Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35826 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

tovarish wrote:
Styling wrote:Weekend update:

- Zeljko bi da udje u vlast i oduzi se SDA jer su mu finansirali kampanju, ali je svjestan da bi tim cinm sahranio i stranku i sebe
- HDZ zaprijetio ako DF udje u vlast oni sve blokiraju

Pat pozicija. Ko ce prvi popustiti?
Pa SDA, ona uvijek popušta.HDZ neće sigurno.
Znaci DF bez veze kreci. Nista od vlasti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35827 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

Styling wrote:
tovarish wrote:
Styling wrote:Weekend update:

- Zeljko bi da udje u vlast i oduzi se SDA jer su mu finansirali kampanju, ali je svjestan da bi tim cinm sahranio i stranku i sebe
- HDZ zaprijetio ako DF udje u vlast oni sve blokiraju

Pat pozicija. Ko ce prvi popustiti?
Pa SDA, ona uvijek popušta.HDZ neće sigurno.
Znaci DF bez veze kreci. Nista od vlasti.
https://avaz.ba/vijesti/bih/467383/df-b ... RAkJICWf4U
User avatar
512MB
Posts: 11210
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#35829 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Da vidimo sad gdje je tu DF.

Bit će, osim SDA, barem još dvoje ili troje. Svi su, što se mene tiče, dobrodošli i pozvani. Fotelje su najmanji problem. SDA će malo da se povuče i prepusti koju fotelju – poručio je predsjednik SDA.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35830 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kikibombona »

512MB wrote:Da vidimo sad gdje je tu DF.

Bit će, osim SDA, barem još dvoje ili troje. Svi su, što se mene tiče, dobrodošli i pozvani. Fotelje su najmanji problem. SDA će malo da se povuče i prepusti koju fotelju – poručio je predsjednik SDA.
Daj boze da DF udje u vlast sa SDA. :thumbup: :thumbup:

Prirodni partneri. :thumbup: :thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 11210
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#35831 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Ako se DF samo ogrebe o "bosnjacke" fotelje onda su stvarno jadni..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#35832 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Ma jok, dat ce im Mile i Dragan da proberu koju hoce...
User avatar
512MB
Posts: 11210
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#35833 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Ako su dosljedni nece onda ni uci..
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35834 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

http://fronta.ba/zeljko-komsic-za-start ... -za-borbu/
Željko Komšić, član Predsjedništva Bosne i Hercegovine i predsjednik Demokratske fronte u intervjuu za magazin “Start” rekao je:
START: Kako Vam se čini u ovom trenutku, kakva će biti odluka Predsjedništva Demokratske fronte o ulasku u vlast?
Komšić: Moj utisak je da su ljudi u DF-u spremni da uđu u borbu.
START: Pod kojim uslovima bi Demokratska fronta ušla u vlast sa SDA-om?
Komšić:: Prvo, ako DF odluči da uđe u vlast, nemamo kapacitet za sve nivoe vlasti. Nemamo takav izborni rezultat. Jedan od osnovnih uslova ulaska u vlast bi bio obaveza SDA, prije svega, i to pisana, da neće ići u izmjene Izbornog zakona, eventualno i Ustava BiH, bez naše saglasnosti. Bez toga ne mogu da pričam ni o čemu i bez te tačke je sve ostalo besmisleno. Drugi bi uvjet bio NATO. Apsolutna posvećenost! Ako treba, ljudi iz DF-a će se baviti NATO-om.
I šta sada ovo znači? DF bi ušla (će ući) u vlast sa SDA, ali ne i sa SNSD i HDZ.
Zna li barem Željko šta nam Komšić želi reći?

A evo Bakir i Čović već odgovorili.
Izetbegović je rekao da su danas usaglasali principe djelovanja u sljedeće četiri godine.
"Mislim da smo napravili dobar korak, preostaje dogovor u vezi resora i bit će nastavljen na nivou delegacija već iduće sedmice. U izjavi pišu bitne stvari za ovu zemlju - ekonomija, integracijski procesi svi, a nemojte nas tjerati da se dalje sudaramo, dopustite nam da tu stvar riješimo. Aktivacija MAP-a nije članstvo u NATO-u, pustite da nas da nađemo tu rješenje, dajte nam još vremena", rekao je on.
"Čekat ćemo novi termin za razgovore o podjeli resora. Izjavu smo usaglasili i sada treba napraviti novi korak. U izjavi piše da trebamo raditi u skladu sa ustavom i zakonima, ništa posebno. Nju čak nismo ni potpisali", objasnio je Čović.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#35835 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

512MB wrote:Ako su dosljedni nece onda ni uci..
:mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#35836 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

:lol:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35837 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#35838 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by addy_sa »

uz duzno postovanje spisateljskom umijecu i borbi protiv teske bolesti Martine Mlinarevic, sta je konkretno njena referenca da bude ambasadorka ?
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35839 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

addy_sa wrote:uz duzno postovanje spisateljskom umijecu i borbi protiv teske bolesti Martine Mlinarevic, sta je konkretno njena referenca da bude ambasadorka ?
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
Slazem se. Ali ni Danka Savic nije bila kvalifikovana za ambasadoricu, pa evo opet dobi poziciju.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#35840 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by addy_sa »

Styling wrote:
addy_sa wrote:uz duzno postovanje spisateljskom umijecu i borbi protiv teske bolesti Martine Mlinarevic, sta je konkretno njena referenca da bude ambasadorka ?
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
Slazem se. Ali ni Danka Savic nije bila kvalifikovana za ambasadoricu, pa evo opet dobi poziciju.
I to je tačno, Danka novinarka u sedmičnom magazinu kod muža (?) i to je "jaka" referenca.
Međutim, ne treba zapostaviti jedno odlično imenovanje a to je Sven Alkalaj. Iskustvo, veze, poznanstva
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35841 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »



DIPLOMATIJA Željko Komšić pripremio nove kadrove za ambasadorske pozicije

Supruga Senada Avdića ide u Madrid, zaboravljeni Sven Alkalaj u Njujork




Željko Komšić, član Predsjedništva BiH, nakon što je smijenio skoro sve bh. ambasadore iz reda hrvatskog naroda koje je imenovao njegov prethodnik u Predsjedništvu BiH Dragan Čović, osim već poznatih prijedloga imena za nove diplomate, pripremio je i nove.

