Ilegalni migranti u BiH
- Truba
- Posts: 93831
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3601 Re: Migranti
vidim po prijateljima... negdje kod nedžarića prestaje sarajevo i bosna
za "prave" sarajelije
za "prave" sarajelije
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#3602 Re: Migranti
I tu treba "metnuti" tablu SARAJEVO.....a jok dole kod rimskogBlack swan wrote:vidim po prijateljima... negdje kod nedžarića prestaje sarajevo i bosna
za "prave" sarajelije
-
John Cleese
- Posts: 42917
- Joined: 25/05/2010 18:30
#3603 Re: Migranti
Velika aleja i vrelo Bosne (makar ta voda sad i bila "obogacena") nisu za bacit' - u paketu je, silom prilika i IlidzaBlack swan wrote:vidim po prijateljima... negdje kod nedžarića prestaje sarajevo i bosna
za "prave" sarajelije
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3604 Re: Migranti
To ti je iz razloga što poslije Marindvora Sarajevo postaje samo jedna velika spavaonica. Pa nema ničega zbog čega bi se trebalo ići dalje. Osim u avanturu u neispitanu divljinu Vrela BosneBlack swan wrote:vidim po prijateljima... negdje kod nedžarića prestaje sarajevo i bosna
za "prave" sarajelije
Ili, za nas bez automobila, patnju odlaska u OBI.
Drugi razlog je način zabave na Ilidži. Kome je do turbofolka a gradu je bliži od Alipašinog, lakše i interesantnije je bilo otići na Bazene.
A te predrasude o ljudima sa Ilidže su djevojčice otamo uspješno razbijale...
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#3605 Re: Migranti
Dovoljno ti reče o sebi.insomnia78 wrote:Ti se uvalila sa spancima markice se samo slijezu?
Da ‘ove kriza potrajati, bog da te vidi, a?
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#3606 Re: Migranti
Dal' vidis kad u Seljaksisu ( Galaxis ) zapjeva, djevojke u ekstazi svaku riječ isprate.triconja wrote:Ja muzike i govana breco![]()
![]()
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#3608 Re: Migranti
Aha Bosnjo iz Francuske mi pričao.insomnia78 wrote:Pricali ti?
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#3609 Re: Migranti
je li istina da su većinom pobacali dokumente i da bukvalno nemamo pojma ni mi,a ni vi koji ste u direktnom kontaktu sa njima ,sa kim imamo posla ?kladusanka wrote: Nema na čemu. S tim ljudima tj. medju migrantima sam od početka uz jednu malu pauzu, ali od danas sam opet s njima... Neću poreći da nema problema. Ima ih. Pojedinaca koji prave probleme. Ima onih koji ne traże ništa jer imaju, i ne prave probleme, ali daleko je najviše onih koji nemaju para i trebaju pomoć.
Preuveličavaju se problemi, pravi se panika, posebno u Kladuši jer općinska vlast ih se želi riješiti, država ne iznalazi rješenje .. Ali pustimo neja odgovorni to rješavaju, ali ljudi su gladni. Djeca. Djeca nisu nikom ništa kriva. Imamo dijete oboljelo od leukemije, žene, trudnice... :'(
Zadnje nevrijeme je uništilo sve ono što smo im uspjeli skupiti i obezbjediti.
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3610 Re: Migranti
A da ti stvar citas u kontekstu? Ako procitas ponovo vidjet ces da sam govorio o migracijama (Bosanaca) i krsenju zakona kod migracije u xyz. Znaci Bosanci vec nekoliko decenija krse zakone na razne nacine. Devedesetih je to bio skoro pa nacionalni sport. I sad svi veci katolici o Pape?svjezi_ustipak wrote:Na bosanskohercegovackom forumu na temi koja je pokrenuta kad su se pojavili prve vece grupe migranata u BiH i koja se zove MIgranti. ti pitas kakve veze imaju zakoni BiH sa migracijama... Ne zvuci obecavajuce no u skladu je sa tvojom ( turobnom) pojavom.CPT wrote:
Kakve veze imaju zakon BiH sa migracijama?".
Migracije su u Bih obuhvacene Ustavom, Zakonom o azilu i Zakonom o strancima. NJima se u ovoj drzavi bavi nekoliko razlicitih sektora. U ovoj drzavi se razlikuje pojam ilegalnog imigranta (koji je 99.9 % ovih sada), legalni imigrant i azilant. Realni problemi o kojima govorimo na ovoj temi su posljedica provodjenja i nesprovodjenja navedenih zakona. Ti nisi neko ko moze komentarisati ista na temu migracija u ovoj zemlji jer nemas pojma o onome sto se desava na terenu niti znas realne probleme sa kojima se ova drzava i njeni gradjani susrecu. Supalj si i ne znas gdje propustas. Jedino sta znas hvatati ljude za rijec i etiketirati vazuci rijeci sugovornika pokusavajuci dokazati da nesto znas a u biti si nevaspitana neznalica.
