BHTelecom All About
Moderator: Benq
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3601 Re: MojaTv BH telecom
To hayat ide stopama BN Bijeljina
- MyCore
- Posts: 979
- Joined: 25/03/2009 14:14
- Location: Vukojebina.com
#3602 Re: MojaTv BH telecom
Još jedan potpuno sasvim originalni muzički program 
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#3603 Re: MojaTv BH telecom
Odusevljen sam novim muzickim kanalom u produkciji klana Svrakic!
Dno dna.
Dno dna.
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#3604 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Jedno pitanje za znalce:kako je moguce da imam skoro istu brzinu,pa cak i vecu prema frankfurtu,nego prema Zenici(iz Zenice sam).To je tako vec 2-3 dana..Evo ko ne vjeruje,neka se uvjeri:




-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3605 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Vjerovatno ce ti upuceni dati potpuniji odgovor ali evo uprosteno...zato sto je i bhtelecomu i telekabelu nadprovajder u inostranstvu i sav internet saobracaj ide preko inostranstva mozda bas preko njemackemotorola01 wrote:Jedno pitanje za znalce:kako je moguce da imam skoro istu brzinu,pa cak i vecu prema frankfurtu,nego prema Zenici(iz Zenice sam).To je tako vec 2-3 dana..Evo ko ne vjeruje,neka se uvjeri:
- goleta
- Posts: 66
- Joined: 04/03/2011 12:58
#3606 Re: MojaTv BH telecom
evo stigla je i vijest da mozes i mobilni dopuniti sa kreditom
preko fiksnog telefona .
Vec tu vidim biznis samo da roditelji ne saznaju...hahaha.
Odlicna stvar svaka im cast nekad stvarno zatreba.

preko fiksnog telefona .
Vec tu vidim biznis samo da roditelji ne saznaju...hahaha.
Odlicna stvar svaka im cast nekad stvarno zatreba.
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#3607 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Razumijem ja da sve ide preko inostranstva i da se mjeri prema Franfurktu,ali do neki dan sam ima u paketu od 30KM brzinu od 3,6-3,8,a sad imam od 7-13(najcesce oko 9) vec danima
Nekad se zna desiti da imam vecu brzinu prema Frnkfurtu,nego prema Zenici..Kad sam imao 3,6-3,8 prema FR,tad sam imao prema Zenici od 6-20Mbp...A eto sad je ujednaceno,cak eto brze prema FR...E to mi nije jasno
Nekad se zna desiti da imam vecu brzinu prema Frnkfurtu,nego prema Zenici..Kad sam imao 3,6-3,8 prema FR,tad sam imao prema Zenici od 6-20Mbp...A eto sad je ujednaceno,cak eto brze prema FR...E to mi nije jasno
-
treger
- Posts: 177
- Joined: 13/03/2007 12:58
#3608 Re: MojaTv BH telecom
pozdravljam da domaci kanali krenu stopa inostranih
zasto ne imati na raspolaganju specijalizovane domace (bosanske)
cool
nadam se da nece biti kanal hayat production samo :/
zasto ne imati na raspolaganju specijalizovane domace (bosanske)
cool
nadam se da nece biti kanal hayat production samo :/
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3609 Re: MojaTv BH telecom
Odlican web portal.. Programske preporuke/TV najave, informacije za IPTV (i za mojaTV), kablovski TV, satelitski TV.. svasta nesto
- mousstapha
- Posts: 4189
- Joined: 14/07/2008 03:13
- Location: Stuttgart
#3610 Re: MojaTv BH telecom
Portal je tek pokrenut tako da je tesko jos uvijek reci da je odlican. U svakom slucaju nesto sto je nedostajalo pod nasim internet nebom. Valjda ce vremenom izrasti u jedan ozbiljan portal.
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#3611 Re: MojaTv BH telecom
Napokon sam dobio i ja tp-link router umjesto onog govneta od zte
)))) I jos mi kaze lik da mi je slabo sto imam 1.90-1.95 brzinu i da mora bit preko 2 jer sam bliz centrale ....
A evo odkad imam internet radio sam speedtest milion puta i uvjek je od 1.90-1.95 najvise jednom bilo 1.98 a sad ga uradim kad ode na 2.16 xD i nece vise ne znam sta mu bi heheh
EDIT: Ok ev otislo je jos jednom okruglo na 2 a najvise maloprije 2.21
a ping ne mrda dalje od 20-22 ms
Bgmi je bilo dobro al odkad sam dobio drugi ruter jos bolje 


A evo odkad imam internet radio sam speedtest milion puta i uvjek je od 1.90-1.95 najvise jednom bilo 1.98 a sad ga uradim kad ode na 2.16 xD i nece vise ne znam sta mu bi heheh
EDIT: Ok ev otislo je jos jednom okruglo na 2 a najvise maloprije 2.21


- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3612 Re: MojaTv BH telecom
Trenutno stanje


