Znaci DF bez veze kreci. Nista od vlasti.tovarish wrote:Pa SDA, ona uvijek popušta.HDZ neće sigurno.Styling wrote:Weekend update:
- Zeljko bi da udje u vlast i oduzi se SDA jer su mu finansirali kampanju, ali je svjestan da bi tim cinm sahranio i stranku i sebe
- HDZ zaprijetio ako DF udje u vlast oni sve blokiraju
Pat pozicija. Ko ce prvi popustiti?
Demokratska fronta Željko Komšić
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#35826 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#35827 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
https://avaz.ba/vijesti/bih/467383/df-b ... RAkJICWf4UStyling wrote:Znaci DF bez veze kreci. Nista od vlasti.tovarish wrote:Pa SDA, ona uvijek popušta.HDZ neće sigurno.Styling wrote:Weekend update:
- Zeljko bi da udje u vlast i oduzi se SDA jer su mu finansirali kampanju, ali je svjestan da bi tim cinm sahranio i stranku i sebe
- HDZ zaprijetio ako DF udje u vlast oni sve blokiraju
Pat pozicija. Ko ce prvi popustiti?
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
- 512MB
- Posts: 11210
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#35829 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da vidimo sad gdje je tu DF.
Bit će, osim SDA, barem još dvoje ili troje. Svi su, što se mene tiče, dobrodošli i pozvani. Fotelje su najmanji problem. SDA će malo da se povuče i prepusti koju fotelju – poručio je predsjednik SDA.
Bit će, osim SDA, barem još dvoje ili troje. Svi su, što se mene tiče, dobrodošli i pozvani. Fotelje su najmanji problem. SDA će malo da se povuče i prepusti koju fotelju – poručio je predsjednik SDA.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#35830 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Daj boze da DF udje u vlast sa SDA.512MB wrote:Da vidimo sad gdje je tu DF.
Bit će, osim SDA, barem još dvoje ili troje. Svi su, što se mene tiče, dobrodošli i pozvani. Fotelje su najmanji problem. SDA će malo da se povuče i prepusti koju fotelju – poručio je predsjednik SDA.
Prirodni partneri.
- 512MB
- Posts: 11210
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#35831 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako se DF samo ogrebe o "bosnjacke" fotelje onda su stvarno jadni..
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#35832 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma jok, dat ce im Mile i Dragan da proberu koju hoce...
- 512MB
- Posts: 11210
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#35833 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako su dosljedni nece onda ni uci..
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#35834 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
http://fronta.ba/zeljko-komsic-za-start ... -za-borbu/
Zna li barem Željko šta nam Komšić želi reći?
A evo Bakir i Čović već odgovorili.
I šta sada ovo znači? DF bi ušla (će ući) u vlast sa SDA, ali ne i sa SNSD i HDZ.Željko Komšić, član Predsjedništva Bosne i Hercegovine i predsjednik Demokratske fronte u intervjuu za magazin “Start” rekao je:
START: Kako Vam se čini u ovom trenutku, kakva će biti odluka Predsjedništva Demokratske fronte o ulasku u vlast?
Komšić: Moj utisak je da su ljudi u DF-u spremni da uđu u borbu.
START: Pod kojim uslovima bi Demokratska fronta ušla u vlast sa SDA-om?
Komšić:: Prvo, ako DF odluči da uđe u vlast, nemamo kapacitet za sve nivoe vlasti. Nemamo takav izborni rezultat. Jedan od osnovnih uslova ulaska u vlast bi bio obaveza SDA, prije svega, i to pisana, da neće ići u izmjene Izbornog zakona, eventualno i Ustava BiH, bez naše saglasnosti. Bez toga ne mogu da pričam ni o čemu i bez te tačke je sve ostalo besmisleno. Drugi bi uvjet bio NATO. Apsolutna posvećenost! Ako treba, ljudi iz DF-a će se baviti NATO-om.
Zna li barem Željko šta nam Komšić želi reći?
A evo Bakir i Čović već odgovorili.
