sad ce skoronikako i nivelacija da objasne. jucerasnja objava medija je bila pretjerana i nepravedna prema mittalu. drzim da je sva ona prasina na snimkama stigla iz Sahare.Jimmy McNulty wrote:Treba sad bit isplata regresa pa se kmeči kako je kriza, bla bla bla, samo da se ne isplati. Cigansko-indijska posla.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35876 Re: Zeničani
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#35877 Re: Zeničani
Nego istina je da je "pukla tikva" između njega i Fuada jer mu nije htio dati tj donirati novac za organizaciju dočeka NG. Priča mi komšija da je to Biju Nair lično pričao po pogonima firme i žalio se zbog pritisaka medija, načelnika, ovih što izdaju okolišne dozvole i stanovnika Tetova. Mi smo kao krivi što je firma u krizi i zbog tih pritisaka kao ne može da usmjeri pažnju da radi na poboljšanju statusa firme i proizvodnje.
Možda ga i mi forumaši ometamo i kočimo razvoj firme 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#35878 Re: Zeničani
Ma kakvi, to samo tebi traze, da ti udju u tragBobi wrote:Traze na uvid saobracajnu i licnu kartu iako sam ja imao sve(cips, uvjerenje o stanu, kopije svega i svacega )channel10 wrote:Raskinuti su svima ugovori sa 31.08.19 i potpisuju se novi. Traze opet sve osim ugovora o vlasnistvu stana (cini mi se). Samo ne znam da li smiju traziti kopije vozacke i saobracajne.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35879 Re: Zeničani
a taman je obecavala ta ljubav, onog proljeca kad je mittal platio fudi promociju kod Hadzifejza u pozoristu. bas me taj prizor razalostio, kao roditelja kad sazna da mu dijete izlazi sa nekim druge vjere.Jimmy McNulty wrote:Nego istina je da je "pukla tikva" između njega i Fuada jer mu nije htio dati tj donirati novac za organizaciju dočeka NG. Priča mi komšija da je to Biju Nair lično pričao po pogonima firme i žalio se zbog pritisaka medija, načelnika, ovih što izdaju okolišne dozvole i stanovnika Tetova. Mi smo kao krivi što je firma u krizi i zbog tih pritisaka kao ne može da usmjeri pažnju da radi na poboljšanju statusa firme i proizvodnje.Možda ga i mi forumaši ometamo i kočimo razvoj firme
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#35880 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:Ma kakvi, to samo tebi traze, da ti udju u tragBobi wrote:Traze na uvid saobracajnu i licnu kartu iako sam ja imao sve(cips, uvjerenje o stanu, kopije svega i svacega )channel10 wrote:Raskinuti su svima ugovori sa 31.08.19 i potpisuju se novi. Traze opet sve osim ugovora o vlasnistvu stana (cini mi se). Samo ne znam da li smiju traziti kopije vozacke i saobracajne.![]()
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#35881 Re: Zeničani
Ovaj što je psovao policiji Sandi Tolić, sin od Marija (Turković ekipa) ?
-
Shmeker
- Posts: 254
- Joined: 17/09/2011 15:39
#35882 Re: Zeničani
Najgore je sto je ovaj pritisak radi nekih sitnih interesa a ne stvarna briga za zdravlje i buducnost grada. Mislim da indijska govna s nekim malim parama mogu rijesiti problem sa "zabrinutim" gradonacelnikom. Fazon je samo sto su indijci veca govna kad su pare u pitanju i od nase stoke.Jimmy McNulty wrote:Nego istina je da je "pukla tikva" između njega i Fuada jer mu nije htio dati tj donirati novac za organizaciju dočeka NG. Priča mi komšija da je to Biju Nair lično pričao po pogonima firme i žalio se zbog pritisaka medija, načelnika, ovih što izdaju okolišne dozvole i stanovnika Tetova. Mi smo kao krivi što je firma u krizi i zbog tih pritisaka kao ne može da usmjeri pažnju da radi na poboljšanju statusa firme i proizvodnje.Možda ga i mi forumaši ometamo i kočimo razvoj firme
Ovim radnicima sto kmece i lizu indijski supak, porodice oboljelih trebaju isporuciti racune za troskove lijecenja pa nece biti nikakvih problema.
Isto tako sta ce svi ljudi koji imaju zemlju u okolini Mittala a koji bi se mogli baviti poljoprovredom? Ko ce njima platiti stetu sto im je zemlja beskorisna?
