Ja koliko znam, a znam, do Tena imas prodaju kamionskih dijelova i nekad bio servis Strong auta. Nekad prije 2-3 godine je to iseljeno i sad im je servis iznad prodavnice. Sad je tu lager pićamoet-perignon wrote:tik do tena.Throttle wrote:Kakva automehanicarska radnja kod Tena?
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#35976 Re: Zeničani
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35977 Re: Zeničani
Throttle wrote:Ja koliko znam, a znam, do Tena imas prodaju kamionskih dijelova i nekad bio servis Strong auta. Nekad prije 2-3 godine je to iseljeno i sad im je servis iznad prodavnice. Sad je tu lager pićamoet-perignon wrote:tik do tena.Throttle wrote:Kakva automehanicarska radnja kod Tena?
da, Strong auto je tu. ocito da je bio. svejedno, to nije usamljen primjer. vjerovatno ima jos takvih slucajeva. Strong auto barem tada imao uslove da obezbijedi radnicima humanije grijanje, ali nije. valjda stedio.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35978 Re: Zeničani
Haman ti i nisi bas u Zenici u Zadnje vrijeme 
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#35979 Re: Zeničani
Sredina koja ima nezaposlenost poput nase ne moze ocekivati da je IT sektor izvlaci. IT sektor je napredna poslovna grana, a mi nemamo dovoljan broj kvalifikovane radne snage da napravimo neki ozbiljan korak ka IT sektoru. Nama je prvo potreban veliki broj radnih mjesta koja ne zahtijevaju pretjerane kvalifikacije kako bi se narod pozaposljavao. Mala preduzeca su u svakoj sredini pokretacka snaga, tako bi trebalo i kod nas. Naci nacin da se privole startup kompanije, male firme koje traze nacin da se sire, i slicno da ulaze u te radne zone.
Prvo bilo kakvi poslovi pa tek onda poboljsanje raznolikosti tih poslova. Kod nas bi usljo sa dvije godine mejtefa da sjeda u direktorsku stolicu ili da se pita nesto.
Prvo bilo kakvi poslovi pa tek onda poboljsanje raznolikosti tih poslova. Kod nas bi usljo sa dvije godine mejtefa da sjeda u direktorsku stolicu ili da se pita nesto.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65960
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35980 Re: Zeničani
zna li se pouzdano sta ce biti u objektu koji se gradi na mag. putu do bivse kalenove pumpe?
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#35981 Re: Zeničani
Bau centar.kakavdanakneiskustvu wrote:zna li se pouzdano sta ce biti u objektu koji se gradi na mag. putu do bivse kalenove pumpe?
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#35982 Re: Zeničani
Zenica ima 100+k dusa a kao industrija je more pogurat it sektor.
More ko i uzgoj kormisona
More ko i uzgoj kormisona
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#35983 Re: Zeničani
Da li nasa lokalna vlast radi nesto da umanji zahtjeve za pokretanje nove firme? Ili ti I dalje treba bubreg viska da podmazes (potkujes) sve cimbenike u tom lancu?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#35984 Re: Zeničani
Sa pravnog gledišta, lokalna vlast nema nista sa procedurama u vezi registracije firme.
Ono sto može uraditi jesu neki info centri gdje bi neupućeni mogli dobiti informacije i pravnu pomoć pri registraciji firme i eventualno neke poticaje.
Ne određuje ti lokalna vlast koji ti papiri trebaju.
Ono sto može uraditi jesu neki info centri gdje bi neupućeni mogli dobiti informacije i pravnu pomoć pri registraciji firme i eventualno neke poticaje.
Ne određuje ti lokalna vlast koji ti papiri trebaju.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#35985 Re: Zeničani
U cemu je onda razlika izmedju Tesnja i Zenice?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#35986 Re: Zeničani
U mentalitetu. Nisu zatucani. Znaju da neće nista ni od koga dobiti, po strani su, pa su se morali sami na sebe naslanjati. I progresivni su, prate trendove razvoja moderne industrije u svijetu.
I pomazu jedni drugima. Kad nešto pokreces drugi ce te pogurati ako treba i savjetima i novcem. Barem su takvi prije bili.
A u Zenici je susta suprotnost, zato smo tu gdje jesmo, sa Mittalom i ostalim zeniĆkim privrednicima.
I pomazu jedni drugima. Kad nešto pokreces drugi ce te pogurati ako treba i savjetima i novcem. Barem su takvi prije bili.
A u Zenici je susta suprotnost, zato smo tu gdje jesmo, sa Mittalom i ostalim zeniĆkim privrednicima.