Izetbegović je rekao da su danas usaglasali principe djelovanja u sljedeće četiri godine.
"Mislim da smo napravili dobar korak, preostaje dogovor u vezi resora i bit će nastavljen na nivou delegacija već iduće sedmice. U izjavi pišu bitne stvari za ovu zemlju - ekonomija, integracijski procesi svi, a nemojte nas tjerati da se dalje sudaramo, dopustite nam da tu stvar riješimo. Aktivacija MAP-a nije članstvo u NATO-u, pustite da nas da nađemo tu rješenje, dajte nam još vremena", rekao je on.
"Čekat ćemo novi termin za razgovore o podjeli resora. Izjavu smo usaglasili i sada treba napraviti novi korak. U izjavi piše da trebamo raditi u skladu sa ustavom i zakonima, ništa posebno. Nju čak nismo ni potpisali", objasnio je Čović.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#35835 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
512MB wrote:Ako su dosljedni nece onda ni uci..
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
-
addy_sa
- Posts: 759
- Joined: 06/09/2002 00:00
#35838 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
uz duzno postovanje spisateljskom umijecu i borbi protiv teske bolesti Martine Mlinarevic, sta je konkretno njena referenca da bude ambasadorka ?
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#35839 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Slazem se. Ali ni Danka Savic nije bila kvalifikovana za ambasadoricu, pa evo opet dobi poziciju.addy_sa wrote:uz duzno postovanje spisateljskom umijecu i borbi protiv teske bolesti Martine Mlinarevic, sta je konkretno njena referenca da bude ambasadorka ?
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
-
addy_sa
- Posts: 759
- Joined: 06/09/2002 00:00
#35840 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
I to je tačno, Danka novinarka u sedmičnom magazinu kod muža (?) i to je "jaka" referenca.Styling wrote:Slazem se. Ali ni Danka Savic nije bila kvalifikovana za ambasadoricu, pa evo opet dobi poziciju.addy_sa wrote:uz duzno postovanje spisateljskom umijecu i borbi protiv teske bolesti Martine Mlinarevic, sta je konkretno njena referenca da bude ambasadorka ?
Osim sto ce ovim imenovanjem se nervirati HDZ ali mi to ne djeluje kao "velikodrzavni" argument.
Međutim, ne treba zapostaviti jedno odlično imenovanje a to je Sven Alkalaj. Iskustvo, veze, poznanstva
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35841 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DIPLOMATIJA Željko Komšić pripremio nove kadrove za ambasadorske pozicije
Supruga Senada Avdića ide u Madrid, zaboravljeni Sven Alkalaj u Njujork
Željko Komšić, član Predsjedništva BiH, nakon što je smijenio skoro sve bh. ambasadore iz reda hrvatskog naroda koje je imenovao njegov prethodnik u Predsjedništvu BiH Dragan Čović, osim već poznatih prijedloga imena za nove diplomate, pripremio je i nove.
Kako je objavio „Večernji list“, Komšić će svog savjetnika Branimira Jukića predložiti za ambasadora u Crnoj Gori, gdje je u ranijem Komšićevom mandatu već bio na toj poziciji, a bio je i ambasador BiH pri NATO-u.
Prema pisanju „Večernjeg lista“, Komšić za ambasadoricu BiH u Španiji šalje Danku Savić, suprugu Senada Avdića, vlasnika portala Slobodna Bosna. Savić je u ranijem Komšićevom mandatu, također, bila ambasadorica, i to u Češkoj. Komšićev prijedlog za buduću ambasadoricu u Pragu je spisateljica Martina Mlinarević.
U Veliku Britaniju će Komšićev savjetnik Vanja Filipović, za kojeg „Večernji list“ navodi da je najpoznatiji po tome što je svojevremeno dospio u centar pažnje javnosti jer je s Komšićem uživao u luksuznom austrijskom skijalištu o trošku poreznih obveznika BiH.
