Telemach - ALL ABOUT 4
Moderator: Benq
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#3601 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Sta je ovo svako malo nestane konekcije;...
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3602 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pojavi mi se ovo.

onda pogledam an onom papiru sto sam dobio od njih pise MAC adresa TP-Link : A0F3C1A21E4C
ispod username:admin
i pasword,sad da ga ne govorim...
unesem to ali nece da mi otvori opet.

onda pogledam an onom papiru sto sam dobio od njih pise MAC adresa TP-Link : A0F3C1A21E4C
ispod username:admin
i pasword,sad da ga ne govorim...
unesem to ali nece da mi otvori opet.
-
Mustang1
- Posts: 29946
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3603 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Probaj admin admin ..
- zemomak
- Posts: 1686
- Joined: 30/08/2008 14:47
#3604 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Probaj defaultne parametre
Username : admin
Password: admin
TT via iPhone 5
Username : admin
Password: admin
TT via iPhone 5
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#3605 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
jel bolji ovaj telemachov router TL-WR740N od ovog sto sad koristim TL-WR340G ili je isto sranje samo drugo pakovanje? 
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3606 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nece opet u pm. 
-
Mustang1
- Posts: 29946
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3607 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ma isto sranje .. Ja imam takav i dobio sam i od Telemacha .. Nisam ga ni pogledo samo ostavio na ormarBaDa wrote:jel bolji ovaj telemachov router TL-WR740N od ovog sto sad koristim TL-WR340G ili je isto sranje samo drugo pakovanje?
@arshavin zovi ih i pitaj
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#3608 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
hahha i kod mene na ormaru nisam ni otvorio da vidimBubalo1 wrote:Ma isto sranje .. Ja imam takav i dobio sam i od Telemacha .. Nisam ga ni pogledo samo ostavio na ormarBaDa wrote:jel bolji ovaj telemachov router TL-WR740N od ovog sto sad koristim TL-WR340G ili je isto sranje samo drugo pakovanje?![]()
@arshavin zovi ih i pitaj
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3609 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Uradi reset i ponovo konfiguriši, ha ya.arshavin wrote:Nece opet u pm.
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3610 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Najgore je sto ne znam da li uopste ima wifi signala.Jer trenutno nemam laptop kuci pa ne mogu provjeriti.A na telefonu nemam wifi.
Mada na routeru mi gori ona lampica sto signalizira wifi.
kako da restartujem i konfigurisem?
Mada na routeru mi gori ona lampica sto signalizira wifi.
kako da restartujem i konfigurisem?
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#3611 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
iza rutera ima mala rupica cackalicom ubodi i cekaj jedno 10 sec da odradi reset i onda sve prikljucio i probajarshavin wrote:Najgore je sto ne znam da li uopste ima wifi signala.Jer trenutno nemam laptop kuci pa ne mogu provjeriti.A na telefonu nemam wifi.
Mada na routeru mi gori ona lampica sto signalizira wifi.
kako da restartujem i konfigurisem?
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3612 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Iza imaš rupicu, pritisni nečim tankim i drži 10-ak sec, dok se sve ne upale pa ugase. Onda otvori onu str. za konfiguraciju rutera 192..... ili tplinklogin.netarshavin wrote:Najgore je sto ne znam da li uopste ima wifi signala.Jer trenutno nemam laptop kuci pa ne mogu provjeriti.A na telefonu nemam wifi.
Mada na routeru mi gori ona lampica sto signalizira wifi.
kako da restartujem i konfigurisem?
Username : admin
Password: admin
Na quick setup izaberi DHCP i to bi bilo to. Sačekas malo i proradit će ti. Naravno tamo u postavkama naštimaj pass za wifi, naziv mreže
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#3613 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Kako vam se zove wifi,meni pretty fly for a wifi 
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#3615 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Decerto wrote:Kako vam se zove wifi,meni pretty fly for a wifi
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3616 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Usao sam,ali sad ne kontam gdje mijenjam ime wifi mreze i wifi pasword.
Ima milion ovih stvari s lijeve strane.
Ima milion ovih stvari s lijeve strane.
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#3617 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
ne moze sad ni meni da udje ali imas ono network pa idi na wireless security i imas tu password i ime gore i save i restartuj modem,na onaj gumbic.arshavin wrote:Usao sam,ali sad ne kontam gdje mijenjam ime wifi mreze i wifi pasword.![]()
Ima milion ovih stvari s lijeve strane.
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3618 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

E gdje stavljam pasword.Je li gore gdje je radius pasword ili dole gdje je pasword
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#3619 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Izgleda da cu i ja ponovo resetovati modem jer mi je skroz slab signal u drugim sobama. Cim izadjem iz sobe gdje je router, slabo sta otvara.
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#3620 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
prebaci dole na to wpa wpa2 personal,i u "password" stavi sifru koju oces.arshavin wrote:
E gdje stavljam pasword.Je li gore gdje je radius pasword ili dole gdje je pasword
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3621 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Napravio,jos samo ne mogu da skontam gdje mijenjam ime mreze.
- zemomak
- Posts: 1686
- Joined: 30/08/2008 14:47
#3622 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
ja sam preksinoc resetovo i opet isti signal, tj slab u drugim sobama...ima li kakve veze sa tim problemom sto sam stavio na auto chanell?! a u zadnje vrijeme sve vise novih wifi mreza u mom komsilukumotorola01 wrote:Izgleda da cu i ja ponovo resetovati modem jer mi je skroz slab signal u drugim sobama. Cim izadjem iz sobe gdje je router, slabo sta otvara.
tt via iPad
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#3623 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
ja mislim da ti je to pod wireless settings SSID ja mislimarshavin wrote:Napravio,jos samo ne mogu da skontam gdje mijenjam ime mreze.
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#3624 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Veze nemamzemomak wrote:ja sam preksinoc resetovo i opet isti signal, tj slab u drugim sobama...ima li kakve veze sa tim problemom sto sam stavio na auto chanell?! a u zadnje vrijeme sve vise novih wifi mreza u mom komsilukumotorola01 wrote:Izgleda da cu i ja ponovo resetovati modem jer mi je skroz slab signal u drugim sobama. Cim izadjem iz sobe gdje je router, slabo sta otvara.
tt via iPad
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3625 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Idi na karticu Wireless Settings i mislim da bi trebalo pisati SSID i tu upiši naziv mreže po željiarshavin wrote:Napravio,jos samo ne mogu da skontam gdje mijenjam ime mreze.
