Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3601 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by BHF_Manijak »

Ako zelis u Evropi iole nesto da napravis, tu u ligi moras timove preskakati kao nevidljive. Dakle tu podrazumijevam i ove sto vaze za jace - Zrinjski, Siroki, Borac, Zeljo/Sarajevo...
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#3602 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Tyke »

todd_smith wrote:volio bih da ih sloboda uzme, neka idu na 2. mjesto ioanko nemaju ekipu koja moze dugo da izdrzi u samom vrhu do kraja prvenstva...
A ko ima? ;)

Slobodina klupa je relativno jaka, a sinoc nam nije bilo Ahmetovica, Govedarice i Mujica, a Skahicu je ovo veceras prva utakmica ove sezone, tj. tih malo minuta sto je dobio. A ako ovako ostane do zimske pauze (da budemo u vrhu), Azmir je najavio mogucnost drasticnog pojacanja Slobode za preostalih 12 utakmica i borbu za izlazak u Evropu. A po igrackom kadru vec sad Sloboda ima tim za borbu za sami vrh, prije npr. Radnika ili Celika koji su takodjer u samom vrhu tabele.

Liga nikad zanimljivija, barem meni.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3603 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Tyke wrote:
todd_smith wrote:volio bih da ih sloboda uzme, neka idu na 2. mjesto ioanko nemaju ekipu koja moze dugo da izdrzi u samom vrhu do kraja prvenstva...
A ko ima? ;)

Slobodina klupa je relativno jaka, a sinoc nam nije bilo Ahmetovica, Govedarice i Mujica, a Skahicu je ovo veceras prva utakmica ove sezone, tj. tih malo minuta sto je dobio. A ako ovako ostane do zimske pauze (da budemo u vrhu), Azmir je najavio mogucnost drasticnog pojacanja Slobode za preostalih 12 utakmica i borbu za izlazak u Evropu. A po igrackom kadru vec sad Sloboda ima tim za borbu za sami vrh, prije npr. Radnika ili Celika koji su takodjer u samom vrhu tabele.

Liga nikad zanimljivija, barem meni.
Ne znam...ne kazem da ste losi, niste. Ali niste mi ozbiljna ekipa za Evropu ili titulu. I nije to "ta ce sloboda" ili slican mentalitet, jednostavno ne vidim neku zrelost u pristupu igre na duze staze.

Imali ste evo dva kola priliku da preuzmete kormilo tabele, obje ekipe protiv ekipa koje morate dobiti da bi bili ozbiljan kandidat, i niste uspjeli.

Drugo je sad sta je bilo zacrtano na pocetku sezone, ali ne znam...zato rekoh danas radije bih da ste danas uzeli jer ne vidim kako mozete citavu sezonu ovaj tempo izdeverati, tako da skidanje bodova sirokom/zrinjskom/zelji je dobrodoslo sad u naletu dok ste. Ipak je evo Siroki prva ozbiljnija ekipa na koju ste naletili. Ne sjecam se fkt protiv koga ste jos igrali? Radnik? Borac? Mrsko mi traziti sad :mrgreen:
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#3604 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Mister Yes »

Što se tiče derbija, Željo bi mogao imati veći posjed lopte jer sa ovom sredinom terena (Rustemović, Kovačević) Sarajevo zaista ne pretenduje na posjed lopte već na razbijanje igre a onda kontre i polukontre sa ovim zaista super-u-formi napadom Velkoski-Okić-Benko-Duljević/Bekić. Najveća opasnost za Sarajevo će biti naravno bokovi posebno duel Đelmić-Puzigaća. A bogami ni desna strana nije sigurna bude li tu Hebibović bez obzira kakav kloc je Kokot. Stokić bi baš u derbiju mogao dati go. To bi nekako bila klasnična priča. U svakom slučaju očekujem da kone daju jedan pogodak na neki način. Ali mi bi trebali dati barem dva jer su nam svi napadači u izvrsnoj formi.

Moja prognoza: Željezničar-Sarajevo 1-2
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3605 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by vryzas »

Charuga wrote:Rekoh prošle sedmice da nećemo ni boda uzeti iz tri utakmice (Travnik, Sarajevo, Zrinjski), ali sam previdio da je Čelik poslije Zrinjskog. Sa ovakvom igrom smo u zoni ispadanja poslije ta 4 kola, ako se nešto drastično ne promjeni.
"Plavo proljece" i zavrsavamo na sigurnom sedmom mjestu. :oops:
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#3606 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by 1946--1987 »

fakat bi moglo biti vise gostujucih navijaca nego domacih na derbiju, ionako smo bare-bare kad je sve idealno a trenutno je zeljeznicar u velikoj krizi na svim poljima :D
sta mesetari uradise od nekadasnjeg prvaka :run:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#3607 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Mea_parvitas »

1946--1987 wrote:fakat bi moglo biti vise gostujucih navijaca nego domacih na derbiju, ionako smo bare-bare kad je sve idealno a trenutno je zeljeznicar u velikoj krizi na svim poljima :D
sta mesetari uradise od nekadasnjeg prvaka :run:
Ne budi smijesan. :-) Bilo bi tako kada bi dobili cijeli sjever, a posto cete dobiti zdenku i valjda nesto istoka onda nema sanse.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#3608 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by bjelave »

