Demokratska fronta Željko Komšić

DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#35926 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DonieBrasco »

Par pojedinaca iz DF i njihove porodice ce da profitiraju, ostali mogu komotno da traze drugu stranku ili posao.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#35927 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MarshalDodik »

Ljiljan se odupreo iz zagraljaja sa Niksicem i Kojovicem koji ga gusi i poletio u zagraljaj sa Bakirom, Draganom i Miletom koji mu valjda prija :bih:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#35928 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dezurni_ucenik »

Izadji na izbore they say, it would be fun they say.
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35929 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

Demokratska fronta ipak kreće u pregovore o formiranju vlasti na nivou BiH i FBiH
alajHmanet :bih:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#35930 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

MarshalDodik wrote:Ljiljan se odupreo iz zagraljaja sa Niksicem i Kojovicem koji ga gusi i poletio u zagraljaj sa Bakirom, Draganom i Miletom koji mu valjda prija :bih:
na njihove belegije je navikao a ne bi me začudilo ni da mu prijaju :)

željko zdopi, ljevicu si izd'o :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35931 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maraschino »

Sve ce ostati isto. Drzava ce se urusavati sa ili bez DFa. Njihova najveca greska je sto ce u tome direktno ucestvovati.

Sto se tice principa, potpisani su jer se Dodiku zuri da uposli parazite. Uzimat ce sta im odgovara a ignorisati ostalo.

Vrijeme je da se stvari mijenjaju drugim sredstvima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35932 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Bravo :thumbup:
Banksy wrote:Čini se da su procesi komplicirani i da se sve odvija presporo, a zapravo sve ide u pravom i jedino mogućem smjeru:
grupiranje gubitnika propalih stranaka DF i SBB oko raspadajuće SDA + iz SDPa izbačeni spavači SDA, svi s perspektivom propasti, raspada ili gašenja,
na drugoj strani nove, mlade, nadolazeće snage, i ljevice i centra, NS, Kiflini, podmlađeni SDP, s dugoročnom perspektivom jačanja i omasovljenja, do konačnog preuzimanja vlasti na svim nivoima u Federaciji.
Proces koji treba pozdraviti i podržati, svako prema svojim političkim opredjeljenjima i sklonostima. Moguće je, počelo je. :thumbup:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35933 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Neko bi se grubo našalio da je SDA/HDZ/SNSD-u trebalo 7 dana za pisanje onih principa, a DF-u 14 za prepisivanje...
Ali šalu na stranu, šta bi sa onim
"Nećemo biti visuljak koaliciji SDA/HDZ/SNSD!"
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35934 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

criticos wrote:Zlatni ljiljan u pokušaju uništenja ljevice:

2016 je ignorirao pozive ljevice i nije htio sa zajedničkim kandidatima za načelnike - razvodnjavanjem je pogurao SDA kandidate
2016 je ostao bez pola vijećnika koje je osobno regrutirao i prodao Grad Sarajevo i sarajevske općine - izdaja i prebjezi vijećnika
2017 je samoinicijativno istakao kandidiranje za člana predsjedništva - bez konsultiranja sa ljevicom
2018 je pokušao prodati fol ujedinjenja svih ljevih stranaka pod novom strankom - pokušaj da ukine SDP
2018 je ušao u BH Blok - medijski kontinuirano pljuvao po NS
2019 je zvanično ostao bez svih vijećnika u KS - DF nema više vijećnika u općinskim vijećima
2019 je vršio neviđene pritiske preko medija da BH Blok uđe u pregovore sa SDA - nije uspio udaviti i posljednju opoziciju u državi
2019 je preko Lagumdžije destabilizirao SDP a medijski ogovarao NS da su HDZ krilo - u Dom naroda mu je NS osigurao čovjeka
2019 je rekao da će poštovati odluku BH Bloka - slagao je zvanično

Danas započinje pregovore sa SDA iako je javna tajna da je već popunio UO i NO i direktorske pozicije u državnim i federalnim institucijama.
Današnjim danom se konačno demaskirao i pokazao pravo lice pod izgovorom spasa države. DF Komšić nije građanska opcija i nije ljevica. DF Komšić je SDA privjesak, samootkriveni trojanac ljevice i BH Bloka.

neTko od fHorumasa je odma na pocetku formiranja bh bloka napisao ovo sve priblizno... tj da je DF-ZK trojanac... i bi tako... bakiru bacio pojas za spasavanje i samoukinuo gradjanski blok... iduci izbori bakir-dodik-covic... opozicija sta je to... aferim zlatni ljiljane... selam :bih:
kurtasevic
Posts: 88
Joined: 19/03/2019 09:42

#35935 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kurtasevic »

dezurni_ucenik wrote:Izadji na izbore they say, it would be fun they say.
but actually it is fun. :)
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35936 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

ne trebaju ni izlaziti na izbore da se ne brukaju, samo ce im fHemilija glasovat... selam :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35937 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

kluz franjo wrote:Neko bi se grubo našalio da je SDA/HDZ/SNSD-u trebalo 7 dana za pisanje onih principa, a DF-u 14 za prepisivanje...
Ali šalu na stranu, šta bi sa onim
"Nećemo biti visuljak koaliciji SDA/HDZ/SNSD!"
Nije ovo koalicija :oops: Ovo su samo razgovori i pregovori :oops: DF ima svoje principe :oops: Vidjećemo šta će SDA da ispuni od naših programskih :lol: zahtjeva :oops: DF pokazuje da brine za državu :oops: DF neće opozicionu hladovinu :oops: DF želi da se uhvati u koštac i rješava nagomilane probleme :oops: Poznato je da u NS ima elemenata HB bloka :oops: Narod zna :oops:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22752
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#35938 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi »

Ja sam sokiran, nikada ne bih pogodio da ce Zeljko otici u koaliciju sa SDA :lol:

Kako lik muze sistem evo 13 punih godina, svaka mu cast...
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#35939 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Ovo su bili jedini izbori u istoriji demokratije nakon kojih sve stranke ucestvuju u nekom dijelu vlasti.