-
ZEKI-RIKI
- Posts: 128
- Joined: 07/04/2006 02:43
- Location: Sarajevo/Mejtas
#3613 Re: MojaTv BH telecom
o tome sam razmisljao kad sam birao koji paket uzeti,posto mi je prioritet bio da se sto prije rijesim velikih racuna fiksne telefonije, uzeo sam FULL paket.To sam rijesio jer sam vec za dva mjeseca,prezadovoljan,koliko platimo-a koliko koristimo fiksni tel.Prosli mjesec 13 sati razgovora ,a na racunu O km,za platiti...extra.Muflon wrote:Pa taj broj što imaš jednostavno prijavi u PREMI paket i gotovo, a ako si na MIDI pretplati onda to pogotov ima smisla, tako ćeš umjesto dva računa dobijati jedan, usput ćeš dobiti i 500 MB besplatnog internet saobraćaja na mobitelu, a vrhunac je krajnje povoljna ponuda za mobitele, najbolje mobitele nećeš plaćati više od 16 KM mjesečno na dvije godine... i još ćeš, vjeruj mi, i uštediti... dakle, nemoj insistirati na priči kako zaslužuješ ovo ili ono, nego dobro razmisli i počni da muzeš telekom koliko god ti je dopušteno...
E sad na red dosao mobitel da se promjeni..pa vec par dana razmislljam da uzmem PREMI paket.
Kad sam stavio na papir racune za: tel,mob,internet,tv,+uvjek neka rata za mob....uvjek sam placao vise od ovih 90 km,koliko je PREMI paket
-
hali gali halid
- Posts: 2780
- Joined: 08/10/2007 22:45
#3614 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Mozda je glupo pitanje, ali moram ga postaviti, moze li mi neko objasniti je li sad imam neogranican limit na ADSL-u, imao sam onaj paket 20G, ne kontam tu fer osnovu 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#3615 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Imas brate, samo rokajhali gali halid wrote:Mozda je glupo pitanje, ali moram ga postaviti, moze li mi neko objasniti je li sad imam neogranican limit na ADSL-u, imao sam onaj paket 20G, ne kontam tu fer osnovu
Fair use znaci da mozes skinut 50% od maximalnog moguceg downloada
Ne znam koja je to brzina bila (20Gb) , mozda 4096 ?
Izracunaj
EDIT: Ako sam dobro izracunao , oko 500gb je tebi limit mjesecni ... ( ako je download 4096 )
-
hali gali halid
- Posts: 2780
- Joined: 08/10/2007 22:45
#3616 Re: BIHnet primjedbe i komentari
E hvala na odgovoru.
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#3617 Re: MojaTv BH telecom
Je li vama sve u redu u zadnjih 5-6 dana? Meni spor YouTube do bola, jedva ga otvori.
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#3618 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Hoću da uvedem adsl, pa da li neko zna koji kabl mi treba da bi od kutije na kući paricu doveo u sobu, pošto nemam fiksni telefon.
Unaprijed hvala
Unaprijed hvala
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#3619 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Pa ja vjerujem da ce ti to oni odraditi ... 
-
EasyWay
- Posts: 269
- Joined: 31/03/2011 00:55
#3620 Re: MojaTv BH telecom
Kod mene sve ide ko podmazano na youtube...u to sam se uvjerio s obzirom da je sestra danas bez ikakvih problema gledala 3 sata seriju "ASI" na youtube (netflat2)Entropio wrote:Je li vama sve u redu u zadnjih 5-6 dana? Meni spor YouTube do bola, jedva ga otvori.
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3621 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Nemoj čekati njih može ti se vrlo lahko desiti da ti monter ode s vrata uz obrazloženje da nemaš instalaciju u kući. Kupi sebi mrežni kabl (Cat5), odaberi dvije žice iz njega koje ćeš koristiti za Internet i sebi razvedi od sobe do kutije, oni će spojiti u kutiji.saimidin wrote:Hoću da uvedem adsl, pa da li neko zna koji kabl mi treba da bi od kutije na kući paricu doveo u sobu, pošto nemam fiksni telefon.
Unaprijed hvala
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3622 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Uzmi telefonski kabal 2x2 i sasvim dovoljno ce ti biti za kucnu instalaciju.. Provedi kabal do kutije,sve fino odradi..oni ce doci i skopcati sve za 20 min max posla.. Tako je kod mene bilo posto nisam imao telefoskog priljucka..saimidin wrote:Hoću da uvedem adsl, pa da li neko zna koji kabl mi treba da bi od kutije na kući paricu doveo u sobu, pošto nemam fiksni telefon.
Unaprijed hvala
-
chino
- Posts: 781
- Joined: 21/11/2002 00:00
#3623 Re: BIHnet primjedbe i komentari
KOnstantno mi prekida adsl? Tako je vec mjesecima, pukne veza , blinka mi lampica dsl na ruteru i opet dodje za 20-ak sekundi.. I tako non stop. Nekad toga nema, al nikako da se rijesim za stalno
Zna li neko do cega je? I desava li se to jos nekome?
Treba li da ih zovem pa da mi nesto promjene ili da se pomirim sa sudbinom lose konekcije?
Zna li neko do cega je? I desava li se to jos nekome?
Treba li da ih zovem pa da mi nesto promjene ili da se pomirim sa sudbinom lose konekcije?
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3624 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Može biti da ti je pokvaren razdjelnik (splitter). Također, provjeri telefonske instalacije u kući, ponovo prespoji sve žice i pobrini se da nemaš prikačen dodatni telefonski uređaj prije splittera. To je ono što ti možeš uraditi po tom pitanju, ako ni to ne pomogne onda zovi njih.chino wrote:KOnstantno mi prekida adsl? Tako je vec mjesecima, pukne veza , blinka mi lampica dsl na ruteru i opet dodje za 20-ak sekundi.. I tako non stop. Nekad toga nema, al nikako da se rijesim za stalno![]()
Zna li neko do cega je? I desava li se to jos nekome?
Treba li da ih zovem pa da mi nesto promjene ili da se pomirim sa sudbinom lose konekcije?
U takvim slučajevima najčešće bude problem u samim instalacijama u kući/stanu.
-
chino
- Posts: 781
- Joined: 21/11/2002 00:00
#3625 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Ok hvala ti, sad je kasno pa cu sutra odmah da provjerim