CPT wrote:
A neki ste ocigledno zaboravili devedesete. Oni koji pisaju po ovoj sirotinji na isti nacin pisaju i po Bosanci, pogotovo muslimanima. Ko se pridruzi fasistima mogao bi brzo zazaliti jer ce i njemu brzo pokucati na vrata
nisi pozvan da pricas o devedesetim i sta se tada desavalo. bio si dijete i kao takav nisi validan sugovornik. drzati pridike o tome ko je i sta zaboravio ne mozes jer da si zapamtio devedesete ne bi se smijao Bosni i Bosancima uvijek ih prikazujuci u negativnom svjetlu. radi takvih ulizica koji su se smijali ovoj zemlji i ovom narodu su se devedesete desile. ti si taj koji na ovoj temi pisas po Bosancima i ti si taj koji se pridruzuje fasistima koji ovu zemlju svakodnevno cerece. ti nemas sta pricati o fasistima i fasizmu, posebno Bosancima koji su prosli i jos uvijek prolaze kroz sve torture koje fasizam nosi sa sobom.
covjek koji napise ovo:
CPT wrote: Bosanci redovno krse zakone (tu ne mislim na BiH) prilikom migracije u trece zemlje. To nije tako od juce vec zadnjih 50tak godina. Trazi sve od udaje/zenidbe za novac pa do svercanja preko granice. Sad svi veci katolici od Pape. Donacije i humanitarna takodje nesto nepoznato na ovim prostorima....
onda u sljedecem pasusu napise ovo:
sam vidis koliko si kontradiktoran.CPT wrote:
Ja nikad nisam generalizovao Bosnu ili Bosance.
imas ogromnu dozu ksenofobije prema Bosancima. Valjda se takvim podsmijavanjem Bosancima dodvoravas u toj sredini pokusavajuci da pokazes kako si dalek od Bosne. A u stvari si samo Mujo iz vica, imigrant koji ce uvijek ostati na pola puta. Niti Bosanac, niti gradjanin druge zemlje. Uvijek svuda po malo a ustvari nigdje.
ovo ti na bosanskom (koji slabo govoris) ne znaci nista. zvuci besmisleno. probaj prevesti na bosanski sa jezika na kojem svakodnevno komuniciras i koji intimno smatras svojim.CPT wrote:BiH nije unikum na ovoj planeti. Niko od BiH rjesevanja probleme. Jos manje je od ovisno od "pravnih, finanskijskih ili operativnih struktura BiH".
nego hoces li da cujes pjesmu koju ovi juznjacki narodi imaju o takvima kao ti? savrseno te opisuje.
Generalno BH zakoni nemaju veze jer ce se ljudi smjestiti onako kako drugi odluce. BTW, EU nece dopustiti ni soliranje clanica. Jos manje BiH. Pogodi ko ovih dana bira lokaciju za smjestaj ljudi?
Pamtiti proslost nije "prikazivati Bosance u negativnom svijetlu". Slike ovih ljudi su skoro pa iste Bosanaca devedesetih. A i napadi fasista tad su bili slicni.
I da, uvijek cu biti migrant. Uvijek ce mi svaki migrant biti blize od fasista. Nikad ne bjezim od toga da sam migrant i nemam zelje podilaziti da budem prihvacen.
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3611 Re: Migranti
Unistavanje dokumenata je posljedica pogresne politike EU u pocetku krize. Imas "posla" sa ljudima.Atego wrote:je li istina da su većinom pobacali dokumente i da bukvalno nemamo pojma ni mi,a ni vi koji ste u direktnom kontaktu sa njima ,sa kim imamo posla ?kladusanka wrote: Nema na čemu. S tim ljudima tj. medju migrantima sam od početka uz jednu malu pauzu, ali od danas sam opet s njima... Neću poreći da nema problema. Ima ih. Pojedinaca koji prave probleme. Ima onih koji ne traże ništa jer imaju, i ne prave probleme, ali daleko je najviše onih koji nemaju para i trebaju pomoć.
