Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#3601 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kenan-sa »

Ustav BIH,kaze stranke koje su okupile vecinu formiraju vlast! i sta je tu sporno? Ustav kaze: mjesec dana nakon izbora svaki kanton mora izabrati delegate a Dom naroda! i ko tu krsi Ustav!? isto kao sto se vlast moze formirati bez SBB i SBIH,tako se moze formirati i bez HDZ-A! Jer te tri stranke nisu uspjele okupiti vecinu! stvar je veoma jednostavna,samo HDZ svjesno pravi probleme svojim blokadama,koje su protiv Ustava ove drzave! OHR je prepoznao krivca i vlast se konacno moze formirati,a krivci idu u opoziciju,pa neka tamo pjevaju do zore,Fahro,Cova i Hare,tri slavuja!:) Za BIH dolaze bolji dani,lagano se rjesavamo nacionalista,sad cemo liciti na normalnu demokratsku drzavu!
Dodik-Covic su zajednickim snagama pokusali napraviti problem u Federaciji,ali nisu i nece uspjeti! HDZ ce se za 4 godine unistiti,to su i sami svjesni,tesko ce oni prezivjeti opoziciju,niko ih vise nece shvataati ozbiljno,hrvatski narod pogotovo! adios nacionalisti,adios! zivila oporba! :D
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#3602 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
a sve zbog toga sto se suprostavlja rusenju drzave od strane dodika i covica..e bas su zli..nedaju ljudima na miru da uniste drzavu...stagnacija @muki ne pogadja svoju metu,tih 8 godina ce otupiti one sto bi da BIH nema.... :wink:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3603 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

MuaDib wrote:
JBT wrote:Dakle, Muabide, ti si za to da HDZ dobije sve "hrvatske" fotelje, SDA "bosnjacke" i SNSD "srpske". Bez obzira na izborne rezultate i majorizaciju drugih pa i onih koji su ostvarili najvise glasova na svim nivoima.
Osim toga si i za to da svaka shusha moze svojom pobjedom u jednom od kantona ucjenjivati formiranje vlasti.

Cudna bi ta tvoja drzava i demokratija bila moj Muabide.
Apsolutno netačno, ali ne može SDP kao građanska stranka uči u koaliciju s SDA (koja je samo promjenila boju slova) kao najačkom bošnjačkim strankom, a prema HDZ-u primjenjivati druge aršine. Ili će u koaliciju sa građanskim strankama i strankama centra, ili s nacionalistima, a ne može malo ovih, malo onih.
Pa tako reci, zao ti Fahre i praznih tornjeva. Hebem mu misa, pa nije beg cicija, zar Covic i Milo nisu mogli nesto srediti za jarana?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3604 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

zavrzlama wrote:
MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
a sve zbog toga sto se suprostavlja rusenju drzave od strane dodika i covica..e bas su zli..nedaju ljudima na miru da uniste drzavu...stagnacija @muki ne pogadja svoju metu,tih 8 godina ce otupiti one sto bi da BIH nema.... :wink:
a ja sam se taman ponadao da ce covic i drzavnik dodik u tih osam godina napraviti od nas u najmanju ruku svicarsku... :D pu kud uze onih 120,000 krede za stan... :D
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#3605 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

zavrzlama wrote:
MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
a sve zbog toga sto se suprostavlja rusenju drzave od strane dodika i covica..e bas su zli..nedaju ljudima na miru da uniste drzavu...stagnacija @muki ne pogadja svoju metu,tih 8 godina ce otupiti one sto bi da BIH nema.... :wink:

8 godina stagnacije, nereda i tenzija i broj hrvata ce biti manji od broja roma u BiH.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3606 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

MuaDib wrote:
JBT wrote:Dakle, Muabide, ti si za to da HDZ dobije sve "hrvatske" fotelje, SDA "bosnjacke" i SNSD "srpske". Bez obzira na izborne rezultate i majorizaciju drugih pa i onih koji su ostvarili najvise glasova na svim nivoima.
Osim toga si i za to da svaka shusha moze svojom pobjedom u jednom od kantona ucjenjivati formiranje vlasti.