Sad pogledao sazetak iz Travnika. Nije zeljo bio tako los. U drugom poluvremenu su imali nekih pokusaja i zasluzili da daju barem jedan, pocasni pogodak :D
Sad bez zezze, cini mi se nekako i kad su bili u sansama da su igrali nekako nevoljno, preko neke stvari. Kao da prosto nisu htjeli da ga daju. Lici na diverziju.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3609 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Dr. Kuca »

O kakvoj stabilizaciji prica ajfel? Jedino ako misli na stabilnog drugoligasa?
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#3610 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Mister Yes »

bjelave wrote:Sad bez zezze, cini mi se nekako i kad su bili u sansama da su igrali nekako nevoljno, preko neke stvari. Kao da prosto nisu htjeli da ga daju. Lici na diverziju.
Meni je i Sarajevo tako izgledalo protiv Travnika. I Čelik mi je tako izgledao protiv travnika.

Ali to su već teorije zavjere. :run:
Fauja Singh
Posts: 2474
Joined: 07/12/2011 12:40

#3611 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Fauja Singh »

Sto sad nema na radiosarajevo clanak "kakvog Zeju ostavlja Gredic?"
Znali su analizirati kada je Ibrakovic podnio ostavku pa me zanima gdje su sad da analiziraju dosadasnji rad Gredica i u kakvom stanju ih ostavlja?
Isto se odnosi i na sportsport, kako rekose za Ibrakovica "kriv za sve, zasluzan za nista" Sta imaju reci za parizanina?
Last edited by Fauja Singh on 28/09/2015 14:47, edited 1 time in total.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3612 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by vryzas »

Ima mala razlika...Gredic je vracao dugove, :oops: a Ibrakovic je trosio pare. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79562
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3613 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Velkoski »

Osvrt na radiosa je pisao pitar, tako da nema on šta pisati za Želju.
Fauja Singh
Posts: 2474
Joined: 07/12/2011 12:40

#3614 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Fauja Singh »

Sve znam, ne mislim da je išta loše napisao, ali hajde neka se kao portal pozabave i odlaskom Gradića, njegovim dosadašnjim radom...ipak je bio predsjednik kluba.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3615 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Kemal Malovčić »

Svaka čast momcima, ovo je prava sportska atmosfera.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#3616 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by mirza_15 »

Ja dobre pjesme u svlacionici Travnika poslije utakmice :mrgreen:
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#3617 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by video »

leškarenje wrote:
Velkoski wrote:Osvrt na radiosa je pisao pitar, tako da nema on šta pisati za Želju.
Uradite Vi 8-)
jeS aha, zato treba imati daMu :izet:
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#3618 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by video »

btw, gdje im je onaj nesretnik aletic, sto on sta ne natipka 8)
Ups - kad se gazda RS ne bi pitao, onda bi i mogao :run:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79562
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3619 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Velkoski »

Kolega je prije dvije sedmice otipkao nešto, nema potrebe opet :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3620 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

zanimljivo kada je Sarajevo u pitanju dosta naslova vidis sa negativnim konotacijama, a sada za zelju svejedno ono standardno naslov

bez obzira jeko novinar, za Sarajevo je uvijek katastrofa, narusena atmosfera, uzas, ocaj....za Zelju izlaze iz krize, pozitivni rezultati ili navijaci porucili igracima...a tamo ih zapravo pljuju :lol:
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#3621 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by video »

Velkoski wrote:Kolega je prije dvije sedmice otipkao nešto, nema potrebe opet :D
Jakako da treba!

Ovo je eldorado za posao, krvi na sve strane, jos samo bal vampira prirediti, glogov kolac pripremiti i udri miško :izet:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79562
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3622 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Velkoski »

Meni lično nema smisla da neko tko navija za Sarajevo piše o Želji, i obrnuto. Zato ovaj put od nas vjerovatno nema ništa, plavi kolega je zauzet.

Iz ovog razloga recimo ss.ba ne uzimam ozbiljno sa tekstovima o Sarajevu, kod njih u redakciji niko ne živi Bordo. :mrgreen:
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#3623 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by 1946--1987 »

Ma nidje veze nek pise ko god hoce o cemu god hoce samo nek je objektivno i realno.Zasto novinar koji navija za Sarajevo ne bi napisao objektivan osvrt na desavanja u zeljeznicaru, upoznat je sa situacijom valjda mu je to posao :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79562
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3624 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Velkoski »

Može biti najobjektivniji na svijetu, al' će mu se jebat' majka makar pa i sve tačno bilo, a kome to treba u životu? :mrgreen:
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#3625 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by bjelave »

Mister Yes wrote:
bjelave wrote:Sad bez zezze, cini mi se nekako i kad su bili u sansama da su igrali nekako nevoljno, preko neke stvari. Kao da prosto nisu htjeli da ga daju. Lici na diverziju.
Meni je i Sarajevo tako izgledalo protiv Travnika. I Čelik mi je tako izgledao protiv travnika.

Ali to su već teorije zavjere. :run:
Ne mogu da vjrujem da ne mogu bolje. Prvo ih derne Mladost. Onda im sudija nasilji da se provuku protiv Drine i onih RS drugoligasa, vec sam im i ime zaboravio.

Pa ih sad nakanta Travnik a promijenili trenera, doveli rodjenog pobjednika samo prije par kola.

Nisu tu cista posla....

Toliko su jadni da ih je haram i podjebavati :(
Locked