Kako je objavio „Večernji list“, Komšić će svog savjetnika Branimira Jukića predložiti za ambasadora u Crnoj Gori, gdje je u ranijem Komšićevom mandatu već bio na toj poziciji, a bio je i ambasador BiH pri NATO-u.

Prema pisanju „Večernjeg lista“, Komšić za ambasadoricu BiH u Španiji šalje Danku Savić, suprugu Senada Avdića, vlasnika portala Slobodna Bosna. Savić je u ranijem Komšićevom mandatu, također, bila ambasadorica, i to u Češkoj. Komšićev prijedlog za buduću ambasadoricu u Pragu je spisateljica Martina Mlinarević.

U Veliku Britaniju će Komšićev savjetnik Vanja Filipović, za kojeg „Večernji list“ navodi da je najpoznatiji po tome što je svojevremeno dospio u centar pažnje javnosti jer je s Komšićem uživao u luksuznom austrijskom skijalištu o trošku poreznih obveznika BiH.

Dalje, taj list navodi da će Komšić u Vatikan poslati Igora Žontara. Navode da je riječ o profesoru u Katoličkom školskom centru „Sveti Josip“ u Sarajevu te da je radio u „Caritasu'', a ispred Vrhbosanske nadbiskupije bio je izabran na mjesto koordinatora za međureligijski dijalog pri Svjetskoj konferenciji religija za mir, a bio je i tajnik Hrvatskog kulturnog društva „Napredak“.

Kao najveće iznenađenje među Komšićevim prijedlozima list navodi onaj koji se odnosi na Svena Alkalaja, kadra Stranke za BiH koji je svojevremeno bio ministar vanjskih poslova BiH.

Za njega tvrde da će biti šef Misije BiH pri Ujedinjenim narodima u Njujorku.


User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35842 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

addy_sa wrote: Međutim, ne treba zapostaviti jedno odlično imenovanje a to je Sven Alkalaj. Iskustvo, veze, poznanstva
I to je tacno, Sven bi mogao valjati ako bude htio raditi.
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#35843 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by breuer »

Sven Alkalaj :lol:

sjećam se kad smo se ko naivni adolescenti radovali imenovanju Jevreja za ministra vanjskih poslova, ko ono, veze, elokvencija, znanje...kad ono :cry:

kod nas ni Jevreji ne mogu uspjeti :(
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35844 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

On je kadar SBiH ako dobro pamtim.
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#35845 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by breuer »

da
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35846 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

breuer wrote:Sven Alkalaj :lol:

sjećam se kad smo se ko naivni adolescenti radovali imenovanju Jevreja za ministra vanjskih poslova, ko ono, veze, elokvencija, znanje...kad ono :cry:

kod nas ni Jevreji ne mogu uspjeti :(
pa da je od tog štofa ne bi ni dospio na funkciju. bar je to jednostavno :mrgreen:
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#35847 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by breuer »

a et, mladost naivnost, tad je još i bilo neke nade...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#35848 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

DF od duhovnog postaje i pravni "nasljednik" rahmetli SBiH. :-D
User avatar
pici
Posts: 46372
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35849 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

Image


dze .BA zapelo
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35850 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Kad već četnici nisu sišli niz Vraca, sad ustaše nadiru iz Tuzle.

I šta da radi pošten čovjek - koji nije krmojed iz Bg, nije HB i voli baklavu - nego da ide s SDA u patriotski blok.

Komšić: Ne smijemo i nećemo dozvoliti destabilizaciju države Bosne i Hercegovine

"Nakon što dobijemo potpunu informaciju uslijediti će daljnji koraci u pravcu rješavanja ovog problema. Razumijem zabrinutost javnosti u vezi sa eventualnim aktivnostima o kojima se govori proteklih dana, ali isto tako želim istaći da je u ovom trenutku potrebno vjerovati u institucije države. Ne smijemo i nećemo dozvoliti destabilizaciju države Bosne i Hercegovine", poručuje član Predsjedništva BiH Željko Komšić.



U trenutku kada se država Bosna i Hercegovina suočava sa najozbiljnijim sigurnosnim prijetnjama, te kada postoje ozbiljne indicije o umiješanosti obavještajnih službi u izazivanje destabilizacije BiH, iz redova SDP-a oštrica kritike se usmjerava prema DF-u i predsjedniku Komšiću.

Izgleda da se u SDP-u više plaše DF-ovog učešća u vlasti nego što su zabrinuti aktivnostima koje mogu dovesti do ozbiljnog ugrožavanja države Bosne i Hercegovine. Mi u DF-u duboko smo razočarani takvim pristupom, koji možda i ponajbolje objašnjava neke od temeljnih razlika među nama. Nije nam samo jasno kako se onda isti, ili slični u Bh. bloku, mogu nadati podršci građana - kazao je Dunović.
Post Reply