Cudna bi ta tvoja drzava i demokratija bila moj Muabide.
Apsolutno netačno, ali ne može SDP kao građanska stranka uči u koaliciju s SDA (koja je samo promjenila boju slova) kao najačkom bošnjačkim strankom, a prema HDZ-u primjenjivati druge aršine. Ili će u koaliciju sa građanskim strankama i strankama centra, ili s nacionalistima, a ne može malo ovih, malo onih.
Koje bola druge aršine? Pa jel to SDA traži za sebe sva moguća mjesta koja pripadaju Bošnjacima i na taj način pokušava oduzeti mogućnost da SDP bude I Bošnjačka stranka? Šta je sa vama ljudi božiji? Ko da vam je vrana mozak popila ili stvarno mislite da su svi oko vas budale a jedino vi pametni?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#3607 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by prljavi Hare »

heckler wrote:
MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
Hajmo svi plakati. Tri, cetiri ...
Ili je nemir ili je strast!!!A sta bogati rece ti?Orgijanje Bosnjackih nacionalista?Evo meni jaran poslao
slike maloprije napravljenje u centrali SDP-a,u pravu si!!!
Image :D
Jos se u Damba maskirali pa orgijaju li orgijaju!!!Ma pusti,ili majoriziraju ili orgijaju!!! :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3608 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra »

HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.
Jao, jao... imal jada ko kad akšam pada :oops:
"politička volja federalne jedinice" :? "zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona" :?:
Uplete se ti majstore ko pile u kučinu...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3609 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Pif, vi da znate kakve trebe su clanice SDP-a ne bi mogli zaspat cijelu noc :D
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#3610 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JBT »

MuaDib wrote:
JBT wrote:Dakle, Muabide, ti si za to da HDZ dobije sve "hrvatske" fotelje, SDA "bosnjacke" i SNSD "srpske". Bez obzira na izborne rezultate i majorizaciju drugih pa i onih koji su ostvarili najvise glasova na svim nivoima.
Osim toga si i za to da svaka shusha moze svojom pobjedom u jednom od kantona ucjenjivati formiranje vlasti.

Cudna bi ta tvoja drzava i demokratija bila moj Muabide.
Apsolutno netačno, ali ne može SDP kao građanska stranka uči u koaliciju s SDA (koja je samo promjenila boju slova) kao najačkom bošnjačkim strankom, a prema HDZ-u primjenjivati druge aršine. Ili će u koaliciju sa građanskim strankama i strankama centra, ili s nacionalistima, a ne može malo ovih, malo onih.

SDP je u predizbornoj kampanji stalno naglasavao da ce uci u koaliciju sa svima koji prihvate politicku platformu koju nude. Isto je vrijedilo i za HDZ. Zasto to nisu prihvatili je vec pitanje na koje bi bilo zanimljivo cuti odgovor.
Radonciceva stranka nije usla jer je jaca SDA uslovila svoj ulazak neulaskom SBB-a i to im je bio jedini uslov tako da je to prihvaceno jer je ionako Radoncic tipa Covica i Dodika kojima je u pocetku postizborne drame odmah pritrcao, ali se brzo udaljio jer je masovno poceo gubiti clanstvo. Danas Raoncic kao i ti navijaju za krizu da bi se onda tu nekako u mutnom uvalili.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#3611 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

prljavi Hare wrote:
heckler wrote:
MuaDib wrote:
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
Hajmo svi plakati. Tri, cetiri ...
Ili je nemir ili je strast!!!A sta bogati rece ti?Orgijanje Bosnjackih nacionalista?Evo meni jaran poslao
slike maloprije napravljenje u centrali SDP-a,u pravu si!!!
Image :D
Jos se u Damba maskirali pa orgijaju li orgijaju!!!Ma pusti,ili majoriziraju ili orgijaju!!! :D
Jel Tihic onaj sa kljovama ? :lol: Po usima jeste, ali nesto ne vidim iz profila dobro
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3612 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:
HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.
Jao, jao... imal jada ko kad akšam pada :oops:
"politička volja federalne jedinice" :? "zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona" :?:
Uplete se ti majstore ko pile u kučinu...
pusti ba da mi objasni profesor ustavnog prava kako se legitimno krsi ustav...

