Radovan Karadžić u Haagu!

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3601 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

Jebi ti to kad je još uvijek više onih koji ga smatraju herojem nego zločincom.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3602 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pustopoljina »

Ommadawn wrote:Jebi ti to kad je još uvijek više onih koji ga smatraju herojem nego zločincom.
To je tako, ali zamisli sta bi se desilo da ga oslobode?
Ovako...neka kazne...makar bila mrtvo slovo na papiru.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3603 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

pustopoljina wrote:
Ommadawn wrote:Jebi ti to kad je još uvijek više onih koji ga smatraju herojem nego zločincom.
To je tako, ali zamisli sta bi se desilo da ga oslobode?
Ovako...neka kazne...makar bila mrtvo slovo na papiru.
Bio bi zvijezda reality showa, Srbi bi još više sebe smatrali žrtvom, jer eto dokazalo se da fakat nisu počinili zločine, dobio bi još širu publiku nego danas.
On sam je ionako star da bi mogao da se ozbiljnije bavi politikom, ostalo bi mu da napiše još jednu knjigu, gostuje u emisiji Senada Hadžifejzovića...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3604 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pustopoljina »

Ommadawn wrote:
pustopoljina wrote:
Ommadawn wrote:Jebi ti to kad je još uvijek više onih koji ga smatraju herojem nego zločincom.
To je tako, ali zamisli sta bi se desilo da ga oslobode?
Ovako...neka kazne...makar bila mrtvo slovo na papiru.
Bio bi zvijezda reality showa, Srbi bi još više sebe smatrali žrtvom, jer eto dokazalo se da fakat nisu počinili zločine, dobio bi još širu publiku nego danas.
On sam je ionako star da bi mogao da se ozbiljnije bavi politikom, ostalo bi mu da napiše još jednu knjigu, gostuje u emisiji Senada Hadžifejzovića...
Pa da. Horor.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3605 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by славянин »

Nema teorije da bude oslobodjen - ne samo zato jel sto je kriv (mada u medjunarodnim odnosima nebih se ja oslanjao bas na pravdu) nego zato sto eu i usa nece usijanje nacionalizma i jos problema ovde - dosta je sto se krckamo na laganoj vatrici nacionalizma fasizma i ostalog - nece da prokuha lonac.
Last edited by славянин on 19/03/2019 20:57, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3606 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Maraschino »

Po Europi kakva je, on je slobodan covjek ali se nadam da ce neke sudije profesionalno zavrsiti svoju karijeru.
DonieBrasco
Posts: 15999
Joined: 31/08/2016 16:09

#3607 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

Ogroman ali bas OGROMAN utjecaj politike na velikom nivou sa vise strana, Boga pitaj koliko novca, korupcije, utjecaja, uslovljavanja, ucjena bi trebaolo da bude da Karadzic bude oslobođen, tj. ovih velikih sila SAD, Rusije, Kine, Njemacke (citaj kompletne EU).

Tako da je tesko ocekivati da bude osuđen i za ove ostale opstine, zbog slicnih ili istih razloga. Da ga oslobode sutra, fakticki bi dali dozvolu srbima da se RS odcjepi i pripoji Srbiji, jos bi dobili satisfakciju za ono sto im osane od Kosova, kao i da ga osude za ove druge opstine samo bi posuli benzin na vatru.

Sve je ovo politika i volja VELIKIH, da ima pravde da pod nokat stane, ali bas pravde po propisima i kako treba da bude davno bi sve ovo bilo gotovo.

U najboljem slucaju potvrdra prvostepene uz kaznu dozivotne, sve pored toga je cirkus i poraz sudstva u slucaju da neku tacku optuzbe odbace ili mu na kraju daju jos manju kaznu.
User avatar
moa
Posts: 3640
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#3608 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by moa »

Srbiija i pravoslavci po Bosni ce izaci sa klasicnom pricom politicki sud, njima bilo koja presuda nece valjati a Bosnjo ce biti zadovoljan kako god da bude. Ako ga ne proglase krivim za genocid u prijedoru znaci na ovom dunjaluku tesko da ima pravde za male.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3609 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

славянин wrote:Nema teorije da bude oslobodjen - ne samo zato jel sto je kriv (mada u medjunarodnim odnosima nebih se ja oslanjao bas na pravdu) nego zato sto eu i usa nece usijanje nacionalizma i jos problema ovde - dosta je sto se krckamo na laganoj vatrici nacionalizma fasizma i ostalog - nece da prokuha lonac.
A oni bas imaju koristi od toga da mi zivimo u miru i blagostanju - ma jasta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50565
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3610 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Bloo »

