BiH proizvodi (domaće je najbolje)
Moderator: anex
- friskyoreo
- Posts: 1898
- Joined: 21/11/2011 16:55
- Location: Wysteria Lane
#3601 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mene interesuje da li oni stvarno prave kecap, ono od paradajza, tj puni proizvodni proces. Ili samo kupuju u nekim bacvama pa prepakuju, ili ga muckaju od nekog koncentrata kao one sokove. Kontam skroz su jeftini, a koliko paradajza treba da se napravi kila kecapa, i uz sve ostale troskove.. 
- OldMayor
- Posts: 2999
- Joined: 30/10/2013 11:21
#3602 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Pa eto na onom pise 24% koncentrat rajcice, tj. cetvrtina onog je ajmo reci paradajz, ostalo je du da se napuni flaša.
Zezam se, jbg i paradjz kad ga uzmes, pola je voda. A oni sigurno svakom paradajzu dusu uzmu i sve iskoriste.
Zezam se, jbg i paradjz kad ga uzmes, pola je voda. A oni sigurno svakom paradajzu dusu uzmu i sve iskoriste.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3603 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
- saiks
- Posts: 1195
- Joined: 12/11/2013 13:06
#3604 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
krajina klas ima vrhunske kolace,sve sto sam probao je extraStupskaBitanga wrote:krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#3605 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Volim Sarko rolate i tortice, iako ih ne jedem cesto.StupskaBitanga wrote:Sarko rolat klas 200 i nešto gr 1,5KM
-
probook
- Posts: 5042
- Joined: 13/10/2013 22:38
#3606 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ne vjerujem ni u Bingo ni u Kplus marke i nisam nikada kupio ni jedan ni drugi proizvod.friskyoreo wrote:Mene interesuje da li oni stvarno prave kecap, ono od paradajza, tj puni proizvodni proces. Ili samo kupuju u nekim bacvama pa prepakuju, ili ga muckaju od nekog koncentrata kao one sokove. Kontam skroz su jeftini, a koliko paradajza treba da se napravi kila kecapa, i uz sve ostale troskove..
Sto se tice kecapa kojega bas volim i probao sam ih mnogo najbolji je Heinz
- friskyoreo
- Posts: 1898
- Joined: 21/11/2011 16:55
- Location: Wysteria Lane
#3607 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
I meni je Heinz zakon, jer bas puno jedem kecap, uz sve zivo, zato mi je bitno da je ukusan i naravno da ima bar kakav-takav kvalitet. Mada ovaj sto se proizvodi u Madjarskoj mi je oslabio kvalitet. Ne znam, mozda je subjektivno, ali zadnjih 2 puta sto sam kupio nije mi bas kao prije...probook wrote:
Ne vjerujem ni u Bingo ni u Kplus marke i nisam nikada kupio ni jedan ni drugi proizvod.friskyoreo wrote:Mene interesuje da li oni stvarno prave kecap, ono od paradajza, tj puni proizvodni proces. Ili samo kupuju u nekim bacvama pa prepakuju, ili ga muckaju od nekog koncentrata kao one sokove. Kontam skroz su jeftini, a koliko paradajza treba da se napravi kila kecapa, i uz sve ostale troskove..
Sto se tice kecapa kojega bas volim i probao sam ih mnogo najbolji je Heinz
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
#3608 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
ne svidja mi se, osjeti se margarinStupskaBitanga wrote:krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3609 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mersal kolače sam često kupovao, nisu nešto aman zaman dobri ali im je odličan omjer cijene i kvaliteta.StupskaBitanga wrote:krajina klas, mersal i nekakvi iz Bijeljine budu extra kolači po povoljnim cijenama. Nekako u Sarajevu nemaš gdje pojesti kolač a da nije 4-5KM pa bolje ovako uzeti pakovanje i još nekog počastiti. Ekonomično
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#3610 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Danas kupim kospice u Konzumu i ...


- saiks
- Posts: 1195
- Joined: 12/11/2013 13:06
#3611 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Sta je to toliko veliko?
Ko je proizvodjac?
Zali se da si to nasao,znat ce oni odakle to u pakovanju,mozda dobijes paket izvinjenja,ja prije 2 godine isto se zalio i dobio.
Ko je proizvodjac?
Zali se da si to nasao,znat ce oni odakle to u pakovanju,mozda dobijes paket izvinjenja,ja prije 2 godine isto se zalio i dobio.
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#3612 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
znam kako rade, po svim mogućim i nemogućim standardima, ne mogu da vjerujem da ti je ovo naletilo, obavezno ih kontaktiraj...golfiista wrote:Danas kupim kospice u Konzumu i ...
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#3613 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

i mojne slučajno neko da je poredi sa zlatnom džezvom, zavrćem ruke
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#3614 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
i još pokoji zapostavljen bh proizvod koji gotivim:
GAMEHA slatkiši http://www.gameha.ba/index.php?page=sho ... 61&lang=bs
konačno u domaćoj ponudi valerijana, rukola itd: https://www.facebook.com/BHFood/photos/ ... =3&theater
i još more kvalitetnih, domaćih, a neizvikanih proizvoda...
GAMEHA slatkiši http://www.gameha.ba/index.php?page=sho ... 61&lang=bs
konačno u domaćoj ponudi valerijana, rukola itd: https://www.facebook.com/BHFood/photos/ ... =3&theater
i još more kvalitetnih, domaćih, a neizvikanih proizvoda...
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3615 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Agrokomerc, tj. Gadžo sada pravi biskvit sa želeom od narandže, kao tops bez čokoladnog preliva i sa malo mekšim biskvitom. Uzeo sam neko veliko pakovanje pa se malo 'ugnjavio', ali meni se svidja.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3616 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
jel tops to ili šta
- saiks
- Posts: 1195
- Joined: 12/11/2013 13:06
#3617 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
GAMEHA ima odlicne prizvode
Preporucam da probate badem u cimetu i cokoladi,nesto vrhunsko
Preporucam da probate badem u cimetu i cokoladi,nesto vrhunsko
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3618 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
gdje se to ima kupiti
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#3619 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
u FISu sam sigurno viđaoStupskaBitanga wrote:gdje se to ima kupiti
- Ciprol
- Posts: 981
- Joined: 18/04/2009 01:43
#3620 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ima i Bingo. U Bingu ima još neki domaći, isti fazon, badem u čokoladi i cimetu.perfect_guy wrote:u FISu sam sigurno viđaoStupskaBitanga wrote:gdje se to ima kupiti
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#3621 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
badem butici, i onaj novi u tc otoka, prodavnica u sklopu druge kuće...
kakvi su ti bingovi?
postoji li i jedan domaći jogurt sa probiotičkom (aktivnom) kulturom?
kakvi su ti bingovi?
postoji li i jedan domaći jogurt sa probiotičkom (aktivnom) kulturom?
- Ciprol
- Posts: 981
- Joined: 18/04/2009 01:43
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#3623 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
isteko im rok 
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3624 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Dok je postojala tuzlanska mljekara pravili su Dar prirode probiotik jogurt u pakovanju od 0,5l sa 0,5% mm (zeleni čep). Ne znam da li sada prave nešto slično u Gradačcu. Mislim da niko drugi u BiH ne pravi probiotik.Nedoumica wrote:badem butici, i onaj novi u tc otoka, prodavnica u sklopu druge kuće...
kakvi su ti bingovi?
postoji li i jedan domaći jogurt sa probiotičkom (aktivnom) kulturom?
- Ciprol
- Posts: 981
- Joined: 18/04/2009 01:43
#3625 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
NijeNedoumica wrote:isteko im rok