Preuveličavaju se problemi, pravi se panika, posebno u Kladuši jer općinska vlast ih se želi riješiti, država ne iznalazi rješenje .. Ali pustimo neja odgovorni to rješavaju, ali ljudi su gladni. Djeca. Djeca nisu nikom ništa kriva. Imamo dijete oboljelo od leukemije, žene, trudnice... :'(
Zadnje nevrijeme je uništilo sve ono što smo im uspjeli skupiti i obezbjediti.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3612 Re: Migranti
Sto jest, jest. Kriva EU. Umjesto da prime sve i svja oni se nesto glupiraju
- svjezi_ustipak
- Posts: 1840
- Joined: 13/12/2010 16:28
#3613 Re: Migranti
I dalje ne generaliziras uprkos izjavi?
po tebi dakle nacionalni sport u Bosni je kršenje zakona? super imaš mišljenje o zemlji za koju tvrdiš da je znaš. isto takvo mišljenje o ovoj državi imaju njeni najveći neprijatelji.
Zakoni drzave o kojoj pricamo nemaju veze sta ce se u toj drzavi raditi? Bravo legalisto europejski fasisticki. Gdje si ti ucio pravo? U Auswicu ili Omarskoj? EU nece dopustiti sta? Orbana i njegov stav? Visegradsku skupinu u njen stav koji rezolutno odbija migrante? Radi ovog pitanja se umalo EU nije raspala, njemacka vlada visi o koncu radi svadje koalicionih partnera u vezi pitanja migracije i ti prics o tome da EU neće nešto dopustiti? Pa državni ministar je 22 juna bio u Briselu i vratio se sa epohalnim zaključkom da EU nema rješenja za ovo pitanje.Kad je o ovom pitanju riječ moj fašisto bosanskih korijena ovdje je svaka zemlja sama. Nema ovdje EU i nekog stava. To je šuplja priča da ne može biti šupljija. Ovi su ljudi došli iz EU (Grčka i Bugarska) i idu ka EU.
A zahvaljujuci takvim kao ti koji zmire na provodjenje i neprovodjenje zakona u ovoj drzavi stanje i jeste takvo. ili da citiram tebe:
Prozivas cijelu naciju za kršenje zakona i onda sam kažeš da zakoni nisu bitni. Možeš ti migrante pobjeći iz Bosne, uvijek će Balkan bezakonje viriti iz tebe. Znaju to tvoje gazde iako im se pokušavaš ulizati
Slike ovih ljudi i Bosanaca su slične jedino takvim kvazistručnjacima poput tebe koji ne poznaju materiju i predstavljaju se kao znalci. Porediti ljude koji su pobjegli ispod noža u Zvorniku, Prijedoru, Srebrenici, Bjeljini, zapadnom Mostaru, Vitezu sa ilegalnim migrantima koji su radi ekonomskih razloga krenuli na put su neuporedive. Da iole znaš ono o čemu je riječ na ovoj temi znao bi da su Bosanci devedesetih bili legalni migranti za razliku od ovih afroazijskih putnika koji su ilegalni migranti. Ni u jednoj zemlji neće moći ostvariti pravo na azil jer ono radi čega oni traže azil nema uporišta u zakonu. Ekonomske prilike nisu osnov za azill. U Bosni i Hercegovini dominiraju ljudi iz zemalja koje nisu zahvaćene ratovima. Ovdje je zanemarivo mali broj ljudi koji se mogu uporediti sa Bosancima 90tih. Da ista znaš o 90tim i Bosni, da imaš uopće predstava kako je to izgledalo znao bi. Ovako samo devalviraš Bosnu i njene žrtve devedesetih spuštajući je na nivo ekonomskih migranata iz sjeverne Afrike i Srednjeg Istoka. Pljuješ na žrtve ove države da bi se prikazao humanim u zaštiti nekih koji ni izbliza nisu prošli ono št je prošla ova država. I ljudi, Bosanci, kojima se ti smiješ i prikazuješ ih uporno kao negativce.
Nećeš ti uvijek biti migrant. Migrant čuva domovinu odakle je došao i ne pokušava po svaku cijenu da je ismijava i uvijek i iznova ističe u negativnom svjetlu. Ti niti si Bosanac, niti si otamo gdje si sada. Ti si napola puta. Prilike u Bosni ne poznajes i ne barataš dobro jezikom zemlje u kooj si rođen. Oni te tamo neće prihvatiti jer nisi njihov. Podilaziš migrantima pljujući državu u kojoj si rođen, da se prikažeš kao borac za pravdu a u stvari si samo demagog koji profitira na tuđoj muci i maše doprinosom kao zastavom u nadi da će biti prihvaćen i uvažen.
Ne reče mi, hoćeš li da čuješ pjesmicu kojom južnjaci opisuju takve kao ti?