joj da neko kod duvnjaka pocne valjati ovakve nebuloze, letio bi kroz prozor do miljacke...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3613 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Radoncic je bio treci clan vesele skupine. Covjek koji je trebao pomesti svoj tor i napraviti deal sa drugim narodima. Ali malo su se preracunali u procjeni birackog tjela.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#3614 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

malo da se vratimo u ozbiljne analize..ovi izljevi srdzbe ala@muadib su plod toga sto prvi put nakon dejtona dolazi do saveza i usaglasavanja politickog djelovanja SDP i SDA...to boli one koji bi da BIH nema....muadib bi radje vidio Hos-ov HSP u koaliciji sa SDP,nego najumjereniju nacionalnu stranku sa tihicem na celu kao dokazanog politicra spremnog na kompromis....zato sto je velikosrbima lakse unistavat BIH kad probosanske snage nisu ujedinjene,i kad je razdor..ovako i kamuflirani salonci sad moraju skidat maske jer vide da su probosanske snage shvatile i ko je neprijatelj BIH i sta su im namjere...
Last edited by zavrzlama on 17/03/2011 00:36, edited 1 time in total.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#3615 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JBT »

Bas me interesuje kako ce HDZ objasniti privrednicima u ta tri kantona to sto im je stao export-import i da su stecene monopole na uvoz robe i predstavnistva (koja su si priskrbili u vrijeme viznog rezima za Bosnjake) poceli preuzimati Bosnjaci koji su poceli slobodno putovati po svijetu i sklapati ugovore.
Bice to zanimljivo pratiti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3616 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

DubrovnikII wrote:
MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
Neće biti tako. Bit će Zapadna Njemačka u dijelu federacije i tu će se jesti zlatnim Zlajinim kašikama a u drugom dijelu federacije će biti mrak jer će im isključiti struju zbog neplaćanja.Za to vrijeme pola Države ( rep.Srp.) će već biti daleko izvan Države.Jedini problem može biti to što ovi koji imaju zlatne zlajine kašike neće imati što jesti kašikama.
nista se ti ne brini, sad ce sdp i u hrvatskoj na vlast... :D pa i vas ceka osam godina mraka i gladi... :D

jedino ce rs pod drzavnikom dodikom ostati svjetionik ekonomskog progresa, kulture, nauke i humanizma... :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3617 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

I zato selimo sve svi u manji entitet .... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3618 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Ženski Dr.Med wrote:I zato selimo sve svi u manji entitet .... :D
samo im more fali...

doduse covic nosi neum u miraz... :D
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3619 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

DubrovnikII wrote:
MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
Neće biti tako. Bit će Zapadna Njemačka u dijelu federacije i tu će se jesti zlatnim Zlajinim kašikama a u drugom dijelu federacije će biti mrak jer će im isključiti struju zbog neplaćanja.Za to vrijeme pola Države ( rep.Srp.) će već biti daleko izvan Države.Jedini problem može biti to što ovi koji imaju zlatne zlajine kašike neće imati što jesti kašikama.
Haj bola Dubrovnik uozbilji se svega ti...haj tako ti Straduna kojeg su žarili i palili tvoji koalicioni partneri... :-)
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#3620 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JBT »

Ženski Dr.Med wrote:I zato selimo sve svi u manji entitet .... :D

Zamislite situaciju da se svi presele u RS. Kako bi Dodik reagovao? :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3621 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

JBT wrote:
Ženski Dr.Med wrote:I zato selimo sve svi u manji entitet .... :D

Zamislite situaciju da se svi presele u RS. Kako bi Dodik reagovao? :-)
ma sta bi reko vasic.. ;)
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#3622 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

DubrovnikII wrote:
MuaDib wrote:
test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.
Neće biti tako. Bit će Zapadna Njemačka u dijelu federacije i tu će se jesti zlatnim Zlajinim kašikama a u drugom dijelu federacije će biti mrak jer će im isključiti struju zbog neplaćanja.Za to vrijeme pola Države ( rep.Srp.) će već biti daleko izvan Države.Jedini problem može biti to što ovi koji imaju zlatne zlajine kašike neće imati što jesti kašikama.
Nego kakve ce kasike biti u Coviceva tri kantona i hoce li biti sta u njima?
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#3623 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by yugi »

Hmmm ne znam šta da radim ni sa ovom Alijinom zlatnom kašikom kad sad dobijam i Zlajinu :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3624 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

ev poredo sam moje kas'ke sacu ja pogledati sta one kazu :)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3625 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Majoriziraj, majorizacija je iz raja izasla.
Locked