BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3601 Re: MojaTv BH telecom

Post by StupskaBitanga »

To hayat ide stopama BN Bijeljina
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#3602 Re: MojaTv BH telecom

Post by MyCore »

Još jedan potpuno sasvim originalni muzički program 8-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3603 Re: MojaTv BH telecom

Post by zateznistub »

Odusevljen sam novim muzickim kanalom u produkciji klana Svrakic! :-) :run:













Dno dna.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#3604 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by motorola01 »

Jedno pitanje za znalce:kako je moguce da imam skoro istu brzinu,pa cak i vecu prema frankfurtu,nego prema Zenici(iz Zenice sam).To je tako vec 2-3 dana..Evo ko ne vjeruje,neka se uvjeri:

Image
Image
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#3605 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neki »

motorola01 wrote:Jedno pitanje za znalce:kako je moguce da imam skoro istu brzinu,pa cak i vecu prema frankfurtu,nego prema Zenici(iz Zenice sam).To je tako vec 2-3 dana..Evo ko ne vjeruje,neka se uvjeri:

Image
Image
Vjerovatno ce ti upuceni dati potpuniji odgovor ali evo uprosteno...zato sto je i bhtelecomu i telekabelu nadprovajder u inostranstvu i sav internet saobracaj ide preko inostranstva mozda bas preko njemacke :)
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3606 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

evo stigla je i vijest da mozes i mobilni dopuniti sa kreditom
preko fiksnog telefona .
Vec tu vidim biznis samo da roditelji ne saznaju...hahaha.
Odlicna stvar svaka im cast nekad stvarno zatreba. :bih: :thumbup: :bih:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#3607 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by motorola01 »

Razumijem ja da sve ide preko inostranstva i da se mjeri prema Franfurktu,ali do neki dan sam ima u paketu od 30KM brzinu od 3,6-3,8,a sad imam od 7-13(najcesce oko 9) vec danima :shock: :D

Nekad se zna desiti da imam vecu brzinu prema Frnkfurtu,nego prema Zenici..Kad sam imao 3,6-3,8 prema FR,tad sam imao prema Zenici od 6-20Mbp...A eto sad je ujednaceno,cak eto brze prema FR...E to mi nije jasno :-)
treger
Posts: 177
Joined: 13/03/2007 12:58

#3608 Re: MojaTv BH telecom

Post by treger »

pozdravljam da domaci kanali krenu stopa inostranih
zasto ne imati na raspolaganju specijalizovane domace (bosanske)
cool
nadam se da nece biti kanal hayat production samo :/
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3609 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

Odlican web portal.. Programske preporuke/TV najave, informacije za IPTV (i za mojaTV), kablovski TV, satelitski TV.. svasta nesto
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#3610 Re: MojaTv BH telecom

Post by mousstapha »

Portal je tek pokrenut tako da je tesko jos uvijek reci da je odlican. U svakom slucaju nesto sto je nedostajalo pod nasim internet nebom. Valjda ce vremenom izrasti u jedan ozbiljan portal.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3611 Re: MojaTv BH telecom

Post by arnes_king »

Napokon sam dobio i ja tp-link router umjesto onog govneta od zte :))))) I jos mi kaze lik da mi je slabo sto imam 1.90-1.95 brzinu i da mora bit preko 2 jer sam bliz centrale ....

A evo odkad imam internet radio sam speedtest milion puta i uvjek je od 1.90-1.95 najvise jednom bilo 1.98 a sad ga uradim kad ode na 2.16 xD i nece vise ne znam sta mu bi heheh

EDIT: Ok ev otislo je jos jednom okruglo na 2 a najvise maloprije 2.21 :D a ping ne mrda dalje od 20-22 ms :) Bgmi je bilo dobro al odkad sam dobio drugi ruter jos bolje :)


Image

Image
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3612 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

Trenutno stanje
Image Image
ZEKI-RIKI
Posts: 128
Joined: 07/04/2006 02:43
Location: Sarajevo/Mejtas

#3613 Re: MojaTv BH telecom

Post by ZEKI-RIKI »

Muflon wrote:Pa taj broj što imaš jednostavno prijavi u PREMI paket i gotovo, a ako si na MIDI pretplati onda to pogotov ima smisla, tako ćeš umjesto dva računa dobijati jedan, usput ćeš dobiti i 500 MB besplatnog internet saobraćaja na mobitelu, a vrhunac je krajnje povoljna ponuda za mobitele, najbolje mobitele nećeš plaćati više od 16 KM mjesečno na dvije godine... i još ćeš, vjeruj mi, i uštediti... dakle, nemoj insistirati na priči kako zaslužuješ ovo ili ono, nego dobro razmisli i počni da muzeš telekom koliko god ti je dopušteno...
o tome sam razmisljao kad sam birao koji paket uzeti,posto mi je prioritet bio da se sto prije rijesim velikih racuna fiksne telefonije, uzeo sam FULL paket.To sam rijesio jer sam vec za dva mjeseca,prezadovoljan,koliko platimo-a koliko koristimo fiksni tel.Prosli mjesec 13 sati razgovora ,a na racunu O km,za platiti...extra.
E sad na red dosao mobitel da se promjeni..pa vec par dana razmislljam da uzmem PREMI paket.
Kad sam stavio na papir racune za: tel,mob,internet,tv,+uvjek neka rata za mob....uvjek sam placao vise od ovih 90 km,koliko je PREMI paket
hali gali halid
Posts: 2780
Joined: 08/10/2007 22:45

