Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#3602 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dosadno mii »

Nije naglaseno koji sir koriste
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3603 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by xoklix »

Probao neki dan. Onako... Osjetim after taste kao kad pojedem pecivo iz neke albanske pekare.
Pored pirpe i snogu nemaju šanse na onoj lokaciji.
Žao mi bi što ne pojedoh hambaš ili doner u pirpi ...
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3604 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by xoklix »

Dosadno mii wrote: 30/05/2023 11:41 Nije naglaseno koji sir koriste
Mnoge picerije u opisu koriste naziv "sir" za stvar koja se zove "pripravak na bazi biljne masti".
Obmana i prevara kupaca na koju bi inspekcija trebala reagovati.
U HR ne smiješ koristiti naziv "sir" ako koristiš tzv. "biljni/zamjenski sir".
DonieBrasco
Posts: 20068
Joined: 31/08/2016 16:09

#3605 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DonieBrasco »

A kako treba da pise tip/vrsta sira "gauda" , "edamer" ili sta vec ?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#3606 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dosadno mii »

DonieBrasco wrote: 30/05/2023 16:52 A kako treba da pise tip/vrsta sira "gauda" , "edamer" ili sta vec ?
Da
verdi
Posts: 55
Joined: 16/01/2010 23:21

#3607 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by verdi »

xoklix wrote: 30/05/2023 16:43
Probao neki dan. Onako... Osjetim after taste kao kad pojedem pecivo iz neke albanske pekare.
Pored pirpe i snogu nemaju šanse na onoj lokaciji.
Žao mi bi što ne pojedoh hambaš ili doner u pirpi ...
To je vjerovatno zbog susama. U svakoj pizzi ga ima, cak i margariti.
ReymondReddington
Posts: 1602
Joined: 07/01/2018 22:25

#3608 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by ReymondReddington »

Probao macho mala 12km. Onako pica je tanka i hrskava na krajevima. Takodjer ima susama i osjeti se taj susam.
Po meni pica je dobra ali ne vrijedi 12 maraka.
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#3609 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by John Cleese »

Dosadno mii wrote: 30/05/2023 17:23
DonieBrasco wrote: 30/05/2023 16:52 A kako treba da pise tip/vrsta sira "gauda" , "edamer" ili sta vec ?
Da
Zapravo bi trebali koristiti iskljucivo mocarelu (osim za quattro formaggi, naravno) - u praksi, levati trpaju sta stignu. Moze im se :D
RJ57
Posts: 5113
Joined: 10/04/2017 15:12

#3610 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by RJ57 »

nemojte pametovat, u/na pizzu se može stavit šta god hoćeš, kao takva je i izmišljena
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51165
Joined: 29/06/2011 23:39

#3611 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

Pizzu 15 km na njoj biljni sir.

Ko je budala, neka placa.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3612 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by xoklix »

DonieBrasco wrote: 30/05/2023 16:52 A kako treba da pise tip/vrsta sira "gauda" , "edamer" ili sta vec ?
Sir je čvrsta tvar koja nastaje od zgusnutog mlijeka sisavaca.

Jel gauda,edamer,mozzarela nije ni bitno. Ali pripravak od biljne masti ne smiju kvalifikovati pod sir jer proces nastanka istog nije niti blizu isti. Ne nastaje od mlijeka nego od biljne masti vještačkim putem.
Osim toga potpuno je nezdrav, pogotovo za srčane bolesnike,a i zdrava osoba bi ga trebala izbjegavati.
DonieBrasco
Posts: 20068
Joined: 31/08/2016 16:09

#3613 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DonieBrasco »

Image

Proper pizza - cijene

Jedna te ista pica po sastojcima, niđe veze.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#3614 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Pandakonda »

Proper pica solidna, probao sam Locu i mislim da tu stave kao neki siracha sos ? Inace jako je tanka i definitivno se ne moze jedna osoba najesti od ovoga sto reklamiraju da je za jednu osobu (30cm). Primjeti se da je malo drugacija od ostalih pica ali iskreno ne vrijedi preko 10km i sigurno je bolje onda za cak malo manje para uzeti Sosse ili nesto u pirpi ako si na toj lokaciji.
daario naharis
Posts: 1065
Joined: 17/06/2015 19:42

#3615 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by daario naharis »

Cijena pizze od 18 KM je napad na razum svakog covjeka buduci da je cijena pizze tacno 9€ u centru Milana.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51165
Joined: 29/06/2011 23:39

#3616 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

I jos zavrcu ovu poludrzavu za stotine hiljada km poreza.
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#3617 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by madesa »

daario naharis wrote: 31/05/2023 11:16 Cijena pizze od 18 KM je napad na razum svakog covjeka buduci da je cijena pizze tacno 9€ u centru Milana.
:thumbup:
User avatar
leki hz
Posts: 767
Joined: 09/09/2011 21:08

#3618 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by leki hz »

daario naharis wrote: 31/05/2023 11:16 Cijena pizze od 18 KM je napad na razum svakog covjeka buduci da je cijena pizze tacno 9€ u centru Milana.
Ma stvarno nisu normalni sa tim cijenama. Nije pizza, ali brat danas u Ilidžisu jeo kljukušu, kaže 17 KM :-) .
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3619 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Avetinho »

daario naharis wrote: 31/05/2023 11:16 Cijena pizze od 18 KM je napad na razum svakog covjeka buduci da je cijena pizze tacno 9€ u centru Milana.
Eto ne moraš u Milano po picu, uštedioo si na gorivu.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17039
Joined: 27/04/2021 22:52

#3620 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

Image

sosse je top posebno ova njihova sosse bas se osjeti da koriste dobru gorgonzolu :thumbup: :thumbup: mljeveno meso i gorgonzola haos dobra kombinacija 8-)
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3621 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Logovan »

madesa wrote: 10/05/2023 15:09 beze vala
c0de wrote: 16/05/2023 00:02 Prije je bila fantasticna, onda je doslo do smjene kadra...
:-) Steta ako je tako, ali hajde svejedno, otici cu :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3622 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Sanjarko »

Bujrum u Zenicu na picu, ovdje su po oko 6 KM do 8 maks. Ima naravno vjerujem i skupljih ali nisu ni ove loše.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3624 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moonca »

wrote: 01/06/2023 13:01 Image

sosse je top posebno ova njihova sosse bas se osjeti da koriste dobru gorgonzolu :thumbup: :thumbup: mljeveno meso i gorgonzola haos dobra kombinacija 8-)
:-) mozda je ukusna.. ali izgleda :roll:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3625 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moonca »

daario naharis wrote: 01/06/2023 13:46 https://ibb.co/gmKcDGH

8€ :thumbup:
orvori sliku .. :thumbup: dobra
Image
Post Reply