Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35776 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kralj Tvrtko I. wrote:Cesual je dobar momak....
Al mi nije jasno zašto si (ako si) na toj strani...stvarno ti ne treba to.
Znaš kako, ovdje pišem i djelujem isključivo protiv jedne osobe i više debila. Nikako ne pišem za neku osobu ili neke debile.
Mržnja prema toj osobi i tim debilima je toliko ušla u pore mog forumskog djelovanja da sam počeo pratiti i zelene lažnjake.

...a vas dvojica iznad...jao, otkrili ste me.


Image
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35777 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Zanimljivo je to kad se dodvoriš nekome ko je godinama imao vlast i uništavao sve što se moglo uništiti, željezara, metalno, zenicatrans, izgradnja...A razvijalo privatno i to članovima partije (almy, arel, Dzananović....)

Isto je to i na višim nivoima, gdje su opet isti na vlasti (ista matrica, državno uništavaju, privatno razvijaju i kreditno nas zadužuju).

Tuga...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35778 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ja_Ja wrote:Biti na strani bilo koga tokom ovog zaglupljivanja naroda je blasfemija epskih proporcija. Jos je malo jace od godine dana do lokalnih izbora, bilo bi fino vidjeti progresivnu stranu Zenice ako je uopste ima.

Ove fb stranice su samo odraz koliki smo mi odron od ljudi, pa se hvatamo na ove stvari, a jos gore je sto one postaju normala...standard jebo te!

Pa evo ja promovisem progresivne snage, ASDA i Ramu Isaka, pa me svi napadaju. Vjeruj oni su nam jedini spas da izadjemo iz ove kaljuže u koju smo zaglibili.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#35779 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

smartXL wrote:Zanimljivo je to kad se dodvoriš nekome ko je godinama imao vlast i uništavao sve što se moglo uništiti, željezara, metalno, zenicatrans, izgradnja...A razvijalo privatno i to članovima partije (almy, arel, Dzananović....)

Isto je to i na višim nivoima, gdje su opet isti na vlasti (ista matrica, državno uništavaju, privatno razvijaju i kreditno nas zadužuju).

Tuga...
Dobar opis Fuada Kasumovića.

Za našeg gradonačelnika vrijedi ona stara: "Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada". Promjenio je dres, nastavio sa istom politikom.

Da se razumijemo, zeleni nisu dobri, njima je interes zaraditi što više za sebe. Kao i Kasumoviću.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35780 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

E pa zato i treba glasati za Ramu i njemu slične, ljude koji imaju pare, ostvareni i kad udju u politiku normalno da neće gledati samo svoj interes, kao ovi sto nemaju firme, pa moraju onda hapati kad dodju na vlast
Zato se sjeti ovog mog komentara 2020 na izborima. :bih: :zoka:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35781 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Budimo realni, u politiku ulaze da sebe zaštite. Šta će Ramo, Vrače... u politici, kad u svojim firmama izrabljuju radnike. Takvi nam ne trebaju gradit državu.

Realno.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#35782 Re: Zeničani

Post by notsure »

Tuga i žalost... ono kad te natjeraju pred kameru :)

firma, Srbi, jako fini ljudi :) :) :)

https://www.facebook.com/Zenicablog/vid ... 222062511/
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35783 Re: Zeničani

Post by Casual's »

A majko mila...živimo TLN
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35784 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Au i čeličana se rješava, svaka čast Mittal ! :kiselavoda:

Image
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#35785 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Za takve ne bih glasao ni kad bi oni bili jedini kandidati.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35786 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Uskoro treći po redu tender za javnu rasvjetu. Opet su svi ponuđaći dali ponudu veću od procijenjene.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35787 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

skoronikako wrote:Za takve ne bih glasao ni kad bi oni bili jedini kandidati.
Progresivnost Rame Isaka i ASDA se ogleda u cinjenici da su bili nezaobilazni kotacic u formiranju kantonalne vlasti. Mogli su blokirati vlast, ali je Ramo ipak imao drustvenu i socijalnu odgovornost i usao u vlast sa SDA, koju je toliko kritikovao. Sve da ne bi doslo da zastoja razvoja ZDK. Ovome u prilog govore i najbolji rezultati ministara i poslanika ASDA od rata na ovamo u historiji ZDK.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#35788 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:
skoronikako wrote:Za takve ne bih glasao ni kad bi oni bili jedini kandidati.
Progresivnost Rame Isaka i ASDA se ogleda u cinjenici da su bili nezaobilazni kotacic u formiranju kantonalne vlasti. Mogli su blokirati vlast, ali je Ramo ipak imao drustvenu i socijalnu odgovornost i usao u vlast sa SDA, koju je toliko kritikovao. Sve da ne bi doslo da zastoja razvoja ZDK. Ovome u prilog govore i najbolji rezultati ministara i poslanika ASDA od rata na ovamo u historiji ZDK.
i ti hebes bez vadjenja :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35789 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35790 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Je li nam ono Smart sa aparatom u pozadini? :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35791 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Ništa dok se ne napravi Kulin ban na konju u strogom centru. Sa mačem, bosanskom kraljevskom heraldikom i svim.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35792 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