I da su liberali Rasima Kadica izasli na izbore, dobili bi makar mjesto pomocnika nekog ministra. :)
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35940 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Banksy wrote:Bravo :thumbup:
Banksy wrote:Čini se da su procesi komplicirani i da se sve odvija presporo, a zapravo sve ide u pravom i jedino mogućem smjeru:
grupiranje gubitnika propalih stranaka DF i SBB oko raspadajuće SDA + iz SDPa izbačeni spavači SDA, svi s perspektivom propasti, raspada ili gašenja,
na drugoj strani nove, mlade, nadolazeće snage, i ljevice i centra, NS, Kiflini, podmlađeni SDP, s dugoročnom perspektivom jačanja i omasovljenja, do konačnog preuzimanja vlasti na svim nivoima u Federaciji.
Proces koji treba pozdraviti i podržati, svako prema svojim političkim opredjeljenjima i sklonostima. Moguće je, počelo je. :thumbup:
To je to :thumbup:

Kako ranije rekoh, polarizacija se konačno počela vršiti oko pravog pitanja.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35941 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

pici wrote:ne trebaju ni izlaziti na izbore da se ne brukaju, samo ce im fHemilija glasovat... selam :bih:
Mislim da će pokupiti dio glasova, al od SDA i sličnih, jer na te glasače i ciljaju.

Neće daleko u suštini, teško je biti Halid umjesto Halida :D

Nakon svega, baš ljigavo ponašanje Željka i DF-a
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35942 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

kluz franjo wrote:
šalu na stranu, šta bi sa onim
"Nećemo biti visuljak koaliciji SDA/HDZ/SNSD!"
Prebrojali se...

Uskoro formiranje bošnjačkog segmenta za vlast

Izetbegović,

da okupimo što veći broj političkih stranaka koje su podržane bošnjačkim glasačkim tijelom.''

criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#35943 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

Banksy wrote:
kluz franjo wrote:
šalu na stranu, šta bi sa onim
"Nećemo biti visuljak koaliciji SDA/HDZ/SNSD!"
Prebrojali se...

Uskoro formiranje bošnjačkog segmenta za vlast

Izetbegović,

da okupimo što veći broj političkih stranaka koje su podržane bošnjačkim glasačkim tijelom.''

Image
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35944 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Bošnjačka reprezentacija kompletirana, oho se sad Čoviću i Dodiku.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35945 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Pa dobro, odluke DF su prevashodno pitanje njegovih glasača (barem je to matrica koja se često čuje na ovom forumu). Ergo., ne vidim razloga da se bilo ko drugi nešto sekira zbog ove odluke.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35946 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Leverage wrote:
Banksy wrote:Bravo :thumbup:
Banksy wrote:Čini se da su procesi komplicirani i da se sve odvija presporo, a zapravo sve ide u pravom i jedino mogućem smjeru:
grupiranje gubitnika propalih stranaka DF i SBB oko raspadajuće SDA + iz SDPa izbačeni spavači SDA, svi s perspektivom propasti, raspada ili gašenja,
na drugoj strani nove, mlade, nadolazeće snage, i ljevice i centra, NS, Kiflini, podmlađeni SDP, s dugoročnom perspektivom jačanja i omasovljenja, do konačnog preuzimanja vlasti na svim nivoima u Federaciji.
Proces koji treba pozdraviti i podržati, svako prema svojim političkim opredjeljenjima i sklonostima. Moguće je, počelo je. :thumbup:
To je to :thumbup:

Kako ranije rekoh, polarizacija se konačno počela vršiti oko pravog pitanja.
Najzad. Važno je prepoznati trenutak, predstaviti ga javnosti, pa ga iskoristiti u punom kapacitetu. :thumbup:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35947 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Fol pratimo SDP, al samo ako hoće u vlast, ako neće, ko će se boriti sa četnicima i ustašama ako neće Željko i DF :?
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#35948 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by doktor78 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
pici wrote:ne trebaju ni izlaziti na izbore da se ne brukaju, samo ce im fHemilija glasovat... selam :bih:
Mislim da će pokupiti dio glasova, al od SDA i sličnih, jer na te glasače i ciljaju.

Neće daleko u suštini, teško je biti Halid umjesto Halida :D

Nakon svega, baš ljigavo ponašanje Željka i DF-a
Ja da sam glasč SDA, ovako bih rezonovao:
Ako imam u ponudi originalnu SDA i one koji su isti SDA, samo se drugačije zovu, zašto da glasam za falsifikate, glasaću za original :D
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#35949 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Seyfo »

Ma to je sve da se država spasi.Što bi ono reko jedan pametni pametnjaković "mi, državnici, moramo staviti po strani vlastite sujete".

Šalu na stranu, i autor navedene izjave, i ovaj iz naslova, vjerovatno kontaju:
"ko ga jebe, stranka nam je svakako na izdisaju, na idućim izborima smo popušili, pa hajd da ušićarimo malo vlasti i nahapamo se para dok je naših 5 minuta."
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35950 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:Fol pratimo SDP, al samo ako hoće u vlast, ako neće, ko će se boriti sa četnicima i ustašama ako neće Željko i DF :?
Pa neće valjda onaj što je sjedio kod oca u kabinetu. Treba mu terenska pomoć.
Post Reply