BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#3601 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by friskyoreo »

Mene interesuje da li oni stvarno prave kecap, ono od paradajza, tj puni proizvodni proces. Ili samo kupuju u nekim bacvama pa prepakuju, ili ga muckaju od nekog koncentrata kao one sokove. Kontam skroz su jeftini, a koliko paradajza treba da se napravi kila kecapa, i uz sve ostale troskove.. :-)
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#3602 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by OldMayor »

Pa eto na onom pise 24% koncentrat rajcice, tj. cetvrtina onog je ajmo reci paradajz, ostalo je du da se napuni flaša.
:D

Zezam se, jbg i paradjz kad ga uzmes, pola je voda. A oni sigurno svakom paradajzu dusu uzmu i sve iskoriste.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3603 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3604 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

StupskaBitanga wrote:krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
krajina klas ima vrhunske kolace,sve sto sam probao je extra
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#3605 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Digla_da_kreci »

StupskaBitanga wrote:Sarko rolat klas 200 i nešto gr 1,5KM :thumbup:
Volim Sarko rolate i tortice, iako ih ne jedem cesto.
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#3606 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

:sax:
friskyoreo wrote:Mene interesuje da li oni stvarno prave kecap, ono od paradajza, tj puni proizvodni proces. Ili samo kupuju u nekim bacvama pa prepakuju, ili ga muckaju od nekog koncentrata kao one sokove. Kontam skroz su jeftini, a koliko paradajza treba da se napravi kila kecapa, i uz sve ostale troskove.. :-)
Ne vjerujem ni u Bingo ni u Kplus marke i nisam nikada kupio ni jedan ni drugi proizvod.
Sto se tice kecapa kojega bas volim i probao sam ih mnogo najbolji je Heinz ;)
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#3607 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by friskyoreo »

probook wrote::sax:
friskyoreo wrote:Mene interesuje da li oni stvarno prave kecap, ono od paradajza, tj puni proizvodni proces. Ili samo kupuju u nekim bacvama pa prepakuju, ili ga muckaju od nekog koncentrata kao one sokove. Kontam skroz su jeftini, a koliko paradajza treba da se napravi kila kecapa, i uz sve ostale troskove.. :-)
Ne vjerujem ni u Bingo ni u Kplus marke i nisam nikada kupio ni jedan ni drugi proizvod.
Sto se tice kecapa kojega bas volim i probao sam ih mnogo najbolji je Heinz ;)
I meni je Heinz zakon, jer bas puno jedem kecap, uz sve zivo, zato mi je bitno da je ukusan i naravno da ima bar kakav-takav kvalitet. Mada ovaj sto se proizvodi u Madjarskoj mi je oslabio kvalitet. Ne znam, mozda je subjektivno, ali zadnjih 2 puta sto sam kupio nije mi bas kao prije...
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#3608 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

StupskaBitanga wrote:krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
ne svidja mi se, osjeti se margarin :sad:
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3609 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

StupskaBitanga wrote:krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
Mersal kolače sam često kupovao, nisu nešto aman zaman dobri ali im je odličan omjer cijene i kvaliteta.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#3610 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by golfiista »

Danas kupim kospice u Konzumu i ...
Image
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3611 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Sta je to toliko veliko?
Ko je proizvodjac?
Zali se da si to nasao,znat ce oni odakle to u pakovanju,mozda dobijes paket izvinjenja,ja prije 2 godine isto se zalio i dobio.
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3612 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

golfiista wrote:Danas kupim kospice u Konzumu i ...
Image
znam kako rade, po svim mogućim i nemogućim standardima, ne mogu da vjerujem da ti je ovo naletilo, obavezno ih kontaktiraj...
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3613 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

Image

i mojne slučajno neko da je poredi sa zlatnom džezvom, zavrćem ruke
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3614 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

i još pokoji zapostavljen bh proizvod koji gotivim:

GAMEHA slatkiši http://www.gameha.ba/index.php?page=sho ... 61&lang=bs

konačno u domaćoj ponudi valerijana, rukola itd: https://www.facebook.com/BHFood/photos/ ... =3&theater

i još more kvalitetnih, domaćih, a neizvikanih proizvoda...
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3615 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Agrokomerc, tj. Gadžo sada pravi biskvit sa želeom od narandže, kao tops bez čokoladnog preliva i sa malo mekšim biskvitom. Uzeo sam neko veliko pakovanje pa se malo 'ugnjavio', ali meni se svidja.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3616 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

jel tops to ili šta
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#3617 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

GAMEHA ima odlicne prizvode

Preporucam da probate badem u cimetu i cokoladi,nesto vrhunsko
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3618 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

gdje se to ima kupiti
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3619 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by perfect_guy »

StupskaBitanga wrote:gdje se to ima kupiti
u FISu sam sigurno viđao
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3620 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ciprol »

perfect_guy wrote:
StupskaBitanga wrote:gdje se to ima kupiti
u FISu sam sigurno viđao
Ima i Bingo. U Bingu ima još neki domaći, isti fazon, badem u čokoladi i cimetu.
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3621 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

badem butici, i onaj novi u tc otoka, prodavnica u sklopu druge kuće...

kakvi su ti bingovi?

postoji li i jedan domaći jogurt sa probiotičkom (aktivnom) kulturom?
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3622 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ciprol »

http://prntscr.com/6li57h

Neće slika nešto.
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#3623 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nedoumica »

isteko im rok :P
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3624 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Nedoumica wrote:badem butici, i onaj novi u tc otoka, prodavnica u sklopu druge kuće...

kakvi su ti bingovi?

postoji li i jedan domaći jogurt sa probiotičkom (aktivnom) kulturom?
Dok je postojala tuzlanska mljekara pravili su Dar prirode probiotik jogurt u pakovanju od 0,5l sa 0,5% mm (zeleni čep). Ne znam da li sada prave nešto slično u Gradačcu. Mislim da niko drugi u BiH ne pravi probiotik.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3625 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ciprol »

Nedoumica wrote:isteko im rok :P
Nije :mrgreen:
Post Reply