CPT wrote:
Znaci Bosanci vec nekoliko decenija krse zakone na razne nacine. Devedesetih je to bio skoro pa nacionalni sport. I sad svi veci katolici o Pape?
po tebi dakle nacionalni sport u Bosni je kršenje zakona? super imaš mišljenje o zemlji za koju tvrdiš da je znaš. isto takvo mišljenje o ovoj državi imaju njeni najveći neprijatelji.
CPT wrote: Generalno BH zakoni nemaju veze jer ce se ljudi smjestiti onako kako drugi odluce. BTW, EU nece dopustiti ni soliranje clanica. Jos manje BiH. Pogodi ko ovih dana bira lokaciju za smjestaj ljudi?
Zakoni drzave o kojoj pricamo nemaju veze sta ce se u toj drzavi raditi? Bravo legalisto europejski fasisticki. Gdje si ti ucio pravo? U Auswicu ili Omarskoj? EU nece dopustiti sta? Orbana i njegov stav? Visegradsku skupinu u njen stav koji rezolutno odbija migrante? Radi ovog pitanja se umalo EU nije raspala, njemacka vlada visi o koncu radi svadje koalicionih partnera u vezi pitanja migracije i ti prics o tome da EU neće nešto dopustiti? Pa državni ministar je 22 juna bio u Briselu i vratio se sa epohalnim zaključkom da EU nema rješenja za ovo pitanje.Kad je o ovom pitanju riječ moj fašisto bosanskih korijena ovdje je svaka zemlja sama. Nema ovdje EU i nekog stava. To je šuplja priča da ne može biti šupljija. Ovi su ljudi došli iz EU (Grčka i Bugarska) i idu ka EU.
A zahvaljujuci takvim kao ti koji zmire na provodjenje i neprovodjenje zakona u ovoj drzavi stanje i jeste takvo. ili da citiram tebe:
CPT wrote:
Znaci Bosanci vec nekoliko decenija krse zakone na razne nacine. Devedesetih je to bio skoro pa nacionalni sport. I sad svi veci katolici o Pape?
CPT wrote: Generalno BH zakoni nemaju veze jer ce se ljudi smjestiti onako kako drugi odluce. BTW, EU nece dopustiti ni soliranje clanica. Jos manje BiH. Pogodi ko ovih dana bira lokaciju za smjestaj ljudi?
Prozivas cijelu naciju za kršenje zakona i onda sam kažeš da zakoni nisu bitni. Možeš ti migrante pobjeći iz Bosne, uvijek će Balkan bezakonje viriti iz tebe. Znaju to tvoje gazde iako im se pokušavaš ulizati
CPT wrote: Pamtiti proslost nije "prikazivati Bosance u negativnom svijetlu". Slike ovih ljudi su skoro pa iste Bosanaca devedesetih. A i napadi fasista tad su bili slicni.
Slike ovih ljudi i Bosanaca su slične jedino takvim kvazistručnjacima poput tebe koji ne poznaju materiju i predstavljaju se kao znalci. Porediti ljude koji su pobjegli ispod noža u Zvorniku, Prijedoru, Srebrenici, Bjeljini, zapadnom Mostaru, Vitezu sa ilegalnim migrantima koji su radi ekonomskih razloga krenuli na put su neuporedive. Da iole znaš ono o čemu je riječ na ovoj temi znao bi da su Bosanci devedesetih bili legalni migranti za razliku od ovih afroazijskih putnika koji su ilegalni migranti. Ni u jednoj zemlji neće moći ostvariti pravo na azil jer ono radi čega oni traže azil nema uporišta u zakonu. Ekonomske prilike nisu osnov za azill. U Bosni i Hercegovini dominiraju ljudi iz zemalja koje nisu zahvaćene ratovima. Ovdje je zanemarivo mali broj ljudi koji se mogu uporediti sa Bosancima 90tih. Da ista znaš o 90tim i Bosni, da imaš uopće predstava kako je to izgledalo znao bi. Ovako samo devalviraš Bosnu i njene žrtve devedesetih spuštajući je na nivo ekonomskih migranata iz sjeverne Afrike i Srednjeg Istoka. Pljuješ na žrtve ove države da bi se prikazao humanim u zaštiti nekih koji ni izbliza nisu prošli ono št je prošla ova država. I ljudi, Bosanci, kojima se ti smiješ i prikazuješ ih uporno kao negativce.
CPT wrote: I da, uvijek cu biti migrant. Uvijek ce mi svaki migrant biti blize od fasista. Nikad ne bjezim od toga da sam migrant i nemam zelje podilaziti da budem prihvacen.