Uglavnom kao i uvijek bosanski covjek ne vidi dalje od svoja cetiri zida. Ako je njegov interes doveden u pitanje taj zrtvuje sve zivo samo da bi njegovom supku bilo dobro.
Last edited by Shmeker on 03/09/2019 21:05, edited 1 time in total.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65965
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35883 Re: Zeničani
Casual's wrote:Ovaj što je psovao policiji Sandi Tolić, sin od Marija (Turković ekipa) ?
i ja sam tako cuo
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#35884 Re: Zeničani
A zbog čega su pravili kuce u okolini zeljezare?Shmeker wrote:Najgore je sto je ovaj pritisak radi nekih sitnih interesa a ne stvarna briga za zdravlje i buducnost grada. Mislim da indijska govna s nekim malim parama mogu rijesiti problem sa "zabrinutim" gradonacelnikom. Fazon je samo sto su indijci veca govna kad su pare u pitanju i od nase stoke.Jimmy McNulty wrote:Nego istina je da je "pukla tikva" između njega i Fuada jer mu nije htio dati tj donirati novac za organizaciju dočeka NG. Priča mi komšija da je to Biju Nair lično pričao po pogonima firme i žalio se zbog pritisaka medija, načelnika, ovih što izdaju okolišne dozvole i stanovnika Tetova. Mi smo kao krivi što je firma u krizi i zbog tih pritisaka kao ne može da usmjeri pažnju da radi na poboljšanju statusa firme i proizvodnje.Možda ga i mi forumaši ometamo i kočimo razvoj firme
Ovim radnicima sto kmece i lizaju indijski supak, porodice oboljelih trebaju isporuciti racune za troskove lijecenja pa nece biti nikakvih problema.
Isto tako sta ce svi ljudi koji imaju zemlju u okolini Mittala a koji bi se mogli baviti poljoprovredom? Ko ce njima platiti stetu sto im je zemlja beskorisna?
Uglavnom kao i uvijek bosanski covjek ne vidi dalje od svoja cetiri zida. Ako je njegov interes doveden u pitanje taj zrtvuje sve zivo samo da bi njegovom supku bilo dobro.
Pravili kuce prije 50 godina kada je bilo 100 dimnjaka i 5 visokih peci i sad im Mittal kriv koji ulaze u ekologiju za 5 godina kao zeljezara u historiji od 110 godina.
Tad kad je pravio kucu uz kapiju sa 100 dimnjaka sta bio je glup i slijep pa sad odjednom progledao bosanski covjek nakon 100 godina i vidio dimnjak.
Nijedan radnik nije protiv filtera rade se upravo sada i biti ce gotovi do nove godine, radnici su protiv reketarenja firme od lokalne televizije i vlasti. Potrošili su 150 miliona budzeta za 3 godine nemaju marke da plate Hanku, Sasu i Zeljka pa staljinističkim metodama hajmo reketarit.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#35885 Re: Zeničani
Ja sam ih zvao i covjek mi rece da se donese cips i kopije saobracajne i vozacke.Bobi wrote:Traze na uvid saobracajnu i licnu kartu iako sam ja imao sve(cips, uvjerenje o stanu, kopije svega i svacega )channel10 wrote:Raskinuti su svima ugovori sa 31.08.19 i potpisuju se novi. Traze opet sve osim ugovora o vlasnistvu stana (cini mi se). Samo ne znam da li smiju traziti kopije vozacke i saobracajne.
Znaci ti si bio kod njih i ne trebaju kopije nego samo traze na uvid i to je to?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#35886 Re: Zeničani
Da ali ponesi ti to sve za svaki slucaj, mene valjda sto znaju ali ne vjerujem, i prije mene ko je bio samo na uvid traze ako si stari korisnik.channel10 wrote:Ja sam ih zvao i covjek mi rece da se donese cips i kopije saobracajne i vozacke.Bobi wrote:Traze na uvid saobracajnu i licnu kartu iako sam ja imao sve(cips, uvjerenje o stanu, kopije svega i svacega )channel10 wrote:Raskinuti su svima ugovori sa 31.08.19 i potpisuju se novi. Traze opet sve osim ugovora o vlasnistvu stana (cini mi se). Samo ne znam da li smiju traziti kopije vozacke i saobracajne.
Znaci ti si bio kod njih i ne trebaju kopije nego samo traze na uvid i to je to?
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35888 Re: Zeničani
Nivelacija wrote:A zbog čega su pravili kuce u okolini zeljezare?
Pravili kuce prije 50 godina kada je bilo 100 dimnjaka i 5 visokih peci i sad im Mittal kriv koji ulaze u ekologiju za 5 godina kao zeljezara u historiji od 110 godina.