Ommadawn wrote:
pustopoljina wrote:
Ommadawn wrote:Jebi ti to kad je još uvijek više onih koji ga smatraju herojem nego zločincom.
To je tako, ali zamisli sta bi se desilo da ga oslobode?
Ovako...neka kazne...makar bila mrtvo slovo na papiru.
Bio bi zvijezda reality showa, Srbi bi još više sebe smatrali žrtvom, jer eto dokazalo se da fakat nisu počinili zločine, dobio bi još širu publiku nego danas.
On sam je ionako star da bi mogao da se ozbiljnije bavi politikom, ostalo bi mu da napiše još jednu knjigu, gostuje u emisiji Senada Hadžifejzovića...
Ne zaboravi Happy TV uz Seselja...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3611 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

moa wrote:Srbiija i pravoslavci po Bosni ce izaci sa klasicnom pricom politicki sud, njima bilo koja presuda nece valjati a Bosnjo ce biti zadovoljan kako god da bude. Ako ga ne proglase krivim za genocid u prijedoru znaci na ovom dunjaluku tesko da ima pravde za male.
A inace je bilo?
How yes no
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3612 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

Bloo wrote: Ne zaboravi Happy TV uz Seselja...
Medijska kuca "sluzimo narodu".
Cine ga sretnim i veselim.
Otud i naziv "Happy".
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3613 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by славянин »

Ommadawn wrote:
славянин wrote:Nema teorije da bude oslobodjen - ne samo zato jel sto je kriv (mada u medjunarodnim odnosima nebih se ja oslanjao bas na pravdu) nego zato sto eu i usa nece usijanje nacionalizma i jos problema ovde - dosta je sto se krckamo na laganoj vatrici nacionalizma fasizma i ostalog - nece da prokuha lonac.
A oni bas imaju koristi od toga da mi zivimo u miru i blagostanju - ma jasta.
Imaju jer oce stabilnost nece da im se retardirana djeca biju u dvoristu.Niko nije napisao blagostanju - samo nece rat pa da im opet po vijestima uznemiruju gradjane dok veceraju sa nekim divljacima sto se masakriraju i ubijaju na TVu.

Mozda ti nije jasno da jedini razlog da je ova drzava u drzava tj. sto postoji barem u ovim granicama pritsak Amerike prvenstveno.Inace da ih totalno nije zanimalo ...

Mada moguce je citam posebno sada na forumu da ima ovih sablja ratnika sto uskacu u rovove mozda bi rastjerali sviju.. tj sami protiv svih sta znas.
mishic
Posts: 6415
Joined: 28/04/2011 16:29

#3614 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by mishic »

Dabića na vješala!!!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3615 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

славянин wrote:Imaju jer oce stabilnost nece da im se retardirana djeca biju u dvoristu.Niko nije napisao blagostanju - samo nece rat pa da im opet po vijestima uznemiruju gradjane dok veceraju sa nekim divljacima sto se masakriraju i ubijaju na TVu.

Mozda ti nije jasno da jedini razlog da je ova drzava u drzava tj. sto postoji barem u ovim granicama pritsak Amerike prvenstveno.Inace da ih totalno nije zanimalo ...

Mada moguce je citam posebno sada na forumu da ima ovih sablja ratnika sto uskacu u rovove mozda bi rastjerali sviju.. tj sami protiv svih sta znas.
A oni su to bili bas uznemireni?
Njihovi gradjani bili uznemireni?
Kako da to ja tu uznemirenost nisam primjetio na Zapadu za vrijeme rata u BiH?
Mislim, nije da im se nije vrtjelo na vijestima. Mozda u Svedskoj nisu bili uznemireni zbog rata u Bosni, jebiga, par hiljada kilometara je daleko...
Doduse, jesam jednog Svedjana vidio da je bio uznemiren. Al´ dobro, bio covjek kod nas prije rata, svidjelo mu se...

Jaro, boli njih kurac.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3616 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by славянин »

Ommadawn wrote: A oni su to bili bas uznemireni?
Njihovi gradjani bili uznemireni?
Kako da to ja tu uznemirenost nisam primjetio na Zapadu za vrijeme rata u BiH?
Mislim, nije da im se nije vrtjelo na vijestima. Mozda u Svedskoj nisu bili uznemireni zbog rata u Bosni, jebiga, par hiljada kilometara je daleko...
Doduse, jesam jednog Svedjana vidio da je bio uznemiren. Al´ dobro, bio covjek kod nas prije rata, svidjelo mu se...