Nećeš ti uvijek biti migrant. Migrant čuva domovinu odakle je došao i ne pokušava po svaku cijenu da je ismijava i uvijek i iznova ističe u negativnom svjetlu. Ti niti si Bosanac, niti si otamo gdje si sada. Ti si napola puta. Prilike u Bosni ne poznajes i ne barataš dobro jezikom zemlje u kooj si rođen. Oni te tamo neće prihvatiti jer nisi njihov. Podilaziš migrantima pljujući državu u kojoj si rođen, da se prikažeš kao borac za pravdu a u stvari si samo demagog koji profitira na tuđoj muci i maše doprinosom kao zastavom u nadi da će biti prihvaćen i uvažen.
Ne reče mi, hoćeš li da čuješ pjesmicu kojom južnjaci opisuju takve kao ti?
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#3614 Re: Migranti
Jeste. Istina je.Atego wrote:je li istina da su većinom pobacali dokumente i da bukvalno nemamo pojma ni mi,a ni vi koji ste u direktnom kontaktu sa njima ,sa kim imamo posla ?kladusanka wrote: Nema na čemu. S tim ljudima tj. medju migrantima sam od početka uz jednu malu pauzu, ali od danas sam opet s njima... Neću poreći da nema problema. Ima ih. Pojedinaca koji prave probleme. Ima onih koji ne traże ništa jer imaju, i ne prave probleme, ali daleko je najviše onih koji nemaju para i trebaju pomoć.
Preuveličavaju se problemi, pravi se panika, posebno u Kladuši jer općinska vlast ih se želi riješiti, država ne iznalazi rješenje .. Ali pustimo neja odgovorni to rješavaju, ali ljudi su gladni. Djeca. Djeca nisu nikom ništa kriva. Imamo dijete oboljelo od leukemije, žene, trudnice... :'(
Zadnje nevrijeme je uništilo sve ono što smo im uspjeli skupiti i obezbjediti.
Na prvu djeluje kriminalno, nije da mogu opravdavati ih, ali itekako razumjem. Nije to zbog toga što bi nama krili identitet, nego ulazak u EU, spajanje porodica...
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3615 Re: Migranti
kladusanka wrote:Jeste. Istina je.Atego wrote:je li istina da su većinom pobacali dokumente i da bukvalno nemamo pojma ni mi,a ni vi koji ste u direktnom kontaktu sa njima ,sa kim imamo posla ?kladusanka wrote: Nema na čemu. S tim ljudima tj. medju migrantima sam od početka uz jednu malu pauzu, ali od danas sam opet s njima... Neću poreći da nema problema. Ima ih. Pojedinaca koji prave probleme. Ima onih koji ne traże ništa jer imaju, i ne prave probleme, ali daleko je najviše onih koji nemaju para i trebaju pomoć.
Preuveličavaju se problemi, pravi se panika, posebno u Kladuši jer općinska vlast ih se želi riješiti, država ne iznalazi rješenje .. Ali pustimo neja odgovorni to rješavaju, ali ljudi su gladni. Djeca. Djeca nisu nikom ništa kriva. Imamo dijete oboljelo od leukemije, žene, trudnice... :'(
Zadnje nevrijeme je uništilo sve ono što smo im uspjeli skupiti i obezbjediti.
Na prvu djeluje kriminalno, nije da mogu opravdavati ih, ali itekako razumjem. Nije to zbog toga što bi nama krili identitet, nego ulazak u EU, spajanje porodica...
spajanje porodica bez dokumenata
mislim koji oksimoron
ko ste to "vi" kojima oni kao ne bi krili identitet, nego moraju zbog te zle europe, koja ne da lezihljebovicima slobodan ulazak na socijalu?
inace, bacili dokumente ili ne, saznace se ko su. Dok su god bez identiteta mogu biti samo u nekom kampu i cekati rjesenje, nikakva prava niti napredak ne mogu imati. A kad se sazna ko su - karta za nazad.
ovo teretski, bilo je moguce prije, ali sad vise ni to.
generalno - cisti kriminal, laganje, prevara
i ti to razumijes, i jos ucestvujes u tome
da li bi razumjela da ti neko tako ukrade tasnu sa svim dokumentima, parama, kljucevima ... zato jer mu eto trebaju pare
da li ti je palo na pamet da pomazes kriminalce? ljude kojima je mjesto u zatvoru, koji su pobjegli od zakona svoje zemlje?
