Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35801 Re: Zeničani

Post by Casual's »

ja ba
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35802 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

LjudOvi, ajde ba na sake to riješite, 1:1, full contact. Kameni dzaba zube pravi gubitniku :)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35803 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Cekam ga kod sata u 19:00
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35804 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Treba li da zovem svog predCjednika da bude sudija?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35805 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Bezveze ste
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#35806 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

notsure wrote:Tuga i žalost... ono kad te natjeraju pred kameru :)

firma, Srbi, jako fini ljudi :) :) :)

https://www.facebook.com/Zenicablog/vid ... 222062511/
Hahahahaha vidi Baje :lol: :lol: :lol:
Da znaš kakva je ovo ikona :mrgreen: nije mu ni zamjerit :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35807 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Da mi je neko rekao da ce mi faliti vremena kad je kameni bio prva violina politicke propagande na temi :roll:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35808 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ovo sa filterima u Mittalu, je l' to znači kraj crvenoj prašini po Tetovu, ili je to problem na drugom odjelu?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35809 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Da mi je neko rekao da ce mi faliti vremena kad je kameni bio prva violina politicke propagande na temi :roll:
Da ne zivis u haramu, glasaj za hadziju Ramu :wink:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35810 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I ti kad se neceg dojebes ne popustas dok nas ne smoždiš. Haj vrati se na Ramajanu ziv bio.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35811 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35812 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma hajde, brzo ce izbori proci, samo godina dana :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35813 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kada smo već kod izbornih slogana, neka nam kameni kaze kako je bio slogan Pivketa i Zutog na izborima tamo nekad 2006 ili 2007...sjednes pijes kahvu, a tamo na secercicu Pise "za zivot sladji i duzi, ti nas zaokruži" :lol: :D
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#35814 Re: Zeničani

Post by belfy »

od kako su se svi zadali u politiku i plitke strasti tema je taman postala mjerilo onoga sto se u gradu desava. ista sasvim dobro opisuje stanje. ljudi ljudima preporuce brzo konkretno rjesenje za konkretan problem, dok za sve drugo se ima pljuvanja napretek. taman kako smo i navikli...

da je barem ostalo na pomaganju...

i, onako usput, hvala vam svima na promociji svih stranaka, jer ovdje za sve ima mjesta. zdrav vam i ziv bio onaj koji vas je naucio tako da radite. da nam jos dugo pisete po forumu i ukazujete ljudima na prave puteve (ili put).

jer, znamo da vam je najbitnije da ljudima bude bolje i da se borite za njihovu dobrobit stavljajuci svoju sa strane. sva ta borba za porodicu, komsije i sugradjane se jasno ogleda u svemu sto pisete i svi su vam zahvalni na tome, siguran sam. zivi i zdravi bili...

evo nes':
https://9gag.com/gag/abryrq8
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35815 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nikad mi dijasporci nisu bili jasni, mjesto da se bave Merkolovkom, oni i dalje o nasoj politici...mi smo se makar ostali boriti za bolje sutra.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#35816 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Casual's wrote:Ovo sa filterima u Mittalu, je l' to znači kraj crvenoj prašini po Tetovu, ili je to problem na drugom odjelu?
Meni se ljudi kunu da jest ali ja im ne vjerujem. Daj Bože.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35817 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Koliko znam iz aglomeracije izlazi crvena prašina, iz čeličane svjetluckasta i crna...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35818 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

clio_dci120 wrote:
ExNihilo wrote:Ništa dok se ne napravi Kulin ban na konju u strogom centru. Sa mačem, bosanskom kraljevskom heraldikom i svim.
Jesi to isao na sajam knjige u Zagreb, pa se malo nafurao? :D :lol:
Skoro da nema evropskog grada bez ekvestrijanske statue, a tebi Zagreb isključiva asocijacija.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35819 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:Da mi je neko rekao da ce mi faliti vremena kad je kameni bio prva violina politicke propagande na temi :roll:
Tačno se zna pojavom kojih forumaša je tema otišla u kurac.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35820 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:
clio_dci120 wrote:
Jesi to isao na sajam knjige u Zagreb, pa se malo nafurao? :D :lol:
Skoro da nema evropskog grada bez ekvestrijanske statue, a tebi Zagreb isključiva asocijacija.
:mrgreen:

Promakao mi je ovaj biser :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35821 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Prva koja mi je pala na pamet, a i najbliza. Ko kaže da mi je to isključiva asocijacija.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35822 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Jimmy McNulty wrote:
Casual's wrote:Ovo sa filterima u Mittalu, je l' to znači kraj crvenoj prašini po Tetovu, ili je to problem na drugom odjelu?
Meni se ljudi kunu da jest ali ja im ne vjerujem. Daj Bože.
Trebalo bi dok se filteri ne zaprljaju a bude ih trebalo mijenjat a to je vec trošak.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#35823 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Vidjećemo. I aglomeracija i čeličana bi trebali da budu do kraja godine.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#35824 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Kada se spomene filter, neki odmah pomisle na onaj filter kao kod usisivaca. Malo je to ipak kompleksnije.

Recimo da je na Celicani najveci problem bio kako prikupiti svu prasinu.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#35825 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

ExNihilo wrote:
clio_dci120 wrote:
ExNihilo wrote:Ništa dok se ne napravi Kulin ban na konju u strogom centru. Sa mačem, bosanskom kraljevskom heraldikom i svim.
Skoro da nema evropskog grada bez ekvestrijanske statue, a tebi Zagreb isključiva asocijacija.

Kako ti zamisljas Kulina bana? Kako bi po tvojoj zamisli trebalo da statua izgleda?
Mozda je urbani mit, ali valjda su jednom imali skicu Kulina bana u Husino vrijeme. Koncept Kulina bana je bio vise slican nekom vojskovodji i barabi, i
svi u toj kliki su bili odusevljeni, odmah su htjeli da se to realizira i stavi na pred kino 29. Novembar. U jednoj 3D prezentaciji one Titove ulice su stidljivo stavili Kulina bana na konju, kopljem i sve sto s jednom bitanogom dolazi.
Post Reply