Jaro, boli njih kurac.
Ekvivalent njihove nezabrinutosti bi bilo - Srbija napada BiH,Hrvatska napada BiH (po dogovoru) , ni kifla ne dolazi u pomoc jer hrvati ne daju a aerodromi su svi pokriveni sto pvo od neprijatelja sto artljerijom,sankcija srbiji i hrvatskoj nema - sviju boli neka stvar sta se desava.

Sta mislis na sta bi takav scenario licio.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3617 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Maraschino »

Ommadawn wrote: A oni su to bili bas uznemireni?
Njihovi gradjani bili uznemireni?
Kako da to ja tu uznemirenost nisam primjetio na Zapadu za vrijeme rata u BiH?
Mislim, nije da im se nije vrtjelo na vijestima. Mozda u Svedskoj nisu bili uznemireni zbog rata u Bosni, jebiga, par hiljada kilometara je daleko...
Doduse, jesam jednog Svedjana vidio da je bio uznemiren. Al´ dobro, bio covjek kod nas prije rata, svidjelo mu se...

Jaro, boli njih kurac.
Nemoj sada i ti pretjerivati.
Nece niko slati svoju djecu da plemena razdvaja a ipak su tu bili prisutni u nekom obliku.
Svedska je bila veliki donator kako u ratu tako i poslije rata na povratku raseljenih.
Nikada necu zaboraviti paket krajem rata od obicnih ljudi za obicne ljude iz Svedske. Mislim da i sada imam pismo koje je bilo u tom paketu. Nista narocito a meni jako bitno da neko misli i na nas. Izmedju svih sitnica nadjem kondom. :D Kaze, da se nadje u dugim nocima. Fakat su bile duge. Nema struje, brzo se smrkne pa nikad svanuti. Sta ces raditi?

Samo da dodam, koliko su se potrudili nakon rata da nam umanje patnje skoro sve zemlje da se to nece nikada vise ponoviti kada bi Balkan spalili sa zemljom. Bilo je to vrijeme puno optimizma.
User avatar
moa
Posts: 3640
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#3618 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by moa »

Ommadawn wrote:
moa wrote:Srbiija i pravoslavci po Bosni ce izaci sa klasicnom pricom politicki sud, njima bilo koja presuda nece valjati a Bosnjo ce biti zadovoljan kako god da bude. Ako ga ne proglase krivim za genocid u prijedoru znaci na ovom dunjaluku tesko da ima pravde za male.
A inace je bilo?
How yes no
Nekako kad si saucesnik tj mogao si sprijeciti a nisi onda barem trebaju imati snage i reci istinu nista drugo.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3619 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

Maraschino wrote:
Ommadawn wrote: A oni su to bili bas uznemireni?
Njihovi gradjani bili uznemireni?
Kako da to ja tu uznemirenost nisam primjetio na Zapadu za vrijeme rata u BiH?
Mislim, nije da im se nije vrtjelo na vijestima. Mozda u Svedskoj nisu bili uznemireni zbog rata u Bosni, jebiga, par hiljada kilometara je daleko...
Doduse, jesam jednog Svedjana vidio da je bio uznemiren. Al´ dobro, bio covjek kod nas prije rata, svidjelo mu se...

Jaro, boli njih kurac.
Nemoj sada i ti pretjerivati.
Nece niko slati svoju djecu da plemena razdvaja a ipak su tu bili prisutni u nekom obliku.
Svedska je bila veliki donator kako u ratu tako i poslije rata na povratku raseljenih.
Nikada necu zaboraviti paket krajem rata od obicnih ljudi za obicne ljude iz Svedske. Mislim da i sada imam pismo koje je bilo u tom paketu. Nista narocito a meni jako bitno da neko misli i na nas. Izmedju svih sitnica nadjem kondom. :D Kaze, da se nadje u dugim nocima. Fakat su bile duge. Nema struje, brzo se smrkne pa nikad svanuti. Sta ces raditi?