Tad kad je pravio kucu uz kapiju sa 100 dimnjaka sta bio je glup i slijep pa sad odjednom progledao bosanski covjek nakon 100 godina i vidio dimnjak.
Nijedan radnik nije protiv filtera rade se upravo sada i biti ce gotovi do nove godine, radnici su protiv reketarenja firme od lokalne televizije i vlasti. Potrošili su 150 miliona budzeta za 3 godine nemaju marke da plate Hanku, Sasu i Zeljka pa staljinističkim metodama hajmo reketarit.
ti si xxxxxxxxxxxxx. kada tako govoris za ljude koji zive u jednom naselju, i okrivljujes njih sto su kao krivi, a umjesto da podstices da se sistem mijenja i ide u korist covjeka.
xxxxxxxxxxx.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35889 Re: Zeničani
O cemu ba pricate kakvi ugovori nista ne kontamchannel10 wrote:Ja sam ih zvao i covjek mi rece da se donese cips i kopije saobracajne i vozacke.Bobi wrote:Traze na uvid saobracajnu i licnu kartu iako sam ja imao sve(cips, uvjerenje o stanu, kopije svega i svacega )channel10 wrote:Raskinuti su svima ugovori sa 31.08.19 i potpisuju se novi. Traze opet sve osim ugovora o vlasnistvu stana (cini mi se). Samo ne znam da li smiju traziti kopije vozacke i saobracajne.
Znaci ti si bio kod njih i ne trebaju kopije nego samo traze na uvid i to je to?
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#35890 Re: Zeničani
Bahati Dino Pašalić ne zna jesu li bahati Tola i žena mu (u naslovu) ili su bahati policajci (ispod slike)Casual's wrote:Ovaj što je psovao policiji Sandi Tolić, sin od Marija (Turković ekipa) ?

Last edited by notsure on 03/09/2019 19:06, edited 1 time in total.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#35891 Re: Zeničani
Zatvaraju se stari i ugovaraju novi, provjera usput kako rekoh zbog razno raznih mahinacija
, svako je dobio obavjest uz fakturu.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#35892 Re: Zeničani
Ponistili su ugovore o zakupu parking mjesta i sad se sklapaju novi. Ko god je imao parking mjesto, mora donijeti navedene dokumente da bi se potpisali novi ugovori.
Sad meni nije jasno da li oni imaju pravo traziti kopije vozacke i saobracajne i to sebi uzeti?
Sad meni nije jasno da li oni imaju pravo traziti kopije vozacke i saobracajne i to sebi uzeti?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#35893 Re: Zeničani
Notsure nece ti nesto slika
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#35894 Re: Zeničani
A te mahinacije su upravo oni radiliBobi wrote:Zatvaraju se stari i ugovaraju novi, provjera usput kako rekoh zbog razno raznih mahinacija, svako je dobio obavjest uz fakturu.
Sami sebi u stomak skakali, za sitnu lovu.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#35895 Re: Zeničani
Komsije izgleda malo lazu. A, mozda I nisu komsije slusale tu pricu.
Najgore je sto ljudi ne shvataju da je interes Zenice da Mittal radi. A oni rade na gasenju Mittala. Prica o tome da se samo trazi ugradnja filtera je laz. Evo I Moet je mnogo puta napisao "da se hoce ugasiti". Takvim ljudima nista nece biti dovoljno, I takvi koriste situaciju u svijetu I rat izmedju KF I Mittala da nanesu smrtni udarac Mittalu.
A opet ponavljam, interes Zenice mora biti da Mittal radi. Ne razvija se Zenica zato sto ima xy zaposlenih u drzavnoj sluzbi, nego radi privatnih firmi. Za ekonomiju Zenice je bitniji jedan Ekro, nego sve budzetlije. A budzetlije misle da ce ostati budzetlije kad se budzet raspadne. Budzet Zenice oko 60 miliona KM, a slucajno AMZ daje svojim radnicima 60 miliona KM. A gdje je tu drugi porez?
AMZ ne treba raditi bez kontrole I ulaganja, ali I ne radi tako. Ulaze, a ima I inspekcija koja se brine za okolis.
Najgore je sto ljudi ne shvataju da je interes Zenice da Mittal radi. A oni rade na gasenju Mittala. Prica o tome da se samo trazi ugradnja filtera je laz. Evo I Moet je mnogo puta napisao "da se hoce ugasiti". Takvim ljudima nista nece biti dovoljno, I takvi koriste situaciju u svijetu I rat izmedju KF I Mittala da nanesu smrtni udarac Mittalu.
