Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Kralj Tvrtko I. wrote:Cesual je dobar momak....
Al mi nije jasno zašto si (ako si) na toj strani...stvarno ti ne treba to.
Znaš kako, ovdje pišem i djelujem isključivo protiv jedne osobe i više debila. Nikako ne pišem za neku osobu ili neke debile.
Mržnja prema toj osobi i tim debilima je toliko ušla u pore mog forumskog djelovanja da sam počeo pratiti i zelene lažnjake.
Zanimljivo je to kad se dodvoriš nekome ko je godinama imao vlast i uništavao sve što se moglo uništiti, željezara, metalno, zenicatrans, izgradnja...A razvijalo privatno i to članovima partije (almy, arel, Dzananović....)
Isto je to i na višim nivoima, gdje su opet isti na vlasti (ista matrica, državno uništavaju, privatno razvijaju i kreditno nas zadužuju).
Ja_Ja wrote:Biti na strani bilo koga tokom ovog zaglupljivanja naroda je blasfemija epskih proporcija. Jos je malo jace od godine dana do lokalnih izbora, bilo bi fino vidjeti progresivnu stranu Zenice ako je uopste ima.
Ove fb stranice su samo odraz koliki smo mi odron od ljudi, pa se hvatamo na ove stvari, a jos gore je sto one postaju normala...standard jebo te!
Pa evo ja promovisem progresivne snage, ASDA i Ramu Isaka, pa me svi napadaju. Vjeruj oni su nam jedini spas da izadjemo iz ove kaljuže u koju smo zaglibili.
smartXL wrote:Zanimljivo je to kad se dodvoriš nekome ko je godinama imao vlast i uništavao sve što se moglo uništiti, željezara, metalno, zenicatrans, izgradnja...A razvijalo privatno i to članovima partije (almy, arel, Dzananović....)
Isto je to i na višim nivoima, gdje su opet isti na vlasti (ista matrica, državno uništavaju, privatno razvijaju i kreditno nas zadužuju).
Tuga...
Dobar opis Fuada Kasumovića.
Za našeg gradonačelnika vrijedi ona stara: "Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada". Promjenio je dres, nastavio sa istom politikom.
Da se razumijemo, zeleni nisu dobri, njima je interes zaraditi što više za sebe. Kao i Kasumoviću.
E pa zato i treba glasati za Ramu i njemu slične, ljude koji imaju pare, ostvareni i kad udju u politiku normalno da neće gledati samo svoj interes, kao ovi sto nemaju firme, pa moraju onda hapati kad dodju na vlast
Zato se sjeti ovog mog komentara 2020 na izborima.
Budimo realni, u politiku ulaze da sebe zaštite. Šta će Ramo, Vrače... u politici, kad u svojim firmama izrabljuju radnike. Takvi nam ne trebaju gradit državu.
skoronikako wrote:Za takve ne bih glasao ni kad bi oni bili jedini kandidati.
Progresivnost Rame Isaka i ASDA se ogleda u cinjenici da su bili nezaobilazni kotacic u formiranju kantonalne vlasti. Mogli su blokirati vlast, ali je Ramo ipak imao drustvenu i socijalnu odgovornost i usao u vlast sa SDA, koju je toliko kritikovao. Sve da ne bi doslo da zastoja razvoja ZDK. Ovome u prilog govore i najbolji rezultati ministara i poslanika ASDA od rata na ovamo u historiji ZDK.
skoronikako wrote:Za takve ne bih glasao ni kad bi oni bili jedini kandidati.
Progresivnost Rame Isaka i ASDA se ogleda u cinjenici da su bili nezaobilazni kotacic u formiranju kantonalne vlasti. Mogli su blokirati vlast, ali je Ramo ipak imao drustvenu i socijalnu odgovornost i usao u vlast sa SDA, koju je toliko kritikovao. Sve da ne bi doslo da zastoja razvoja ZDK. Ovome u prilog govore i najbolji rezultati ministara i poslanika ASDA od rata na ovamo u historiji ZDK.
Moze se tu jos dosta stvari ubaciti a prvenstveno replika bilinopoljske izjave.
Bilinopoljska izjava je dokument u kojem su poglavari bosanske crkve, pred izaslanikom rimskog pape (Ivanom de Kazamarisom), izjavili da se odriču svoje hereze. Izjava je potpisana 8. aprila 1203. godine na Bilinom polju kod Zenice, a po Anđeliću[1] i drugim[2] u Visočkom polju, a izjavu su potpisali: bosanski ban Kulin, dubrovački arhiđakon Marin, kao i sedam poglavara, uključujući "djeda" Dragiča i "goste" Ljubina i Dražetu. Poslije potpisivanja izjave, Ljubin i Dražeta su otišli ugarskom kralju Emeriku i pred njim 30. aprila položili zakletvu da će se držati odluka iz izjave. Ova izjava bila je samo formalnog karaktera, jer su se poglavari, uprkos potpisanoj izjavi, i dalje držali svoje vjere. Bilinopoljska izjava predstavlja značajan historijski izvor za poznavanje vjerskih i političkih prilika u srednjovjekovnoj Bosni.[3]
I statua Kulina bana ali nedostaju sredstva a danas su dobili obecanje od svih nivoa da ce dobiti pomoc za dalje razvijanje lokaliteta.
Nivelacija wrote:Ovaj lokalitet moze postati i muzej na otvorenom.
Moze se tu jos dosta stvari ubaciti a prvenstveno replika bilinopoljske izjave.
Bilinopoljska izjava je dokument u kojem su poglavari bosanske crkve, pred izaslanikom rimskog pape (Ivanom de Kazamarisom), izjavili da se odriču svoje hereze. Izjava je potpisana 8. aprila 1203. godine na Bilinom polju kod Zenice, a po Anđeliću[1] i drugim[2] u Visočkom polju, a izjavu su potpisali: bosanski ban Kulin, dubrovački arhiđakon Marin, kao i sedam poglavara, uključujući "djeda" Dragiča i "goste" Ljubina i Dražetu. Poslije potpisivanja izjave, Ljubin i Dražeta su otišli ugarskom kralju Emeriku i pred njim 30. aprila položili zakletvu da će se držati odluka iz izjave. Ova izjava bila je samo formalnog karaktera, jer su se poglavari, uprkos potpisanoj izjavi, i dalje držali svoje vjere. Bilinopoljska izjava predstavlja značajan historijski izvor za poznavanje vjerskih i političkih prilika u srednjovjekovnoj Bosni.[3]
I statua Kulina bana ali nedostaju sredstva a danas su dobili obecanje od svih nivoa da ce dobiti pomoc za dalje razvijanje lokaliteta.
Gdje ces kip bolan stavljati u po' Zenice? Isto kao da se krmetina sluzi u osnovnim skolama