Samo da dodam, koliko su se potrudili nakon rata da nam umanje patnje skoro sve zemlje da se to nece nikada vise ponoviti kada bi Balkan spalili sa zemljom. Bilo je to vrijeme puno optimizma.
Nisam rekao da nisu pomagali. Ali jarane, fakat ih je bolio kurac.
Moja razrednica mene pita da ja ispricam sta i kako sam dozivio u ratu. Sazvala roditelje mojih drugova iz razreda pa to sve sjelo i ja im pricam.
Aplauz samo reda radi. Vise od pola ih nije znalo ni gdje se Jugoslavija nalazi a ne Bosna.
Da ih nije bolio kurac, ne bi se nikada desila ni Zepa, ni Srebrenica i rat bi bio zavrsen odmah nakon sto su one slike iz Omarske i Manjace, te Bijeljine prosle svijetom. Da ne govorimo o Sarajevu, a gdje je tek Tuzla i "Kapija"....
Obicni gradjanin na Zapadu 90-ih imao svojih problema. Vladala je ekonomska kriza zbog koje su tih godina mnogi ostali bez posla.
Sada im sluzimo kao primjer najuspjesnije integrirane izbjeglicke grupe u drustvo.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#3620 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by _Scarlett_ »

A da se dzimo teme na makar jednoj temi na ovom forumu :-)
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#3621 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by bunk »

славянин wrote:
Ommadawn wrote: A oni su to bili bas uznemireni?
Njihovi gradjani bili uznemireni?
Kako da to ja tu uznemirenost nisam primjetio na Zapadu za vrijeme rata u BiH?
Mislim, nije da im se nije vrtjelo na vijestima. Mozda u Svedskoj nisu bili uznemireni zbog rata u Bosni, jebiga, par hiljada kilometara je daleko...
Doduse, jesam jednog Svedjana vidio da je bio uznemiren. Al´ dobro, bio covjek kod nas prije rata, svidjelo mu se...

Jaro, boli njih kurac.
Ekvivalent njihove nezabrinutosti bi bilo - Srbija napada BiH,Hrvatska napada BiH (po dogovoru) , ni kifla ne dolazi u pomoc jer hrvati ne daju a aerodromi su svi pokriveni sto pvo od neprijatelja sto artljerijom,sankcija srbiji i hrvatskoj nema - sviju boli neka stvar sta se desava.

Sta mislis na sta bi takav scenario licio.
To ti je druze 93-94 nema sta mislit,ko je tad bio ovdje zna.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3622 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

_Scarlett_ wrote:A da se dzimo teme na makar jednoj temi na ovom forumu :-)
A sta je nerelevantno?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3623 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

Tema je presuda jednom čovjeku, a ne šta će biti sa RS, što je svijet pustio da nas kolju itd.


Svrha haškog suda je da sudi pojedincima za konkretna djela, a ne da mijenja istoriju i rezultate rata, tako da je na ovoj temi suvišno kukanje "a šta ćemo sa RS". To je problem za druga tijela i za druge teme.
Sjetimo se 1993, kada smo prvi put čuli da je osnovan Tribunal. Koliko je nas tada vjerovalo da će iko biti osuđen, a pogotovo ovaj kojem će danas biti presuđeno?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3624 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Ommadawn »

julisiz es grant wrote:Tema je presuda jednom čovjeku, a ne šta će biti sa RS, što je svijet pustio da nas kolju itd.


Svrha haškog suda je da sudi pojedincima za konkretna djela, a ne da mijenja istoriju i rezultate rata, tako da je na ovoj temi suvišno kukanje "a šta ćemo sa RS". To je problem za druga tijela i za druge teme.
Sjetimo se 1993, kada smo prvi put čuli da je osnovan Tribunal. Koliko je nas tada vjerovalo da će iko biti osuđen, a pogotovo ovaj kojem će danas biti presuđeno?
Taj isti svijet je formirao sud koji ce danas da presudi covjeku koji pocinio zlocine tokom rata, najvece u Evropi nakon 1945.
Taj isti svijet je takodjer posmatrao i oglusavao se na vijesti o zlocinima pocinjenim u BiH cetiri godine.
Suvisno je ocekivati neku pravednu presudu.
Nadam se da nisam u pravu ali ne bi me iznenadilo ni da ga oslobode.
Oslobodili su Seselja a ni ostali zlocinci nisu bas najadekvatnije kaznjeni.
Neki su cak odsluzili kazne i mirno se secu carsijama koje su "oslobodili".
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3625 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by spreca »

julisiz es grant wrote:Tema je presuda jednom čovjeku, a ne šta će biti sa RS, što je svijet pustio da nas kolju itd.


Svrha haškog suda je da sudi pojedincima za konkretna djela, a ne da mijenja istoriju i rezultate rata, tako da je na ovoj temi suvišno kukanje "a šta ćemo sa RS". To je problem za druga tijela i za druge teme.
Sjetimo se 1993, kada smo prvi put čuli da je osnovan Tribunal. Koliko je nas tada vjerovalo da će iko biti osuđen, a pogotovo ovaj kojem će danas biti presuđeno?
Potvrdjivanje presude jednom iz mnogih monstruma
Post Reply