A opet ponavljam, interes Zenice mora biti da Mittal radi. Ne razvija se Zenica zato sto ima xy zaposlenih u drzavnoj sluzbi, nego radi privatnih firmi. Za ekonomiju Zenice je bitniji jedan Ekro, nego sve budzetlije. A budzetlije misle da ce ostati budzetlije kad se budzet raspadne. Budzet Zenice oko 60 miliona KM, a slucajno AMZ daje svojim radnicima 60 miliona KM. A gdje je tu drugi porez?
AMZ ne treba raditi bez kontrole I ulaganja, ali I ne radi tako. Ulaze, a ima I inspekcija koja se brine za okolis.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#35896 Re: Zeničani
zapinje Postimage... probaj sad, postavio sam je ponovoBobi wrote:Notsure nece ti nesto slika
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#35897 Re: Zeničani
Brate, neka postave sve filtere i da Bog da jos 100 godina ostali u Ze... Ali...
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#35898 Re: Zeničani
Malo ulaže a malo više (u)Laže.skoronikako wrote:Komsije izgleda malo lazu. A, mozda I nisu komsije slusale tu pricu.
Najgore je sto ljudi ne shvataju da je interes Zenice da Mittal radi. A oni rade na gasenju Mittala. Prica o tome da se samo trazi ugradnja filtera je laz. Evo I Moet je mnogo puta napisao "da se hoce ugasiti". Takvim ljudima nista nece biti dovoljno, I takvi koriste situaciju u svijetu I rat izmedju KF I Mittala da nanesu smrtni udarac Mittalu.
A opet ponavljam, interes Zenice mora biti da Mittal radi. Ne razvija se Zenica zato sto ima xy zaposlenih u drzavnoj sluzbi, nego radi privatnih firmi. Za ekonomiju Zenice je bitniji jedan Ekro, nego sve budzetlije. A budzetlije misle da ce ostati budzetlije kad se budzet raspadne. Budzet Zenice oko 60 miliona KM, a slucajno AMZ daje svojim radnicima 60 miliona KM. A gdje je tu drugi porez?
AMZ ne treba raditi bez kontrole I ulaganja, ali I ne radi tako. Ulaze, a ima I inspekcija koja se brine za okolis.
Inspekcija koja naplati par hiljada kazni godišnje? Blago nama što je imamo. Baš se brine, odmah mi je lakše.
Zuhdija ne odgovori ni na jedno pitanje, a onaj mu pajdo s aglomeracije izvali da filteri ne troše struju?
Jbt kakve stručnjake Mital ima, izmislili elektrofilter koji ne troši struju, to je za nobelovu nagradu.
Zuhdija kuka "šta će metalurški institut, metalurški fakultet"... institut od '92 nije nijedan posao uradio u željezari, a na metalurgiju se prijavilo 0 kandidata.
Zuhdija (u)laže da nikad nije vidio privatizacijski ugovor. Evo ga ovdje, bar cifre koje stiču broja zaposlenih: http://ekoforumzenica.ba/novosti/20180816.php
TV Zenica jeste pretjerala s onim prilozima o zagađenju, ali nikad niko ni od novinara ni od jadnika (jadni su jer žive u onom peksinluku) koje su intervjuisali, NIKO nije rekao da treba zatvoriti Mital. To je rekao samo Zuhdija, jer ga je Bidžu platio da to kaže.
Na fejsbuku je bilo komentara da ih treba zatvoriti, ali su to komentari. Bilo je i komentara zaposlenih u mitalu da Ajnu treba ubit, satrat, zapalit, pa niko ne pomišlja to pripisati kompaniji.
Opet izvrtanje teza i opet (u)laganje "ne može preko noći". Jebla vas noć koja traje od augusta 2004.
Koliko je samo Tito za toliko godina napravio pogona u željezari? Kakva je bila 1945, a kakva 1960? Al ne može preko noći
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#35899 Re: Zeničani

kameni bi rekao smrdi iz mittala, lahko je dok se cijela četa zagadjivaca skriva iza samo jedne kompanije.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35900 Re: Zeničani
Nivelacija wrote:
kameni bi rekao smrdi iz mittala, lahko je dok se cijela četa zagadjivaca skriva iza samo jedne kompanije.
smrdi iz mittala. sto ga ti toliko branis? idi onom alternativnom cestom, pa lociraj odakle bjesomucan smrad dolazi.
covjece, kako mozes mirno da spavas?
