavit će i dodatna nova sa svim pratećim u njima dobra nova sjedišta i grijanje milina božja, čak će biti i muzike.

http://plima.info/index.php?option=com_ ... &Itemid=60
User avatar
Kinaski
Posts: 7634
Joined: 08/05/2011 22:52

#3605 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Kinaski »

Na telefonu sam al bih ti nasao klip u kojem je lola iz grasa u minibusu odvrnula muziku. Neku seljacku a koju bi inace ?
User avatar
trambusek88
Posts: 5141
Joined: 03/10/2009 23:51

#3606 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Jutros u jednom trenutku bilo samo 8 autobusa u funkciji. Zaledili zbog nedostatka permanta.
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#3607 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by harell »

Kazu zaledili im autobusi jer je ispod poda autobusa neka plastika nesto pa eto zato zaledi jer nije namjenjen za -15 valjda :zoka:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3608 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

Da ne povjerujes :-) :-) Pa znali su kakve temprature idu, mogli su izdati saopstenje da se raja ne uzda u njih!
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#3609 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _ado_ »

trambusek88 wrote:Jutros u jednom trenutku bilo samo 8 autobusa u funkciji. Zaledili zbog nedostatka permanta.
Ma ja, j*bo permant. Bitno je da je njima vracen topli obrok na 12 km. A to sto nemaju novaca da se bave onim sto im je i posao, to je manje bitno. Sto bi oni kupovali permant, ulje, gorivo i vozili kad vec mogu fino da leze i primaju platu uz topli obrok u iznosu od 12 km.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3610 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

morate shvatiti da u sarajevu ima 150.000 šabana kojima je i ovo sve skupa super
nego da se vrate tamo odakle su došli
bolje biti 149.999. u sarajevu nego prvi u svom selu
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3611 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dottore »

treba mi hitno kopirnica sto jeftinija, 0.03kf/A4 obostrano maxx :mrgreen: :mrgreen:

imam nekih 600 stranica da printam...

Kazu mi ima neka kod studentskih domova, 0.02 ? :run:
User avatar
hypko_nurko
Posts: 2385
Joined: 28/12/2011 13:54

#3612 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by hypko_nurko »

stavi pod tramvaj i bice ti obostrano kopiranje za 0,02 pfeninga :lol:
User avatar
LoveIsGone
Posts: 503
Joined: 09/12/2012 13:58
Location: Sarajevo

#3613 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by LoveIsGone »

dottore wrote:treba mi hitno kopirnica sto jeftinija, 0.03kf/A4 obostrano maxx :mrgreen: :mrgreen:

imam nekih 600 stranica da printam...

Kazu mi ima neka kod studentskih domova, 0.02 ? :run:
Imaš u Hrasnom kod starog robota, kopirnica M, 0.02 kf obostrano.. odnosno ono kako se knjige printaju, dvije stranice na jednu.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3614 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

_ado_ wrote:
trambusek88 wrote:Jutros u jednom trenutku bilo samo 8 autobusa u funkciji. Zaledili zbog nedostatka permanta.
Ma ja, j*bo permant. Bitno je da je njima vracen topli obrok na 12 km. A to sto nemaju novaca da se bave onim sto im je i posao, to je manje bitno. Sto bi oni kupovali permant, ulje, gorivo i vozili kad vec mogu fino da leze i primaju platu uz topli obrok u iznosu od 12 km.
To im vratili topli obrok na 12KM? Znači opet povećanje troškova?

Hajde, neka sam ja jučer opet pješke išao.... :roll:
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#3615 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Gradski »

Dabogda se raspali kod mene topli obrok 7 maraka njima 12 mogu više pojest a neće raditi niti autobusa nit kog boga više pješke hodam , u tramvaj ući ne mogu jer je sve puno hladni tramvaju mećava mi hodamo kao u ratu pješke, hoće li se stati u kraj ovoj bagri, a neće jer su i direktori stranački obojeni pa im ne paše da daju Centri linije manje će njima biti krast.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3616 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

jutros je gusto bilo
puni tramvaji i tako :D
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#3617 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _ado_ »

The Realist wrote:
_ado_ wrote:
trambusek88 wrote:Jutros u jednom trenutku bilo samo 8 autobusa u funkciji. Zaledili zbog nedostatka permanta.
Ma ja, j*bo permant. Bitno je da je njima vracen topli obrok na 12 km. A to sto nemaju novaca da se bave onim sto im je i posao, to je manje bitno. Sto bi oni kupovali permant, ulje, gorivo i vozili kad vec mogu fino da leze i primaju platu uz topli obrok u iznosu od 12 km.
To im vratili topli obrok na 12KM? Znači opet povećanje troškova?

Hajde, neka sam ja jučer opet pješke išao.... :roll:
http://tvsa.ba/ba/vijesti/radnici_gras- ... od_strajka
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#3618 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by maxell_sarajevo »

Majku im lopovsku cuj plate do 15-og :x
Sta je sljedece da im gradjani ciste tramvaje i popravljaju autobuse!?
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3619 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

Cuj "potpisan sporazum o pomirenju", sta je ovo mir, mir, mir... :mrgreen:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3620 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by julisiz es grant »

User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3621 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Filter »


"Potpisan je i Sporazum o pomirenju." :-) odmah mi je lakse...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3622 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Puna podrška GRAS-u i njegovim uposlenicima!



Kad ih ne možeš pobjediti-pridruži im se :mrgreen:
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3623 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Hmm, ludo. Znači da je tramvaj preko noći stajao u remizi sa djelomično otvorenim vratima. Ali ovdje moram da branim GRAS: Uništena vrata, koja su izgubila funkciju dihtunga i nisu u čvrstom položaju nego ljuljaju u sve pravce - za to su krivi putnici. Svako od nas je već vidio razne majmune kako prisilno otvaraju vrata rukama da izlaze iz tramvaja. Jedan takav potez i mehanizam je oštećen... druga stvar je ona hronična besparica u GRASu gdje nemaju ni farba ni lima za popravke vozila, kamoli za mehanizme zatvaranja vrata i njihov remont. Ali za ovo su primarno krivi mnogi "putnici" sa ponašanjem stoke :(
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3624 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

rade li tramvaji autobusi
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3625 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

dresdener78 wrote:
Hmm, ludo. Znači da je tramvaj preko noći stajao u remizi sa djelomično otvorenim vratima. Ali ovdje moram da branim GRAS: Uništena vrata, koja su izgubila funkciju dihtunga i nisu u čvrstom položaju nego ljuljaju u sve pravce - za to su krivi putnici. Svako od nas je već vidio razne majmune kako prisilno otvaraju vrata rukama da izlaze iz tramvaja. Jedan takav potez i mehanizam je oštećen... druga stvar je ona hronična besparica u GRASu gdje nemaju ni farba ni lima za popravke vozila, kamoli za mehanizme zatvaranja vrata i njihov remont. Ali za ovo su primarno krivi mnogi "putnici" sa ponašanjem stoke :(
Ni stoka se ne ponasa k'o papadija ovdje :roll:
Post Reply