ExNihilo wrote:Ništa dok se ne napravi Kulin ban na konju u strogom centru. Sa mačem, bosanskom kraljevskom heraldikom i svim.
Jesi to isao na sajam knjige u Zagreb, pa se malo nafurao? :D :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35793 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:Je li nam ono Smart sa aparatom u pozadini? :D
Objektiv mu pretplacen na krolja
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35794 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ovaj lokalitet moze postati i muzej na otvorenom.

Image

Moze se tu jos dosta stvari ubaciti a prvenstveno replika bilinopoljske izjave.

Bilinopoljska izjava je dokument u kojem su poglavari bosanske crkve, pred izaslanikom rimskog pape (Ivanom de Kazamarisom), izjavili da se odriču svoje hereze. Izjava je potpisana 8. aprila 1203. godine na Bilinom polju kod Zenice, a po Anđeliću[1] i drugim[2] u Visočkom polju, a izjavu su potpisali: bosanski ban Kulin, dubrovački arhiđakon Marin, kao i sedam poglavara, uključujući "djeda" Dragiča i "goste" Ljubina i Dražetu. Poslije potpisivanja izjave, Ljubin i Dražeta su otišli ugarskom kralju Emeriku i pred njim 30. aprila položili zakletvu da će se držati odluka iz izjave. Ova izjava bila je samo formalnog karaktera, jer su se poglavari, uprkos potpisanoj izjavi, i dalje držali svoje vjere. Bilinopoljska izjava predstavlja značajan historijski izvor za poznavanje vjerskih i političkih prilika u srednjovjekovnoj Bosni.[3]
I statua Kulina bana ali nedostaju sredstva a danas su dobili obecanje od svih nivoa da ce dobiti pomoc za dalje razvijanje lokaliteta.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35795 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote: Objektiv mu pretplacen na krolja
Drži se ti čaršije, to je tvoj domet :)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35796 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Casual's wrote: Objektiv mu pretplacen na krolja
Drži se ti čaršije, to je tvoj domet :)
:kiss:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35797 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:
smartXL wrote:
Casual's wrote: Objektiv mu pretplacen na krolja
Drži se ti čaršije, to je tvoj domet :)
:kiss:
Sljedeći put prvo ovdje objavi, nek bude ekskluzivan na klixu :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35798 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nivelacija wrote:Ovaj lokalitet moze postati i muzej na otvorenom.

Image

Moze se tu jos dosta stvari ubaciti a prvenstveno replika bilinopoljske izjave.

Bilinopoljska izjava je dokument u kojem su poglavari bosanske crkve, pred izaslanikom rimskog pape (Ivanom de Kazamarisom), izjavili da se odriču svoje hereze. Izjava je potpisana 8. aprila 1203. godine na Bilinom polju kod Zenice, a po Anđeliću[1] i drugim[2] u Visočkom polju, a izjavu su potpisali: bosanski ban Kulin, dubrovački arhiđakon Marin, kao i sedam poglavara, uključujući "djeda" Dragiča i "goste" Ljubina i Dražetu. Poslije potpisivanja izjave, Ljubin i Dražeta su otišli ugarskom kralju Emeriku i pred njim 30. aprila položili zakletvu da će se držati odluka iz izjave. Ova izjava bila je samo formalnog karaktera, jer su se poglavari, uprkos potpisanoj izjavi, i dalje držali svoje vjere. Bilinopoljska izjava predstavlja značajan historijski izvor za poznavanje vjerskih i političkih prilika u srednjovjekovnoj Bosni.[3]
I statua Kulina bana ali nedostaju sredstva a danas su dobili obecanje od svih nivoa da ce dobiti pomoc za dalje razvijanje lokaliteta.
Gdje ces kip bolan stavljati u po' Zenice? Isto kao da se krmetina sluzi u osnovnim skolama :mrgreen:

Ko su one dvije sto izviruju iz spomenika? :-D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35799 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote: Sljedeći put prvo ovdje objavi, nek bude ekskluzivan na klixu :lol:
Dragi moji pratioci, ekskluzivno na klix forumu objavljujemo ko stoji iza nicka Smartxl..

Image
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35800 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:
smartXL wrote: Sljedeći put prvo ovdje objavi, nek bude ekskluzivan na klixu :lol:
Dragi moji pratioci, ekskluzivno na klix forumu objavljujemo ko stoji iza nicka Smartxl..

Image
Ne znam zašto sebe ponižavaš ovakvim postovima....Da je barem duhovito, ni po' jada
Post Reply