-
Tara the River
- Posts: 282
- Joined: 24/06/2018 19:53
#3617 Re: Migranti
Dileri heroina isto tako kriju svoj identitet. Da li i njih razumijes? I oni to rade radi lakseg prolaska u EU, mislim njihovih posiljki. Ljudi koji dolaze iz ratom zahvacenih zemalja nemaju razloga kriti ime i prezime. Oni koji kriju identitet su kriminalci, bivsi zatvorenici, bjeze od zakona pa kriju identitet da izbjegnu ekstradiciju. Vecina ne dolazi iz ratom zahvacenih zemalja (Banglades, Indija, Pakistan, Alzir, Maroko), te nemaju sta da traze u Evropi. Svi vi koji pomazete ovim kriminalcima, cete kad tad odgovarati za sve ovo sto radite, pomazete krijumcarenje ljudi sto je zakonom kaznjivo! Lazni humanitarci, a dobro placeni od strane sumnjivih NGO organizacija.kladusanka wrote:Jeste. Istina je.Atego wrote:je li istina da su većinom pobacali dokumente i da bukvalno nemamo pojma ni mi,a ni vi koji ste u direktnom kontaktu sa njima ,sa kim imamo posla ?kladusanka wrote: Nema na čemu. S tim ljudima tj. medju migrantima sam od početka uz jednu malu pauzu, ali od danas sam opet s njima... Neću poreći da nema problema. Ima ih. Pojedinaca koji prave probleme. Ima onih koji ne traże ništa jer imaju, i ne prave probleme, ali daleko je najviše onih koji nemaju para i trebaju pomoć.
Preuveličavaju se problemi, pravi se panika, posebno u Kladuši jer općinska vlast ih se želi riješiti, država ne iznalazi rješenje .. Ali pustimo neja odgovorni to rješavaju, ali ljudi su gladni. Djeca. Djeca nisu nikom ništa kriva. Imamo dijete oboljelo od leukemije, žene, trudnice... :'(
Zadnje nevrijeme je uništilo sve ono što smo im uspjeli skupiti i obezbjediti.
Na prvu djeluje kriminalno, nije da mogu opravdavati ih, ali itekako razumjem. Nije to zbog toga što bi nama krili identitet, nego ulazak u EU, spajanje porodica...
Last edited by Tara the River on 19/07/2018 22:12, edited 1 time in total.
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#3618 Re: Migranti
Postoje službe koje su zadužene za te probleme. Ti o kojima ti govoriš, i malo dijete može identifikovati.uglavnomja wrote:
spajanje porodica bez dokumenata![]()
mislim koji oksimoron
ko ste to "vi" kojima oni kao ne bi krili identitet, nego moraju zbog te zle europe, koja ne da lezihljebovicima slobodan ulazak na socijalu?
inace, bacili dokumente ili ne, saznace se ko su. Dok su god bez identiteta mogu biti samo u nekom kampu i cekati rjesenje, nikakva prava niti napredak ne mogu imati. A kad se sazna ko su - karta za nazad.
ovo teretski, bilo je moguce prije, ali sad vise ni to.
generalno - cisti kriminal, laganje, prevara![]()
i ti to razumijes, i jos ucestvujes u tome
da li bi razumjela da ti neko tako ukrade tasnu sa svim dokumentima, parama, kljucevima ... zato jer mu eto trebaju pare![]()
da li ti je palo na pamet da pomazes kriminalce? ljude kojima je mjesto u zatvoru, koji su pobjegli od zakona svoje zemlje?
Detaljisati neću a ja ništa ne radim što nije u skladu sa zakonom.
Činjenica je da su ti ljudi prisutni, postoje, problemi stoje i trebaju se rješavati u medjuvremenu njihovo gladovanje, nekupanje, ignorisanje može samo donijeti veće probleme.
Ti ako bi mogao proći pored gladne djece, żena, bolesnika ma ko bili, slobodno prolazi. Ja ću ih nahraniti koliko budem mogla, a ako činim nešto nezakonito nisam sama, ima nas još jako puno.
I da, zamisli. Bez dokumenata prodju.
Javljaju se iz Italije, Austrije, Švicarske, Njemačke....
Čuvaj se. Možda ti je neki ispred vrata, stoji na umornim, krvavim nogama, u raspadnutim patikama, i praznog stomaka. Bolan, samo ga odgurni. Šta ti je za njim. Sit gladna ne razumije.
https://www.facebook.com/21775144203552 ... 594662737/
Ovo je Rosita. Sa ocem je ovdje. Iračani. Majka ubijena.
Kupili smo joj sve, odjeću tri puta obezbjedili, jer Hr policija im pootima sve u tim pokušajima prelaska granice. Bose ih vrati nama.
Odveo ju je naš čovjek koji radi u Slo da sebi izabere šta želi u trgovini. Gledaj fotku... Djevojčica je izabrala suknjicu i sandale, odjeću koju joj mi nismo kupili jer nije prikladna za njen način života, a ona samo želi biti djevojčica ...