Dalje, taj list navodi da će Komšić u Vatikan poslati Igora Žontara. Navode da je riječ o profesoru u Katoličkom školskom centru „Sveti Josip“ u Sarajevu te da je radio u „Caritasu'', a ispred Vrhbosanske nadbiskupije bio je izabran na mjesto koordinatora za međureligijski dijalog pri Svjetskoj konferenciji religija za mir, a bio je i tajnik Hrvatskog kulturnog društva „Napredak“.
Kao najveće iznenađenje među Komšićevim prijedlozima list navodi onaj koji se odnosi na Svena Alkalaja, kadra Stranke za BiH koji je svojevremeno bio ministar vanjskih poslova BiH.
Za njega tvrde da će biti šef Misije BiH pri Ujedinjenim narodima u Njujorku.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#35842 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
I to je tacno, Sven bi mogao valjati ako bude htio raditi.addy_sa wrote: Međutim, ne treba zapostaviti jedno odlično imenovanje a to je Sven Alkalaj. Iskustvo, veze, poznanstva
-
breuer
- Posts: 7881
- Joined: 06/07/2009 15:44
#35843 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sven Alkalaj
sjećam se kad smo se ko naivni adolescenti radovali imenovanju Jevreja za ministra vanjskih poslova, ko ono, veze, elokvencija, znanje...kad ono
kod nas ni Jevreji ne mogu uspjeti
sjećam se kad smo se ko naivni adolescenti radovali imenovanju Jevreja za ministra vanjskih poslova, ko ono, veze, elokvencija, znanje...kad ono
kod nas ni Jevreji ne mogu uspjeti
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#35844 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
On je kadar SBiH ako dobro pamtim.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#35846 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
pa da je od tog štofa ne bi ni dospio na funkciju. bar je to jednostavnobreuer wrote:Sven Alkalaj![]()
sjećam se kad smo se ko naivni adolescenti radovali imenovanju Jevreja za ministra vanjskih poslova, ko ono, veze, elokvencija, znanje...kad ono![]()
kod nas ni Jevreji ne mogu uspjeti
-
breuer
- Posts: 7881
- Joined: 06/07/2009 15:44
#35847 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
a et, mladost naivnost, tad je još i bilo neke nade...
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#35848 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF od duhovnog postaje i pravni "nasljednik" rahmetli SBiH. 
- pici
- Posts: 46372
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#35849 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

dze .BA zapelo
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35850 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kad već četnici nisu sišli niz Vraca, sad ustaše nadiru iz Tuzle.
I šta da radi pošten čovjek - koji nije krmojed iz Bg, nije HB i voli baklavu - nego da ide s SDA u patriotski blok.
I šta da radi pošten čovjek - koji nije krmojed iz Bg, nije HB i voli baklavu - nego da ide s SDA u patriotski blok.
Komšić: Ne smijemo i nećemo dozvoliti destabilizaciju države Bosne i Hercegovine
"Nakon što dobijemo potpunu informaciju uslijediti će daljnji koraci u pravcu rješavanja ovog problema. Razumijem zabrinutost javnosti u vezi sa eventualnim aktivnostima o kojima se govori proteklih dana, ali isto tako želim istaći da je u ovom trenutku potrebno vjerovati u institucije države. Ne smijemo i nećemo dozvoliti destabilizaciju države Bosne i Hercegovine", poručuje član Predsjedništva BiH Željko Komšić.
U trenutku kada se država Bosna i Hercegovina suočava sa najozbiljnijim sigurnosnim prijetnjama, te kada postoje ozbiljne indicije o umiješanosti obavještajnih službi u izazivanje destabilizacije BiH, iz redova SDP-a oštrica kritike se usmjerava prema DF-u i predsjedniku Komšiću.
Izgleda da se u SDP-u više plaše DF-ovog učešća u vlasti nego što su zabrinuti aktivnostima koje mogu dovesti do ozbiljnog ugrožavanja države Bosne i Hercegovine. Mi u DF-u duboko smo razočarani takvim pristupom, koji možda i ponajbolje objašnjava neke od temeljnih razlika među nama. Nije nam samo jasno kako se onda isti, ili slični u Bh. bloku, mogu nadati podršci građana - kazao je Dunović.