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#35987 Re: Zeničani
Ne vidim ja tu ništa napredno, ni u Tešnju ni u Gračanici,.. prošetajte tim čaršijama pa da vidite koliko je uloženo u infrastrukturu, sa plaćama su na samom začelju u FBiH.
Jedino u čemu se razlikuju od Zenice je što su ljudi hrabriji, drskiji i bezobrazniji i što svako svakog zna i što se lakše rastale.
Jedino u čemu se razlikuju od Zenice je što su ljudi hrabriji, drskiji i bezobrazniji i što svako svakog zna i što se lakše rastale.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#35988 Re: Zeničani
Pa sta je onda nase rjesenje? Kako nadoknaditi odlazak Mittala ako to zelimo?
Prosjecna plata u ZDK u aprilu je bila 791 KM. U junu je bilo 18.18% nezaposlenih.
Prosjecna plata u ZDK u aprilu je bila 791 KM. U junu je bilo 18.18% nezaposlenih.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#35989 Re: Zeničani
Ugasiti Mittal i dati Zenicu na upravljanje Tesnjacima
Smislit ce nesto
Ako se sjećate kada je MUP-om rukovodio Semso Mehmedović, zenicki MUP je imao najbolju opremu odmah poslije rata. I danas se rado sjećaju Semse.
Ako se sjećate kada je MUP-om rukovodio Semso Mehmedović, zenicki MUP je imao najbolju opremu odmah poslije rata. I danas se rado sjećaju Semse.
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#35990 Re: Zeničani
U slučaju da se Mittal ugasi, u što čisto sumnjam, bar dok ima rude u Prijedoru,... metaloprerada i IT sektorskoronikako wrote:Pa sta je onda nase rjesenje? Kako nadoknaditi odlazak Mittala ako to zelimo?
Prosjecna plata u ZDK u aprilu je bila 791 KM. U junu je bilo 18.18% nezaposlenih.
Koliko prođe vozila kroz Zenicu u toku godine, duplo više nego kroz Vitez a tamo svako bar peto auto svrati u trgovine.
Ozbiljniji Outlet centar bi se ubio od posla. Broj turista u BiH raste iz dana u dan a Zenice ni na mapi.
Zašto ne graditi neku atrakciju zbog koje bi vrijedilo svratiti, npr. neki moderan zabavni centar.
Ako je u Trebinju koje je napola ćorsokak izgrađen aquaprak vrijedan 70 miliona KM, zašto ne bi i u Zenicu koja leži na najprometnijem putnom pravcu neko investirao.
Samo treba stvoriti preduslove.
Evo ovakva zajebancija bi godišnje privukla 500.000 ljudi u grad.

-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65960
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35991 Re: Zeničani
naši bazeni izgledaju isto zadnjih 35 godina minimalno,da se eto bar tu nešto promijeni,a kamoli nekakav outlet centar izgradi
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35992 Re: Zeničani
Ljudi okanite se sredina gdje je ratni šverc prerastao u mirnodopski privatluk. Pogledajte malo linije fronta prema VRS i sve ce vam se kazati.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#35993 Re: Zeničani
Ugasiti Mittal i otvoriti u zeljezari filmski studio...bas dobar teren za snimanja holivudskih blockbustera.
Ostaviti celicanu zbog snimanja nastavka Cernobila.
Fakat bez zajebancije, bila je to opcija sa zeljezarom u Varešu.
Ostaviti celicanu zbog snimanja nastavka Cernobila.
Fakat bez zajebancije, bila je to opcija sa zeljezarom u Varešu.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#35994 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:Ugasiti Mittal i otvoriti u zeljezari filmski studio...bas dobar teren za snimanja holivudskih blockbustera.![]()
Ostaviti celicanu zbog snimanja nastavka Cernobila.
Fakat bez zajebancije, bila je to opcija sa zeljezarom u Varešu.
sta je spotova nasnimano u zeljezari zadnjih 5 godina pojma nemas
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35995 Re: Zeničani
Ovo je u skadistu Auto Targeta koliko sam uspio vidjeti od guzova 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#35996 Re: Zeničani
Guzovi i autodijelovi. Batine dvije najdraze stvari 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35997 Re: Zeničani
Upravo tako.
Gdje je ova Almijeva zgrada Residence? Je li to ono kod kina sto se gradi godinama?
Gdje je ova Almijeva zgrada Residence? Je li to ono kod kina sto se gradi godinama?
- N.N.
- Posts: 3541
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#35999 Re: Zeničani
Sada kada oni svojom sucmurasto zelenom fasadom sjebu onaj gotivni red zgrada od cigle 
Samo neka se radi
Samo neka se radi
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#36000 Re: Zeničani
Bolje šarena fasada nego da narkići i cuke obitavaju tu 