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#3619 Re: Migranti
Prosvijetlite nas baš...Tara the River wrote:[
Dileri heroina isto tako kriju svoj identitet. Da li i njih razumijes? I oni to rade radi lakseg prolaska u EU, mislim njihovih posiljki. Ljudi koji dolaze iz ratom zahvacenih zemalja nemaju razloga kriti ime i prezime. Oni koji kriju identitet su kriminalci, bivsi zatvorenici, bjeze od zakona pa kriju identitet da izbjegnu ekstradiciju. Vecina ne dolazi iz ratom zahvacenih zemalja (Banglades, Indija, Pakistan, Alzir, Maroko), te nemaju sta da traze u Evropi. Svi vi koji pomazete ovim kriminalcima, cete kad tad odgovarati za sve ovo sto radite, pomazete krijumcarenje ljudi sto je zakonom kaznjivo! Lazni humanitarci, a dobro placeni od strane sumnjivih NGO organizacija.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3620 Re: Migranti
Jes’. I na jednu Rositu iz Iraka koja je u potrebi i kojoj treba pomoci dodje koliko Ahmeda i Murada iz Alzira i Maroka koji imaju sasvim legalne nacine za ulazak u Fr?kladusanka wrote:Postoje službe koje su zadužene za te probleme. Ti o kojima ti govoriš, i malo dijete može identifikovati.uglavnomja wrote:
spajanje porodica bez dokumenata![]()
mislim koji oksimoron
ko ste to "vi" kojima oni kao ne bi krili identitet, nego moraju zbog te zle europe, koja ne da lezihljebovicima slobodan ulazak na socijalu?
inace, bacili dokumente ili ne, saznace se ko su. Dok su god bez identiteta mogu biti samo u nekom kampu i cekati rjesenje, nikakva prava niti napredak ne mogu imati. A kad se sazna ko su - karta za nazad.
ovo teretski, bilo je moguce prije, ali sad vise ni to.
generalno - cisti kriminal, laganje, prevara![]()
i ti to razumijes, i jos ucestvujes u tome
da li bi razumjela da ti neko tako ukrade tasnu sa svim dokumentima, parama, kljucevima ... zato jer mu eto trebaju pare![]()
da li ti je palo na pamet da pomazes kriminalce? ljude kojima je mjesto u zatvoru, koji su pobjegli od zakona svoje zemlje?
Detaljisati neću a ja ništa ne radim što nije u skladu sa zakonom.
Činjenica je da su ti ljudi prisutni, postoje, problemi stoje i trebaju se rješavati u medjuvremenu njihovo gladovanje, nekupanje, ignorisanje može samo donijeti veće probleme.
Ti ako bi mogao proći pored gladne djece, żena, bolesnika ma ko bili, slobodno prolazi. Ja ću ih nahraniti koliko budem mogla, a ako činim nešto nezakonito nisam sama, ima nas još jako puno.
I da, zamisli. Bez dokumenata prodju.
Javljaju se iz Italije, Austrije, Švicarske, Njemačke....
Čuvaj se. Možda ti je neki ispred vrata, stoji na umornim, krvavim nogama, u raspadnutim patikama, i praznog stomaka. Bolan, samo ga odgurni. Šta ti je za njim. Sit gladna ne razumije.
https://www.facebook.com/21775144203552 ... 594662737/
Ovo je Rosita. Sa ocem je ovdje. Iračani. Majka ubijena.
Kupili smo joj sve, odjeću tri puta obezbjedili, jer Hr policija im pootima sve u tim pokušajima prelaska granice. Bose ih vrati nama.
Odveo ju je naš čovjek koji radi u Slo da sebi izabere šta želi u trgovini. Gledaj fotku... Djevojčica je izabrala suknjicu i sandale, odjeću koju joj mi nismo kupili jer nije prikladna za njen način života, a ona samo želi biti djevojčica ...
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#3621 Re: Migranti
I ti znaš bolje situaciju ovamo od nas.insomnia78 wrote:Jes’. I na jednu Rositu iz Iraka koja je u potrebi i kojoj treba pomoci dodje koliko Ahmeda i Murada iz Alzira i Maroka koji imaju sasvim legalne nacine za ulazak u Fr?kladusanka wrote:Postoje službe koje su zadužene za te probleme. Ti o kojima ti govoriš, i malo dijete može identifikovati.uglavnomja wrote:
spajanje porodica bez dokumenata![]()
mislim koji oksimoron
ko ste to "vi" kojima oni kao ne bi krili identitet, nego moraju zbog te zle europe, koja ne da lezihljebovicima slobodan ulazak na socijalu?