#3614 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by hali gali halid »

Mozda je glupo pitanje, ali moram ga postaviti, moze li mi neko objasniti je li sad imam neogranican limit na ADSL-u, imao sam onaj paket 20G, ne kontam tu fer osnovu :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3615 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

hali gali halid wrote:Mozda je glupo pitanje, ali moram ga postaviti, moze li mi neko objasniti je li sad imam neogranican limit na ADSL-u, imao sam onaj paket 20G, ne kontam tu fer osnovu :?
Imas brate, samo rokaj :D

Fair use znaci da mozes skinut 50% od maximalnog moguceg downloada :)
Ne znam koja je to brzina bila (20Gb) , mozda 4096 ?
Izracunaj :)

EDIT: Ako sam dobro izracunao , oko 500gb je tebi limit mjesecni ... ( ako je download 4096 )
hali gali halid
Posts: 2780
Joined: 08/10/2007 22:45

#3616 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by hali gali halid »

E hvala na odgovoru.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3617 Re: MojaTv BH telecom

Post by Entropio »

Je li vama sve u redu u zadnjih 5-6 dana? Meni spor YouTube do bola, jedva ga otvori.
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#3618 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by saimidin »

Hoću da uvedem adsl, pa da li neko zna koji kabl mi treba da bi od kutije na kući paricu doveo u sobu, pošto nemam fiksni telefon.
Unaprijed hvala :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3619 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

Pa ja vjerujem da ce ti to oni odraditi ... :D
EasyWay
Posts: 269
Joined: 31/03/2011 00:55

#3620 Re: MojaTv BH telecom

Post by EasyWay »

Entropio wrote:Je li vama sve u redu u zadnjih 5-6 dana? Meni spor YouTube do bola, jedva ga otvori.
Kod mene sve ide ko podmazano na youtube...u to sam se uvjerio s obzirom da je sestra danas bez ikakvih problema gledala 3 sata seriju "ASI" na youtube (netflat2) :-) :bih:
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3621 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

saimidin wrote:Hoću da uvedem adsl, pa da li neko zna koji kabl mi treba da bi od kutije na kući paricu doveo u sobu, pošto nemam fiksni telefon.
Unaprijed hvala :?
Nemoj čekati njih može ti se vrlo lahko desiti da ti monter ode s vrata uz obrazloženje da nemaš instalaciju u kući. Kupi sebi mrežni kabl (Cat5), odaberi dvije žice iz njega koje ćeš koristiti za Internet i sebi razvedi od sobe do kutije, oni će spojiti u kutiji.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3622 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

saimidin wrote:Hoću da uvedem adsl, pa da li neko zna koji kabl mi treba da bi od kutije na kući paricu doveo u sobu, pošto nemam fiksni telefon.
Unaprijed hvala :?
Uzmi telefonski kabal 2x2 i sasvim dovoljno ce ti biti za kucnu instalaciju.. Provedi kabal do kutije,sve fino odradi..oni ce doci i skopcati sve za 20 min max posla.. Tako je kod mene bilo posto nisam imao telefoskog priljucka..
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#3623 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by chino »

KOnstantno mi prekida adsl? Tako je vec mjesecima, pukne veza , blinka mi lampica dsl na ruteru i opet dodje za 20-ak sekundi.. I tako non stop. Nekad toga nema, al nikako da se rijesim za stalno :-)
Zna li neko do cega je? I desava li se to jos nekome?
Treba li da ih zovem pa da mi nesto promjene ili da se pomirim sa sudbinom lose konekcije?
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3624 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

chino wrote:KOnstantno mi prekida adsl? Tako je vec mjesecima, pukne veza , blinka mi lampica dsl na ruteru i opet dodje za 20-ak sekundi.. I tako non stop. Nekad toga nema, al nikako da se rijesim za stalno :-)
Zna li neko do cega je? I desava li se to jos nekome?
Treba li da ih zovem pa da mi nesto promjene ili da se pomirim sa sudbinom lose konekcije?
Može biti da ti je pokvaren razdjelnik (splitter). Također, provjeri telefonske instalacije u kući, ponovo prespoji sve žice i pobrini se da nemaš prikačen dodatni telefonski uređaj prije splittera. To je ono što ti možeš uraditi po tom pitanju, ako ni to ne pomogne onda zovi njih.

U takvim slučajevima najčešće bude problem u samim instalacijama u kući/stanu.
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#3625 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by chino »

Ok hvala ti, sad je kasno pa cu sutra odmah da provjerim
Locked