inace, bacili dokumente ili ne, saznace se ko su. Dok su god bez identiteta mogu biti samo u nekom kampu i cekati rjesenje, nikakva prava niti napredak ne mogu imati. A kad se sazna ko su - karta za nazad.
ovo teretski, bilo je moguce prije, ali sad vise ni to.
generalno - cisti kriminal, laganje, prevara![]()
i ti to razumijes, i jos ucestvujes u tome
da li bi razumjela da ti neko tako ukrade tasnu sa svim dokumentima, parama, kljucevima ... zato jer mu eto trebaju pare![]()
da li ti je palo na pamet da pomazes kriminalce? ljude kojima je mjesto u zatvoru, koji su pobjegli od zakona svoje zemlje?
Detaljisati neću a ja ništa ne radim što nije u skladu sa zakonom.
Činjenica je da su ti ljudi prisutni, postoje, problemi stoje i trebaju se rješavati u medjuvremenu njihovo gladovanje, nekupanje, ignorisanje može samo donijeti veće probleme.
Ti ako bi mogao proći pored gladne djece, żena, bolesnika ma ko bili, slobodno prolazi. Ja ću ih nahraniti koliko budem mogla, a ako činim nešto nezakonito nisam sama, ima nas još jako puno.
I da, zamisli. Bez dokumenata prodju.
Javljaju se iz Italije, Austrije, Švicarske, Njemačke....
Čuvaj se. Možda ti je neki ispred vrata, stoji na umornim, krvavim nogama, u raspadnutim patikama, i praznog stomaka. Bolan, samo ga odgurni. Šta ti je za njim. Sit gladna ne razumije.
https://www.facebook.com/21775144203552 ... 594662737/
Ovo je Rosita. Sa ocem je ovdje. Iračani. Majka ubijena.
Kupili smo joj sve, odjeću tri puta obezbjedili, jer Hr policija im pootima sve u tim pokušajima prelaska granice. Bose ih vrati nama.
Odveo ju je naš čovjek koji radi u Slo da sebi izabere šta želi u trgovini. Gledaj fotku... Djevojčica je izabrala suknjicu i sandale, odjeću koju joj mi nismo kupili jer nije prikladna za njen način života, a ona samo želi biti djevojčica ...
Odlično. Obzirom da ste svi upoznati sa problemima. Imate snimljenu situaciju, dajte svoj doprinos Državnoj bezbjednosti kako da se postavi i šta treba da uradi. To se traži.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3622 Re: Migranti
kladusanka, hajde preobroj pa napisi ovdje koliko klipana u 20-im godinama, bez papira i nepoznate zemlje prijekla dolazi na jednu rositu?
cuj rosita iz iraka
edit
tek sad vidim, ovo je REKLAMNA stranica neke firme na fb
cuj rosita iz iraka
edit
tek sad vidim, ovo je REKLAMNA stranica neke firme na fb
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3623 Re: Migranti
Znas sta treba da uradi. Svim izbjeglicama iz ratnih podrucja koji imaju uredne papire ponuditi azil i smjestiti ih u za to predvidjene centre. Oni koji isti odbiju protjerati momentalno u Srbiju. Sve koji dolaze iz ratom zahvacenih prostora ili nemaju identifikacijske dokumente takodjer odmah protjerati. Izvesti jebenu vojsku na jebenu granicu sa Srbijom i CG
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3624 Re: Migranti
kladusanka wrote: I ti znaš bolje situaciju ovamo od nas.
Odlično. Obzirom da ste svi upoznati sa problemima. Imate snimljenu situaciju, dajte svoj doprinos Državnoj bezbjednosti kako da se postavi i šta treba da uradi. To se traži.
Radni kampovi? Ali nismo mi tako zli, znaci ne prolazi, mi cemo njiha samo u kampove i tako ih izolirat od zajednice i na asimilaciju metat kapak. I onda cemo priko noci ocekivat od njiha da postanu radni gradjani nakon nekoliko godina lezanja i tako tog.
Dobro je pa se obican narod ne pita, do sad bi bilo likvidacija kolko hoš
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3625 Re: Migranti
Lahko je tudjiminsomnia78 wrote:Znas sta treba da uradi. Svim izbjeglicama iz ratnih podrucja koji imaju uredne papire ponuditi azil i smjestiti ih u za to predvidjene centre. Oni koji isti odbiju protjerati momentalno u Srbiju. Sve koji dolaze iz ratom zahvacenih prostora ili nemaju identifikacijske dokumente takodjer odmah protjerati. Izvesti jebenu vojsku na jebenu granicu sa Srbijom i CG
